Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παλικαρια ειδα κατι αγγελιες για εκδοση με την 800αρα ταχα σπεσιαλ εντισιον κλπ κλπ ισχυει η μουφα ειναι για να πουλησουν;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παλικαρια ειδα κατι αγγελιες για εκδοση με την 800αρα ταχα σπεσιαλ εντισιον κλπ κλπ ισχυει η μουφα ειναι για να πουλησουν;

 

Δεν νομίζω να έχει βγει Mi max με μπάντα 800. Το ξέρω γιατί το είχα ψάξει πριν αγοράσω, μετά έμαθα για την 800 πως είναι πιο πολύ για παραμεθόριες περιοχές και μόνο για wnd οπότε δεν με χάλασε που δεν είχε. Τώρα αν έβγαλαν πιο καινούρια που υποστηρίζει και αυτή την μπάντα μη σε πάρω στο λαιμό μου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει βγει Mi max με μπάντα 800. Το ξέρω γιατί το είχα ψάξει πριν αγοράσω, μετά έμαθα για την 800 πως είναι πιο πολύ για παραμεθόριες περιοχές και μόνο για wnd οπότε δεν με χάλασε που δεν είχε. Τώρα αν έβγαλαν πιο καινούρια που υποστηρίζει και αυτή την μπάντα μη σε πάρω στο λαιμό μου.

 

Ειχα το LeTV X600 στις διακοπες στους αγιους Θεοδωρους και ειχα τεραστιο προβλημα με την Wind οχι 4G δεν ειχα αλλα ουτε καν 3G και εβαλα την καρτα στου κουνιαδου με ενα Ulefone be pro και ειχε μια χαρα 4G

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το LeTV X600 στις διακοπες στους αγιους Θεοδωρους και ειχα τεραστιο προβλημα με την Wind οχι 4G δεν ειχα αλλα ουτε καν 3G και εβαλα την καρτα στου κουνιαδου με ενα Ulefone be pro και ειχε μια χαρα 4G

 

Ναι για αυτό σου είπα για την Wind, είναι η μόνη που χρησιμοποιεί αυτή την μπάντα αλλά μακριά από αστικά κέντρα. Θα σου πρότεινα να πας σε Xiaomi Redmi note 3 pro, εκεί σίγουρα ξέρω πως υποστηρίζουν αυτή την μπάντα. Πάντως ψάξε το λίγο ακόμη γιατί ίσως τελικά υπάρχει η δυνατότητα και από το Mi max.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό σου είπα για την Wind, είναι η μόνη που χρησιμοποιεί αυτή την μπάντα αλλά μακριά από αστικά κέντρα. Θα σου πρότεινα να πας σε Xiaomi Redmi note 3 pro, εκεί σίγουρα ξέρω πως υποστηρίζουν αυτή την μπάντα. Πάντως ψάξε το λίγο ακόμη γιατί ίσως τελικά υπάρχει η δυνατότητα και από το Mi max.

 

Θελω τουλαχιστον 6 οθονη για αυτο κοιτουσα το mi max και το letv x900

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια τι τιμες ειναι αυτες κατω απο 230 το 3/64 με 652 !!!!

 

Ειχα καιρο να δω τιμες Κινας για το MAX και εβλεπα κατι 260-280 σε αγγελιες.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια τι τιμες ειναι αυτες κατω απο 230 το 3/64 με 652 !!!!

 

Ειχα καιρο να δω τιμες Κινας για το MAX και εβλεπα κατι 260-280 σε αγγελιες.

Λευτερη, μην ξεχνάς την αμεσότητα παράδοσης ..... Δεν δικαιολογεί τα 50€ καπελλο, αλλα για 230-250 με άμεση παράδοση και όχι 20 μέρες και περασμένη την Ελληνική ROM από xiaomi-miui.gr που ενδιαφέρει κάποιους θα τα έδινα και γω ..... :D Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη, μην ξεχνάς την αμεσότητα παράδοσης ..... Δεν δικαιολογεί τα 50€ καπελλο, αλλα για 230-250 με άμεση παράδοση και όχι 20 μέρες και περασμένη την Ελληνική ROM από xiaomi-miui.gr που ενδιαφέρει κάποιους θα τα έδινα και γω ..... :D

 

Εκανα λαθος η ποιο χαμηλη τιμη που βρηκα σε αγγελια το 3/64 με 652 ειναι 300 ευρωπουλα :blink:

 

Δηλαδη με καπελο 75 ευρω

 

Κοιτα 250 αντε να τα δωσω και εγω να πω να βγαλει 25 ευρω επειδη περιμενε 20 μερες και επειδη περασε την Ελληνικη rom

