Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο καλό tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη χωρίς να δημιουργεί 'φουσκαλες' όταν το τηλέφωνο βρίσκεται μέσα σε θήκη ;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω έχει κανείς χρησιμοποιήσει το Wi-fi direct στα htc με άλλες μάρκες κινητών;

Υπάρχει κάποια ασυμβατότητα; Ρωτάω επειδή όποτε προσπάθησα να μεταφέρω αρχεία μεταξύ άλλων κινητών, ενώ δημιουργούσαμε ζεύγος δεν αποστέλλονταν τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ το φορτίζω με τον μαμισιο και έχω παραγγείλει και έναν άλλο φορτιστή ,θα φορτίζει γρήγορα και με εκείνον η αργά;; http://www.ebay.co.uk/itm/Tronsmart-18W-Type-C-Wall-Charger-w-Quick-Charge-QC3-0-Technology-Black-BC581-/132023736768?hash=item1ebd3a59c0:g:fjwAAOSw2xRYRBOh

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι Tronsmart είναι επώνυμοι φορτιστές, άρα δεν θα έχεις πρόβλημα όσον αφορά το quick charging (και την αξιοπιστία του).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι Tronsmart είναι επώνυμοι φορτιστές, άρα δεν θα έχεις πρόβλημα όσον αφορά το quick charging (και την αξιοπιστία του).

Ότι τον παρέλαβα, είναι μία χαρά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα και εγώ το 10άρι μου. αυτό το άθλιο πληκτρολόγιο ψάχνανε πολύ καιρό για να το έχουν? :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μόνο Swype...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, το Cid 034 ποιας χώρας είναι. γιατί έψαξα και δεν βρήκα κάτι ή τόσο γκαβός είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα και Ισπανία

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος με τα htc κατοχος 10.

πιο software κατεβαζω να δω αν εχει καποιο επομενο update; Αυτη την στιγμη εχει 6.0.1

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει κάτι νεότερο για ευρωπαϊκές συσκευές. Στις πληροφορίες συσκευης δες αν έχεις 1.95.401.9

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει κάτι νεότερο για ευρωπαϊκές συσκευές. Στις πληροφορίες συσκευης δες αν έχεις 1.95.401.9

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω

εχω 1.95.401.4. Για να βαλω την 401.9 τι να κατεβασω στο pc για να βρει την τελευταια;

 

http://www.htc.com/us/go/htc-software-updates/

Βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω τι carrier να επιλεξω

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Τυπογραφικό λάθος. 1.95.401.4 είναι η τελευταία. Δε χρειάζεται λογισμικό στον υπολογιστή. Μέσω κινητού γίνονται οι ενημερώσεις

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε χθες επιτέλους. Τα πρώτα δύο πράγματα ήταν εφαρμογές για πληκτρολόγιο και gallery..

 

Το Google photos δε μπορεί να δείξει τους οργανωμένους φακέλους μου. Εγκατέστησα το QuickPic.

Edited by sYn
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.

Internet pass-through δηλ. Ιντερνετ, μέσω ενσύρματης USB σύνδεσης, με PC συνδεδεμένο στο ίντερνετ παίζει με κάποιο τρόπο; Κάποτε η HTC το έδινε σαν επιλογή σύνδεσης.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

ειναι απίστευτο που μετα από τόσο καιρό που βγήκε για αμερική η αναβάθμιση, ακόμα η ευρώπη τπτ..

και από τις απαντήσεις τους στα social media μην το περιμένεται σύντομα..ακόμα κάνουν internal testing..το δήλωσε ο υπέυθυνος τεχνικός τους στο twiter (htc uk) μετά από ερώτηση του αντίστοιχου αμερικάνου ( mo versi για όσους γνωρίζουν...

επίσης σε επίπεδο ασφαλείας ειναι 5 μήνες πίσω..για ναυαρχίδα τραγικό..

η μόνη λογική δικαιολογία είναι ότι έμειναν με ελάχιστο προσωπικό να δουλευει πλεον μετα τις τόσες περικοπές ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήρθε χθες επιτέλους. Τα πρώτα δύο πράγματα ήταν εφαρμογές για πληκτρολόγιο και gallery..

 

Το Google photos δε μπορεί να δείξει τους οργανωμένους φακέλους μου. Εγκατέστησα το QuickPic.

 

το google photos είναι τρομερό όταν έχεις φώτο απο android τηλέφωνα και τις αποθηκέυεις online

είναι όμως τραγικό αν έχεις δικές σου φώτος σε φακέλους δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

ειναι απίστευτο που μετα από τόσο καιρό που βγήκε για αμερική η αναβάθμιση, ακόμα η ευρώπη τπτ..

