Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και το δικό μου σήμερα.

Παραγγελία 2/11 από Geekbuying στα €165, αποστολή 13/11 και παράδοση σήμερα.

Το άνοιξα και έκανε αμέσως αναβάθμιση σε 8.2.1.0 stable, όπου πλεόν έχει σωστά locale ελληνικά (μόνο αυτό με νοιάζει γιατί τα κινητά τα δουλεύω στα αγγλικά πάντα).

Εντυπωσιασμένος από το μέγεθος και το βάρος!

Διπλα του το One Plus 2 μοιάζει σαν iphone 4 δίπλα σε iphone 6 Plus!!!

Ποιοτικά κλπ δεν βρήκα διαφορά με το Note 4 3/64 που είχε περάσει από τα χέρια μου για 1 εβδομάδα (αλλά το έδωσα γιατί θέλησα να δοκιμάσω και κάτι μεγαλύτερο)

Περιμένω τώρα θήκες (έχει έρθει tempered) για να αρχίσω να το χρησιμοποιώ!

 

Αντε καλοριζικο, με τι tempered glass ηρθε? πιανει ολη την οθονη?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το διαβασες πριν το ποσταρεις?

 

Memory

Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 1 slot)

Internal 32/64 GB, 3 GB RAM

128 GB, 4 GB RAM - Prime model

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα διαθεσιμα μοντελα του μαι μαξ ειναι αυτα.

2/16GB & 3/32GB model with Snapdragon 650 chipset (2x Cortex-A72 at 1.8GHz and 4x A53 at 1.4GHz cores) Adreno 510 GPU

3/64GB & 4/128GB model with Snapdragon 652 chipset (4x Cortex-A72 at 1.8GHz and 4x A53 at 1.4GHz cores) Adreno 510 GPU

 

Εγώ έγραψα κάτι διαφορετικό από αυτά που έγραψες εσύ; Η εγώ δεν καταλαβαίνω τι γράφεις;

Διάβασε καλά το post 1385.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικο, με τι tempered glass ηρθε? πιανει ολη την οθονη?

Δεν την πήρα μαζί με το τηλέφωνο, αλλά την αγόρασα ξεχωριστά από ebay. Είναι η nilkin H+ pro αν θυμάμαι καλά. Δεν την έχω βάλει ακόμα. Πρώτα θα έρθουν και οι θήκες και μετά θα κυκλοφορήσει εκτός σπιτιού το τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έκανα ακριβώς αυτήν την μετάβαση (απο Redmi Note 3 pro σε Mi Max) εδώ και 3 μέρες και αυτο που εχω παρατηρήσει είναι η λιγο χειρότερη μπαταρία και η σαφώς χειρότερη λήψη στην κινητή τηλεφωνία που το Redmi Note είναι σαφώς καλύτερο...είχα 4G παντού καρφωμένο φουλ σήμα και τώρα το ψάχνω συχνά πυκνά (είχα το international model με την 800αρα μπάντα)

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το δοκίμασα ενδελεχως το note 4 μιας και δεν είδα κάτι εκπληκτικό ή διαφορετικό που θα με έκανε να δώσω σε αυτό θέση βασικού αντί των One Plus two ή του iPhone 6s plus. Πρακτικά δεν του έβαλα καν Sim. Απλά εφαρμογές δοκίμασα.

Τώρα το Max λόγω μεγέθους και μόνο δημιουργεί μια δική του κατηγορία και θα κριθεί διαφορετικά

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έγραψα κάτι διαφορετικό από αυτά που έγραψες εσύ; Η εγώ δεν καταλαβαίνω τι γράφεις;

Διάβασε καλά το post 1385.....

 

Εσυ μιλας στα ποστ σου για 4/64 που δεν υπαρχει

και για ποιο λογο βαζεις λινκ σε παραθεση δικου μου μηνυματος αφου λεμε το ιδιο?

