Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα. Νομίζω ότι το HTC μου τώρα με την Oreo τραβάει κολλήματα και καθυστερεί αρκετά. Πρώτα είχα το a9 3gb και πήγαινε νομίζω πιο γρήγορα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην ομάδα. Νομίζω ότι το HTC μου τώρα με την Oreo τραβάει κολλήματα και καθυστερεί αρκετά. Πρώτα είχα το a9 3gb και πήγαινε νομίζω πιο γρήγορα
Πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κι εσύ...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξουμε μπαταρια χάνονται και τα δεδομένα μας?
Yeap, σου κάνουν reset, είναι πολιτική των service αυτή.

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις πηρα το 10αρι 2μερες τωρα απο αγγλια,μπορει καποιος να με βοηθησει σε καποια θεματα ειχα και παλια htc πριν ημουν με huawei αλλα τοσο περιππλοκο μενου δεν ξανα δουλεψα, φοραει ορεο εργοστασιακο. τα θεματα που εχω ειναι με καρτα μνημης και καποιες ειδοποιησεις απο σοσιαλ μιντια, καμερας, και μενου συλογης εικονων. για να μην γραφω πολλα αν καποιος μπορει μεσω πμ να με βοηθησει θα οτ εκτιμουσα πολυ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις πηρα το 10αρι 2μερες τωρα απο αγγλια,μπορει καποιος να με βοηθησει σε καποια θεματα ειχα και παλια htc πριν ημουν με huawei αλλα τοσο περιππλοκο μενου δεν ξανα δουλεψα, φοραει ορεο εργοστασιακο. τα θεματα που εχω ειναι με καρτα μνημης και καποιες ειδοποιησεις απο σοσιαλ μιντια, καμερας, και μενου συλογης εικονων. για να μην γραφω πολλα αν καποιος μπορει μεσω πμ να με βοηθησει θα οτ εκτιμουσα πολυ ευχαριστω

 

Τι θεμάτα έχεις με τη κάρτα μνήμης και τις ειδοποιήσεις;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ενώ την διαβάζει από όσο δείχνει στις εικόνες δεν μου δίνει επιλογή στις ρυθμίσεις να μεταφέρω εφαρμογές κλπ η στις ρυθμίσεις κάμερας, θέλει αλλού τύπου κάρτα? Όσο αφορά με τις ειδοποιήσεις ενώ έχω ενεργοποίησει την οθόνη δεν ανάβει η οθόνη παρά μόνο το λεντακι.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ την διαβάζει από όσο δείχνει στις εικόνες δεν μου δίνει επιλογή στις ρυθμίσεις να μεταφέρω εφαρμογές κλπ η στις ρυθμίσεις κάμερας, θέλει αλλού τύπου κάρτα? Όσο αφορά με τις ειδοποιήσεις ενώ έχω ενεργοποίησει την οθόνη δεν ανάβει η οθόνη παρά μόνο το λεντακι.

 

Από όσο ξέρω, δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα έχεις μόνο όταν διαμορφώσεις την κάρτα ως internal storage. Δηλαδή με λίγα λόγια εσωτερικός και κάρτα θα μεταφράζονται σε ένα ενιαίο αποθηκευτικό χώρο. Δεν θα το πρότεινα πάντως αφού αν το κάνεις αυτό, αν πάθει κάτι η κάρτα (corruption κ.λπ.) δεν θα δουλεύει το κινητό μετά, μπορεί να χρειαστεί wipe.

 

Στην κάμερα έχεις δώσει άδεια πρόσβασης στον αποθηκευτικό χώρο; Πήγαινε στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, κάμερα, άδειες και δες αν είναι ενεργοποιημένη εκεί.

 

Για το να ανάβει η οθόνη δεν ξέρω αφού είμαι σε custom rom και δεν το χρησιμοποιώ το feature.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα έχεις μόνο όταν διαμορφώσεις την κάρτα ως internal storage. Δηλαδή με λίγα λόγια εσωτερικός και κάρτα θα μεταφράζονται σε ένα ενιαίο αποθηκευτικό χώρο. Δεν θα το πρότεινα πάντως αφού αν το κάνεις αυτό, αν πάθει κάτι η κάρτα (corruption κ.λπ.) δεν θα δουλεύει το κινητό μετά, μπορεί να χρειαστεί wipe.

 

Στην κάμερα έχεις δώσει άδεια πρόσβασης στον αποθηκευτικό χώρο; Πήγαινε στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, κάμερα, άδειες και δες αν είναι ενεργοποιημένη εκεί.

 

Για το να ανάβει η οθόνη δεν ξέρω αφού είμαι σε custom rom και δεν το χρησιμοποιώ το feature.

 

Δλδ δεν υπάρχει άλλη επιλογή περί κάρτας? Τσάμπα ο χώρος?