Αλλα τα 300 ευρω ειναι σαν να βαζεις χερι στην τσεπη ξεβρακωτου :lol:

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Έκανα λαθος η ποιο χαμηλη τιμη που βρηκα σε αγγελια το 3/64 με 652 ειναι 300 ευρωπουλα :blink: Δηλαδη με καπελο 75 ευρω

Κοιτα 250 αντε να τα δωσω και εγω να πω να βγαλει 25 ευρω επειδη περιμενε 20 μερες και επειδη περασε την Ελληνικο rom

Αλλα τα 300 ευρω είναι σαν να βάζεις χέρι στην τσεπη ξεβρακωτου :lol:

Συμφωνω ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πως μπορώ να περάσω το Miui 8; Το αγόρασα και είχε το Miui 7 μπαίνω στο Updater και λέει ότι δεν έχει κάποια νέα ενημέρωση και πρίν από αυτό cant connect to the network
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τα παιδια που απαντησαν στο ερωτημα μου οσον αφορουσε την ληψη σηματος,χτες το παρελαβα και με wind που το δοκιμασα δουλεψε μια χαρα στο 3G σε νησι
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τα παιδια που απαντησαν στο ερωτημα μου οσον αφορουσε την ληψη σηματος,χτες το παρελαβα και με wind που το δοκιμασα δουλεψε μια χαρα στο 3G σε νησι

 

Να το χαρείς φίλε μου...

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μερικα χρονια συμβιωσης με το samsung galaxy note 2 το οποιο παρεδωσε την ψυχη του,ειπα να ανεβω σε ιντζες και αυτονομια μπαταριας,ετσι λοιπον παρελαβα το mimax 32gb με cpu 650 ,απο την πρωτη επαφη το κινητο ειναι πολυ super ,απλα εχω ενα μικρο προβλημα ,προσπαθω να ξεκλειδωσω τον bootloader με τον επισημο τροπο με το mi flash tool και κολαει η διαδικασια ξεκλειδωματος στο 50 %,το τηλεφωνο κανει conect και εχω ενεργοποιημενους τους λογαριασμους και στο κινητο και στον υπολογιστη στο site της mi,το προβλημα ειναι ποια rom πρεπει να κατεβασω ωστε να κανω manual instal ωστε να ξεκλειδωσει με ευκολια ο bootloader,η rom που εχει τωρα το κινητο ειναι η MIUI global 7.5 stable 7.5.3.0(MBCMIDE) και ο bootloader ειναι κλειδωμενος οπως το αγορασα το κινητο το τσεκαρα μεσω cmd των windows

 

η να ακολουθησω τον παρακατω οδηγο που αναφερει οτι γινεται και με κλειδωμενο bootloader ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?pageNo=1

 

με ενδιαδερει κυριως να περασω μια ελληνικη rom και στην πορεια να το κανω root ωστε να χρησιμοποιησω καποιες βασικες εφαρμογες για εμενα οπως titanium backup,Xposed κ.α

και να αλαξω και τον recovery σε TWRP

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει ειμαι ευγνωμων

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκλειδώσει, χρειάζεται διαδικασία. Μετά θα έρθει sms sto mi max,. από την Χιαομι. Αν μπορέσω και βρω τον οδηγό, από το κινητό μου, διαφορετικά το βράδυ από τον ΗΥ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-Διαδικασία-αίτησης-και-ξεκλειδώματος-του-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-ΞΕΚΛΕΙΔ/ ο οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14758-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Για-πρώτη-φορά/?pageNo=1 κοίταξε το, αφού ξεκλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Για να το ξεκλειδώσει, χρειάζεται διαδικασία. Μετά θα έρθει sms sto mi max,. από την Χιαομι. Αν μπορέσω και βρω τον οδηγό, από το κινητό μου, διαφορετικά το βράδυ από τον ΗΥ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-Διαδικασία-αίτησης-και-ξεκλειδώματος-του-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-ΞΕΚΛΕΙΔ/ ο οδηγός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14758-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Για-πρώτη-φορά/?pageNo=1 κοίταξε το, αφού ξεκλειδώσει.

