Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις γιατι το κινητο γυρναει το βιντεο σε HD ready (720p) μετα απο καθε επανεκκινηση?

Και κανενα τροπο να μεινει η ρυθμιση σε 4k αποθηκευμενη?

Εχασα τρια βιντεο μεχρι να το παρω χαμπαρι.

Αναβαθμισα σε OGS 8.2.4.0 αλλα αναμενομενα το κανει ακομα.

 

Το ίδιο κάνει και σε μένα.

Δεν με ενοχλεί όμως μιας και γράφω μόνο 720.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στη παρεα μια ερωτηση θελω να παρω το κινητο και με ενδιαφερει να ναι κομπλε απο ελληνικα το μενου..ισχυει οτι αν ερθει με την offisial rom εχει μεσα πληρη ελληνικα? πχ εχει προσφορα το banggood αν το παραγγειλω κ ερθει ειναι κανονικ τα ελληνικα η λιγα ελληνικα κ μισα αγγλικα.? βοηθηστε παιδεσ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα μια ερωτηση θελω να παρω το κινητο και με ενδιαφερει να ναι κομπλε απο ελληνικα το μενου..ισχυει οτι αν ερθει με την offisial rom εχει μεσα πληρη ελληνικα? πχ εχει προσφορα το banggood αν το παραγγειλω κ ερθει ειναι κανονικ τα ελληνικα η λιγα ελληνικα κ μισα αγγλικα.? βοηθηστε παιδεσ ευχαριστω
Ναι η Official Global ROM εχει ελληνικα κανονικα μεσα .....:)

Εγω στο γιο μου που πηρα φορουσε Official Global και ειχε κανονικα τα ελληνικα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια γτ ριν 2 μηνες που παραγγειλα για φιλο το redmi note 4 αλλα με την multi rom ηταν οτι να ναι μισα αγγλικα μισα ελληνικα... φλφ σε ολα τα xiaomi πλεον παιρνουμε με ofiicial λαι ριναι φπυλ ελληνικα μεσα ?πολυ ωραια ευχαροστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ...οτι καλυτερο .επρεπε να γινει για να μαστε κομπλε...απο samsung galaxy note 3 λεω να παω στο max πιστευω θα μαι καλυμενος Edited by sakaross
Link to comment
Share on other sites

Ωραια γτ ριν 2 μηνες που παραγγειλα για φιλο το redmi note 4 αλλα με την multi rom ηταν οτι να ναι μισα αγγλικα μισα ελληνικα... φλφ σε ολα τα xiaomi πλεον παιρνουμε με ofiicial λαι ριναι φπυλ ελληνικα μεσα ?πολύ ωραια ευχαροστω πολύ
Δεν κατάλαβα τίποτα :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τίποτα :wacko:

 

σορι φιλε εγραφα στα γρηγορα και πατηθηκαν οτι να ναι... καλο αυτο που εγινε με πληρη ελληνικο μενου γτ πριν 2 μηνες πηρα ενα redmi note 4 με multi rom απο vickmall οταν βαλαμε ελληνικα στο μενου ηταν μισα ελληνικα μισα αγγλικα.αλλα τωρα αφου εγινε αυτο να εχει κανονικο μενου στα ελληνικα ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Μικρό update για official global stable.... 8.2.4.0

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια ερώτηση. Εμένα γιατί δε μου βγάζει update? Στην global ota δεν παίρνει ?? Πρέπει να κάνω κάτι έγω?6841ef6244a4d7e186380f4cd1f0ed0b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Εμένα γιατί δε μου βγάζει update? Στην global ota δεν παίρνει ?? Πρέπει να κάνω κάτι έγω?6841ef6244a4d7e186380f4cd1f0ed0b.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και παλι εχεις παλια εκδοση ρομ εγω που εχω σαν το δικο σου αλλα το 3/64 ειμαι στην 8.2.2.0 και εχει βγει εκδοση 8.2.3.0 απλα λογο προβληματων στην οικογενεια δεν βρηκα χρονο να την περασω μεσω twrp ακομα .

Εαν εχεις twrp στο τηλεφωνο τοτε απο εδω κατεβαζεις τις ρομ για το δικο μας

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258

Μονο που θα διαλεξεις τις ρομ για το mi max pro

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Στο en.miui.com έδινε ως τελευταία έκδοση την 8.2.1.0 για το pro. Δεν είναι το official site για την ενημέρωση λογισμικού; Πώς γίνεται να εμφανιστεί η 8.2.3.0 αλλού;

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.Νομιζω official Global Stable είναι έως 8.2.1.0 .

