Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρηγγελα απο AliExpress, 3 προστατευτικα γιαλια, tempered glass, αξιας 7 ευρω, και βλεπω στην αναζητηση ΚΑΤ, κλεισιμο απο ΥΕΔ Θεσσαλονικης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και άλλες φορές αγόρασα από Bang good και δεν πέρασε τελωνείο. γιατί να περάσει αυτήν την φορά ?

Greece

Order Grand Total:€221.84

Notes:

You won't be charged for any items that you cancel.

Discount Coupons:KIMOVILMAX: €-36.11

Sub-Total €257.95

Air Parcel Register €0.00

Insurance €0.00

Total €221.84

Εγω το πήρα στα 237€ πριν καμία εβδομάδα! Πάντως δοκίμασα να βάλω το κουπόνι από kimovil δεν ρίχνει την τιμή στα 222 που λες εσυ!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγελα απο AliExpress, 3 προστατευτικα γιαλια, tempered glass, αξιας 7 ευρω, και βλεπω στην αναζητηση ΚΑΤ, κλεισιμο απο ΥΕΔ Θεσσαλονικης.
Σακη, αν ειναι ενα δεματακι, υπολογισε 3€. Αν ειναι ξεχωριστα δεματακια, τοτε υπολογισε 3€ ανα δεμα ..... :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καποιες noob-άδηκες ερωτησεις :

 

O οδηγός για ξεκλείδωμα bootloader / TWRP flash ειναι ο ιδιος με αυτον του redmi note 3 νήματος;Επίσης ποιά έκδοση TWRP προτείνεται;

 

Για να γινει η διαδικασια σε συσκευη που φοραει global stable,παμε πρωτα σε developer;

 

Yπάρχει ενας οδηγός twrp flash με κλειδωμένο bootloader,ειναι ασφαλης/πετυχημένος;Με αυτον τον τροπο φλασαρουμε μετα κανονικα pure ,non-miui rom;

 

H τελευταια resurrection remix nougat αναφερεται στο σχετικο xda νημα πως εχει και camera firmware.εχει φλασαρει καποιος για να το επιβεβαιωσει;ποσο κατωτερη ειναι η ποιοτητα εικονας σε σχεση με miui;

 

Eυχαριστώ για την υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Σακη, αν ειναι ενα δεματακι, υπολογισε 3€. Αν ειναι ξεχωριστα δεματακια, τοτε υπολογισε 3€ ανα δεμα ..... :ninja:

 

πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων του ΕΛΤΑ, πηγαινει Θεσσαλονικη, και να υπολογιζω σε καθυστερηση, αργουν διοτι εχουν πολλα δεματα.

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων του ΕΛΤΑ, πηγαινει Θεσσαλονικη, και να υπολογιζω σε καθυστερηση, αργουν διοτι εχουν πολλα δεματα.
A καλα, αυτο σημαινει αμια 10αρια μερες στο τελωνειο .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καποιες noob-άδηκες ερωτησεις :

 

O οδηγός για ξεκλείδωμα bootloader / TWRP flash ειναι ο ιδιος με αυτον του redmi note 3 νήματος;Επίσης ποιά έκδοση TWRP προτείνεται;

 

Για να γινει η διαδικασια σε συσκευη που φοραει global stable,παμε πρωτα σε developer;

 

Yπάρχει ενας οδηγός twrp flash με κλειδωμένο bootloader,ειναι ασφαλης/πετυχημένος;Με αυτον τον τροπο φλασαρουμε μετα κανονικα pure ,non-miui rom;

 

H τελευταια resurrection remix nougat αναφερεται στο σχετικο xda νημα πως εχει και camera firmware.εχει φλασαρει καποιος για να το επιβεβαιωσει;ποσο κατωτερη ειναι η ποιοτητα εικονας σε σχεση με miui;

 

Eυχαριστώ για την υπομονή!

 

Παιδιά, κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγος για ξεκλειδωμα bootloader ειναι ο ιδιος. Αυτο που θες να κανεις, να περασεις twrp με κλειδωμενο bootloader, το εχω δει στο xda, δεν το ξερω. Προσεξε μην κολλησεις το κινητο. Για να περασεις απο global stable, se developer global, ειναι λιγο πολυπλοκο, εγω το εκανα με το mi pc suite.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-Διαδικασία-αίτησης-και-ξεκλειδώματος-του-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-ΞΕΚΛΕΙΔ/

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13849-Διαδικασία-αίτησης-και-ξεκλειδώματος-του-Bootloader-Mi-Flash-Unlock-Tool-ΞΕΚΛΕΙΔ/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-Πως-ελέγχουμε-αν-ο-bootloader-είναι-κλειδωμένος-ή-ξεκλείδωτος/?postID=131535#post131535 , ελεγχος bootloader..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ? Τόσο χαλια την βρήκες ?:confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και χρόνια ένα Samsung note3, με έχουν ψήσει τα σχόλια σας για τη συσκευή,τρεις ερωτησεις και ευχαριστώ αν απαντηθούν, σε σύγκριση με την φωτογραφία του note3 είναι στα ίδια? Η μπαταρία μπορεί να αλλαχτεί αν ανοίξει το καπάκι? Και επειδή έχω να παραγγείλω από Κίνα χρόνια, άλλαξε κάτι με το τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα ρε παιδιά τι γίνετε? Πολύ χάλια... Ξέρετε κάποιο τρόπο να βελτιωθεί?

