Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

miui_MIMAXGlobal_7.3.23_cbe24bb528_7.0 αυτη κατεβασα απο την χιαομι λεει πως ειναι η dev το θεμα ειναι πωσ την βαζω.Την διαδικασια ψαχνω Edited by iliu_n
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια συσκευη εχεις, 3/32,, 3/64,,, 4/128 ??????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/download-302.html , οδηγιες για χρηση του updater.

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευη εχεις, 3/32,, 3/64,,, 4/128 ??????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/download-302.html , οδηγιες για χρηση του updater.

 

3/32 STABLE AΛΛΑ ΕΑΝ χρειαζετε ξεκλειδωμα τωρα εκανα αιτηση

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-302.html ,το λινκ αφορα την συσκευη 3/32. Πανω ειναι η global stable, και απο κατω η global developer,, αυτην την ρομ θελεις, ... Δεξια κανε κλικ στο μαύρο flashing guide,, ειναι οι οδηγιες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ξεκλειδωμα, απαντηση μετα απο 3 μερες. Με sms.

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-302.html ,το λινκ αφορα την συσκευη 3/32. Πανω ειναι η global stable, και απο κατω η global developer,, αυτην την ρομ θελεις, ... Δεξια κανε κλικ στο μαύρο flashing guide,, ειναι οι οδηγιες..

 

τα εκανα αυτα αλλα μου βγαζει error οταν παω να φλασαρω.Θα περιμενω να μου στειλουν ξεκλειδωμα και θα προσπαθησω ξανα.Παντως ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω για φλασαρισμα, χρειαζεται fastboot rom,,, oxi global developer, και ξεκλειδωτο bootloader,, το γραφει στις οδηγιες.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω για φλασαρισμα, χρειαζεται fastboot rom,,, oxi global developer, και ξεκλειδωτο bootloader,, το γραφει στις οδηγιες.

Για να ξεκλειδωθεί όμως δεν χρειάζεται πρώτα να πάει κανείς από global stable σε dev ;μπερδεμένα φαίνονται..

Επειδή αύριο θα κάνω και γω την διαδικασία ξεκλειδώματος για να πάω μετά σε twrp και resurrectionremix nougat, γι αυτό ρωτάω..

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου, 4/128, με global stable δεν ξεκλειδωνε , αλλα προσπαθησε οταν ερθει το sms, υπαρχει μια πιθανοτητα. Ετσι, αφου παιδευτηκα 2 μερες περασα global developer, και το ξεκλειδωσα. Αν παλι δεν ξεκλειδωνει, τοτε περναμε developer cn. Με φλασαρισμα, δεν το επιχειρησα, εχω λιγες γνωσεις, θελει fastboot rom, προσπαθησε ενας, τοβαζε και σε EDL mode, ειχε γραψει οτι δεν μπορεσε, δεν ξερω αν τα καταφερε τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτα έρχεται το sms γιά ξεκλείδωμα και μετά βάζετε ότι θέλετε,εγώ αλλάζω rom με twrp.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρώτα έρχεται το sms γιά ξεκλείδωμα και μετά βάζετε ότι θέλετε,εγώ αλλάζω rom με twrp.

 

Το sms έχει έρθει. Για να δούμε αύριο, προβλέπεται μπουρλότο..

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως εχει αξια 7 ευρω, από AliExpress, και το στελνουν τελωνειο. Θα γινοταν πραγματικο μπουρλοτο. https://mega.nz/#!4B1ihLIb!5XueL1oPc0C6EM8_fn2vJ3Po0CjHgWtYEEX1PJqNC4w
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο πιο γρήγορος και εγγυημένος τρόπος να περάσει κανείς επίσημη (όχι πειραγμένη) developer η global MIUI rom χωρίς να έχει ξεκλείδωτο bootloader είναι με τις fastboot ROM. Μιλάμε για διαδικασία 5 λεπτών max από τη στιγμή που περάσει κάποιος drivers και τα συναφή.

