Jump to content

Τηλέφωνο εξυπηρέτησης ΔΕΗ


tseapis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει γεωγραφικός αριθμός (της μορφής πχ 210xxxxxx) στον οποίο μπορώ να καλέσω τη ΔΕΗ και να με βγάλει στο κέντρο εξυπηρέτησης του 11770;

Έχω τα τηλέφωνα κάποιων καταστημάτων ΔΕΗ αλλά αυτά λειτουργούν μέχρι τις 3 το μεσημέρι ενώ το κέντρο μέχρι τις 7 το απόγευμα.

Βασικά θέλω να επικοινωνήσω με τη ΔΕΗ για πληροφορίες, έχω απεριόριστες αστικές - υπεραστικές, και δεν θέλω να χρεωθώ επιπλέον ούτε μερικά σεντς για να καλέσω το 11770.

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως καλουμε τα γραφεια της καθε περιοχης (οπου υπαρχουν) γιατι ειναι και πιο ενημερωνοι για τη διακοπη.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως καλουμε τα γραφεια της καθε περιοχης (οπου υπαρχουν) γιατι ειναι και πιο ενημερωνοι για τη διακοπη.

 

Και σε τοπικες εφημεριδες πχ στα τηλεφωνα αναγκης βλαβων εχει τα τοπικα τηλεφωνα ΔΕΗ Υδρευση κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γεωγραφικός αριθμός (της μορφής πχ 210xxxxxx) στον οποίο μπορώ να καλέσω τη ΔΕΗ και να με βγάλει στο κέντρο εξυπηρέτησης του 11770;

Έχω τα τηλέφωνα κάποιων καταστημάτων ΔΕΗ αλλά αυτά λειτουργούν μέχρι τις 3 το μεσημέρι ενώ το κέντρο μέχρι τις 7 το απόγευμα.

Βασικά θέλω να επικοινωνήσω με τη ΔΕΗ για πληροφορίες, έχω απεριόριστες αστικές - υπεραστικές, και δεν θέλω να χρεωθώ επιπλέον ούτε μερικά σεντς για να καλέσω το 11770.

Ευχαριστώ! :)

 

 

Μην πάρεις στο 11770, σήμερα που χρειάστηκα να επικοινωνήσω άμεσα πήρα και περίμενα κανένα δεκάλεπτο χωρίς αποτέλεσμα!

Χρεώθηκε το μισό ευρουλάκι κανονικά και μετα είδα στην αρχική της ΔΕΗ οτι άλλαξε το νούμερο και έγινε 11500!!!

Ξαναπήρα και με χρέωση περίπου 30 λεπτά στο πεντάλεπτο έκανα την δουλεία μου!

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις στο 11770, σήμερα που χρειάστηκα να επικοινωνήσω άμεσα πήρα και περίμενα κανένα δεκάλεπτο χωρίς αποτέλεσμα!

Χρεώθηκε το μισό ευρουλάκι κανονικά και μετα είδα στην αρχική της ΔΕΗ οτι άλλαξε το νούμερο και έγινε 11500!!!

Ξαναπήρα και με χρέωση περίπου 30 λεπτά στο πεντάλεπτο έκανα την δουλεία μου!

Τι 11770 είναι για θέματα λογαριασμών και διακανονισμών.Το 11500 είναι για βλάβες,νυχτερινό ρεύμα και άλλα τέτοια όπως καταμετρηση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις απαντήσεις και

- έστειλα τον πατέρα μου στη ΔΕΗ να πάρει τις πληροφορίες (περίμενε περίπου μισή ώρα για να έρθει η σειρά του)

- θα φροντίζω να επικοινωνώ με τη ΔΕΗ τις ώρες που λειτουργούν τα καταστήματα της και θα παίρνω στα σταθερά τους 210κλπ.

- κατάλαβα ότι δεν υπάρχει γεωγραφικός αριθμός ΔΕΗ που να "προσγειώνεται" στο 11770, έτσι είναι; Έχω είχα στο νου μου την Interamerican που έχει 4ψήφιο, το 1010, αλλά έχει και ένα 210946199 και ένα 6932327000 και όλα σε βγάζουν στο ίδιο κέντρο -ή κάπου που σε συνδέουν τέλος πάντων. Δεν έχει κάτι τέτοιο η ΔΕΗ, μάλλον...