και από τις απαντήσεις τους στα social media μην το περιμένεται σύντομα..ακόμα κάνουν internal testing..το δήλωσε ο υπέυθυνος τεχνικός τους στο twiter (htc uk) μετά από ερώτηση του αντίστοιχου αμερικάνου ( mo versi για όσους γνωρίζουν...

επίσης σε επίπεδο ασφαλείας ειναι 5 μήνες πίσω..για ναυαρχίδα τραγικό..

η μόνη λογική δικαιολογία είναι ότι έμειναν με ελάχιστο προσωπικό να δουλευει πλεον μετα τις τόσες περικοπές

 

Συνήθως η HTC ειναι γρηγορη και συνεπής στις αναβαθμίσεις της.

Αλλη μια εκδοχη ειναι να προσπερασαν την 7 και δουλευουν πανω στην 7.1.1 η οποια δόθηκε στα nexus αρχες Δεκέμβρη.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.

Internet pass-through δηλ. Ιντερνετ, μέσω ενσύρματης USB σύνδεσης, με PC συνδεδεμένο στο ίντερνετ παίζει με κάποιο τρόπο; Κάποτε η HTC το έδινε σαν επιλογή σύνδεσης.

 

Για τσεκαρε αυτο ρυθμισεις περισσοτερα συνδεση usb το ανοιγεις και τικαρεις την 4τη επιλογη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως λειπει παρα πολυ το gallery kai to πληκτρολογιο...

 

Εγω δοκιμασα να κατεβασω τελευταια εκδοση htc gallery και δεν ανοιγει.

Τελικα εβαλα καποια παλιοτερη εκδοση και δουλευει. Android 6.01 εχω.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

σημερα οι δικοι μας εχουν event ... για να δουμε τι θα δουμε ///
Link to comment
Share on other sites

σημερα οι δικοι μας εχουν event ... για να δουμε τι θα δουμε ///

live

Λενε για τρεις συσκευές με χαρακτηριστικο την δευτερη οθονη σαν to lg.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ παίδες!

 

Σκέφτομαι σύντομα να πάρω το 10, και έχω μια ερώτηση σχετικά με το adoptable storage. Ξέρω, δεν είναι άμεσα σχετικό με το 10ρι, αλλά μιας και για αυτή τη συσκευή πρόκειται είπα να ρωτήσω εδώ :)

 

Συγκεκριμένα, έστω πως έχω μια 64ρα sd και επιλέξω να χρησιμοποιήσω το adoptable storage με αυτή ώστε να ενσωματωθεί στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Αν στο μέλλον αλλάξω κάρτα και πάρω π.χ. μια 128, θα μπορέσω να διατηρήσω τα αρχεία μου αντιγράφοντας το περιεχόμενο της 64ρας στην 128ρα και επανατοποθετώντας τη στη συσκευή, σωστά;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

live

Λενε για τρεις συσκευές με χαρακτηριστικο την δευτερη οθονη σαν to lg.

 

 

παντως τρομερο το οτι βγηκαν 3 συσκευες με ολοκληρο event και κανενα site τεχνολογιας insomnia myphone και αλλα ειδικα στην Ελλαδα δεν ασχοληθηκε ουτε σαν αναφορα ακομα...

 

ειδες για να μην ταιζεις με συσκευες και δωρακια τους αντμινς τι γινεται ... στην αφανεια η HTC

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε αυτο ρυθμισεις περισσοτερα συνδεση usb το ανοιγεις και τικαρεις την 4τη επιλογη.

Αυτή η επιλογή αφορά το αντίστροφο. Δηλαδή, δίνεις internet ενσύρματα από το κινητό στον υπολογιστή. Αυτό που θέλω εγώ είναι να δίνω internet ενσύρματα στο κινητό από υπολογιστή. Η συγκεκριμένη δυνατότητα υπήρχε πάντα στα HTC από τη εποχή του Desire HD έως και το Μ8. Τώρα στο 10 δεν τη βρίσκω πουθενά.

 

Χαιρετώ παίδες!

 

Σκέφτομαι σύντομα να πάρω το 10, και έχω μια ερώτηση σχετικά με το adoptable storage. Ξέρω, δεν είναι άμεσα σχετικό με το 10ρι, αλλά μιας και για αυτή τη συσκευή πρόκειται είπα να ρωτήσω εδώ :)

 

Συγκεκριμένα, έστω πως έχω μια 64ρα sd και επιλέξω να χρησιμοποιήσω το adoptable storage με αυτή ώστε να ενσωματωθεί στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο. Αν στο μέλλον αλλάξω κάρτα και πάρω π.χ. μια 128, θα μπορέσω να διατηρήσω τα αρχεία μου αντιγράφοντας το περιεχόμενο της 64ρας στην 128ρα και επανατοποθετώντας τη στη συσκευή, σωστά;

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...