 

για το Mi max μιλάμε, βγαίνει σε 2/16,3/32,4/64,4/128. Αυτές είναι οι εκδόσεις...... οι δύο πρώτες έχουν τον snapdragon 650 εξαπύρηνο ως επεξεργαστή και οι δύο τελευταίες έχουν τον 652 οκταπύρηνο.

ξαναδιαβασε εσυ λοιπον τι γραφεις πολλες φορες πριν ξαναπαντησεις

οτι να ναι...!!!

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εσυ μιλας στα ποστ σου για 4/64 που δεν υπαρχει

και για ποιο λογο βαζεις λινκ σε παραθεση δικου μου μηνυματος αφου λεμε το ιδιο?

 

για το Mi max μιλάμε, βγαίνει σε 2/16,3/32,4/64,4/128. Αυτές είναι οι εκδόσεις...... οι δύο πρώτες έχουν τον snapdragon 650 εξαπύρηνο ως επεξεργαστή και οι δύο τελευταίες έχουν τον 652 οκταπύρηνο.

ξαναδιαβασε εσυ λοιπον τι γραφεις πολλες φορες πριν ξαναπαντησεις

οτι να ναι...!!!

 

Οκ φίλε μου, να σαι καλά που με διόρθωσες........

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

Έφτασε και το δικό μου 3/64 από βικμολ.

Το έχω 2 μέρες και το τηλ πετάει έχω εντυπωσιαστεί!!!

Το μόνο θεματακι είναι ότι η οθόνη κάποιες φορές δεν αποκρίνεται δηλαδή αν για κάποια δευτερόλεπτα δεν δεν κάνω κάτι με αναμμένη οθονη και μετά πάω να πατήσω ένα εικονίδιο δεν το δέχεται θέλει 2-3 πατήματα για να δουλέψει... Έχω πολύγλωσση ρομ δεν ξέρω παίζει ρόλο;

Έχει κάποιος άλλος παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Να ανησυχω η θα στρώσει;

Αν κάποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ!!!

 

Κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;;;;

 

Το πιθανότερο είναι να έχεις ROM από αυτές που βάζουν τα κινεζομάγαζα και έχουν συνέχεια προβλήματα. Λογικά θα πρέπει να αλλάξεις ROM, αλλά καλύτερα ας σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει να σε κατατοπίσει βήμα βήμα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να έχεις ROM από αυτές που βάζουν τα κινεζομάγαζα και έχουν συνέχεια προβλήματα. Λογικά θα πρέπει να αλλάξεις ROM, αλλά καλύτερα ας σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει να σε κατατοπίσει βήμα βήμα.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

 

Η ROM σου τελειώνει σε 0.0 μήπως;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας για το 128 απο που μπορώ να το αγοράσω; Ελλάδα είναι στον θεό ... Απο έξω πόσο παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας για το 128 απο που μπορώ να το αγοράσω; Ελλάδα είναι στον θεό ... Απο έξω πόσο παίζει;

 

Μπορεί αν ψάξεις να το βρεις και γύρω στα 300€ ή και λίγο παραπάνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι.7.3.14.0.0 στειμπλ λεει

 

Δεν είναι της Xiaomi η γνήσια, είναι η multi που περνάνε τα κινέζομάγαζα. Δυστυχώς θα πρέπει να περάσεις άλλη rom, ζήτησε πληροφορίες από τα παιδιά που είναι γνώστες εδώ να σε βοηθήσουν με την αλλαγή ή Αλλιώς στο Xiaomi.miui.gr.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια! Παρέλαβα σήμερα από geekbuying και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες :)

1) Σφραγισμένη συσκευασία με ζελατίνα

2) Κατευθείαν update σε MIUI8 και φούλ ελληνικά σε μενού και location settings

3) Κανονικός ευρωπαϊκός φορτιστής, πρώτη φορά παίρνω κινέζικο χωρίς αντάπτορα :)

4) Πανέμορφη συσκευή (λυπάσαι να του βάλεις θήκη και να κρύβεται... ) με αξιόλογη ποιότητα κατασκευής

5) Ατέλειωτες ρυθμίσεις παραμετροποίησης στο MIUI8...