 

Σε συνέχεια αυτού, έχουμε εδώ στο myphone κάποιο νήμα στο οποίο συζητάμε θέματα ΔΕΗ όπως αλλαγή ονόματος, σχέδια ηλεκτρολόγου, ενοικιαστής και χρέη στη ΔΕΗ και τέτοια; Ή πού αλλού να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δεν μου αρέσει να ξεθάβω αρχαία topics, αλλά σήμερα το χρειάστηκα διότι έχω δωρεάν κλήσεις προς σταθερά και δεν ήθελα να χρεωθώ άδικα κλήση στο 11770.

 

Στην πραγματικότητα 5 κλήσεις διότι στις πρώτες 4 έπεφτε η γραμμή όσο πληλτρολογούσα τον κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής και στην 5η μου μίλησε μια τηλεφωνήτρια ενώ ακόμη πληκτρολογούσα τον κωδικό, κράτησε θεωρητικά τα στοιχεία μου διότι "δεν έχουν σύστημα" :lol: αλλά ζήτησε μόνο το τηλέφωνό μου για να με καλέσουν από Δευτέρα...

 

Παραθέτω από το site της Δ.Ε.Η. για όποιον δεν κατάφερε να το εντοπίσει: μπορείτε να καλείτε στο +30 211 211 0770 και η κλήση σας θα δρομολογείται στο 11770

https://www.dei.gr/el/epikoinwniste-mazi-mas/oikiakoi-pelates/kot/tilefwna-epikoinwnias

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει να ξεθάβω αρχαία topics, αλλά σήμερα το χρειάστηκα διότι έχω δωρεάν κλήσεις προς σταθερά και δεν ήθελα να χρεωθώ άδικα κλήση στο 11770.

 

Στην πραγματικότητα 5 κλήσεις διότι στις πρώτες 4 έπεφτε η γραμμή όσο πληλτρολογούσα τον κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής και στην 5η μου μίλησε μια τηλεφωνήτρια ενώ ακόμη πληκτρολογούσα τον κωδικό, κράτησε θεωρητικά τα στοιχεία μου διότι "δεν έχουν σύστημα" :lol: αλλά ζήτησε μόνο το τηλέφωνό μου για να με καλέσουν από Δευτέρα...

 

Παραθέτω από το site της Δ.Ε.Η. για όποιον δεν κατάφερε να το εντοπίσει: μπορείτε να καλείτε στο +30 211 211 0770 και η κλήση σας θα δρομολογείται στο 11770

https://www.dei.gr/el/epikoinwniste-mazi-mas/oikiakoi-pelates/kot/tilefwna-epikoinwnias

 

Πάντα ειναι χρήσιμες κάτι τέτοιες πληροφορίες (αν και όταν γυρίσω πάλι στη ΔΕΗ).

Ευχαριστώ

 

Και επειδή έχω μια διάθεση για πλάκα σήμερα..... Αν δε σου αρέσει να "ξεθάβεις" θέματα, διάλεξες λάθος nick! :lol:

Αν και πιστεύω ότι παραπέμπει σε monster truck

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Χρειάστηκε να επικοινωνήσω με τη ΔΕΗ καθώς έχασα τον πατέρα μου την Μ.Βδομάδα και ήθελα να κάνω διακοπή του ρεύματος.

Παίρνω το 11770 και η πλάκα είναι ότι σου λέει ότι 'αυτήν την περίοδο' η τηλεφωνική εξυπηρέτηση λειτουργεί ΠΙΟ ΕΝΤΑΤΙΚΆ.

 

Για να μην εκφραστώ απρεπώς, πήρα τρεις φορές, διαφορετικές μέρες και ώρες, τις δυο φορές μάλιστα έλεγαν ότι η αναμονή είναι 2 λεπτά !!!! και περίμενα μισή ώρα και φυσικά ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΉΘΗΚΑ, δεν το σήκωσε κανείς.

Έχει περάσει μία εβδομάδα και δεν έχουν απαντήσει φυσικά ούτε στο email που τους έστειλα. Εν έτη 2020 σε εποχή Covid-19 από τηλεργασία εκεί στη ΔΕΗ ( άσχετο αλλά και στις περισσότερες δημ. υπηρεσίες ) ο μισθός κανονικά και από δουλειά .....

 

Άντε με τους κοπρίτες να μη συνεχίσω. Το νήμα το βρήκα ψάχνοντας πόσο κοστίζει η κλήση στο 11770. Σταμάτησα να παίρνω το γ@##$%^ 11770 όταν κατάλαβα τι μ........ είναι, αφού η αναμονή στο περίμενε θα μου κοστίσει πιο πολύ από ΟΤΑΝ καταφέρω με φυσική παρουσία να διακόψω το ρεύμα.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν μου αρέσει να ξεθάβω αρχαία topics, αλλά σήμερα το χρειάστηκα διότι έχω δωρεάν κλήσεις προς σταθερά και δεν ήθελα να χρεωθώ άδικα κλήση στο 11770.