Στην Κάμερα είναι όλα ενεργοποιημενα αλλά πάλι δεν.

Στο θέμα οθόνης μήπως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή?

Δύσκολο μενού ενώ δεν είχα πότε θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δεν υπάρχει άλλη επιλογή περί κάρτας? Τσάμπα ο χώρος?

Στην Κάμερα είναι όλα ενεργοποιημενα αλλά πάλι δεν.

Στο θέμα οθόνης μήπως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή?

Δύσκολο μενού ενώ δεν είχα πότε θέμα

Μήπως την έχεις ήδη διαμορφώσει σαν εσωτερικό χώρο; Μήπως δεν είναι αρκετά γρήγορη και δεν τη δέχεται η κάμερα γιατί δε θα μπορεί να γράψει 4k video;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως την έχεις ήδη διαμορφώσει σαν εσωτερικό χώρο; Μήπως δεν είναι αρκετά γρήγορη και δεν τη δέχεται η κάμερα γιατί δε θα μπορεί να γράψει 4k video;

 

η αληθεια ειναι οτι εινια αργη 4αρα, αλλα επειδη ειμαι σε σκεψη να παρω μια καλη καρτα 10αρα και μεγαλυτερη ρωταω μην την παρω αδικα,οχι δεν τηνε χω διαμορφωσει.

οσο το εχω ψαξει και σε βιντεο δειχνει μενου επιλογης για καρτα που εμενα δεν δειχνει,αν δεν την αναγνωριζε λογικα δε θα επρεπε να μην την δειχνει ουτε στα αρχεια η στον αποθηκευτικο χωρο?

εχω 2 αποριες ακομα περι power bank και θηκη ice view, καποιο που να ειναι fast charge αξιοπιστο αλλα και κατα ποσο επιβαρυνει τη μπαταρια η θηκη αν γνωριζει καποιος, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Power bank δές αυτό https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-20000mAh-Polymer-Power-Bank-2-Dual-USB-Output-with-Quick-Charge-3_0-p-1114740.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN με κουπόνι 2CMI15 για 15% έκπτωση.

Η θήκη δεν επιβαρύνει αντιθέτως νομίζω ότι εξοικονομεί μπαταρία, γιατί σβήνει άμεσα η οθόνη όταν κλείνεις τη θήκη και δεν ανάβει ολόκληρη όταν δέχεσαι κλήση.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εινια αργη 4αρα, αλλα επειδη ειμαι σε σκεψη να παρω μια καλη καρτα 10αρα και μεγαλυτερη ρωταω μην την παρω αδικα,οχι δεν τηνε χω διαμορφωσει.

οσο το εχω ψαξει και σε βιντεο δειχνει μενου επιλογης για καρτα που εμενα δεν δειχνει,αν δεν την αναγνωριζε λογικα δε θα επρεπε να μην την δειχνει ουτε στα αρχεια η στον αποθηκευτικο χωρο?

εχω 2 αποριες ακομα περι power bank και θηκη ice view, καποιο που να ειναι fast charge αξιοπιστο αλλα και κατα ποσο επιβαρυνει τη μπαταρια η θηκη αν γνωριζει καποιος, ευχαριστω.

Μπορεί να είναι οκ για αποθηκευτικό χώρο αλλά η κάμερα να μη μπορεί να τη χρησιμοποιήσει λόγω ταχύτητας.

 

Edit: και η δεκάρα αργή είναι για 4k video.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει καποιες καρτες διαβασα και λιγο γυρω γυρω,ειναι αλλα μπερδευτηκα,βρηκα καρτες u3 αλλα και v30 μαρκες διαφορες θελω τα φωτα σας, https://quickshop.gr/ProductDetails/Cell-phones/Mobile-Accessories-CA29/Micro-SD-cell/SANDISK%20SDSQXAF-032G-GN6MA%20MICROSD%2032GB%20EXTR%20100MB%20_pls_AD%20RESDE%20A1%20SDK.aspx

 

https://www.you.gr/pc-printing-peripherals/apothikeftika-mesa/kartes-mnimis/karta-mnimis-toshiba-exceria-m302-microsdxc-u3-32g

 

https://www.you.gr/pc-printing-peripherals/apothikeftika-mesa/kartes-mnimis/karta-mnimis-toshiba-exceria-m302-microsdxc-u3-64g

 

https://www.you.gr/pc-printing-peripherals/apothikeftika-mesa/kartes-mnimis/karta-mnimis-samsung-microsdxc-evo-plus-u3-64gb-cl

να πω οτι δεν δουλευω πολυ χωρο αυτη που φοραω τωρα ειναι στα 16gb και ειναι μεσατη(θα μου πεις αν εχεις αρκετο παραπανω ολο και κατι θα βαλεις χωρις ανχος οποτε κοιταξα απο 32gb) περα του αποθηκευτικου χωρου περι 4κ καταγραφης και ρολαρισματος του κινητου ποια να προτιμησω?να παω στο φθηνο η δεν αξιζει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχουμε ενα Μ10 που θελουμε να το γυρισουμε σε android 6.0. Γινεται? και πως?

