Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησε κανένας να περάσει την global dev 8.7.4.20 σε 3/32 hydrogen. Εμένα πάντως δεν την περνάει, την κατεβάζει και μετά μου λέει reboot system ή wipe data και μια Τρίτη επιλογή που δεν πρόλαβα να δω τι λέει, πατάω το reboot system με γυρνάει πάλι στην αρχή και μου λέει η ενημέρωση απέτυχε, ξέρει κανένας κάτι, μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησε κανένας να περάσει την global dev 8.7.4.20 σε 3/32 hydrogen. Εμένα πάντως δεν την περνάει, την κατεβάζει και μετά μου λέει reboot system ή wipe data και μια Τρίτη επιλογή που δεν πρόλαβα να δω τι λέει, πατάω το reboot system με γυρνάει πάλι στην αρχή και μου λέει η ενημέρωση απέτυχε, ξέρει κανένας κάτι, μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

105mb ηταν και περασε κανονικα σε εμενα,βεβαια δεν ειμαι root.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

105mb ηταν και περασε κανονικα σε εμενα,βεβαια δεν ειμαι root.

 

Ούτε εγώ είμαι root αλλά δεν περνάει με τίποτα. 150 mb είπες; Εμένα πάντως μου λέει 1,4 G....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είμαι root αλλά δεν περνάει με τίποτα. 150 mb είπες; Εμένα πάντως μου λέει 1,4 G....

105mb φιλε.Εχεις παρει ολα τα update με την σειρα εως τωρα?Σου λεει 1,4 G γιατι πρεπει να την περασεις απο την αρχη....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

105mb φιλε.Εχεις παρει ολα τα update με την σειρα εως τωρα?Σου λεει 1,4 G γιατι πρεπει να την περασεις απο την αρχη....

 

Μα είμαι στην 8.7.4.13 στην προ τελευταία δλδ.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μα είμαι στην 8.7.4.13 στην προ τελευταία δλδ.....

Σιγουρα δεν ειναι root η συσκευη?Κατι τετοια μου κανει σε rootρισμενες συσκευες.

Ποια περιοχη εχεις?Ελλαδα?Κινα?Αν και δεν παιζει ρολο......Κανε και ενα reboot και δοκιμασε ξανα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν ειναι root η συσκευη?Κατι τετοια μου κανει σε rootρισμενες συσκευες.

Ποια περιοχη εχεις?Ελλαδα?Κινα?Αν και δεν παιζει ρολο......Κανε και ενα reboot και δοκιμασε ξανα.

 

Η συσκευή δεν είναι root, ξεκινάει να κάνει την ενημέρωση και στη συνέχεια μου λέει πως η ενημέρωση απέτυχε και μου δίνει τρεις επιλογές.

1 . Reboot

2 . Wipe data

3 . Connect with MiAsistant

 

http://imgur.com/a/Vobbq

 

Να κάνω ένα wipe data, Αν κάνω θα μου διαγραφεί ότι έχω στο κινητό και θα πρέπει να τα περάσω από την αρχή;

 

Και όταν λέει να συνδεθώ με το MiAsistant τι εννοεί;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει παρατήρηση κανένας δυσκολία/αδυναμία της οθόνης στην αφή από δεξιά προς δεξια. Τι εννοώ : στο ίντα ας πούμε όταν υπάρχει πολλαπλή δημοσιεύση κάποιος χρήστης και πας να κανεις δεξια για να δεις της άλλες εικόνες δεν πάει και μετά από κάνα 10ρια προσπάθειες καταφέρνεις να κανεις δεξια.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηκως εννοείς κάτι τέτοιο:https://youtu.be/0Vc5hZTAX78

Μου το κάνει συχνά πυκνά όπως μου το έκανε και σε παλιότερο Mi Max που είχα και είναι σπαστικό! Έχω το 4/128 με την τελευταία Oficial Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Όχι χαρακτηρίστικο παράδειγμα είναι αυτό με το insta που προανέφερα. και εγώ 4/128 έχω με official Global

ναι είναι άκρος εκνευρίστικο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Με Nugat τι γίνεται? Θα πάρουμε Multi window στο τέρας?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Περα απ το πολυ ωραιο εφε να εχεις ανοιχτα 3-4 παραθυρα στην μεγαλη και αρκετα καλη οθονη της συσκευης, ειναι δωρον αδωρον χωρις καποιο πενακι οπως του samsung note.

