Jump to content

Xiaomi Mi Note 2


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Προσωπικά μου βγάζει κάπου στις 8ωρες. Δηλαδή στο 50% είμαι συνήθως 4 ώρες και κάτι
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Προσωπικά μου βγάζει κάπου στις 8ωρες. Δηλαδή στο 50% είμαι συνήθως 4 ώρες και κάτι

 

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεσοτητα.Νομιζω πως ηρθε ο καιρος να επιστρεψω σε Xiaomi:lol:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτες παρελεβα το mi note 2 και εγινε κ αναβαθμιση σε global 9.5 stable // Ολα ωραια το μόνο κακο που βλεπω ειναι η κακη καμερα ( μπροστα κ πισω ) σε αρκετα χαμηλο φωτισμο. Ειναι σαν να μην δουλευει καν....ενα καρο μαυρα χιονια μονο

 

Δεν με αφορα και τοσο η φωτογραφια απλα ρωταω μηπως υπαρχει καποια rom // Οτιδηποτε stable που να διορθωνει αυτο το θεμα

 

Εχετε κατι να προτεινετε ?

 

Ευχαριστω

 

κανεις ?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το χασανε το πακέτο και μου κάνουν επιστροφή χρημάτων. Παρήγγειλα όμως και κάτι θήκες και ένα screen protector. Όποιος θέλεις να μάθει παραπάνω πράγματα ας μου πει.
Link to comment
Share on other sites

κανεις ?????

 

Σε ρώτησα πιο πάνω αν εννοείς ότι σου χειροτέρεψε μετά το update και αν τις συγκρινες στο pc

Link to comment
Share on other sites

Σε ρώτησα πιο πάνω αν εννοείς ότι σου χειροτέρεψε μετά το update και αν τις συγκρινες στο pc

 

δεν την τσεκαρα πριν το update ... :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο σχεδον κανα 2μηνο πηγα να περασω την ζελατινα αλλα δεν καταφερα τιποτα. :(

Μαλλον φταιει η νεα θηκη που του ειχα πανω γιατι δεν αφηνει κενο γυρω γυρω και την εσπρωχνε , νομιζα οτι η ζελατινα θα ηταν πιο λεπτη απο την tempered glass αλλα ειναι σχεδον ιδια. Δεν ξερω και αν ο τεχνικος στον Γερμανο που την πηγα εχει ξαναβαλει τετοια ζελατινα αλλα δεν νομιζω να εχει αυτος ευθυνη.

 

Πήγαινε και ρώτα στα media markt. Έχουν πολύ καλές μεμβρανες εκεί. Πήγα από το κατάστημα της Καλλιθέας και είχαν ένα κομμάτι εκθεσιακό που του είχαν βάλει ζελατινα. Πολύ καλή ήταν. Μου είπε βέβαια ότι βγαίνει και άλλης μορφής η οποία είναι σε γυαλί που νομίζω είναι σαν όλες τις άλλες που κυκλφορουν.

Link to comment
Share on other sites

δεν την τσεκαρα πριν το update ... :(

 

Ανέβασε κάνα δείγμα κάπου σε υψηλή ανάλυση (αρχείο δηλαδή) να δούμε λίγο και να σου πούμε.

 

Δες εδώ δείγματα μου https://flic.kr/s/aHsmaRrc8a

Link to comment
Share on other sites

Χθες μπαίνοντας στο αυτοκίνητο και αλλάζοντας την θήκη του με μια άλλη που έχω με μαγνητική βάση για να την βάζω στην αντίστοιχη βάση αντικρίζω αυτό.

 

Δεν θυμάμαι να μου έπεσε κάπου , και η ειρωνεία είναι πως το Σάββατο έβγαλα μια αστεία τύπου καρμπον ζελατίνα που είχα στην πίσω πλευρά από την μέρα που το αγόρασα για να ... απολαύσω την ωραία γυάλινη επιφάνεια του.

 

Πάντα το έχω θήκη , δεν θυμάμαι να το ζορισα σε τσέπη , μήπως είναι τόσο ευαίσθητο το πίσω γυαλί;

 

Υπάρχει περίπτωση για αλλαγή του ;

 

dca5d3ce42ab399a1e083de8a1b69830.jpg

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες μπαίνοντας στο αυτοκίνητο και αλλάζοντας την θήκη του με μια άλλη που έχω με μαγνητική βάση για να την βάζω στην αντίστοιχη βάση αντικρίζω αυτό.