 

Στην πραγματικότητα 5 κλήσεις διότι στις πρώτες 4 έπεφτε η γραμμή όσο πληλτρολογούσα τον κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής και στην 5η μου μίλησε μια τηλεφωνήτρια ενώ ακόμη πληκτρολογούσα τον κωδικό, κράτησε θεωρητικά τα στοιχεία μου διότι "δεν έχουν σύστημα" :lol: αλλά ζήτησε μόνο το τηλέφωνό μου για να με καλέσουν από Δευτέρα...

 

Παραθέτω από το site της Δ.Ε.Η. για όποιον δεν κατάφερε να το εντοπίσει: μπορείτε να καλείτε στο +30 211 211 0770 και η κλήση σας θα δρομολογείται στο 11770

https://www.dei.gr/el/epikoinwniste-mazi-mas/oikiakoi-pelates/kot/tilefwna-epikoinwnias

 

Ευχαριστούμε για την πληροφορία

 

Θα πάρω αύριο τηλ για μια νέα σύνδεση

 

Είναι χωρίς χρέωση από κινητό σωστά?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για την πληροφορία

 

Θα πάρω αύριο τηλ για μια νέα σύνδεση

 

Είναι χωρίς χρέωση από κινητό σωστά?

 

To 211 211 0770 αφαιρεί απο το πακέτο που έχεις,δεν είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 4 τηλέφωνα που έκανα, χρεώθηκα 15 € και δουλειά ΔΕΝ έκανα. Τζάμπα το 15άρι στη ΔΕΗ. ΝΤΡΟΠΉ τους να μην έχουν τηλέφωνο 210-χχχ κρατική εταιρεία.

 

Τη δουλειά μου την έκανα ( με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια ) με μήνυμα από το messenger !!

Τους βρήκα στο fb, τους στόλισα και βρήκα άκρη ...

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 4 τηλέφωνα που έκανα, χρεώθηκα 15 € και δουλειά ΔΕΝ έκανα. Τζάμπα το 15άρι στη ΔΕΗ. ΝΤΡΟΠΉ τους να μην έχουν τηλέφωνο 210-χχχ κρατική εταιρεία.

 

Τη δουλειά μου την έκανα ( με μεγάλη καθυστέρηση βέβαια ) με μήνυμα από το messenger !!

Τους βρήκα στο fb, τους στόλισα και βρήκα άκρη ...

 

Ακριβως απο πάνω έχει μπει το σταθερό νούμερο που αν έψαχνες θα το έβρισκες και στην σελίδα της https://www.dei.gr/el/epikoinwniste-mazi-mas/epaggelmaties/logariasmoi/tilefwna-epikoinwnias

Οπότε είναι άκυρο το rant σου.

Link to comment
Share on other sites

Να κλαφτείτε στο fb στην σελίδα της ΔΕΗ να σας καλέσουν 60 ευρώ πλήρωσα σε σταθερο και κινητο για διακοπή και σύνδεση και αποτέλεσμα 0

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι ισχύει χωρίς χρέωση το νούμερο

 

Και έπεσα σε εκυπηρετικοτατη υπάλληλο (ίσως νόμιζε ότι πληρώνω :D)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αν και λιγο παλιο το θεμα θα ρωτησω εδω γιατι δεν βρισκω ακρη.

Προσπαθω τωρα εναν μηνα περιπου και καποιες ημερες να επικοινωνησω καθημερινα με την ΔΕΗ σε ολα τα τηλεφωνα και ειναι αδυνατον.Το εννοω το καθε μερα και πανω απο 2-3 φορες.Πολλες φορες περιμενω μεχρι και 45 λεπτα αλλα επειδη εσπασα το σταθερο μια μερα τωρα περιμενω το πολυ μεχρι 15 λεπτα.

Πηγα προχθες απο την ΔΕΗ μετα απο ραντεβου που ειχα κλεισει παραπροχθες και αφου περιμενα μια ωρα και 10 λεπτα μου ειπαν οτι τελικα η προισταμενη πηγε ολα τα ραντεβου για την επομενη ημερα.Ξαναπηγα παλι χθες και αφου περιμενα μιση ωρα κι ενα τεταρτο μου ειπαν να ξανακλεισω ραντεβου για σημερα οπως κι εκανα γιατι εγινε ενα μπερδεμα συστημικο.

