Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίησε και απενεργοποιησε το μπας και έφαγε κόλλημα.

 

Τα έχω κάνει όλα. Κάτι παίζει που δεν καταλαβαίνω. Αυτό που θέλω να δω είναι αν έχει καμιά σχέση το wifi+ πουν να επηρεάζει με κάποιο τρόπο (που δε νομίζω να παίζει ρόλο).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά την αναβάθμιση αργούν ή δεν έρχονται ποτέ οι ειδοποιήσεις από το youtube. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω; Υποθέτω είναι από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αμα το χεις στο αυτόματο και μπαίνεις αραιά και που στα κλείνει.

Βγάλε το απ το αυτόματο και άνοιξε όλες τις επιλογές να τρέχει και στο background.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμα το χεις στο αυτόματο και μπαίνεις αραιά και που στα κλείνει.

Βγάλε το απ το αυτόματο και άνοιξε όλες τις επιλογές να τρέχει και στο background.

 

Το διόρθωσα τελικά. Αυτό έφταιγε. Το μόνο πρόβλημα πλέον είναι με το wifi. Το γνωστό μήνυμα που εμφανίζει όταν το έχεις κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Με την αλλαγή μπαταρίας και OREO άλλο πράγμα το κινητό ! 6.5 ώρες SOT δεν είχα ποτέ

 

Αν το ρυθμίσεις σωστά θα έχεις και μεγάλες ωρες εκτός φορτιστή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι δωρεαν η αλλσγη οθόνης/μπαταριας εντός εγγύησης, ξερετε αν ειναι δυνατον να αιτηθεί καποιος αντικατάστασή τους χωρις να υπαρχει καποια ζημια ή μπορει να στο γυρισουν πισω οπως ηταν;

 

Κοντά στα 2 χρονια δεν θα με πειραζε μια ανανέωση, με την προοπτικη να κρατησει περισσότερο η συσκευή ή να πωληθει σε πιο "νεα" κατασταση μετα τη ληξη της αν βρεθεί κάποια καλή προσφορά.

 

Επαναφέρω το ερώτημα, αν γνωρίζει κανείς την απάντηση.

 

Όταν θα κλείνει 2 χρόνια το κινητό, για λόγους μακροβιότητας της μπαταρίας του δεν θα με πείραζε να την αλλάξω, εφόσον είναι δωρεάν...γίνεται αυτό ακόμη κι αν δεν υπάρχει "πρόβλημα";

 

Επίσης, αν θυμάμαι κάποιος είπε ότι η αλλαγή οθόνης/μπαταρίας γίνεται μαζί...ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το ερώτημα, αν γνωρίζει κανείς την απάντηση.

 

Όταν θα κλείνει 2 χρόνια το κινητό, για λόγους μακροβιότητας της μπαταρίας του δεν θα με πείραζε να την αλλάξω, εφόσον είναι δωρεάν...γίνεται αυτό ακόμη κι αν δεν υπάρχει "πρόβλημα";

 

Επίσης, αν θυμάμαι κάποιος είπε ότι η αλλαγή οθόνης/μπαταρίας γίνεται μαζί...ισχύει αυτό;

Πριν καιρό κατέβαινα Αθήνα και είχα ρωτήσει τηλεφωνικά για αλλαγή μπαταρίας με σκοπό να κρατήσει λίγο παραπάνω η συσκευή και να την αλλάξω γιατί έχει ξεκινήσει να έχει θέματα. Μου είχαν πει ότι μετά τον πρώτο χρόνο της συσκευής η αλλαγή μπαταρίας δεν είναι δωρεάν. Δεν ξέρω αν βοηθά αυτό στην δική σου περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς εκτός φορτιστή?

 

Εννοώ θα σου μεγαλώσει το χρόνο αναμονής.

Δλδ μπορεί να χεις SOT αλλά μπορεί να το πετάξεις και στο κομοδίνο και να μείνει ανοιχτό 3 μέρες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ θα σου μεγαλώσει το χρόνο αναμονής.

Δλδ μπορεί να χεις SOT αλλά μπορεί να το πετάξεις και στο κομοδίνο και να μείνει ανοιχτό 3 μέρες.