 

Τα υπόλοιπα στη συνέχεια ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παλικάρια! Παρέλαβα σήμερα από geekbuying και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες :)

1) Σφραγισμένη συσκευασία με ζελατίνα

2) Κατευθείαν update σε MIUI8 και φούλ ελληνικά σε μενού και location settings

3) Κανονικός ευρωπαϊκός φορτιστής, πρώτη φορά παίρνω κινέζικο χωρίς αντάπτορα :)

4) Πανέμορφη συσκευή (λυπάσαι να του βάλεις θήκη και να κρύβεται... ) με αξιόλογη ποιότητα κατασκευής

5) Ατέλειωτες ρυθμίσεις παραμετροποίησης στο MIUI8...

 

Τα υπόλοιπα στη συνέχεια ;)

 

Τυχερός είσαι. Παράγγειλα και εγώ από geekbuying αλλά ενώ έγραφε 2-7 εργάσιμες με καθυστερούν συνεχώς και το αποκορύφωμα σήμερα που μου είπαν ότι το κινητό είναι σε preorder!!! και θα σταλεί 5 Δεκεμβρίου (και αν ... λ'εω εγώ).

Οπότε και άνοιξα dispute στο paypal και περιμένω. Η πλάκα είναι ότι έχω παραγγείλει και 2-3 θήκες και tembered τα οποία είναι στο δρόμο και μάλιστα η μία θήκη μου έφτασε!!! Θα μείνω με τη θήκη μου φαίνεται :lol: η οποία παρεπιπτόντως είναι πολύ ωραία:lol::lol:.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα πως εμείς που έχουμε το Max 32gb μπορούμε να γίνουμε Beta Tester για να δοκιμάσουν την Nugat Android 7. Και μέχρι τα μέσα του επόμενου έτους θα την πάρουμε και επίσημα. Τα μοντέλα που θα γίνουν Beta Tester είναι τα Mi 5, Mi Max 32GB, Redmi 3S/Prime.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι. Παράγγειλα και εγώ από geekbuying αλλά ενώ έγραφε 2-7 εργάσιμες με καθυστερούν συνεχώς και το αποκορύφωμα σήμερα που μου είπαν ότι το κινητό είναι σε preorder!!! και θα σταλεί 5 Δεκεμβρίου (και αν ... λ'εω εγώ).

Οπότε και άνοιξα dispute στο paypal και περιμένω. Η πλάκα είναι ότι έχω παραγγείλει και 2-3 θήκες και tembered τα οποία είναι στο δρόμο και μάλιστα η μία θήκη μου έφτασε!!! Θα μείνω με τη θήκη μου φαίνεται :lol: η οποία παρεπιπτόντως είναι πολύ ωραία:lol::lol:.

Επειδή εμένα αντίθετα μόνο το τηλέφωνο έχει έρθει και θέλω θήκη αν θες βάλε κάνα λινκ να τη δούμε μπας και την πάρει κανείς...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την Thunder Rom αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακια και το μπρικαρω. Είδα κάποιους οδηγούς που φλασαρεις με το Mi suite αλλά δεν το βλέπει το κινητό μου αυτό το πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμένα αντίθετα μόνο το τηλέφωνο έχει έρθει και θέλω θήκη αν θες βάλε κάνα λινκ να τη δούμε μπας και την πάρει κανείς...

 

Έτσι και γω ;) οι θήκες είναι ακόμα στο δρόμο αλλά δεν ξέρω πόσο θα τις χρησιμοποιήσω γιατί το τηλέφωνο είναι κουκλί χωρίς θήκη και παράλληλα φθηνό οπότε... Αυτές τις 2 περιμένω:

 

https://www.aliexpress.com/snapshot/8455743618.html?orderId=80359750728624&productId=32757285144

 

https://www.aliexpress.com/snapshot/8455743617.html?orderId=80359750718624&productId=32690826858

 

 

Θέλω να περάσω την Thunder Rom αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά βλακια και το μπρικαρω. Είδα κάποιους οδηγούς που φλασαρεις με το Mi suite αλλά δεν το βλέπει το κινητό μου αυτό το πρόγραμμα.

