Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντίγραφα Φυσικά και παίζουν δεν αντιλέγω, αλλά γιατί να είναι αυτό στο link που έδωσα μη γνήσιο. Όπως είπα έχω αγοράσει κι αλλά Xiaomi από το συγκεκριμένο κινεζομάγαζο και δεν είχα πρόβλημα. Αν διαβάσεις Στο αντίστοιχο νήμα στο My phone επιπλέον θα δεις πως το συγκεκριμένο μαγαζί θεωρείται από Τα πλέον αξιόπιστα για αγορές.

 

@@apsogos αφού μου έβαλες φιτίλια για την γνησιότητα, το έψαξα πηγαίνοντας στο site της Xiaomi και βάζοντας IMEI και S/N μου έγραψε πως είναι γνήσιο Xiaomi Mi Max 3/32 και ότι θα πρέπει να το δηλώσω..... Φωτογραφία δεν μπορώ να ανεβάσω.

Καλα εκανες παλικαρι μου..με παρεξηγησες.Καλα εκανες που το τσεκαρες παντως...!τελεια

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα εκανες παλικαρι μου..με παρεξηγησες.Καλα εκανες που το τσεκαρες παντως...!τελεια

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

Δεν σε παρεξήγησα προς θεού, με έβαλες στην διαδικασία να το ψάξω απλά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο δωσε το link να το τσεκαρουμε ολοι!

 

Πανεύκολο

Εδώ

http://www.mi.com/verify/#imei_en

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Σε εμενα βγαζει Your IMEI doesn't exist, please verify and enter again. :wacko:

Eβαλα και τα δυο.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Σε εμενα βγαζει Your IMEI doesn't exist, please verify and enter again. :wacko:

Eβαλα και τα δυο.

 

Σοβαρά μιλάς... Περίεργο

Σε εμένα γράφει

 

This is a

Mi max 3+32GB 全球欧规 silver 32GB

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για 3/32. Απο official global stable, πως θα περασω official dev global??? Μεσω του updater γινεται 'η θα το μπρικαρω???

 

 

Γνωριζει καποιος παιδια??? Με κλειδωμενο bootloader εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς... Περίεργο

Σε εμένα γράφει

 

This is a

Mi max 3+32GB 全球欧规 silver 32GB

 

Φαινεται πως λειτουργει σωστα το δικο σου.

Δυστυχως το δικο μου εχει θεμα.

Εντωμεταξυ ολα τα στατιστικα, specs και βαθμολογια benchmarking φαινονται οκ.

Δεν μπορεσα να επιβεβαιωσω αν ειναι ψευτικο η αυθεντικο παρ'ολα αυτα.

Απο οσο διαβασα βεβαια αρκετοι κατοχοι xiaomi συσκευων αυθεντικων εχουν θεμα με το verification. :blink:

Εχω το 4/128 for what is worth.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..παρακολουθώ το νήμα αρκετό καιρό και εχω διαβάσει ολα τα μηνύματά απο την αρχή ενα προς ενα.

Αποφάσισα να το παρω και θα ηθελα να μου προτείνεται καποιο μαγαζί για την έκδοση 3/64(652) το πιο οικονομικό και σύντομα στα χερια μου.Στο παρελθόν εχω ψωνίσει σχεδόν ολα μου τα xiaomi απο το to2c..απο το geekbuying όταν πήρα το mi5 ήμουν μέσα σε αυτούς με τα χαμένα δέματα και ξενέρωσα,δεν ξανάπαίρνω απο αυτο το μαγαζι.Στα του κινητου αυτο που πρόσεξα ηταν η χαμηλή φωτεινότητα λογο μεγέθους και ανάλυσης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να μας πουν οι κάτοχοι 3/32 πόσες ώρες βγάζουν sot γιατί εγώ με 3/64 με το ζόρι 5-5.5! Που είναι 8-9 ώρες που έλεγαν όλοι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να μας πουν οι κάτοχοι 3/32 πόσες ώρες βγάζουν sot γιατί εγώ με 3/64 με το ζόρι 5-5.5! Που είναι 8-9 ώρες που έλεγαν όλοι?

 

Θα σου πω εγώ, αν μου πεις πως να το δω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να μας πουν οι κάτοχοι 3/32 πόσες ώρες βγάζουν sot γιατί εγώ με 3/64 με το ζόρι 5-5.5! Που είναι 8-9 ώρες που έλεγαν όλοι?

 

Γράψε τι χρήση κάνεις, γιατί ο καθένας κάνει την δική του και υπάρχουν μεγάλεις αποκλίσεις στο SOT.

 

Εγώ για παράδειγμα κάνω κυριως browsing στον chrome, ανοίγω wifi και data μόνο όταν χρησιμοποιώ το κινητό και το βράδυ όταν κοιμάμαι το βάζω σε airplane mode. Φωτεινότητα μη αυτόματη στο 55%, κλήσεις περίπου 1 ώρα.

