Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλές μου φαίνονται οι 8 ώρες. Μήπως κάτι δεν πάει καλά με τον φορτιστή ή τη μπαταρία;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλές μου φαίνονται οι 8 ώρες. Μήπως κάτι δεν πάει καλά με τον φορτιστή ή τη μπαταρία;

Η μπαταρία του κρατάει 4 μέρες !!!!!

Απλώς θέλει 8+ ώρες να φορτίσει στο 100%

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κρατάει 4 μέρες !!!!!

Απλώς θέλει 8+ ώρες να φορτίσει στο 100%

8 ωρες :wacko: εγω φορτιζω σε λιγοτερο απο 2 ωρες την μπαταρια μου στο z3 compact με περισσοτερα MAh και με μαγνητικο φορτιστη.

αν οντως ισχυει αυτο!!! τοτε εχουν κανει μεγαλη "πμ@λακια" 8 ωρες δεν θελει ουτε ο υπολογιστης. :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κρατάει 4 μέρες !!!!!

Απλώς θέλει 8+ ώρες να φορτίσει στο 100%

 

ρε μπας και εβαλν 3400mha μπαταρια? μπερδευτηκαν μηπως?

Παντως, για δειτε ο φορτιστης τι λεει πανω? ποσα volt και ποσα αμπερ εξοδο εχει? αν παιζει στα 5v και 750mha ειναι ισως λογικο, καθως οι φορτιστες των αλλων κινητων παιζουν στα 1500Mha και 5.1-5.2 πλεον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και 3400mAh να είναι η μπαταρία θα ήθελε 4,5 ώρες για να φορτίσει με εναν φορτιστή των 750mA. Μέχρι τις 8 ώρες είναι διαφορά!

 

Αν τώρα ο bathan λεει ότι έτσι γίνεται με το κινητό τότε πάσο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελένεστε. Εχω τη μαμά μπαταρία και τον μαμά φορτιστή Mini-Charger EP800

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/mini-charger-ep800/

 

Δεν με απασχολεί πάντως απο την στιγμή που η μπαταρία κρατάει 4 μέρες

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρελένεστε. Εχω τη μαμά μπαταρία και τον μαμά φορτιστή Mini-Charger EP800

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/mini-charger-ep800/

 

Δεν με απασχολεί πάντως απο την στιγμή που η μπαταρία κρατάει 4 μέρες

 

τι χρηση κανεις??

μπας και σου εβαλαν πιο μεγαλη μπαταρια κατα λαθος?? :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι χρηση κανεις??

μπας και σου εβαλαν πιο μεγαλη μπαταρια κατα λαθος?? :P

Το έχω ανοικτό συνέχεια και το χρησιμοποιώ normal, κλήσεις με b/t, μηνύματα, email και internet. Δεν παίζω πολλά παιχνίδια και δεν βλέπω ταινίες

Η μπαταρία του είναι μαμά δηλαδή 2400 mAh και επειδή το πίσω καπάκι δεν ανοίγει δεν μπορώ να δω αν είναι μεγαλύτερη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ανοικτό συνέχεια και το χρησιμοποιώ normal, κλήσεις με b/t, μηνύματα, email και internet. Δεν παίζω πολλά παιχνίδια και δεν βλέπω ταινίες

Η μπαταρία του είναι μαμά δηλαδή 2400 mAh και επειδή το πίσω καπάκι δεν ανοίγει δεν μπορώ να δω αν είναι μεγαλύτερη

 

Οταν λες ιντερνετ, εννοεις fb, viber κτλ? ο μεσος χρηστης πλεον χρησιμοποιει τετοιες εφαρμογες, οποτε αν εχεις και αυτες ειναι αριστα, αν οχι, και απλα παιρνεις τηλ και ιντερνετ, τοτε ισως ειναι λογικη αυτη η αποδοση. την μεγαλυτερη καταναλωση την εχει το fb που αποτελειται και απο 2 εφαρμογες..και το viber με την εννοια οτι αν λιωνεις στα μηνυματα, εχεις ανοιχτη οθονη, αρα αυξανεις ωρες οθονης..

Αν θες πες μας ωρες οθονης και ομιλιας που βγαζεις..

Πχ εγω πριν μερικες ημερες εβγαλα 5 ωρες οθονης, 2 ωρες ομιλιας, 1.5 ωρα fb, και πολλη χρηση viber κτλ, σε 2 ημερες χρησης (αρα αυξημενη και αναμονη.)