 

Δεν θυμάμαι να μου έπεσε κάπου , και η ειρωνεία είναι πως το Σάββατο έβγαλα μια αστεία τύπου καρμπον ζελατίνα που είχα στην πίσω πλευρά από την μέρα που το αγόρασα για να ... απολαύσω την ωραία γυάλινη επιφάνεια του.

 

Πάντα το έχω θήκη , δεν θυμάμαι να το ζορισα σε τσέπη , μήπως είναι τόσο ευαίσθητο το πίσω γυαλί;

 

Υπάρχει περίπτωση για αλλαγή του ;

 

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Πραγματικα ποναει η καρδια μου να το βλεπω ετσι αυτο το κινητο γιατι ειναι πανεμορφο! Αλλα φαινεται να εχει φαει 2 πολυ γερα χτυπηματα στο πλαι αριστερα. Επισης δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να εγινε απο μονο του ειδικα αν το ειχες σε θηκη οπως λες, εχει φαει πολυ γερο χτυπημα.

Link to comment
Share on other sites

Eχω ακουσει δυο φορες (οθονες) να σπανε απο μονες τους, πρωτα καποια γρατζουνια και μετα λογω θερμοκρασιας να σπαει. Αλλα αυτο οντως φαινεται να εχει δεχτει κρουση.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά βοηθήστε με λίγο.

Ένας φίλος μου έδωσε το Xiaomi Mi Note 2 μετά από μ*λ*κ*α που έκανε.

Λογικά του διέγραψε την ρομ χωρίς να έχει κάτι μέσα και μετά κα΄τι έκανε με το twrp και το κινητό το μόνο που κάνει είναι επανεκκινήσεις και φτάνει μέχρι το σήμα mi ή κατάφερα και το βάζω και στο fastbbot εκεί που έχει κάποιο αρκουδάκι ντυμένος γιατρός.

Πως μπορώ να του περάσω οφισιαλ ρομ; γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά βοηθήστε με λίγο.

Ένας φίλος μου έδωσε το Xiaomi Mi Note 2 μετά από μ*λ*κ*α που έκανε.

Λογικά του διέγραψε την ρομ χωρίς να έχει κάτι μέσα και μετά κα΄τι έκανε με το twrp και το κινητό το μόνο που κάνει είναι επανεκκινήσεις και φτάνει μέχρι το σήμα mi ή κατάφερα και το βάζω και στο fastbbot εκεί που έχει κάποιο αρκουδάκι ντυμένος γιατρός.

Πως μπορώ να του περάσω οφισιαλ ρομ; γίνεται;

 

Άμα είναι και σου βγαίνει το αρκουδάκι στο fastboot θα μπορέσεις να του κάνεις fastboot boot twrp.img

 

Άμα βέβαια έχει ενεργοποιηθεί το oem unlocking και το usb debugging

 

Διαφορετικά χρειάζεται άλλος τρόπος ο οποίος είναι κάπως πιο τραβηγμενος.

 

Εγώ είχα ένα oneplus 3t και ήθελ να του κάνω ροοτ αλλά ξέχασα να κάνω oem unlocking και το κινητό brickαρε.

 

Μόλις το είχα αγοράσει με 440€ κιόλας και πήγα να τρελαθώ.

 

Αλλά έκανα τον τρόπο που σου λέω ότι είναι πιο τραβηγμενος.

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποιο link που μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες ή να δω σε κάποιο video την διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρεται,

 

Δυστυχώς μετά από πτώση, η οθόνη του Mi Note 2 μου, έσπασε. Οπότε ρωτάω αν κάποιο μέλος έχει προβεί σε αγορά από κάποιο κινεζομάγαζο ώστε να ξέρει ότι ποιοτικά είναι οκ γιατί οι τιμές που παίζουν Ευρώπη είναι άπιαστες και δεν αξίζουν καν τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά βοηθήστε με λίγο.

Ένας φίλος μου έδωσε το Xiaomi Mi Note 2 μετά από μ*λ*κ*α που έκανε.

Λογικά του διέγραψε την ρομ χωρίς να έχει κάτι μέσα και μετά κα΄τι έκανε με το twrp και το κινητό το μόνο που κάνει είναι επανεκκινήσεις και φτάνει μέχρι το σήμα mi ή κατάφερα και το βάζω και στο fastbbot εκεί που έχει κάποιο αρκουδάκι ντυμένος γιατρός.

Πως μπορώ να του περάσω οφισιαλ ρομ; γίνεται;

 

Μήπως πέρασε twrp σε official rom χωρίς να ρουτάρει;

Αν ναι κάνε install κανενα magisk ή supersu και θα ανοιξει.

