Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλύτερη gpu ως προς τι;

 

Ως gaming κατάσταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το χρωματακι, την οθονη και τα...κομπιασματα θα τα δουμε απο κοντα..

Να υπολογιζω τελη Μαρτη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ ωραια χαρακτηριστικα και θεωρω αρκετα αξιολογες και αλλες συσκευες της σονυ που δεν ειναι z. Ωστοσο η ιδια η σονυ δεν τις θεωρει αρκετα σημαντικες,αναβαθμιζοντας μονο τα z μοντελα της και ειναι κατι που πρεπει να σκεφτει οποιος τον ενδιαφέρουν οι αναβαθμισεις. Γιατι πανω απο την παρουσα έκδοση android δεν υπαρχει καμια περιπτωση να παει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ ωραια χαρακτηριστικα και θεωρω αρκετα αξιολογες και αλλες συσκευες της σονυ που δεν ειναι z. Ωστοσο η ιδια η σονυ δεν τις θεωρει αρκετα σημαντικες,αναβαθμιζοντας μονο τα z μοντελα της και ειναι κατι που πρεπει να σκεφτει οποιος τον ενδιαφέρουν οι αναβαθμισεις. Γιατι πανω απο την παρουσα έκδοση android δεν υπαρχει καμια περιπτωση να παει.

 

και τι να λεει αυτο? και που θα παρουν lollipop τα Ζ εχει καμια διαφορα? πιο ενεργοβορος ειναι και πιο βαρια. Εγω δε θα την βαλω..

Πρεπει να ξεκολλησουμε με το θεμα των αναβαθμισεων, απο την 4.3 και μετα τα κινητα ειναι αρκετα ολοκληρωμενα και δεν ειναι κριτηριο, τουλαχιστον απο τα βασικα..

Επισης ολα τα κινητα παιρνουν αναβαθμισεις αλλα οχι για μεγαλο διαστημα. και αυτο θα παρει 5.1 αλλα μεχρι εκει πιθανον.

Πχ το Μ των 90 ευρω, ξεκινησε με 4.1 και ειναι 4.3 τωρα. Δεν αρκει?? εμενα μου ειναι υπεραρκετο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και τι να λεει αυτο? και που θα παρουν lollipop τα Ζ εχει καμια διαφορα? πιο ενεργοβορος ειναι και πιο βαρια. Εγω δε θα την βαλω..

Πρεπει να ξεκολλησουμε με το θεμα των αναβαθμισεων, απο την 4.3 και μετα τα κινητα ειναι αρκετα ολοκληρωμενα και δεν ειναι κριτηριο, τουλαχιστον απο τα βασικα..

Επισης ολα τα κινητα παιρνουν αναβαθμισεις αλλα οχι για μεγαλο διαστημα. και αυτο θα παρει 5.1 αλλα μεχρι εκει πιθανον.

Πχ το Μ των 90 ευρω, ξεκινησε με 4.1 και ειναι 4.3 τωρα. Δεν αρκει?? εμενα μου ειναι υπεραρκετο.

Συμφωνώ απόλυτα!! Όλα είναι θέμα μάρκετινγκ, εγώ προσωπικά θα περιμένω να περπατησει και μετά θα την βάλω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα περι αναβαθμισεων που χειροτερευουν τα κινητα ειναι δικαιολογιες για να νιωθουν ανετα με τις συσκευες τους αυτοι που δεν αναβαθμιζονται. Δε διαφωνω οτι πρωιμες φασεις αναβαθμισεων μπορει να ειναι προβληματικες,αλλα εν τελει παντα οι προσφατες εκδοσεις θα ειναι και οι καλυτερες. Αν νιωθετε καλυτερα με τους εαυτους σας και τις συσκευες υποστηριζοντας το αντιθετο,κανενα προβλημα. Εχω ενα S5 που με την 5.0 διπλασιασε τη διαρκεια ζωης της μπαταρίας. Αλλιως θα το πουλαγα.

 

Οταν μια εταιρεια αναβαθμιζει ενα συγκεκριμενο μοντελο και τα υπολοιπα τα παρατα,απλα σας υποδεικνυει ποια συσκευη της αξιζει και ποια οχι. Αν δεν πιστευετε εμενα,πιστεψτε την εταιρεια που σας τα πουλάει.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απο τις 5 ωρες οθονης,πηγε στις 10?γιατι εγω δεν ειδα κατι τετοιο στο s5.

επισης κι εγω συμφωνω οτι οι αναβαθμισεις θα πρεπει να ερχοντε γρηγορα,δυστυχως η sony,δεν εχει την ιδια αποψη.

και φυσικα το android δεν ειναι καθολου ολοκληρωμενο,εχει ακομα θεματα και θα εχει συνεχως,παρολο που η google σε καθε αναβαθμιση μας παραμυθιαζει,εμενα παντως οχι,την εχω μαθει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα περι αναβαθμισεων που χειροτερευουν τα κινητα ειναι δικαιολογιες για να νιωθουν ανετα με τις συσκευες τους αυτοι που δεν αναβαθμιζονται. Δε διαφωνω οτι πρωιμες φασεις αναβαθμισεων μπορει να ειναι προβληματικες,αλλα εν τελει παντα οι προσφατες εκδοσεις θα ειναι και οι καλυτερες. Αν νιωθετε καλυτερα με τους εαυτους σας και τις συσκευες υποστηριζοντας το αντιθετο,κανενα προβλημα. Εχω ενα S5 που με την 5.0 διπλασιασε τη διαρκεια ζωης της μπαταρίας. Αλλιως θα το πουλαγα.