Προσωπικα δυσκολευομαι σε ακριβεια στο multi window ακομα και σε 8.4 ταμπλετ χωρις s pen, κι ας εχω σχετικα λεπτα δακτυλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι χαρακτηρίστικο παράδειγμα είναι αυτό με το insta που προανέφερα. και εγώ 4/128 έχω με official Global

ναι είναι άκρος εκνευρίστικο.

 

Αυτό που έδειξα στο βίντεο σου κάνει κι εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Περα απ το πολυ ωραιο εφε να εχεις ανοιχτα 3-4 παραθυρα στην μεγαλη και αρκετα καλη οθονη της συσκευης, ειναι δωρον αδωρον χωρις καποιο πενακι οπως του samsung note.

Προσωπικα δυσκολευομαι σε ακριβεια στο multi window ακομα και σε 8.4 ταμπλετ χωρις s pen, κι ας εχω σχετικα λεπτα δακτυλα.

Ε καλά αυτός δεν είναι λόγος να μην δώσουν το multiwindow που είναι εγγενής λειτουργία της nougat επειδή εσένα δεν σε βολεύει, μια χαρά βολικό είναι και χωρίς πενάκι. Και φυσικά δεν μίλησε κανείς για 3, 4 παράθυρα αλλά για 2.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Galaxy NoteII που είχα multi Window από το 2012 και δεν μου φάνηκε σχεδόν ποτέ χρήσιμο...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ πάλι μόλις τώρα πηγαινερχομουν ανάμεσα σε 2 εφαρμογές για να δω από την μία και να κάνω paste στην άλλη το username και password, 4 φορές χρειάστηκε....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το multiwindow είναι εξαιρετικά χρήσιμο το χρησιμοποιώ καθημερινά και είναι πολύ καλό που η Google το έβαλε στη Nougat ώστε να το έχουν όλοι.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο Galaxy note II χρησιμοποιούσα πολύ συχνά 2 παράθυρα.

Στο Μαξ έβαλα με διπλό ταπ στο κουμπί του μενού να αλλάζει στις δύο τελευταίες ανοιγμένες εφαρμογές

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο Galaxy note II χρησιμοποιούσα πολύ συχνά 2 παράθυρα.

Στο Μαξ έβαλα με διπλό ταπ στο κουμπί του μενού να αλλάζει στις δύο τελευταίες ανοιγμένες εφαρμογές

Πως γίνεται αυτό; Ενδιαφέρον μέχρι να δούμε multiwindow.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Ενδιαφέρον μέχρι να δούμε multiwindow.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικά θα πρέπει να είσαι ρουτ.

Εάν ναι περνάς Xposed και την εφαρμογή Miui 8 Tweaks ή οποία έχει πολλά καλούδια μέσα και την προτείνω σε όσους είναι ρουτ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θα πρέπει να είσαι ρουτ.

Εάν ναι περνάς Xposed και την εφαρμογή Miui 8 Tweaks ή οποία έχει πολλά καλούδια μέσα και την προτείνω σε όσους είναι ρουτ.

Ευχαριστώ, δυστυχώς δεν είμαι και δεν έχω σκοπό να κάνω.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έδειξα στο βίντεο σου κάνει κι εσένα;

Ναι αλλά όχι στο μενού του κιν . Μέσα σε εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά αυτός δεν είναι λόγος να μην δώσουν το multiwindow που είναι εγγενής λειτουργία της nougat επειδή εσένα δεν σε βολεύει, μια χαρά βολικό είναι και χωρίς πενάκι. Και φυσικά δεν μίλησε κανείς για 3, 4 παράθυρα αλλά για 2.

 

 

Εγώ πάλι μόλις τώρα πηγαινερχομουν ανάμεσα σε 2 εφαρμογές για να δω από την μία και να κάνω paste στην άλλη το username και password, 4 φορές χρειάστηκε

 

Φυσικα και πρεπει να το βαλει το multiwindow. Μολις λοιπον εγκαταστησεις την Ν και ολο χαρα ανοιξεις 2 παραθυρα (αν σε αφηνει να το κανεις αυτο σε ολες τις εφαρμογες, γιατι η σαμσουνγκ τουλαχιστον το επιτρεπει σε σχετικα λιγες εφαρμογες στις στοκ ρομ της), διαπιστωνεις οτι μολις πας να γραψεις οτιδηποτε εμφανιζεται το πληκτρολογιο και σου "τρωει" τη μιση οθονη, κρυβοντας σου τη μια εφαρμογη.

b953eabfbf9cb7cc370bc871b256a973.jpg

Η σαμσουνγκ το αντιμετωπισε με ενα μικροτερο και "μεταφερομενο"πληκτρολογιο, το οποιο ομως ειναι αδυνατον να πατησεις με τα δακτυλα σου χωρις 50% λαθη. Ενω ολα τα παραπανω γινονται για πλακα με πενακι.