 

Απο την άλλη δεν ειναι αναγκη να περασεις official rom. Μπορεις να κατεβάσεις κάποια xtrv (ελληνικη) ή eu και να την εγκαταστήσεις εύκολα μέσα απο twrp. Εναλλακτικά πρέπει να κατεβάσεις κάποια fastboot rom και να την εγκαταστήσεις με το Mi flash.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ποναει η καρδια μου να το βλεπω ετσι αυτο το κινητο γιατι ειναι πανεμορφο! Αλλα φαινεται να εχει φαει 2 πολυ γερα χτυπηματα στο πλαι αριστερα. Επισης δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να εγινε απο μονο του ειδικα αν το ειχες σε θηκη οπως λες, εχει φαει πολυ γερο χτυπημα.
Eχω ακουσει δυο φορες (οθονες) να σπανε απο μονες τους, πρωτα καποια γρατζουνια και μετα λογω θερμοκρασιας να σπαει. Αλλα αυτο οντως φαινεται να εχει δεχτει κρουση.
Κι όμως ρε γμτ δεν μπορώ να θυμηθώ να μου έχει πέσει από την στιγμή που έβγαλα την πίσω ζελατίνα και μετά.

Σάββατο βράδυ την έβγαλα , Δευτέρα απόγευμα το είδα έτσι .

 

Η αλήθεια είναι ότι το πετάω πολλές φορές με δύναμη σε τραπέζι ή γραφείο , αλλά εδώ φαίνεται να έχει ασκηθεί πολύ δυνατή πίεση στα πλάγια σε δύο σημεία γι'αυτό πάει το μυαλό μου πως μάλλον έκατσα πάνω του και το είχα στην κολοτσεπη.

 

Τεσπά , μέσα στη θήκη το ξεχνάω πως είναι έτσι και έτσι και αλλιώς σε λίγο θα άλλαζα συσκευή , ειμαι ανάμεσα σε mi mix 2 και ... Meizu 15 το οποίο μου αρέσει απίστευτα σχεδιαστικά αλλά με χαλαει μόνο η έλλειψη B20.

Ίσως να κάνω και υπομονή μέχρι Ιούλιο- Αύγουστο για το Mi7 που θα το έχουμε δει και θα έχει σταθεροποιηθεί η τιμή του.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ρε γμτ δεν μπορώ να θυμηθώ να μου έχει πέσει από την στιγμή που έβγαλα την πίσω ζελατίνα και μετά.

Σάββατο βράδυ την έβγαλα , Δευτέρα απόγευμα το είδα έτσι .

 

Η αλήθεια είναι ότι το πετάω πολλές φορές με δύναμη σε τραπέζι ή γραφείο , αλλά εδώ φαίνεται να έχει ασκηθεί πολύ δυνατή πίεση στα πλάγια σε δύο σημεία γι'αυτό πάει το μυαλό μου πως μάλλον έκατσα πάνω του και το είχα στην κολοτσεπη.

 

Τεσπά , μέσα στη θήκη το ξεχνάω πως είναι έτσι και έτσι και αλλιώς σε λίγο θα άλλαζα συσκευή , ειμαι ανάμεσα σε mi mix 2 και ... Meizu 15 το οποίο μου αρέσει απίστευτα σχεδιαστικά αλλά με χαλαει μόνο η έλλειψη B20.

Ίσως να κάνω και υπομονή μέχρι Ιούλιο- Αύγουστο για το Mi7 που θα το έχουμε δει και θα έχει σταθεροποιηθεί η τιμή του.

 

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

 

Φίλε @VASKIR , μιας κι εγώ έχω πρόβλημα με την οθόνη (σπάσιμο) στο δικό μου και δεν σκέφτομαι να το αλλάξω το κινητό άμεσα, αν θελήσεις να το πουλήσεις κάποια στιγμή, ενημέρωσέ με να το αγοράσω για χρήση της οθόνης.

Edited by Isovitisgr
Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ να το πάρω στην έκδοση international 4/64 και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα με τα δίκτυα επειδή δεν υπάρχει το Β20. Vodafone δικτυο ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ να το πάρω στην έκδοση international 4/64 και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα με τα δίκτυα επειδή δεν υπάρχει το Β20. Vodafone δικτυο ειμαι.

Το εχω παρει και με vodafone σε Πειραια και Γιαννενα που βρεθηκα ειχα τελειο 4g μεχρι 90 mbps μεσα σε κτηριο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...