 

1. USB drivers για έξτρα αρχάριους ;)

2. ADB και fastboot με ένα κλίκ

3. Ο καλύτερος ελληνικός οδηγός για κατέβασμα fastboot rom και φλασάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο πιο γρήγορος και εγγυημένος τρόπος να περάσει κανείς επίσημη (όχι πειραγμένη) developer η global MIUI rom χωρίς να έχει ξεκλείδωτο bootloader είναι με τις fastboot ROM. Μιλάμε για διαδικασία 5 λεπτών max από τη στιγμή που περάσει κάποιος drivers και τα συναφή.

 

1. USB drivers για έξτρα αρχάριους ;)

2. ADB και fastboot με ένα κλίκ

3. Ο καλύτερος ελληνικός οδηγός για κατέβασμα fastboot rom και φλασάρισμα

Αυτο εψαχνα.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το παρακάτω full cover tempered glass στο οποίο το χρωματιστό περίγραμμα είναι φτιαγμένο από εύκαμπτο υλικό:

https://www.aliexpress.com/item/LEPHEE-Xiaomi-Mi-Max-Tempered-Glass-3D-Curved-Full-Cover-Screen-Protector-Carbon-Fiber-Soft-Edge/32780212533.html

 

Θετικά:

1. Έχει κόλλα σε όλη την επιφάνεια και το γυαλί κολλάει πάνω στην οθόνη σε αντίθεση με τα άλλα full cover γυαλιά που έχουν κόλλα μόνο στο χρωματιστό περίγραμμα. Αυτό από μόνο του δημιουργεί και τα παρακάτω θετικά

2. Δεν έχει πλέγμα με κουκκίδες

3. Δεν έχει rainbow effect

4. Δεν αυξάνει την αντανάκλαση

5. Όταν πατάς επάνω στο τζάμι δεν ακούγεται σαν κούφιο

 

Αρνητικά:

1. Δεν έχει τρύπες στην κάτω πλευρά για τα capacitive πλήκτρα με αποτέλεσμα να καλύπτονται (προσωπικά δεν με πειράζει γιατί τα έχω σβηστά μιας και ξέρω που βρίσκονται)

2. Οι προστατευτικές ζελατίνες δεν έχουν στην άκρη ταινία για να τις αφαιρέσεις εύκολα, πρέπει να χρησιμοποιήσεις το νύχι για να τις βγάλεις.

3. Το μαύρο περίγραμμα της οθόνης αχνοφαίνεται κάτω από το άσπρο περίγραμμα του γυαλιού

4. Έχουν μείνει κάποιες πολύ μικρές φουσκάλες σε μέγεθος κόκκου στην πάνω δεξιά γωνία της οθόνης, πιέζοντας με το νύχι φεύγουν σιγά-σιγά.

Edit:

5. Παρατήρησα πως το χρωματιστό περίγραμμα καλύπτει ένα μικρο μέρος της οθόνης

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

ήρθε το "κτήνος" 20/3 έφυγε απο Eglobal 27/3 σήμερα παραδόθηκε από ACS.. Αν και έλεγαν ότι είναι με κινέζικη rom φοράει 8.1.4.0 (ΜΒDMIDI) global stable..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται auto rotation παροτι στα settings ειναι τσεκαρισμενο σε auto rotate.

Ειμαι με ελληνικη developer ,εχω ξεκλειδωση τον BL, εκανα install TWRP και ROOT.

Aν μπορει καποιος να βοηθησει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται auto rotation παροτι στα settings ειναι τσεκαρισμενο σε auto rotate.

Ειμαι με ελληνικη developer ,εχω ξεκλειδωση τον BL, εκανα install TWRP και ROOT.

Aν μπορει καποιος να βοηθησει.

Ευχαριστω

 

Με official global, ξεκλείδωτο bt με ρουτ και TWRP κανένα πρόβλημα .

Δοκίμασε να κάνεις ένα restart.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τρεχάτε. Απίστευτες τιμές. Ένα αυτό και ένα το le max 2. Τα έχουν σβήσει όλα.