 

Οταν μια εταιρεια αναβαθμιζει ενα συγκεκριμενο μοντελο και τα υπολοιπα τα παρατα,απλα σας υποδεικνυει ποια συσκευη της αξιζει και ποια οχι. Αν δεν πιστευετε εμενα,πιστεψτε την εταιρεια που σας τα πουλάει.

 

εγω ενα S5 εστησα με ανδροιδ 5 και ηταν τραγικο με ΟΤΑ εγκατασταση. Μετα συνηλθε λιγο με καθαρη. ΟΠως και ναχει εμενα δε με απασχολει αν θα παρει εστω και μια αναβαθμιση το κινητο μου, αρκει να δουλευει σωστα. Πλεον ολα ειναι ολοκληρωμενα και δεν λεει κατι αν θα γραφει στις ρυθμισεις 4.4.3 ή 4.4.4 ή 5. οι διαφορες δεν ειναι αντιληπτες απο τους περισσοτερους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, αν του φορέσω tempered glass στην οθόνη, θα υπάρχει πρόβλημα με το νερό ;; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσει άμα το βουτήξω στο νερό ;;;
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το συγκεκριμένο κινητό δεν έχει βγει ακόμα,όμως αλλά αδιάβροχα της sony δεν έχουν θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν ρωτάω εάν έχει σαν συσκευή πρόβλημα, αλλά αν το γυαλί το επιπλέον που θα του φορέσω υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσει, γιατί με κάποιον τρόπο θα κολλάει πάνω στην οθόνη έτσι δεν είναι..... ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, αν του φορέσω tempered glass στην οθόνη, θα υπάρχει πρόβλημα με το νερό ;; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να ξεκολλήσει άμα το βουτήξω στο νερό ;;;

 

δεν φευγει..αρκει να το εχεις βαλει σωστα και να μην μπει νερο αναμεσα στο γυαλι και στην οθονη. Μην φοβασαι κατι τετοιο, το εχω δοκιμασει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε τιποτα νεοτερο για κυκλοφορια και τιμη;;

 

Στο amazon απο 299 ευρο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο amazon απο 299 ευρο :up:

Όταν πέσει στα 240€ τότε θα είναι vfm.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέσει στα 240€ τότε θα είναι vfm.

ναιο σιγουρα.αλλα και τωρα η τιμη του ειναι δελεαστικη.εγω να σου πω την αληθεια θα θελα και ενα M3 σε ενα μεγεθος 4.6 για μενα που δεν μπορω τοσο μεγαλα κινητα.παντως μολις βγει στην αγορα..θελω να πιστευω οτι θα βρω την ευκαιρια και θα αγορασω το z3 compact κατω απο 300 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο amazon απο 299 ευρο :up:

 

Δεν ειμαι καθολου της αναμονης.. Θα ηθελα να το παρω απο Ελλαδα (σκρουτζ εννοειται). 15 μερες χρειαστηκε να μεινω χωρις το G3 στο σερβις και μου φανηκε αιωνας. Ποσω μαλλον δε, να περιμενω να ερθει απο αμαζον και αν κατι δεν παει καλα να το στελνω πισω και ξαναμανα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι καθολου της αναμονης.. Θα ηθελα να το παρω απο Ελλαδα (σκρουτζ εννοειται). 15 μερες χρειαστηκε να μεινω χωρις το G3 στο σερβις και μου φανηκε αιωνας. Ποσω μαλλον δε, να περιμενω να ερθει απο αμαζον και αν κατι δεν παει καλα να το στελνω πισω και ξαναμανα..

ε φανταζομαι οτι σε κανα 2-3 βδομαδες θα εμφανιστει κι'εδω.ηδη υπαρχει και στο expansys για προ-παραγγελια χωρις να αναφερει τιμη.εφοσον ομως εχει ανακοινωθει απο την επισημη sony στα 299 ευρο τοσο θα το κοστολογουν κι'εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι καθολου της αναμονης.. Θα ηθελα να το παρω απο Ελλαδα (σκρουτζ εννοειται). 15 μερες χρειαστηκε να μεινω χωρις το G3 στο σερβις και μου φανηκε αιωνας. Ποσω μαλλον δε, να περιμενω να ερθει απο αμαζον και αν κατι δεν παει καλα να το στελνω πισω και ξαναμανα..

 

μεταφορικα το λες ή θα παρεις Μ4?? ελα στο Ζ3c..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μεταφορικα το λες ή θα παρεις Μ4?? ελα στο Ζ3c..

 

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα. Αν εχει μπαταρια επιπεδου Ζ2. Πλεον ειναι το κυριο χαρακτηριστικο για μενα η μπαταρια. Το καταλαβα καλα 2 μηνες που ειμαι φανταρος. :p

δεν μπορω να πεσω κατω απο 5"...:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως από τις 5,5" στις 5" πας με κάποια υπαναχώρηση ,στις 4,6" πολύ δύσκολα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...