Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

haki.. Λεω να το αγορασω αυριο απο Γερμανο ή κοσμοτε λογω επιδοτησης.θα μου κατσει παραγωγης σεπτεμβριου ή θα εχω μπελαδες?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα δεν γινεται να αφησω την επιδοτηση και να προτημησω σκρουντζ.απο Γερμανο/Κοσμοτε το περνω με 100 ευρο και απο σκρουτζομαγαζο στη καλυτερη 200.το θεμα ειναι να στραφω σε αλλη συσκευη ή να ρισκαρω στο Μ4?!.

Για το ΗΤC one mini 2 τι λετε ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γινεται να αφησω την επιδοτηση και να προτημησω σκρουντζ.απο Γερμανο/Κοσμοτε το περνω με 100 ευρο και απο σκρουτζομαγαζο στη καλυτερη 200.το θεμα ειναι να στραφω σε αλλη συσκευη ή να ρισκαρω στο Μ4?!.

Για το ΗΤC one mini 2 τι λετε ;)

Καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα στο νήμα επιλογής συσκευής. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

haki.. Λεω να το αγορασω αυριο απο Γερμανο ή κοσμοτε λογω επιδοτησης.θα μου κατσει παραγωγης σεπτεμβριου ή θα εχω μπελαδες?

 

καλησπερα , δεν νομιζω οτι το κινητο εχει βγαλει καποιο ιδιαιτερο προβλημα στο hardware για να θεωρησουμε καποιες παρτιδες ως "ελατωματικες"

Επισης καμμια εταιρια δεν κανει πλεον μεγαλη εισαγωγη προιοντων , φερνουν μερικα κομματια και μολις εξαντληθουν φερνουν νεα. Κανενας δεν περνει πλεον το ρισκο να "στοκαρει" ενα προιον .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μονόκαρτο έχει 200Ε ενώ το δίκαρτο 300Ε!!! 100Ε διαφορά δεν είναι δα και λίγη.

Ένα άλλο παράδοξο είναι ότι το m2 aqua είναι ακριβότερο του m4 aqua

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μονόκαρτο έχει 200Ε ενώ το δίκαρτο 300Ε!!! 100Ε διαφορά δεν είναι δα και λίγη.

Ένα άλλο παράδοξο είναι ότι το m2 aqua είναι ακριβότερο του m4 aqua

 

το δικαρτο εχει διπλασια εσωτερικη μνημη , 16GB ειναι , αν η διαφορα στην τιμη ηταν μικροτερη το μονοκαρτο θα πηγαινε ακλαφτο :p

Link to comment
Share on other sites

το δικαρτο εχει διπλασια εσωτερικη μνημη , 16GB ειναι , αν η διαφορα στην τιμη ηταν μικροτερη το μονοκαρτο θα πηγαινε ακλαφτο :p

Ναι συμφωνώ απόλυτα βέβαια υπάρχει και ο ανταγωνισμος με σταθερά τα 16gb όπως το galaxy A5 ας πούμε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι για κινητο και το m4 agua φαινεται καλο...ομως το μονο που με προβληματιζει ειναι η εσωτερικη μνημη μολισ ενα και κατι gb...και επισης διαβασα οτι εκτοσ το οτι δεν πανε ολεσ οι εφαρμογες στην sd!!! αυτες που πανε διαβασα οτι μονο ενα μεροσ αυτων αποθηκευονται στην sd....οποτε θελω να μου πειτε αν αξιζει η να ψαχτω αλλου;;;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε για την ενημερωση...ειμαι ενας μετριος χρηστησ που θελει να εχει καποιες εφαρμογεσ απαραιτητες γ την καθημερινοτητα,κανενα απλο παιχνιδακι και κανα fb...και γενικα να κθλουν ολα ομαλα...με βοηθησες πολυ και πιστευω οτι τελικα το m4 aqua θα επιλεξω καθως μετα απο πολυ ψαξιμο δεν εχω βρει κατι που να με καλυπτει απολυτα..
Link to comment
Share on other sites

1. Hardware Revisions λέγονται και γίνονται όταν διαπιστωθεί κάποια "ευπάθεια". Είναι πολύ συχνό φαινόμενο και σπάνια ένα κινητό πρώτης παραγωγής είναι εντελώς ίδιο στο hardware με το ίδιο μοντέλο ένα χρόνο αργότερα.