Πηγα παλι σημερα κι ενω περιμενα παλι μια ωρα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μ'εξυπηρετησουν και να καλεσω στο 11770.

Για να μην με κλεισουν μεσα διοτι δεν εχω αλλη υπομονη με το @#ρδελο το δημοσιο και τους δημοσιους υπαλληλους υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επικοινωνησω μαζι τους?

Εχω δοκιμασει οτι τηλεφωνο εχω βρει και δεν γινεται τιποτα.

Τι πρεπει να κανω να παω στην αστυνομια να παω στον εισαγγελεα να παω στην εκκλησια να παω να κανω ταμα στην Τηνο?

Θα με κλεισουν μεσα δεν εχω αλλη υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

στειλε email.

τι πρόβλημα εχεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tο βασικο του προβλημα ειναι πως εχει ενα προβλημα με τη ΔΕΗ αλλα δεν βρισκει ανθρωπο εκει μεσα να τους το πει. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

στειλε email.

τι πρόβλημα εχεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Eχω στειλει η εξι η εφτα email αλλα δεν με εχει παρει κανεις τηλεφωνο ουτε μου εχει απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

φεεεεεεεετα ειναι το mail, τουλαχιστον απαντανε σε αντίθεση με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν και λιγο παλιο το θεμα θα ρωτησω εδω γιατι δεν βρισκω ακρη.

Προσπαθω τωρα εναν μηνα περιπου και καποιες ημερες να επικοινωνησω καθημερινα με την ΔΕΗ σε ολα τα τηλεφωνα και ειναι αδυνατον.Το εννοω το καθε μερα και πανω απο 2-3 φορες.Πολλες φορες περιμενω μεχρι και 45 λεπτα αλλα επειδη εσπασα το σταθερο μια μερα τωρα περιμενω το πολυ μεχρι 15 λεπτα.

Πηγα προχθες απο την ΔΕΗ μετα απο ραντεβου που ειχα κλεισει παραπροχθες και αφου περιμενα μια ωρα και 10 λεπτα μου ειπαν οτι τελικα η προισταμενη πηγε ολα τα ραντεβου για την επομενη ημερα.Ξαναπηγα παλι χθες και αφου περιμενα μιση ωρα κι ενα τεταρτο μου ειπαν να ξανακλεισω ραντεβου για σημερα οπως κι εκανα γιατι εγινε ενα μπερδεμα συστημικο.

Πηγα παλι σημερα κι ενω περιμενα παλι μια ωρα μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μ'εξυπηρετησουν και να καλεσω στο 11770.

Για να μην με κλεισουν μεσα διοτι δεν εχω αλλη υπομονη με το @#ρδελο το δημοσιο και τους δημοσιους υπαλληλους υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επικοινωνησω μαζι τους?

Εχω δοκιμασει οτι τηλεφωνο εχω βρει και δεν γινεται τιποτα.

Τι πρεπει να κανω να παω στην αστυνομια να παω στον εισαγγελεα να παω στην εκκλησια να παω να κανω ταμα στην Τηνο?

Θα με κλεισουν μεσα δεν εχω αλλη υπομονη.

 

Και γιατί δεν κάνεις φορητότητα σε ΑΛΛΗ εταιρεία ?

Οι ιδιώτες θα σου απαντούν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

φεεεεεεεετα ειναι το mail, τουλαχιστον απαντανε σε αντίθεση με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοεις ειναι φετα το email?

Σε ποιο email αναφερεσαι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γιατί δεν κάνεις φορητότητα σε ΑΛΛΗ εταιρεία ?

Οι ιδιώτες θα σου απαντούν αμέσως.

Να κανω φορητοτα σε αλλη εταιρια για να μου απαντησει η να μου λυσει το προβλημα που εχω με την ΔΕΗ?

Link to comment
Share on other sites

οτι μεχρι να απαντησουν θα περάσουν αρκετες ημέρες.

τουλάχιστον κατα 99% θα πάρεις απαντηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ειναι φετα το email?

Σε ποιο email αναφερεσαι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κανω φορητοτα σε αλλη εταιρια για να μου απαντησει η να μου λυσει το προβλημα που εχω με την ΔΕΗ?

 

ΟΧΙ, βέβαια.

Για να πας σε μια εταιρεία που θα σε εξυπηρετουν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...