Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει κάποιος από εσάς που το έχετε να το τραβήξει μια φωτογραφία δίπλα δίπλα με κάποια άλλη συσκευή; Θέλω να έχω ένα μετρο σύγκρισης (έστω σε φωτο) για το πόσο υπερτεράστιο είναι.
Μπες εδώ http://www.phonearena.com/phones/size για να συγκρίνεις το μέγεθος του με άλλα κινητά ή εναλλακτικά μπορείς να κόψεις ένα χαρτόνι στις διαστάσεις του κινητού για να δεις πως σου κάθεται στο χέρι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες!

Παίζει κάποιος από εσάς που το έχετε να το τραβήξει μια φωτογραφία δίπλα δίπλα με κάποια άλλη συσκευή; Θέλω να έχω ένα μετρο σύγκρισης (έστω σε φωτο) για το πόσο υπερτεράστιο είναι.

εκτυπωσε το , κολλησε το σε ενα χαρτονι και δες το στο χερι σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που είχε 5,5 ιντσες η αύξηση στο μέγεθος ειναι φυσιολογική . Δεν είναι τόσο τέρας όσο νομίζετε . Παιδια πάντως οσοι φοράτε τη θήκη με τη διαφάνεια βαλτε άμεσα screen protector. Το gorilla glass δεν ειναι ατρωτο σε γρατζουνιες. Εγω τσιμπησα κάποιες απο κόκκους που μένουν αναμεσα στο καπάκι θηκης κ στο τζαμι.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει από την ώρα που το πήρα αλλά δεν έχει σχέση στη αίσθηση το ένα με το άλλο και πολλές δαχτυλιες αφήνει επάνω έχω βάλει αυτό που πρότεινε ενα H κάτι!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ιδεα με το χαρτονι παιδια! Το εκανα και οντως δεν ηταν τοσο τεραστιο οσο περιμενα...

 

Εφυγε μολις παραγγελια απο Ηοnorbuy με την σιλικονατη θηκη και το tempered glass τους.

 

Οσοι πηρατε επο εκει ήρθε την επομενη ή την μεθεπόμενη ημερα απο την παραγγελια;

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και σε εμένα το τέρας,ειμαι σε διαδικασία ξεκλειδωματος bootloader,3/32 το δικό μου,εντυπωσεις μέχρι στιγμής πολύ καλές εάν εξαιρέσει κανείς το βάρος του λόγω μεγέθους της συσκευής.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω καλορίζικο καλορίζικο!

 

Να ρωτήσω, έχουμε σε κάποιο site συγκεντρωμένους οδηγούς κτλ για τη συσκευή μας; Παίζει κάποιο ψαγμένο forum με ROMs, οδηγίες κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να κάνω την ερώτηση του πρωτάρη (άρα ίσως χαζή). Ψήνομαι να πάρω το max κυρίως λόγω οθόνης. Απλά διάβασα και εδώ και στο miui.gr μπόλικα posts και κατάλαβα ότι το κινητό άν δεν κάνεις bootloader unlock + dev greek rom, δεν γράφει καν ελληνικά? Το menu προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, αλλά επειδή το κινητό μου είναι εργαλείο στην δουλεία μου, είναι σημαντικό κριτήριο για μένα να γράφει ελληνικά χωρίς το παραμικρό πείραγμα μόλις βγει από την συσκευασία (όχι ότι είναι δύσκολο το rooting, και αν έχουμε κάνει σε κάτι HTC παλία...) και το beta testing σε ROMs είναι και επίφοβό μερικές φορές αν θες το τηλέφωνο για δουλειά. Επίσης αν ισχύει αυτό, από ότι είδα στο miui.gr, το ελληνικό community κανει develop κυρίως για το 3/32, για το 3/64 δεν υπάρχει τίποτα (ακόμα)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω καλορίζικο καλορίζικο!