2. Το όποιο στοκ ενός μοντέλου γίνεται όχι λόγω εσκεμμένης εισαγωγής μεγάλων παρτίδων αλλά όταν οι πωλήσεις υπολείπονται κατά πολύ των προβλεπομένων; όταν ένα μοντέλο δεν "περπατήσει" κατά τα αναμενόμενα. Τo Μ4 Aqua (όσο κι αν αρέσει σε 'μας) σίγουρα εμπίπτει σ' αυτήν την κατηγορία. To σκότωσαν/σκ@τωσαν οι διάφοροι Γερμανοί και Πλαίσιοι με τα 300 ευρώ που το πουλάνε, προφανώς υπό την υπόδειξη της ανεγκέφαλης ελληνικής αντιπροσωπείας. Με 300 ευρώ τώρα παίρνεις ένα ολοκαίνουργιο S5 Neo ή ένα LG G3 32GB!

 

καλησπερα

αν και θα ειμαστε Oftopic...

1. Εσκεμενα αλλαγη harware απο μια εταρια θα γινει κυριως αν υπαρχει πανω απο το οριο ελατωματικο ανταλλακτικο . Δυο ιδιες συσκευες μπορουν να εχουν διαφορετικο hardware απλα επειδη βγηκαν απο διαφορετικο εργοστασιο.

Αν εξαιρεσουμε τα κινητα "ναυαρχιδες" , τα mid-radge κ low-cost κινητα δεν νομιζω οτι εχουν οριο ζωης στο εργοστασιο πανω απο 6-8 μηνες , οι εταιριες τα ανανεωνουν πολυ συχνα τα μοντελα , πχ το Μ4 ανακοινωθηκε τον Μαρτιο , βγηκε στα ραφια στον Μαιο και ηδη περιμενουμε το Μ5 . Προσωπικα αμφιβαλω αν το Μ4 παραγετε κανονικα και μετα τα Χριστουγεννα ( θα φτιαχνοντε κομματια χωρις να γινετε συναρμολογιση για να υπαρχει υποστηριξη και στοκ ανταλλακτικων)

 

2. Δεν ξερω τι στοχο πωλησεων ειχαν στην sony , το γιατι θα μεινει στοκ ενα προιον εχει πολλες παραμετρους αλλα ειναι σιγουρο οτι οι εισαγωγες γινοντε με το σταγονομετρο , δεν υπαρχει σαλιο που λενε στην αγορα και μερικες φορες οι "μαμα" εταιρια θελει και τα χρηματα τοις μετρητοις. Εχω την εντυπωση οτι στις εκπτωσεις του Αυγουστου το κινητο ειχε σχεδον εξαντληθη και ειχε χαθει για ενα διαστημμα απο τα ραφια και επανεμφανιστηκε στο 2ρο μισο του Σεπτεμβριου . γιαυτο αναφερα οτι φερνουν λιγα κομματια και αν χρειαστει κανουν νεα εισαγωγη.

Ο τιμοκαταλογος πιστευω οριζετε απο το εξωτερικο , οπως και να εχει , δεν προκειτε ποτε καταστημα που προμηθευετε απο επισημη αντιπροσωπια να "ματσαρη" τιμη σκρουντζομαγαζου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi.. Ενώ εμφανίζεται ότι έχω μια και δύο γραμμές σήμα,στην δεξιά μεριά μου εμφανίζει ένα θαυμαστικό (!) και δύο βελάκια μικρά στην βάση που ένα δείχνει επάνω και ένα κάτω.το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να συνδεθώ... Ενώ όλοι γύρω μου έχουν σύνδεση.. Το κλείνω το ανοίγω τίποτα.. Ξαναβαζω τον κωδικό πάλι τίποτα.. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το WiFi.. Ενώ εμφανίζεται ότι έχω μια και δύο γραμμές σήμα,στην δεξιά μεριά μου εμφανίζει ένα θαυμαστικό (!) και δύο βελάκια μικρά στην βάση που ένα δείχνει επάνω και ένα κάτω.το αποτέλεσμα είναι να μην μπορώ να συνδεθώ... Ενώ όλοι γύρω μου έχουν σύνδεση.. Το κλείνω το ανοίγω τίποτα.. Ξαναβαζω τον κωδικό πάλι τίποτα.. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Δεν εχει ιντερνετ να εκπεμψει το ρουτερ που συνδεεσαι και έτσι εκπέμπει "εικονικώς" . Δεν φταίει το κινητό σε κάτι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ... μολις σημερα πηρα και εγω το aqua ... εχω ενα θεμα ομως ... στο πισω μερος στην μεση οταν το πιεζω αυτο μπαινει μεσα ... δλδ κουνιεται το πλαστικο σαν να εχει κενο αναμεσα στο καπακι και την μπαταρια χωρις να ασκω ιδιαιτερη πιεση ... και ηθελα να ρωτησω αν συμβαινει μονο στο δικο μου αυτο η το εχουν ολα τα aqua ... ευχαριστω εκ των προτερων !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα! Θα μπω κατευθειαν στο ψητο γιατι με τα κινητα ειμαι λιγο ατυχος και τα νευρα μου εχουν γινει κροσια χαχα...