 

Με την παραπάνω χρήση βγάζω 10.5 με 12 ώρες οθόνη και 2 έως 3.5 ημέρες αναμονή

Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι δεν υπαρχει το imei μην σας ανησυχει.Δεν ειναι πληρως ενημερωμενη η βαση τους.Απο το antutu officer τι σας βγαζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος κανει χρηση χωρις υποχωρησεις κραταει περιπου 6.5 ωρες οθονη ανετα.....αυτα....!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι δεν υπαρχει το imei μην σας ανησυχει.Δεν ειναι πληρως ενημερωμενη η βαση τους.Απο το antutu officer τι σας βγαζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος κανει χρηση χωρις υποχωρησεις κραταει περιπου 6.5 ωρες οθονη ανετα.....αυτα....!!!

 

To antutu με βγαζει οκ προσωπικα.

Οποτε δεν ασχολουμαι αλλο.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καποιο καλο και φθηνο δοκιμασμενο Tempered Glass screen protector από aliexpress.

 

Κι εγώ θέλω γιατί αυτό που δίνει το Vickmall είναι άθλια και καλύπτει μόνο τα 2/3 της οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα παρέλαβα σήμερα από vickmall ελεγε οτι θα εχει dev stable με ελληνικα. αλλα ελληνικα στις γλωσσες δεν εχει. επισης δεν βρηκε update εχει 8.0.1.0 ειναι το μοντελο 3 32gb τι παιζει?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα παρέλαβα σήμερα από vickmall ελεγε οτι θα εχει dev stable με ελληνικα. αλλα ελληνικα στις γλωσσες δεν εχει. επισης δεν βρηκε update εχει 8.0.1.0 ειναι το μοντελο 3 32gb τι παιζει?

 

Άλλη ROM είναι η dev και άλλη η stable. Μόνο η global dev έχει ελληνικά προς το παρών. Προφανώς σου βάλανε την global stable.

Link to comment
Share on other sites

α δεν με ενοχλει που δεν εχει ελληνικα αλλα θελω να παιρνει updates. ειμαι στην τελευταια εκδοση.?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Settings -> About phone, εάν στο MIUI version λέει "MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.1.0(MBCMIDG)", τότε είσαι με την τελευταία επίσημη Global Stable.
Link to comment
Share on other sites

To antutu με βγαζει οκ προσωπικα.

Οποτε δεν ασχολουμαι αλλο.

ναι ρε δεν εχεις θεμα!!!

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για πειτε καποιο καλο και φθηνο δοκιμασμενο Tempered Glass screen protector από aliexpress.

καλο και φτηνο δεν υπαρχει.Μονο το Nilkin αξιζει με 8 δολλαρια περιπου το ειδα σημερα και πολυ σωστα σxεδιασμενο.

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ θέλω γιατί αυτό που δίνει το Vickmall είναι άθλια και καλύπτει μόνο τα 2/3 της οθόνης!

και το αλλο που δινει μαζι με το κινητο και ειναι full cover μαπα ειναι.Πιανει μεχρι τα ακρα και αν εχει θηκη που αγκαλιαζει τις γωνιες θα εχεις θεμα.Επισης στο κεντρο περιπου δεν παταει καλα και κανει κατι σαν ουρανιο τοξο

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε δεν εχεις θεμα!!!

 

Ρε συ άψογε εντελώς φιλικά είσαι "θεός", σε εμένα χθές την "είπες" πως ίσως το κινητό μου να μην είναι γνήσιο, αλλά τουλάχιστον σε εμένα μέσα από το επίσημο site της Xiaomi μου το βγάζει πλήρως γνησιότατο. Σε άλλους που έκαναν το ίδιο αλλά δεν τους έδωσαν product authentication τους καθησυχάζεις λέγοντας "ναι ρε δεν έχεις θέμα". Όντως δεν έχουν θέμα, σιγά μην υπάρχει ιμετασιόν Κινέζικο. Αλλά ήθελα να ήξερα τι ήταν αυτό που σε έκανε χθες να βγάλεις το δικό μου μη γνήσιο.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε δεν εχεις θεμα!!!

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλο και φτηνο δεν υπαρχει.Μονο το Nilkin αξιζει με 8 δολλαρια περιπου το ειδα σημερα και πολυ σωστα σxεδιασμενο.

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και το αλλο που δινει μαζι με το κινητο και ειναι full cover μαπα ειναι.Πιανει μεχρι τα ακρα και αν εχει θηκη που αγκαλιαζει τις γωνιες θα εχεις θεμα.Επισης στο κεντρο περιπου δεν παταει καλα και κανει κατι σαν ουρανιο τοξο

 

Sent from Mi Max Helium Perfomance

Αντε να το αλλαξω λιγο.Καποιο ικανοποιητικο glass το οποιο το εχει καποιος.Σιγουρα αυτο που αναφερεις ειναι κορυφή αλλα σε.αλλα κινητα που ειχα πριν ειχα βρει καποια καλα με αρκετα λιγοτερα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...