8.2.1.3.0 έχει βγει αλλά όχι official. Ας μας διαφωτίσουν οι ειδικοί

Link to comment
Share on other sites

Rom με παραπανω απο 4 νουμερα δεν ειναι official .... Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αν κάτι με ενοχλεί πολύ στο κιν είναι αυτή η αργή φόρτιση. μια μισή ωρα και ακόμα στο 56%. Θέλω να δω πόσο θα κάνει για 100%. Ενοειται έχει κλείσει απ μπαταρία και το φορτίζω κλειστό.
Link to comment
Share on other sites

TeamVersion: V8.1.9.0.MBDMIDI (MIUI8 ,, αυτή την ρομ εχει στο site,, http://en.miui.com/download-302.html#458 . εγω εχω την 8.2.1.0 , αλλαξαν την αριθμηση, τι να πω??
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αν κάτι με ενοχλεί πολύ στο κιν είναι αυτή η αργή φόρτιση. μια μισή ωρα και ακόμα στο 56%. Θέλω να δω πόσο θα κάνει για 100%. Ενοειται έχει κλείσει απ μπαταρία και το φορτίζω κλειστό.

 

Με τον δικο του φορτιστη των 2Α θελει 2ωρες και 25 λεπτα για πληρη φορτιση απο το 0->100%.

Εγω που φορτιζω με 1A φορτιστη θελω 5 ωρες περιπου.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά αν κάτι με ενοχλεί πολύ στο κιν είναι αυτή η αργή φόρτιση. μια μισή ωρα και ακόμα στο 56%. Θέλω να δω πόσο θα κάνει για 100%. Ενοειται έχει κλείσει απ μπαταρία και το φορτίζω κλειστό.
Ποτε να μην αφήνεις το κινητό να σβήνει από μπαταρια ..... Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να φτάνει μέχρι 10% ... :happy:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Όντως η τάση τα τελευταία χρόνια είναι αυτή.

Φόρτιση πάντα ανάμεσα 10%-90% για μεγαλύτερη διάρκεια της ζωής της μπαταρίας.

Και ρητά πότε δεν κάνουμε πλήρη φόρτιση/αποφόρτιση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

TeamVersion: V8.1.9.0.MBDMIDI (MIUI8 ,, αυτή την ρομ εχει στο site,, http://en.miui.com/download-302.html#458 . εγω εχω την 8.2.1.0 , αλλαξαν την αριθμηση, τι να πω??

 

Ρε θα μας τρελάνουν! :lol:

Κατέβασα πριν 3 μέρες από εδώ την fastboot global 8.2.4.0 για το 3/32 hydrogen και τώρα εάν πας να κατεβάσεις την αντίστοιχη έχει διαθέσιμη την 8.1.6.0 :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει παρατήρηση κανένας δυσκολία/αδυναμία της οθόνης στην αφή από δεξιά προς δεξια. Τι εννοώ : στο ίντα ας πούμε όταν υπάρχει πολλαπλή δημοσιεύση κάποιος χρήστης και πας να κανεις δεξια για να δεις της άλλες εικόνες δεν πάει και μετά από κάνα 10ρια προσπάθειες καταφέρνεις να κανεις δεξια.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα μας τρελάνουν! :lol:

Κατέβασα πριν 3 μέρες από εδώ την fastboot global 8.2.4.0 για το 3/32 hydrogen και τώρα εάν πας να κατεβάσεις την αντίστοιχη έχει διαθέσιμη την 8.1.6.0 :blink::blink::blink:

Έχει ξανά συμβεί στο παρελθόν να αποσύρουν ROM που είχαν ανεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση..την 800 μπαντα την υποστηριζει;;;

Ευχαριστω.

 

Όχι. Δεν την υποστηρίζει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει παρατήρηση κανένας δυσκολία/αδυναμία της οθόνης στην αφή από δεξιά προς δεξια. Τι εννοώ : στο ίντα ας πούμε όταν υπάρχει πολλαπλή δημοσιεύση κάποιος χρήστης και πας να κανεις δεξια για να δεις της άλλες εικόνες δεν πάει και μετά από κάνα 10ρια προσπάθειες καταφέρνεις να κανεις δεξια.

 

Συνεχεια. Ειναι επειδη αν δε κανεις τελειως οριζοντια το swipe το κινητο την ερμηνευει σε ενα ποσοστο και ως πανω-κατω, οποτε αναλογα την εφαρμογη ακυρωνεται τελειως η κινηση και δε κανει τπτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίεργο όμως αυτό...Έχει κάποιο θέμα η 8.2.4.0 και δεν το πήραμε χαμπάρι?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Bugs με τη φορτιση κυριως. Η αργει υπερβολικα να φορτισει ή το στελνει ακομα και σε boot loop.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Την απέσυραν πάντως και για ακόμα μια συσκευή απότι είδα με ένα γρήγορο googlαρισμα. Οπότε αφού έχουν αναφερθεί προβλήματα από κάποιους έχει λογική η απόσυρση, για όποιον πάντως ενδιαφέρεται να κατεβάσει την fastboot global 8.2.4.0 την ανέβασα εδώ. ;)

 

Την πέρασα γιατί ήθελα να δοκιμάσω 2 εφαρμογές που δεν παίζουν στη lineage, μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...