 

 

τον πρωτο οδηγο τον εχω ακολουθησει ηδη και εγω παρει εγκριση για unlock

τωρα οσον αφορα τον δευτερο οδηγο τον εχω διαβασει αλλα για εγκατασταση μιας ελληνικης rom πρεπει πρωτα να ξεκλειδωσει ο bootloader αποτι αναφερει στον οποιο εμενα κολαει στο 50%

 

ακολουθησα και το βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=dAU1-8y-25I

 

απλα το προβλημα για να ξεκλειδωσει ο bootloader χρειαζεται πρωτα χειροκεινητη εγκατασταση αλλης ρομ νομηζω (κινεζικης Developer ROM) η οποια ξεκλειδωνει ο bootloader ,εγω κατεβασα απο εδω

http://en.miui.com/download-302.html#445

την miui_MIMAX_6.10.13_ef357eb7f5_6.0.zip αλλα δεν κανει update

 

γιαυτο μηπως εχει καποιος υποψη ποια ρομ κατεβαζουμε

 

σε ευχαριστω παντος για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14871-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-Unbrick-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Hydrogen/ ,για να περάσεις official developer rom,. σε μένα , έτυχε, το ξεκλειδωσα με stable, και καλή επιτυχία.
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14871-Ελληνικός-οδηγός-Flash-Official-Rom-Unbrick-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Hydrogen/ ,για να περάσεις official developer rom,. σε μένα , έτυχε, το ξεκλειδωσα με stable, και καλή επιτυχία.

 

 

θα δοκιμασω ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14758-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-Xiaomi-Mi-Max-32GB-Για-πρώτη-φορά/?pageNo=1 και αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μετα απο μερικα χρονια συμβιωσης με το samsung galaxy note 2 το οποιο παρεδωσε την ψυχη του,ειπα να ανεβω σε ιντζες και αυτονομια μπαταριας,ετσι λοιπον παρελαβα το mimax 32gb με cpu 650 ,απο την πρωτη επαφη το κινητο ειναι πολυ super ,απλα εχω ενα μικρο προβλημα ,προσπαθω να ξεκλειδωσω τον bootloader με τον επισημο τροπο με το mi flash tool και κολαει η διαδικασια ξεκλειδωματος στο 50 %,το τηλεφωνο κανει conect και εχω ενεργοποιημενους τους λογαριασμους και στο κινητο και στον υπολογιστη στο site της mi,το προβλημα ειναι ποια rom πρεπει να κατεβασω ωστε να κανω manual instal ωστε να ξεκλειδωσει με ευκολια ο bootloader,η rom που εχει τωρα το κινητο ειναι η MIUI global 7.5 stable 7.5.3.0(MBCMIDE) και ο bootloader ειναι κλειδωμενος οπως το αγορασα το κινητο το τσεκαρα μεσω cmd των windows

 

η να ακολουθησω τον παρακατω οδηγο που αναφερει οτι γινεται και με κλειδωμενο bootloader ?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?pageNo=1

 

με ενδιαδερει κυριως να περασω μια ελληνικη rom και στην πορεια να το κανω root ωστε να χρησιμοποιησω καποιες βασικες εφαρμογες για εμενα οπως titanium backup,Xposed κ.α

και να αλαξω και τον recovery σε TWRP

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει ειμαι ευγνωμων

 

Κάτι, που είναι Σημαντικό!! Για το 3/32,. Υπάρχει ρομ Κινεζική που έχει πλήρως Ελληνικά. Ψαξτο!!

Link to comment
Share on other sites

αυτον τον οδηγο τον εχει ακολουθησει καποιος ? αναφερει οτι ειναι ο ευκολότερος τρόπος και ακίνδυνος να περνάμε στο κινητό μας official rom ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω αλλα εκτος την ελληνικης γλωσσας απαραιτητο ειναι για εμενα να ξεκλειδωση ο bootloader ωστε να κανω root και να επαναφερω τις εφαρμογες με τα δεδομενα με το titanium backup ειναι περιπου στις 160,αν ηταν λιγες οι εφαρμογες δεν με ενοιαζε και τοσο
Link to comment
Share on other sites

αυτον τον οδηγο τον εχει ακολουθησει καποιος ? αναφερει οτι ειναι ο ευκολότερος τρόπος και ακίνδυνος να περνάμε στο κινητό μας official rom ακόμα και με κλειδωμένο Bootloader

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14015-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Official-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-PC-Suite-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Xiaomi-%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1/?pageNo=1

 

Στο mi suite, σε εμένα, αλλά και σε έναν ακόμα, μας πέρασε stable rom. Γενικα, μην το πολύ χρησιμοποιείς. Και και να κάνεις το update, δεν παθαίνει κάτι το κινητό. Πρόσεξε, αν σου περάσει stable rom,,,,ή,,,, developer που θέλεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει 32αρι με τον 652 η μπαρουφες μου ειπαν;

 

Ρωταω γιατι και τα 32 μου ειναι υπεραρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει 32αρι με τον 652 η μπαρουφες μου ειπαν;

 

Ρωταω γιατι και τα 32 μου ειναι υπεραρκετα.

 

Μπαρούφες, το 3/32 και το 2/16 μόνο με τον 650, Τα υπόλοιπα έχουν τον 652.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...