 

Να ρωτήσω, έχουμε σε κάποιο site συγκεντρωμένους οδηγούς κτλ για τη συσκευή μας; Παίζει κάποιο ψαγμένο forum με roms, οδηγίες κτλ;

Μια είναι η απάντηση (που πιθανόν και να την βρήκες ήδη) :

xiaomi-miui.gr :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα,

 

Να κάνω την ερώτηση του πρωτάρη (άρα ίσως χαζή). Ψήνομαι να πάρω το max κυρίως λόγω οθόνης. Απλά διάβασα και εδώ και στο miui.gr μπόλικα posts και κατάλαβα ότι το κινητό άν δεν κάνεις bootloader unlock + dev greek rom, δεν γράφει καν ελληνικά? Το menu προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, αλλά επειδή το κινητό μου είναι εργαλείο στην δουλεία μου, είναι σημαντικό κριτήριο για μένα να γράφει ελληνικά χωρίς το παραμικρό πείραγμα μόλις βγει από την συσκευασία (όχι ότι είναι δύσκολο το rooting, και αν έχουμε κάνει σε κάτι HTC παλία...) και το beta testing σε ROMs είναι και επίφοβό μερικές φορές αν θες το τηλέφωνο για δουλειά. Επίσης αν ισχύει αυτό, από ότι είδα στο miui.gr, το ελληνικό community κάνει develop κυρίως για το 3/32, για το 3/64 δεν υπάρχει τίποτα (ακόμα)

Δεν ισχύει αυτό. Και να μην το έχει, κατεβάζεις το Google keyboard και γραφεις μια χαρα ελληνικα ......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μια είναι η απάντηση (που πιθανόν και να την βρήκες ήδη) :

xiaomi-miui.gr :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ισχύει αυτό. Και να μην το έχει, κατεβάζεις το Google keyboard και γραφεις μια χαρα ελληνικα ......

Καλησπερα...

Να σε ρωτησω ?

Το 3/64 με τι firmware σου ηρθε ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω καλορίζικο καλορίζικο!

 

Να ρωτήσω, έχουμε σε κάποιο site συγκεντρωμένους οδηγούς κτλ για τη συσκευή μας; Παίζει κάποιο ψαγμένο forum με ROMs, οδηγίες κτλ;

Σου απάντησαν τα παιδιά,εγινε ξεκλειδωμα bootloader πέρασα με adb το twrp recovery φλασαρα την τελευταία Ελληνική miui rom,ολα πήγαν άψογα παιδια

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε! 20 μερες ακριβως απο vickmall.. μου βγαλε update αμεσως στην 7.5.1.0.. ολα καλα.. τα tempered glass που ειχα παρει δεν καθονται σωστα στην οθονη.. μαλλον εχει λιγο κουρμπα στα τελειωματα.. ampelift ή καποιος αλλος πειτε μου αν εσεις εχετε tempered που καθεται σωστα και απο που το πηρατε.. Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

εμένα ήρθε και η στόκοι των ελτα το έστειλαν σε λάθος υποκατάστημα 30χλμ μακριά...... μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

 

θα πάω το απόγευμα να το πάρω από εκεί που το έστειλαν και θα σας πω εντυπώσεις.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα!!!!!!

 

Νταξ, είναι όντως τέρας. Μετα το Nexus 6 φανταζόμουν πως δεν θα έβρισκα μεγαλύτερο κινητό που να κάθεται ωραία στο χέρι. Αυτο ναι μεν δεν ενδείκνυται για χρήση με ένα χέρι, αλλά είναι πολύ στιβαρό και ισορροπημένο για τόσο μεγάλη συσκευή.

 

Οθονάρα, και δεν ενοχλεί καθόλου ότι είναι 1080p και όχι 1440p.

 

Δυνατό ηχείο κακής ποιότητας. Αλλά είναι δυνατό.

 

Κάμερα μέτρια, ίσως άνω του μετρίου για τα λεφτά/μάρκα/target group.

 

Είχε μέσα στη συσκευασία screen protector (πολύ κακή ποιότητα, αλλά κόλλησε χωρίς φουσκάλες, ευτυχώς).