Αυτα μου βγαζει εμενα το Z3c με wifi,3G μονιμως ανοιχτα. Την τοποθεσια πλεον την κλεινω γιατι το shazam και μερικες ακομα εφαρμογες την ενεργοποιουν χωρις λογο, παρολο οτι απο ρυθμισεις το εχω κλεισει και δεν θελω. Την ανοιγω μονο οταν χρειαζεται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόνιμα στο 3G και μιλάω αρκετή ώρα κάθε μέρα με b/t.

Οταν λέω internet εννοώ σερφάρισμα και συγχρονισμός με gmail για email

Σε κανένα κινητό μου δεν χρησιμοποιώ fb, viber, twiter και άλλα social media.

Σίγουρα αν το βάλω σαν wifi hotspot τότε η μπαταρία θα πέσει ραγδαία

Για την χρήση που κάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μόνιμα στο 3G και μιλάω αρκετή ώρα κάθε μέρα με b/t.

Οταν λέω internet εννοώ σερφάρισμα και συγχρονισμός με gmail για email

Σε κανένα κινητό μου δεν χρησιμοποιώ fb, viber, twiter και άλλα social media.

Σίγουρα αν το βάλω σαν wifi hotspot τότε η μπαταρία θα πέσει ραγδαία

Για την χρήση που κάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος

 

αχα..οκ λογικο ειναι να εχεις καλη αυτονομια με αυτη τη χρηση που κανεις, απλα οταν πετας ενα "4 ημερες" προφανως πρεπει να αναρωτηθουμε με τι χρηση..γιατι με δικη μου χρηση πχ θα ηταν 1-2 ημερες.. Ειδικα το fb το λιωνει..οσο για email, εγω εχω 3-4 λογαριασμους που συγχρονιζω και instagram. το 3G εννοειται ανοιχτο οπως και το ΒΤ που δεν αλλαζει πανω απο 5% την καταναλωση στις 2 ημερες απο οσο εχω δει..

Το να το κανεις hotspot δεν ειναι στα πλαισια της καθημερινης-μεσης χρησης οποτε δεν εχει νοημα να το συζηταμε.

 

Γενικα λοιπον η μπαταρια ειναι αψογη, αλλα οχι κατι παραπανω απο ο,τι εχουμε απο Ζ3/Ζ3c. Απο Ζ1 ισως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είχε κάτσει κάπως στραβά το 8άωρο χτες άλλαξα πρίζα και φόρτισε σε 3 ώρες :confused:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είχε κάτσει κάπως στραβά το 8άωρο χτες άλλαξα πρίζα και φόρτισε σε 3 ώρες :confused:

Αφενός το 8ωρο είναι υπερβολικό, αφετέρου το 3ωρο είναι λογικό. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφενός το 8ωρο είναι υπερβολικό, αφετέρου το 3ωρο είναι λογικό. :)

Το θέμα είναι πως κινηγούσα φαντάσματα, τέλος καλό λοιπόν :)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Πήρα το συγκεκριμένο κινητό μετά το G2 και αντιλαμβάνομαι κάποια lags σε συγκεκριμένα σημεία.. Παρατήρησα ότι έρχεται με την έκδοση 5.0 η οποία ήταν αρκετά προβληματική όπως διαβάζαμε στην αρχή. Ξέρουμε πότε θα έρθει η 5.0.2 ή πως το ρουτάρουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα μετριο συγκριτικα με τα λεφτα που ζητανε. Πολυ μεγαλο για 5ιντσο (λιγο πιο μεγαλο απο G3), μετρια καμερα, ζεσταινεται αρκετα με εντατικη χρηση, ομορφο design, παει σφαιρα λογω επεξεργαστη - RAM - HD οθονης και φυσικα αδιαβροχο με αδιαβροχη usb. Αλλα ειναι τραγικο εν ετη 2015 τα 8 gb αποθηκευτικου χωρου τα οποια μαλιστα ειναι τελικα μετα απο πολυ σβησιμο, απενεργοποιηση εφαρμογων, χρηση micro sd και εγκατασταση μονοψηφιου αριθμου βασικων εφαρμογων κατω απο 2 GB (1.3 GB με το Here maps και ελληνικους χαρτες - 400MB). Αν δεν βγει συντομα καποιο update με λιγοτερη σαβουρα ή εστω root να το καθαριζεις κατα βουληση τοτε το κινητο δυστυχως δεν εχει μελλον. Στα 250 ευρω και με 16 GB μνημη θα ηταν αρκετα αξιολογο. Τωρα δυστυχως δεν ειναι (ειδικα τωρα που Ζ2 και Ζ3 compact παιζουν σε ανταγωνιστικες τιμες).
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις microsd λύνεται το πρόβλημα της μνήμης; Μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην microsd ή να μεταφέρεις απο την εσωτερική;
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλεις microsd λύνεται το πρόβλημα της μνήμης; Μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην microsd ή να μεταφέρεις απο την εσωτερική;

 

Λυνεται μονο για αρχεια βιντεο ηχου και φωτο καθως και για τμηματα ορισμενων εφαρμογων (με try & error). Ας ελπισουμε οτι θα βγει update με λιγοτερο bloatware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα το είδα πρώτη φορά από κοντά. Μου φάνηκε πολύ μεγάλο για κινητό 5 ιντσών και φυσικά τεράστια bezels.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ως προς το DOA?