50cd21986b0bfaf3771e2ed835bd3e9c.jpg

Αυτα που γραφω θα τα καταλαβεις μολις χρησιμοποιησεις το multiwindow με το χερι, ειναι δυσκολο να εξηγηθει οτιδηποτε μονο θεωρητικα, χωρις εφαρμογη στην πραξη

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν είναι root, ξεκινάει να κάνει την ενημέρωση και στη συνέχεια μου λέει πως η ενημέρωση απέτυχε και μου δίνει τρεις επιλογές.

1 . Reboot

2 . Wipe data

3 . Connect with MiAsistant

 

http://imgur.com/a/Vobbq

 

Να κάνω ένα wipe data, Αν κάνω θα μου διαγραφεί ότι έχω στο κινητό και θα πρέπει να τα περάσω από την αρχή;

 

Και όταν λέει να συνδεθώ με το MiAsistant τι εννοεί;

Καλημέρα. Έκανες κάτι τελικά? Γιατί καί εμένα ακριβώς τό ίδιο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και πρεπει να το βαλει το multiwindow. Μολις λοιπον εγκαταστησεις την Ν και ολο χαρα ανοιξεις 2 παραθυρα (αν σε αφηνει να το κανεις αυτο σε ολες τις εφαρμογες, γιατι η σαμσουνγκ τουλαχιστον το επιτρεπει σε σχετικα λιγες εφαρμογες στις στοκ ρομ της), διαπιστωνεις οτι μολις πας να γραψεις οτιδηποτε εμφανιζεται το πληκτρολογιο και σου "τρωει" τη μιση οθονη, κρυβοντας σου τη μια εφαρμογη.

b953eabfbf9cb7cc370bc871b256a973.jpg

Η σαμσουνγκ το αντιμετωπισε με ενα μικροτερο και "μεταφερομενο"πληκτρολογιο, το οποιο ομως ειναι αδυνατον να πατησεις με τα δακτυλα σου χωρις 50% λαθη. Ενω ολα τα παραπανω γινονται για πλακα με πενακι.

50cd21986b0bfaf3771e2ed835bd3e9c.jpg

Αυτα που γραφω θα τα καταλαβεις μολις χρησιμοποιησεις το multiwindow με το χερι, ειναι δυσκολο να εξηγηθει οτιδηποτε μονο θεωρητικα, χωρις εφαρμογη στην πραξη

Φίλε μου καταρχήν αυτό που δείχνεις δεν είναι το κανονικό multiwindow, το κανονικό κάνει split screen κάθετα την οθόνη ανάμεσα σε 2 εφαρμογές. Το πληκτρολόγιο εκτός ότι μπορείς να το δουλέψεις μια χαρά και χωρίς πενάκι, δεν το χρειάζεσαι και συχνά ανάλογα τι κάνεις φυσικά. Διάβασε το προηγούμενο παράδειγμα μου. Επίσης είχα και το note και συνεχίζω να έχω και το Note 8 (εκεί είναι που το παράκανες λέγοντας ότι χωρίς πενάκι δεν βολεύει ούτε εκει).

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 128αρι το βρισκεις σε χαμηλη τιμη,αλλα ερχεται με κινεζορομ απο εκει που ψηνομαι να το παρω.

Μπορω να περασω την oficial stable, σωστα? Τα παιδια του miui θεσσαλιας κανουν εξαιρετικη δουλεια και βοηθεια αλλα θα θελα να ξερω ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να γινει.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 128αρι το βρισκεις σε χαμηλη τιμη,αλλα ερχεται με κινεζορομ απο εκει που ψηνομαι να το παρω.

Μπορω να περασω την oficial stable, σωστα? Τα παιδια του miui θεσσαλιας κανουν εξαιρετικη δουλεια και βοηθεια αλλα θα θελα να ξερω ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι να γινει.

Ευχαριστω.

 

Εάν ακολουθήσεις τον επίσημο οδηγό είναι 10 λεπτά υπόθεση.

Περισσότερη ώρα θα σου πάρει να διαβάσεις τον οδηγό 2-3 φορές προς πλήρης κατανόηση.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...