Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Είναι το γνωστό πρόβλημα που εμφανίζεται στις περισσότερες σύγχρονες συσκευές που έχουν αυτή την μικρή καμπυλότητα στις άκρες η οποία είναι αρκετή για να μένει το tempered glass στον αέρα σε περίπτωση που είναι edge-to-edge. Γιαυτό και κάποιοι βγάζουν μικρότερα για να αποφύγουν αυτό το φαινόμενο. Είτε έτσι, είτε αλλιώς το αποτέλεσμα απέχει πολύ από αυτό που λέμε καλαίσθητο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μη παιδευεστε αδικα, μπορω να σας πω υπευθυνα πως ολα τα full screen γυαλια εχουν αυτα τα dots γιατι ετσι λειτουργουν

UT8o0mbXH4bXXagOFbX0.jpg

 

και εχουν ολα rainbow effect. Aν καποιος δε το βλεπει, προφανως δε το εχει προσεξει.

Εχω δοκιμασει ολες τις μαρκες γυαλιων, συμπεριλαμβανομενων δυο no-name.

Εκτος απο το τροπο βαψιματος στα τρια κατω πληκτρα, ειναι ΟΛΟΙΔΙΑ.

 

Η τελευταια παραλαβη:

IMG_20161117_123159_HDR.jpg

 

To καλυτερο αποτελεσμα το πετυχαινεις με τη παλια καλη μεμβρανη. Εχω παρει και απο αυτη και δεν εχει κανενα προβλημα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειναι βαμενα παιδια τα tempered glass υπαρχει κανενας σιγουρος τροπος να αφαιρεθει η μπογια χωρις να χαλασει το tempered glass?
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Για να μη παιδευεστε αδικα, μπορω να σας πω υπευθυνα πως ολα τα full screen γυαλια εχουν αυτα τα dots γιατι ετσι λειτουργουν

 

και εχουν ολα rainbow effect. Aν καποιος δε το βλεπει, προφανως δε το εχει προσεξει.

Εχω δοκιμασει ολες τις μαρκες γυαλιων, συμπεριλαμβανομενων δυο no-name.

Εκτος απο το τροπο βαψιματος στα τρια κατω πληκτρα, ειναι ΟΛΟΙΔΙΑ.

 

 

To καλυτερο αποτελεσμα το πετυχαινεις με τη παλια καλη μεμβρανη. Εχω παρει και απο αυτη και δεν εχει κανενα προβλημα.

 

και εγω εκει πιστευω θα καταληξω να αγορασω μεμβρανη ωστε να καλυπτει ολη την οθονη,ξερουμε καποια η οποια να καλυπτει ολο το κινητο?

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

και εγω εκει πιστευω θα καταληξω να αγορασω μεμβρανη ωστε να καλυπτει ολη την οθονη,ξερουμε καποια η οποια να καλυπτει ολο το κινητο?

Ναι βρε παιδιά, πέστε καμιά μεμβράνη δοκιμασμένη, έχω ψάξει και δεν βρίσκω μεμβράνες...

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Global Stable 8.1.2.0 για το Mi Max Hydrogen (16 & 32GB) έχει και ελληνικά μενού πλέον. Την έχουν πάρει ως OTA λίγα τυχαία άτομα, τις επόμενες ημέρες θα κυκλοφορήσει για όλους.

 

Όποιος βιάζεται και θέλει να την κατεβάσει άμεσα, την κατεβάζει από εδώ:

http://bigota.d.miui.com/V8.1.2.0.MBCMIDI/miui_MIMAXGlobal_V8.1.2.0.MBCMIDI_6bff93f8b3_6.0.zip

MD5 Sum: 6bff93f8b3984011a1f086b2097ff0a5

Το link είναι από τους επίσημους servers της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Διάβασα όλο το θέμα και πριν κάνω την παραγγελία απλά κάποιος να μου επιβεβαιώσει 1-2 πράγματα.

 

Η γλώσσα του κινητού θέλω να είναι αγλλικά. Θέλω φυσικά να βλέπω ελληνικά σε ιστοσελίδες κλπ. Και για να γράφω Ελληνικά απ'ότι κατάλαβα θα κατεβάσω από το Google store το Google keyboard.

 

Επειδή δεν θέλω να μπλέξω καθόλου με roms/bootloaders κλπ με ποια rom πρέπει να το παραγγείλω; Original Rom(Chinese&English) ή Multi-Language? Στη Multi language αναφέρει στο vickmall πως έχει και το PlayStore. Στην Original δεν υπάρχει το play store? Θα πρέπει να το βάλω εγώ;

 

Και κάτι ακόμη. Στα σχόλια του Vickmall βλέπω πως πάρα πολλοί αφήνουν σχόλια με τον αριθμό παραγγελίας και κάποια πράγματα που ζητούν από το site όπως πχ εγκατάσταση συγκεκριμένης rom, να ελεγθεί το κινητό για προβλήματα (!), να μπει EU φορτιστής (δεν είναι δεδομένο αυτό?), να βγουνε τα κινέζικα apps κλπ. Είναι απαραίτητο στάδιο; Δηλαδή πρέπει να αναφέρεις τι ζητάς και τελικά όντως ακολουθεί το site αυτά που ζητά ο πελάτης στα σχόλια;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Εγώ παρήγγειλα από Geekbuying to 3-32 International Edition στα 173.33 ευρώ. Ελληνικά θα έχει?

