Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tempered glass μην το προσπαθησεις ολες ξεκολλανε γιατι το κινητο εχει κυρτες ακρες.

Μια λυση , που εχω βαλει και εγω στο κινητο, ειναι η σκληρη μεμβρανη αλλα δυστυχως εχει τελειωσει στα μαγαζια του aliexpress https://www.aliexpress.com/item/Benks-Full-Cover-Protective-For-Xiaomi-Note-2-Explosion-proof-Nano-Film-Urtal-thin-0-1mmFor/32813270416.html .

Γιαυτο αν θες να προστατεψεις και το κινητο και την οθονη, παρε καλυτερη μια ολοσωμη θηκη στυλ ατζεντας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

 

Ψάχνω οθόνη για το Mi Note 2 μου. Αν κάποιος έχει κάποιο ατύχημα με καμμένη μητρική κτλ και θέλει να το πουλήσει για ανταλλακτικά ας μου στείλει ένα πμ.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ενω μιλουσα , κλεινει το κινητο και στην οθονη εγραφε fastboot . Μετα απο λιγο εκλεισε και το ανοιξα με το power. Δεν ειδα να εχει αλλαξει κατι μετα απο αυτο. Η miui10 φταιει? Δεν μου το ειχε κανει ποτε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες sos...

Δεν μπορώ να παίξω κανένα αποθηκευμένο βίντεο στο τηλέφωνο... Μου λέει ότι το mi βίντεο δεν έχει δυνατότητα πρόσβασης και να επιστρέψω στις ρυθμίσεις για να του δώσω άδεια... Ε έχω φάει όλο τηλέφωνο και δεν μπορώ να το βρω πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

θα πας ρυθμισεις, εγκαταστημενες εφαρμογες, mi video, αδειες εφαρμογης και θα ανοιξεις τον αποθ/κο χωρο
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, για ευκολία βάλε search mi video ή mi σκέτο, ε και εκεί έχει όλες τις άδειες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν προκειται να σου ερθει αναβαθμιση, το εχεις παραλαβει με ανεπισημη rom. Αν αλλαξεις χειροκινητα το λειτουργικο, εχει αυτη τη στιγμη miui 10 με android 8

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass και κυρτες οθονες ειναι χαμενα λεφτα... Μια καλη θηκη να προστατυει την οθονη σε πτωσεις ειναι η καλυτερη λυση..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποια θηκη με πορτακι λογικα. Οσο το ειχα δεν καταφερα να βρω μια πλατης που να εξεχει αρκετα ωστε να προστατευει την οθονη..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Της Nillkin πετανε εξω οι γωνιες και ετσι προστατευεται υπο οποια γωνια και αν πεσει. Βεβαια και οι σιλικονης προστατευουν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. μια ερωτηση μονο ... εχω ενα mi note 2 αγοραζμενο απο κινα 4/64( δεν ειναι clobal) πριν 1 χρονο. σε επομενη αναβαθμηση θα έχω προβλημα σχετικα με την ανακοινωση της xiaomi? ... γνωριζει καποιος ???
Link to comment
Share on other sites

Εαν περνει τωρα κανονικα τις αναβαθμισεις OTA τοτε και μετα θα τις περνει κανονικα. Νομιζω οτι ολο αυτο το θεμα ειναι για τα τωρινα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νέος κάτοχος του νοτε2 προηγούμενη συσκευή το galaxy s6 που μετά από μία απλή πτώση παρέδωσε πνεύμα χωρίς να σπάσει ή οθόνη του ότι και να έκανα δεν ζωντανευε!! Ήμουν τυχερός στην ατυχία μου λόγο μαύρης εβδομάδας και πήρα το νοτε2 χωρίς δεύτερη σκέψη, το είχα καψούρα από τότε πού βγήκε αλλά λόγο τιμής (έχω όριο τα 300 για τηλ) δεν το πλησίασα. Το πήρα από ελληνική αλυσίδα στα 299 το 6/128 και λόγω επαγγελματικου αφμ 240+φπα. Δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή κι ας έχει τα ίδια λεφτά με το ποκοφον που είναι πιο καινούργιο, το ντιζάιν του είναι απίθανο όπως και η ποιότητα κατασκευής του, τα πιο πολλά τα έχετε αναφέρει στις προηγούμενες σελίδες και συμφωνούμε, αλλά διαφωνώ για τις φωτογραφίες δεν είδα και καμία διαφορά απ το s6, η συσκευή είναι εξαιρετική και ας φοράει παλιότερο επεξεργαστή!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η καμερα. Και ειδικα η σελφι σε σχεση με ενα mi6 , το δικο μας εβγαζε καλυτερες.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν μερικές ώρες έχασα το Mi Note 2 μου. Οδηγουσα σε ταξίδι μιάμισης ώρας περιπου και λίγο πριν τον προορισμό μου το πήρα χαμπάρι.

Είναι κλειστό , δυστυχώς δεν το βρήκε κάποιος που θα μπορούσε να βοηθήσει μάλλον.

Δεν με ενδιαφέρει ή συσκευή αλλά κυρίως τα αρχεία μου.

Μπήκα στο mi cloud δεν το κανει locate προφανώς, επέλεξα το lock και το wipe , υπάρχει περίπτωση να δουλέψουν αυτά;

Γνωρίζετε αν μπορεί κάποιος να το ανοίξει ή επαναφερει μέσω recovery χωρίς να σβήστουν τα αρχεία;

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sos το τηλέφωνο ξαφνικά μόλις ανοίγω την πίσω κάμερα μου βγάζει μήνυμα (σφάλμα κάμερα αδυναμία σύνδεσης) ενώ η μπροστινή δουλεύει κανονικά...

Έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων και επανεκκίνηση αλλά τίποτα... Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...