 

Είδα που λέτε για τα αδιάβροχα κινητά, όταν τα αγοράσουμε να τα βάλουμε λίγη ώρα σε νερό (γλυκό το ξέρω) και αν παρουσιάσει πρόβλημα να το πάμε πίσω. Αποκλείεται να μου πουν ότι π.χ. το έβαλα σε αλμυρό νερό και χάλασε ή ότι ξεπέρασε το 1,5 μέτρο π.χ. που ισχυρίζεται η εταιρεία ότι είναι αδιάβροχο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ως προς το DOA?

 

Είδα που λέτε για τα αδιάβροχα κινητά, όταν τα αγοράσουμε να τα βάλουμε λίγη ώρα σε νερό (γλυκό το ξέρω) και αν παρουσιάσει πρόβλημα να το πάμε πίσω. Αποκλείεται να μου πουν ότι π.χ. το έβαλα σε αλμυρό νερό και χάλασε ή ότι ξεπέρασε το 1,5 μέτρο π.χ. που ισχυρίζεται η εταιρεία ότι είναι αδιάβροχο;

Πιστεύω πως έχουν τα κατάλληλα εργαλεία για να αντιλαμβανονται επακριβως τι έχεις κάνει. Αν πάλι πάνε να σε κοροϊδέψουν κάνεις μια μήνυση και αντε γειά! Εσύ αρκεί να έχεις κλειστό καλά το πορτάκι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ως προς το DOA?

 

Είδα που λέτε για τα αδιάβροχα κινητά, όταν τα αγοράσουμε να τα βάλουμε λίγη ώρα σε νερό (γλυκό το ξέρω) και αν παρουσιάσει πρόβλημα να το πάμε πίσω. Αποκλείεται να μου πουν ότι π.χ. το έβαλα σε αλμυρό νερό και χάλασε ή ότι ξεπέρασε το 1,5 μέτρο π.χ. που ισχυρίζεται η εταιρεία ότι είναι αδιάβροχο;

 

Φιλε μου σιγουρα δεν το λεμε τυχαια..

Καταρχην το αν εχει μπει σε αλμυρο φαινεται απο τα αλατα που θα εχει, προφανως αν το βαλεις σε αλμυρο και το ξεπλυνεις καλα δε θα φανει ευκολα. Οσο για το 1,5 μετρο, απο εκει και κατω αυξανεται πολυ η πιεση και δεν αντεχει ο μονωση, αλλα και αυτο σχετικο ειναι να το ανακαλυψουν καθως αν μπει απο τα πλαγια παιζει να μην το καταλαβουν, αλλα αν σπασει η οθονη λογω πιεσης, θα το καταλαβουν.

Γενικα διαπιστωνεται η αστοχια παντως και στο φτιαχνουν. Αν δεις μια γυρα απο ολα τα Ζ θα δεις οτι κανενος δεν του το αρνηθηκαν εφοσον ειχε χαλασει σε γλυκο νερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μας πει με σιγουριά αν γίνεται η αποθήκευση νέων εφαρμογών στην κάρτα sd? παιχνιδιών π.χ. που πιάνουν αρκετό χώρο ή χάρτες από here ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από εμενα.μόλις το πήρα στα χερια μου..άσχετος από κινητά.ξεκινώ ερώτησης σε εσάς τους πιο έμπειρους..πρώτη και σοβαρή ερώτηση-απορία..έβγαλα την κάρτα από το παλιό μου κινητό και δεν βρίσκω τις επαφές. πρέπει να τις περάσω 1-1?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και από εμενα.μόλις το πήρα στα χερια μου..άσχετος από κινητά.ξεκινώ ερώτησης σε εσάς τους πιο έμπειρους..πρώτη και σοβαρή ερώτηση-απορία..έβγαλα την κάρτα από το παλιό μου κινητό και δεν βρίσκω τις επαφές. πρέπει να τις περάσω 1-1?

Πρέπει να κάνεις backup των επαφών του παλιού σου κινητού στην micro-SD και μετά θα βάλεις την micro-SD στο καινούριο κινητό και από εκεί θα κάνεις εισαγωγή επαφών από micro SD.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...