 

Μαζί παρήγγειλα και την θήκη σιλικόνης και ένα Tempered Glass για full front, αλλά είναι σε... χρυσό, και δεν το έβαλα.

 

Γενικότερα, πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Θα δείξει και η μπαταρία του... ;)

 

Από ευρωπαϊκό stock του Honorbuy, παραγγελία 22/06 μεσημέρι-απόγευμα, και παραλαβή σήμερα 24/06 πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω τo εξης προβλημα..

 

Μου βγαζει αρκετες φορες error code: 409 στο play store οταν παω να κατεβασω εφαρμογη..

Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ανακοίνωση για το 4/128 υπάρχει?

Μήπως γνωρίζουμε ημερομηνία κυκλοφορίας?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως το ηχειο ειναι πολυ κακο.. κριμα πολυ κριμα.. το βαλα διπλα διπλα με το RΝ3, καμια σχεση..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι πανέμορφο. φοβερό κράτημα, πολύ ελαφρύ, πιο ελαφρύ και από το g3 και από το rn3 pro, πολύ ωραία οθόνη και πιστεύω ότι είναι καλύτερη από το rn3 pro που είχα δίπλα, ταχύτητα απλά πετάει. καλά για την μπαταρία τι να πω, το σκαλιζα πόσες ώρες με ανλοκ φλας κλπ και έπεσε 15%

 

υγ η φωτεινότητα του mi max δεν είναι καθόλου ίδια με το rn3 pro όπως κάπου πήρε το μάτι μου.τα είχα δίπλα δίπλα και δίνει πόνο το mi max πολύ άνετα κιόλας.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα :)!

Σε λίγο καιρό θα είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του υπέροχου κινητού. Το παρήγγειλα από το Vickmall πριν λίγες μέρες. Διαβάζοντας εδώ και στο miui.gr πειστικα να το πάρω αλλά προπάντων αυτό που με ώθησε ποιό πολύ είναι το ότι έβγαλαν μέσα σε μέρες Ρομ και μάλιστα την cm 13.1! Εντάξει αυτό δείχνει ότι όντως το κινητό μετράει :) και ότι θα έχει αρκετή υποστήριξη, πράγμα πολύ καλό :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα :)!

Σε λίγο καιρό θα είμαι και εγώ κάτοχος αυτού του υπέροχου κινητού. Το παρήγγειλα από το Vickmall πριν λίγες μέρες. Διαβάζοντας εδώ και στο miui.gr πειστικα να το πάρω αλλά προπάντων αυτό που με ώθησε ποιό πολύ είναι το ότι έβγαλαν μέσα σε μέρες Ρομ και μάλιστα την cm 13.1! Εντάξει αυτό δείχνει ότι όντως το κινητό μετράει :) και ότι θα έχει αρκετή υποστήριξη, πράγμα πολύ καλό :happy:

 

Καλορίζικο φίλε!! Ποια έκδοση πήρες? Με paypal πληρωσες ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δυο μέρες τώρα που το έχω, αν και γενικά είναι πολύ γρήγορο και η οθόνη απολαυστικά μεγάλη, δεν μπορώ να πω πως με βόλεψε ιδιαίτερα.

 

Με βλέπω να το στέλνω. :P

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

η οθόνη του εκτός από μεγάλη είναι πιο φωτεινή από αρκετές high end συσκευές.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα δυο μέρες τώρα που το έχω, αν και γενικά είναι πολύ γρήγορο και η οθόνη απολαυστικά μεγάλη, δεν μπορώ να πω πως με βόλεψε ιδιαίτερα.

 

Με βλέπω να το στέλνω. :P [όποιος ενδιαφέρεται PM]

 

Αν θέλεις, μέ ποιό τρόπο τό πληρωσες, στο honorbue. Έχω κάρτα Revolut, Paypal. Μέ τό Revolut, μήπως υπάρχει θέμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Με Paypal και κατευθειαν τραβωντας λεφτα απο καρτα Eurobank δεν ειχα κανενα προβλημα.

 

Δεν φορτωσα balance δηλαδη στο Paypal, ουτε εκανα κατι ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...