Λοιπον, πριν από 10 μέρες αγοράσα ένα Sony Xperia m4 aqua...χθες μετά από τόσο σύντομο χρονικό διάστημα μου παρουσίασε ένα σωρό προβλήματα και όλα μαζεμένα κάνοντας να μετάνιωσε που πήρα σονυ...

 

1. Με καλούσαν και δεν ακουγόταν λες και ήταν στο αθόρυβο. Έφτιαξε όταν το έκανα επανεκκίνηση

2. Το play store άρχισε ξαφνικά να μου ζητάει επαλήθευση Google λογαριασμού. Πάω να βγάλω και να ξαναβάλω τον λογαριασμό από τις ρυθμίσεις και μετά δεν λειτουργούσε καν το play store

3. Άρχισε να κολλάει και να μην ανταποκρινεται στην αφή μου

4.τα μνμτα δεν ερχοντουσαν και έπρεπε να το κάνω επανεκκίνηση...γενικά όλα υπολειτουργουσαν

5. Χθες το βράδυ το αφήνω στην ώρα 12.29 και σήμερα το πρωί το βρίσκω στην ίδια ώρα.πάω να το ξεκλειδωσω και δεν ανταποκρινοταν στην αφή μου...έπρεπε να το κλείσω.

6.εκνευρισμενος πάω να το καν επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δεν έπαιρνε εντολή όταν πατάγα την επιλογή...ξεκολησε μόνο του μετά από κάνα 10λεπτο έκλεισε μόνο του και έκανε επαναφορά...

 

Απο τοτε με την επαναφορα ολα κομπλε..Δεν μου φτανει ομως αυτο θελω να μαθω την αιτια του ολου θεματος μονο και μονο γιατι ειναι καινουργιο...!

 

Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ όπως επίσης και εκνευριστει γιατί το έχω μόνο 10 μέρες και ταλαιπωρουμαι κανοντα να μετάνιωσω που πήρα σονυ... Βασιζομαι πανω σας και στις γνωσεις σας,γιατι δν εχω καμια ορεξη να τραβιεμαι σε σερβις κτλπ κτλπ...Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ενδιαφέρομαι να αγοράσω τη συσκευή αυτή. Είδα όμως πως έχει βγει και ένα M5 πολύ όμορφο. Δεν πρόκειται να κυκλοφορήσει σε ευρώπη;

 

Βρίσκομαι αγγλία και βρίσκω την έκδοση Ε2303 αυτή είναι εντάξει; θα δουλεύει Ελλάδα;

Ευχαριστώ

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τις κλασικες(facebook,instagram,snapchat,twitter,viber) κατεβασα και κατι αλλες για να μπορω να κλειδωνω εφαρμογες οι οποιες επδ δεν λειτουργουσαν τις εσβηνα αμεσως,οπως και κατι παιχνιδια...λετε να φταιει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν.Κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων ΑΛΛΑ ΘΑ XAΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ.

Μπορεί να εχουν μεινει κατάλοιπα απο τις εφαρμογες που πέρασες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και μια επανεγκατασταση από το pc suit. Ίσως κάτι δεν έκατσε καλά
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...θα το κανω!! Δηλαδη δεν πιστευετε οτι ειναι θεμα handware του κινητου?Μακαρι να μην ειναι !

 

Δεν είναι θέμα hardware. Κάποια εφαρμογή μπορεί να στο πείραξε. Αφού έκανες επαναφορά και έστρωσε, όλα καλά!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρες, έχω ένα δίκαρτο στο δρόμο να μου έρχεται...

θέλω να ψαχτώ να του βάλω stock android ή κάποια πιο light rom, έχετε να προτείνετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...