 

επισης , απο σκρουτζ εχετε κανενα τζαμι που να ταιριαζει χωρις halo?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχουμε ενα Μ10 που θελουμε να το γυρισουμε σε android 6.0. Γινεται? και πως?

 

Από αυτά που διαβάζω γίνεται μόνο αν είναι ξεκλειδωμένο (unlocked και S-Off) και μόνο από Nougat σε Marshmallow.

 

Aπό Oreo σε Nougat (οπότε λογικά το ίδιο ισχύει και από Oreo σε MM) χάνεται το radio/baseband με αποτέλεσμα να μην πιάνει σήμα.

 

Από περιέργεια γιατί θέλεις συγκεκριμένα MM;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειχε καλυτερη μπαταρια, αρκετα καλυτερη.

 

Τεσπα ψαχνω spigen screen ζελατινα, αν εχει καποιος περισσεμα για πουλημα απο ΑΘηνα ας ριξει ενα συρμα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος θέμα με το λέντ ειδοποιήσεων? Εκεί που άναβοσβηνε κανονικά στα μνμ κτλπ τώρα τπτ ενώ δεν πείραξα τπτ , στην φορτιση ανάβει πάντως δεν κάηκε
Link to comment
Share on other sites

καποιος να με σωσει,πηρα κατα μνημης καινουργια, την εβγαλα ενω ηταν ανοιχτο το κινητο εβαλα την καινουργια και δεν την διαβαζε,πατησα επανεκκινηση αλλα τωρα δεν ανοιγει,ουτε απλα αλλα με το power button και το ανοιγμα παλι δεν ανοιγει και αναβουν τα κουμπια αναμεσα στο σκανμ καηκε?????? ουτε στην πριζα αναβει το φως αν και ηταν στο 99% Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ μήπως τελικά την είχες διαμορφώσει ως εσωτερικό γι'αυτό έφαγε φλασιά όταν την έβγαλες; Αν ξαναβάλεις την παλιά ανοίγει;

 

νομιζω οτι ειχε καλυτερη μπαταρια, αρκετα καλυτερη.

 

Γενικά το θέμα μπαταρίας σε παλαιότερη έκδοση ίσως είναι καθαρά placebo. Με την έννοια πως όταν πρωτοβγήκε (που είχε ΜΜ) η μπαταρία ήταν καινούρια. Μετά από δύο χρόνια έχει χάσει αρκετά με αποτέλεσμα να φαίνεται πως νεότερες εκδόσεις είναι χειρότερες, ενώ δεν είναι :)

 

Ερώτηση, παίζει να βρεθεί πουθενά η ice view case; Η πρώτη, όχι η νέα έκδοση με τις τρύπες. Έχει ψιλοξεκολλήσει το καπάκι στο δέσιμο στη δικιά μου και θέλω να την αλλάξω, αλλά δεν βρίσκω πουθενά :(

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την ειχα διαμόρφωσει, το θεμα είναι τι θα κανω εχω μείνει χωρις συσκευή Ναι την έβαλα αλλά τπτ νεκρό,κάτι μου λέει ότι από το πρωι που δεν αναβε το λεντ συν τώρα το θεμα αυτό ότι κάτι βρωμάει, εκαν αδοκιμη για χαβαλε και η συσκευη ανοιξε κανονικα σημερα στο 1% μπαταρια ενω ηταν στο 90 κατι οταν επαθε τη φλασια, το κανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να το στειλω εγγυηση? Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την ειχα διαμόρφωσει, το θεμα είναι τι θα κανω εχω μείνει χωρις συσκευή Ναι την έβαλα αλλά τπτ νεκρό,κάτι μου λέει ότι από το πρωι που δεν αναβε το λεντ συν τώρα το θεμα αυτό ότι κάτι βρωμάει, εκαν αδοκιμη για χαβαλε και η συσκευη ανοιξε κανονικα σημερα στο 1% μπαταρια ενω ηταν στο 90 κατι οταν επαθε τη φλασια, το κανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να το στειλω εγγυηση?
Τσέκαρε τι θα σου κάνει και αν ξανασυμβεί στείλ'το στο service.

 

Να ρωτήσω παιδιά. Εχει βάλει κανείς τη leedroid;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά. Εχει βάλει κανείς τη leedroid;

 

Την έχω περάσει εγώ, μαζί με elementalx kernel και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Απόδοση και μπαταρία ένα σκαλί καλύτερη από stock και του κάνω και βαριά χρήση. Πολλά χρήσιμα tweaks, δυστυχώς όχι όσα η viper αλλά μια χαρά για αυτά που προσφέρει.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...