 

Δεν βελτιωνεται με προγραμμα (software) η αδυναμια του hardware.

Οικονομικη συσκευη αγορασες, τι φακο περιμενες να εχει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω εδώ και χρόνια ένα Samsung note3, [...] σε σύγκριση με την φωτογραφία του note3 είναι στα ίδια? Η μπαταρία μπορεί να αλλαχτεί αν ανοίξει το καπάκι?

 

Το note βγαζει καλυτερες φωτο. Η μπαταρια σε ολα τα κινητα αλλαζει εφοσον καταφερεις να βγαλεις το καπακι.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και χρόνια ένα Samsung note3, με έχουν ψήσει τα σχόλια σας για τη συσκευή,τρεις ερωτησεις και ευχαριστώ αν απαντηθούν, σε σύγκριση με την φωτογραφία του note3 είναι στα ίδια? Η μπαταρία μπορεί να αλλαχτεί αν ανοίξει το καπάκι? Και επειδή έχω να παραγγείλω από Κίνα χρόνια, άλλαξε κάτι με το τελωνείο?

 

Η συσκευή δεν έχει αποσπόμενη μπαταρία (βλέπε πχ s5). Φυσικά αν καταφέρει κάποιος να την ανοίξει μπορεί να αλλάξει την μπαταρία.

Στην θεωρία δεν έχει αλλάξει κάτι με το τελωνείο. Όμως τελευταία έχει παρατηρηθεί αύξηση σε σχέση με το παρελθόν των ελέγχων στα πακέτα από Κίνα και επιβολή των αναλόγων φόρων.

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα ρε παιδιά τι γίνετε? Πολύ χάλια... Ξέρετε κάποιο τρόπο να βελτιωθεί?

Καλα σοβαρα τωρα.....εμεις ολοι που ειμαστε οκ με την καμερα,γιατι απλα ξεραμε τι αγορασαμε,πρεπει να καταλαβουμε-μαντεψουμε τι εννοεις εσυ......:blink:Dslr αγορασες........

Ελεος.......τι αλλο θα γραψετε πια.......οτι ναναι........:mad:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και χρόνια ένα Samsung note3, με έχουν ψήσει τα σχόλια σας για τη συσκευή,τρεις ερωτησεις και ευχαριστώ αν απαντηθούν, σε σύγκριση με την φωτογραφία του note3 είναι στα ίδια? Η μπαταρία μπορεί να αλλαχτεί αν ανοίξει το καπάκι? Και επειδή έχω να παραγγείλω από Κίνα χρόνια, άλλαξε κάτι με το τελωνείο?

 

δεν εχει τοσο καλες φωτογραφιες την νυχτα την ημερα γαζωνει, ειδικα την νυχτα αν ασχοληθεις λιγο με χειροκινητες ρυθμισεις , εχεις αρκετα καλυτερο αποτελεσμα απο το αυτοματο.

 

για τελωνειο οπως σου ειπαν και τα παιδια μπορει να περασει μπορει και οχι

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα προσπάθησα να διαβάσω όλο το θέμα αν και δύσκολο 194 σελίδες :lol:

 

Είμαι κάτοχος LG g3 με 16giga και θέλω να πάω στο εν λόγο κινητό να την κάνω την κίνηση? ακούω για όχι και τόσο καλη κάμερα και είδα αν δεν κάνω λάθος ότι δεν έχει μπροστά? για δώστε τα φωτα σας.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα την μέρα είναι πολύ καλή,την νύχτα είναι υποφερτή... Τι εννοείς δεν έχει μπροστά??

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εννοείται! Θα μπορούσες απλά να το ψάξεις στο Google! Δεν είναι ερωτήσεις αυτές εν έτη 2017...φιλικα πάντα!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εννοείται! Θα μπορούσες απλά να το ψάξεις στο Google! Δεν είναι ερωτήσεις αυτές εν έτη 2017...φιλικα πάντα!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:O:O:O

 

πες ότι δεν ρώτησα καν :lol:

 

ψήνομαι άσχημα για αυτό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Και με το δίκιο σου να ψήνεσαι! Ειλικρινά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου πιο ολοκληρωμένο κινητό! Είναι λίγο μεγάλο, αλλά είναι θέμα συνήθειας δύο ημερών...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και με το δίκιο σου να ψήνεσαι! Ειλικρινά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου πιο ολοκληρωμένο κινητό! Είναι λίγο μεγάλο, αλλά είναι θέμα συνήθειας δύο ημερών...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...