Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,αν και έχω βάλει τζαμακι στην οθόνη,νομιζω πως ή απόκριση δεν είναι καλή.Σαν να γλιστράει,ιδιαίτερα στο δεξια-αριστερα.Το έχει κανείς άλλος αυτο το θέμα?

 

Το έχω γράψει παλιότερα.

Η οθόνη γλιστράει υπερβολικά πολύ. Υπάρχουν φορές που για να κάνω παρατεταμένο ταπ χρειάζεται προσπάθεια.

Τώρα στο swiping δεξιά/αριστερά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα sms μπορώ να γράψω μόνο 30 χαρακτήρες και όχι 160. Έχει κάποια επιλογή να τα φτιάξω. Global stable

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η έγκριση για μετατροπή του λογαριασμού μου σε designer account. Άλλαξα την γραμματοσειρά σε μια παλιά Ελληνική. Κουκλί.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η έγκριση για μετατροπή του λογαριασμού μου σε designer account. Άλλαξα την γραμματοσειρά σε μια παλιά Ελληνική. Κουκλί.

Ποια είναι η γραμματοσειρά;

Εγώ έχω Sansation.fc77762cff2d13b8f77537438c01d9cf.jpg

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μετά από φλασάρισμα ρομ το κινητό μπρικαρε τελείως. Ούτε fastboot ούτε edl. Ευτυχώς, μετά από πολύ υπομονή, το μέλος gerstavros κατάφερε να το επαναφέρει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την υπομονή και την προσπάθεια του.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα stable και φλάσαρα developer μέσω twrp. Κόλλησε και έμπαινε μόνο σε fastboot mode. Κατόπιν δοκίμασα να φλασάρω μέσω mi flash και μπρίκαρε τελείως. Ούτε fastboot mode ούτε edl. Από ότι μου είπε ο Σταύρος βραχυκύκλωσε.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φλασάρισμα ρομ το κινητό μπρικαρε τελείως. Ούτε fastboot ούτε edl. Ευτυχώς, μετά από πολύ υπομονή, το μέλος gerstavros κατάφερε να το επαναφέρει. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την υπομονή και την προσπάθεια του.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε edl μπαίνει και με σύγχρονο πάτημα VolumeUp, VolumeDown και PowerButton, δεν έμπαινε ούτε έτσι? Εάν δεν έμπαινε ούτε έτσι πως κατάφερες να το επαναφέρεις? Για να ξέρουμε και μεις εάν μας τύχει κάτι παρόμοιο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε edl μπαίνει και με σύγχρονο πάτημα VolumeUp, VolumeDown και PowerButton, δεν έμπαινε ούτε έτσι? Εάν δεν έμπαινε ούτε έτσι πως κατάφερες να το επαναφέρεις? Για να ξέρουμε και μεις εάν μας τύχει κάτι παρόμοιο. ;)

Ήταν εντελώς νεκρό. Ο gerstavros, από ότι μου είπε, είχε προκληθεί βραχυκύκλωμα και προφανώς το άνοιξε.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Σε edl μπαίνει και με σύγχρονο πάτημα VolumeUp, VolumeDown και PowerButton, δεν έμπαινε ούτε έτσι? Εάν δεν έμπαινε ούτε έτσι πως κατάφερες να το επαναφέρεις? Για να ξέρουμε και μεις εάν μας τύχει κάτι παρόμοιο. ;)

Αν θυμαμαι καλα,υπαρχει ενας τροπος με καλωδιο data που το μετατρεπεις με καποιον τροπο για να βαλεις το τηλεφωνο σε edl βραχυκυκλωνοντας στιγμιαια,ενω εχει πεσει σε hard brick.Τ ο ειχα φτιαξει για το note 3 pro καποτε και το ανεστησα.Ομως αυτα τα κανει καποιος με δικη του ευθυνη και θελει ιδιαιτερη προσοχη.Βρισκεις βιντεακι αν ψαξεις πως το φτιαχνεις,αν κατεχεις λιγο απο ηλεκτρονικα

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αυτο ειναι,εγω εχω χαλασει ενα καλωδιο απο Samsung galaxy note 4 που ειναι πιο χοντροι οι κλωνοι μεσα κα ακολοθωντας τον οδηγο το εκανα πολυ ευκολα.Ειναι για ολα τα Xiaomi αλλα θελει προσοχη στη χρηση,μελεταμε ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ και μετα το κανουμε
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα,υπαρχει ενας τροπος με καλωδιο data που το μετατρεπεις με καποιον τροπο για να βαλεις το τηλεφωνο σε edl βραχυκυκλωνοντας στιγμιαια,ενω εχει πεσει σε hard brick.Τ ο ειχα φτιαξει για το note 3 pro καποτε και το ανεστησα.Ομως αυτα τα κανει καποιος με δικη του ευθυνη και θελει ιδιαιτερη προσοχη.Βρισκεις βιντεακι αν ψαξεις πως το φτιαχνεις,αν κατεχεις λιγο απο ηλεκτρονικα

 

 

Σας ευχαριστούμε για την άμεση πληροφορία ;) Χρήσιμο να το έχουμε στα υπόψιν για κάθε ενδεχόμενο :D

Link to comment
Share on other sites

Deep flash cable.

Βραχυξυκλωνεις στιγμιαια πράσινο μαύρο.

Μπαίνει σε edl Mode και φλασαρεις/σώζεις τη συσκευη.

 

Το έκανα σε 3s ευτυχώς ξαναγεννηθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας μου έβγαλε σήμερα στην μπάρα ειδοποιήσεων (λήψη English UK αναμονή για Wi-Fi) πώς το απενεργοποιώ η να την κατεβάσω για να μήν μου το βγάζει συνέχεια στην μπάρα ειδοποιήσεων? Ευχαριστώ εκ τον προτέρον :)​ Edited by sotos1991
Link to comment
Share on other sites

​Καλησπέρα σας μου έβγαλε σήμερα να κατεβάσω γλώσσα english uk πώς το απενεργοποιώ η να την κατεβάσω για να μήν μου το βγάζει συνέχεια? Ευχαριστώ εκ τον προτέρον :)

 

Γλώσσα για το πληκτρολόγιο;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μου λέει λήψη english uk αναμονή για wifi και μου το βγάζει συνέχεια στην μπάρα ειδοποιήσεων
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο ταπ στην ειδοποίηση που βγαίνει στην κουρτίνα και μετά πληροφορία εφαρμογής.

Έτσι θα δεις ποια εφαρμογή στο ζητάει.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχουμε καινούργιο θέμα για το Mi Max 2... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=452768

 

Συνέχεια εκεί για της συσκευής για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος στο παρόν thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε ένα screenshot να δούμε τι ακριβώς σου βγάζει.

Μην το ψάχνουμε στα τυφλά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς βάση αυτοκινήτου;

Και εάν ναι ποια;

Ή κάποιος να προτείνει μία που ξέρει ότι είναι αξιόπιστη

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...