 

7d7ab2f7cacb1f306105157d861f3494.jpg

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

να τρέξουμε αλλα που ? Δεν γραφεις το site ...... :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το site είναι το banggood
Nαι αλλα από αποθήκη του Χογκ-Κογκ (με ότι αυτό σημαίνει / συνεπάγεται) ..... :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα από αποθήκη του Χογκ-Κογκ (με ότι αυτό σημαίνει / συνεπάγεται) ..... :worry:

Δεν περνάνε πάντα τελωνείο αλλά είμαι ένα ρίσκο. Το θέμα είναι απλά ελλαδα εχθές 360 οπότε δεν έχεις άλλη λύση. Από ευρωπαϊκή αποθήκη δεν βρίσκω κάτι.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάνε πάντα τελωνείο αλλά είμαι ένα ρίσκο. Το θέμα είναι απλά ελλαδα εχθές 360 οπότε δεν έχεις άλλη λύση. Από ευρωπαϊκή αποθήκη δεν βρίσκω κάτι.
Μάλλον δεν πρόσεξες όταν το γράψαμε, eglobalcentral.eu, αγορα μέσω Αγγλίας, στα 289,99€ και αν βάλεις και κάποιο κουπόνι [BUYBE4LEAVE] θα πέσεις στα 285€, χωρίς ρίσκο χωρίς τίποτε. Σε 14 μέρες είναι στο σπίτι σου, χωρίς αγωνια και σε πολύ καλη τιμή. Δοκιμασμένο λεμε ....... :D

Όσο για το τελωνείο, αστό καλύτερα να μη σου πω ..... (περνάνε σχεδόν ΟΛΑ, ασχέτως ποσου πια......... εύκολος τρόπος να μαζεύεις λκεφτα, φορους αν είναι φορολογισιμη η αξια, απλα τέλη εισαγωγής αν είναι μη φορολογισιμη η αξια .....)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πρόσεξες όταν το γράψαμε, eglobalcentral.eu, αγορα μέσω Αγγλίας, στα 289,99€ και αν βάλεις και κάποιο κουπόνι [BUYBE4LEAVE] θα πέσεις στα 285€, χωρίς ρίσκο χωρίς τίποτε. Σε 14 μέρες είναι στο σπίτι σου, χωρίς αγωνια και σε πολύ καλη τιμή. Δοκιμασμένο λεμε ....... :D

Όσο για το τελωνείο, αστό καλύτερα να μη σου πω ..... (περνάνε σχεδόν ΟΛΑ, ασχέτως ποσου πια......... εύκολος τρόπος να μαζεύεις λκεφτα, φορους αν είναι φορολογισιμη η αξια, απλα τέλη εισαγωγής αν είναι μη φορολογισιμη η αξια .....)

Κοίτα να σου πω την αλήθεια αύριο παραλαμβάνω mi max 4 128gb στα 238 ευρώ από banggood που δεν περασε τελωνείο. Δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια. Στα 285 δεν θα το έπερνα. Στα 220 χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να σου πω την αλήθεια αύριο παραλαμβάνω mi max 4 128gb στα 238 ευρώ από banggood που δεν περασε τελωνείο. Δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια. Στα 285 δεν θα το έπερνα. Στα 220 χωρίς δεύτερη σκέψη.
Συμφωνώ μεριικως .... Και εγώ 360 που είπες δεν θα το έπαιρνα. Θα το έπαιρνα στα 285, όπως και το έκανα. Φυσικά αν μου εξασφάλιζε κάποιος ότι θα το έπαιρνα 235 χωρίς άλλες "επιπλοκες", φυσικά και θα το έπαιρνα. Ποσο δε μάλλον στα 220 (πάντα σε μια τιμή θα υπάρχει μια άλλη καλύτερη.......). Αλλα εάν και μονο εάν ..... θα μπορούσα να εξασφαλίσω την αποφυγή επιπλοκων ......... Δεν θα ηθελα όμως να μπω σε τέτοιο τριπακι, είναι ψυχαναγκαστικό και ψυχοφθόρο το θέμα της "εισαγωγής" ...... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...