 

Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τη διαδικασία που περιγράφουν τα παλικάρια από το miui.gr και εάν σε κάποιο βήμα έχεις το οποιοδήποτε πρόβλημα να επικοινωνήσεις μαζί τους ;)

 

 

Τυχερός είσαι. Παράγγειλα και εγώ από geekbuying αλλά ενώ έγραφε 2-7 εργάσιμες με καθυστερούν συνεχώς και το αποκορύφωμα σήμερα που μου είπαν ότι το κινητό είναι σε preorder!!! και θα σταλεί 5 Δεκεμβρίου (και αν ... λ'εω εγώ).

Οπότε και άνοιξα dispute στο paypal και περιμένω. Η πλάκα είναι ότι έχω παραγγείλει και 2-3 θήκες και tembered τα οποία είναι στο δρόμο και μάλιστα η μία θήκη μου έφτασε!!! Θα μείνω με τη θήκη μου φαίνεται :lol: η οποία παρεπιπτόντως είναι πολύ ωραία:lol::lol:.

 

Έτσι γράφει και στο site σήμερα ότι είναι presale και ότι θα έχουν σε 7 μέρες απόθεμα, οπότε λογικά τελείωσαν τα κομμάτια που είχαν stock και ατύχησες... Ελπίζω φίλε να στο στείλουν σύντομα, είναι συσκευάρα!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις τη διαδικασία που περιγράφουν τα παλικάρια από το miui.gr και εάν σε κάποιο βήμα έχεις το οποιοδήποτε πρόβλημα να επικοινωνήσεις μαζί τους...

Δεν κατάλαβα καλά τι κάνουμε δεν γίνεται να βάλω με κάποιον άλλον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση της Παρασκευής σε 8.6.11.24 δεν μπορεί να μου κάνει ανανέωση στον καιρό, μου λέει "αδυναμία σύνδεσης σε δίκτυο" ενώ προφανώς έχω. Δοκίμασα και με WiFi και με δεδομένα όμως συνεχίζει να μου βγάζει το μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης σε δίκτυο". Γνωρίζει κάποιος κάτι; Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση της Παρασκευής σε 8.6.11.24 δεν μπει να μου κάνει ανανέωση στον καιρό, μου λέει "αδυναμία σύνδεσης σε δίκτυο" ενώ προφανώς έχω. Δοκίμασα και με WiFi και με δεδομένα όμως συνεχίζει να μου βγάζει το μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης σε δίκτυο". Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Εχει προβλημα ο σερβερ τους, εδω και 4 μερες.

Σε καμμια συσκευη xiaomi δεν ανανεωνει.

Κατεβασε κατι αλλο για την ωρα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει προβλημα ο σερβερ τους, εδω και 4 μερες.

Σε καμμια συσκευη xiaomi δεν ανανεωνει.

Κατεβασε κατι αλλο για την ωρα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση και ανταπόκριση φίλε μου και για τον χρόνο σου. Είπα κι εγώ, μήπως έχω κάποιο πρόβλημα μεμονωμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση της Παρασκευής σε 8.6.11.24 δεν μπορεί να μου κάνει ανανέωση στον καιρό, μου λέει "αδυναμία σύνδεσης σε δίκτυο" ενώ προφανώς έχω. Δοκίμασα και με WiFi και με δεδομένα όμως συνεχίζει να μου βγάζει το μήνυμα "αδυναμία σύνδεσης σε δίκτυο". Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Και γω το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα αλλά κατέβασα προσωρινά κάτι άλλο για τον καιρό

Link to comment
Share on other sites

Η απόλυτη συσκευάρα! Το απόλυτο VMF κινητό! Φυσάει σε όλους τους τομείς πλην της κάμερας που για εμένα είναι άθλια.
:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...