Το Hydrogen τι σημαίνει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει το 3/32,,,. Το 3/64 λέγεται Helium. Υπάρχει για το 3/32 ρομ Κινεζική, που έχει Πλήρως Ελληνικά, αλλά δεν ξέρω ποια.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτα που ειναι βαμενα παιδια τα tempered glass υπαρχει κανενας σιγουρος τροπος να αφαιρεθει η μπογια χωρις να χαλασει το tempered glass?

 

Δύσκολο, μη μπεις καν σε αυτή τη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Nillkin Original Tempered Glass για Xiaomi Mi Max το εχει δοκιμασει κανεις?

και αν ναι εντυπωσεις?

Edited by dedalos80

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Το Nillkin Original Tempered Glass για Xiaomi Mi Max το εχει δοκιμασει κανεις?

και αν ναι εντυπωσεις?

αναφερω εγω σε ποιο πανω post. τα παραγκειλα και δεν τα εβαλα καν ειναι πολυ μικρα. περιπου δυο χιλιοαστα ποιο μεσα απο το μαυρο της οθονης απο την καθε πλευρα

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αναφερω εγω σε ποιο πανω post. τα παραγκειλα και δεν τα εβαλα καν ειναι πολυ μικρα. περιπου δυο χιλιοαστα ποιο μεσα απο το μαυρο της οθονης απο την καθε πλευρα

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω, μια απο τα ιδια και αυτο που εστειλ το vickmall, το πεταξα με την μια, και τωρα τι?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το μοναδικό προβλημα ως τωρα ειναι η χαμηλη ενταση bluetooth στα Plantronics στο Νοκια ειναι μια χαρα

 

Μπορούμε να κανουμε κατι

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το bluetooth στο κινητό και όταν χτυπάει δεν ακουγετε ο ήχος απο το κινητό αλλά μόνο απο το bluetooth και έτσι την ώρα που με παίρνει κάποιος δεν το καταλαβαίνω και χάνω τις κλησεις,τι γίνετε με αυτο ξέρει κανεις
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κάτοχος του θηριου και εγώ από εχθές ήρθε με global rom και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με της ειδοποίησης του viber messenger πρέπει να κάνω κάτι για να έρχονται ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κάτοχος του θηριου και εγώ από εχθές ήρθε με global rom και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με της ειδοποίησης του viber messenger πρέπει να κάνω κάτι για να έρχονται ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο, και από την μαμά το λειτουργικό της Xiaomi κάνει kill όλες τις εφαρμογές για ΝΔ μην τρώνε μπαταρία, ψάξε λίγο στο power saver και θα δεις ή αλλιώς όταν ανοίξεις το Viber μπες στις εφαρμογές που τρέχουν με το κεντρικό κουμπί τραβά την προς τα κάτω και κλείδωσε την.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα το ψάξω και θα δω τη γίνεται

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάτρεις των μεγάλων συσκευών από το lumia 1520. Κάτοχος του υπέροχου 950xl. Έκανα μια προσπάθεια να πάω σε μικρή οθόνη για ευκολότερο χειρισμό με το iphone se αλλά δεν έκατσε, στις 2 βδομάδες το σκότωσα! Το παρήγγειλα με global stable και περιμένω. Μετράω μέρες. Από τα reviews που έχω διαβάσει κι έχω δει πρέπει να είναι συσκευάρα!!! :cool: Edited by dalailama1
:p
Link to comment
Share on other sites

Λάτρεις των μεγάλων συσκευών από το lumia 1520. Κάτοχος του υπέροχου 950xl. Έκανα μια προσπάθεια να πάω σε μικρή οθόνη για ευκολότερο χειρισμό με το iphone se αλλά δεν έκατσε, στις 2 βδομάδες το σκότωσα! Το παρήγγειλα με global stable και περιμένω. Μετράω μέρες. Από τα reviews που έχω διαβάσει κι έχω δει πρέπει να είναι συσκευάρα!!! :cool:

 

Έλα ρε αγόρι, το έχω εγώ..... Απλά καταπληκτική.... Θα δεις κι εσύ όταν έρθει με το καλό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Λάτρεις των μεγάλων συσκευών από το lumia 1520. Κάτοχος του υπέροχου 950xl. Έκανα μια προσπάθεια να πάω σε μικρή οθόνη για ευκολότερο χειρισμό με το iphone se αλλά δεν έκατσε, στις 2 βδομάδες το σκότωσα! Το παρήγγειλα με global stable και περιμένω. Μετράω μέρες. Από τα reviews που έχω διαβάσει κι έχω δει πρέπει να είναι συσκευάρα!!! :cool:

 

 

 

Καλα βρε και εσύ πηγες απο το ενα άκρο στο αλλο.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε αγόρι, το έχω εγώ..... Απλά καταπληκτική.... Θα δεις κι εσύ όταν έρθει με το καλό.

 

Σ' ευχαριστώ. Ανυπομονώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα βρε και εσύ πηγες απο το ενα άκρο στο αλλο.

 

Έλα ντε, δεν έχεις κανένα άδικο! Κουβαλάω καράτια τρέλα μιλάμε!

:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι το χρώμα στα γράμματα των εφαρμογών αλλάζει?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...