Αααα ναι... Ως προς αυτό το έβγαλα απ τη φόρτιση 12 το βράδυ και 10 το πρωί ήταν ακόμα 100% μπορει να φταίει ότι είναι καινούργια βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρυθμίσεις σωστά θα έχεις και μεγάλες ωρες εκτός φορτιστή.

Ποιες είναι αυτές οι σωστές ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις είναι να μπουν στο αυτόματο οι εφαρμογές που δουλεύουμε αρκετά συχνά, αυτές που δεν χρησιμοποιούμε σχεδόν ποτέ να κλείνουν εντελώς με το σβήσιμο οθόνης, πχ για μένα είναι το Shazam και το booking.com

Να σβήνει η οθόνη στα 15 σεκ και αυτόματη φωτεινότητα.

Τα κλασσικά δλδ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα καλώδιο που να υποστηρίζει fast charging σε λογική τιμή που θα βρούμε? Έχω πάρει δύο απ το eBay αλλά και τα δύο κράτησαν καμιά δεκαριά μέρες. Έχω ακόμα το "μαμα" αλλά του χω βάλει μονωτική σε 200 σημεία δεν ξέρω πόσο θα την βγάλει ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα καλώδιο που να υποστηρίζει fast charging σε λογική τιμή που θα βρούμε? Έχω πάρει δύο απ το eBay αλλά και τα δύο κράτησαν καμιά δεκαριά μέρες. Έχω ακόμα το "μαμα" αλλά του χω βάλει μονωτική σε 200 σημεία δεν ξέρω πόσο θα την βγάλει ακόμα

εξαιρετικο https://www.e-shop.gr/cablexpert-ccp-usb2-amcm-6-usb-20-am-to-type-c-cable-am-cm-18m-p-PER.585541

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Αν δε το βιάζεσαι πάρε αυτό το χει και σε προσφορά στα 3.45, είναι 2.5 μέτρα, ανθεκτικό και φυσικά fast charging

 

BlitzWolf® BW-TC3 3A USB Type-C Braided Charging Data Cable 8.2ft/2.5m With Magic Tape Strap

https://banggood.app.link/7KVYh7sTYP

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Στη διαχείριση συσκευής, μπαταρία, εκκίνηση, αυτόματη διαχείριση όλων, τι ακριβώς κάνει η αυτόματη διαχείριση; "Μαθαίνει" το τηλέφωνο ανάλογα με τη χρήση που κάνουμε και χειρίζεται αναλόγως τις εφαρμογές ή κάτι άλλο; Είναι βοηθητικό αυτό για την μπαταρία; Δεν βγάζω άκρη γιατί κάποιες μέρες βγάζω τρελούς χρόνους, ειδικά ενεργή οθόνη ακόμα και 7 ωρες+, ενώ κάποιες άλλες γονατίζει στην αναμονή.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

"Μαθαίνει" το τηλέφωνο ανάλογα με τη χρήση που κάνουμε και χειρίζεται αναλόγως τις εφαρμογές

Ακριβώς αυτό.

 

Είναι βοηθητικό για τη μπαταρία αν τις ρυθμίσεις τις πας συνδυαστικά, δλδ κλείσιμο εντελώς οτι δε θες και αυτόματα όσα χρειάζεσαι.

 

Αν πάντως το αφήσουμε στο αυτόματο θα μάθει τις συνήθειες μας.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια στο μήνυμα του φίλου από πάνω, εμείς που περάσαμε oreo απο τη σουίτα θα παίρνουμε ota από δω και πέρα ή όλες οι μελλοντικές πιθανές αναβαθμίσεις ασφαλείας θα γίνονται και αυτές από τη σουίτα άραγε;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Την έδωσε και σε ΟΤΑ μέσω hicare, απλά εμείς τρέξαμε και τη κάναμε απ το hisuite.

 

Ναι θα παίρνουμε κανονικά security updates μέσω ΟΤΑ

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόσφατη ενημέρωση της εφαρμογής system update της Huawei (μεσω play store) ο έλεγχος για νεες εκδόσεις μεσω διαδικτύου αυτοματοποιηθηκε χωρις επιλογη απενεργοποιησης, κατι που δεν μου αρέσει γιατι προτιμω να τα ελεγχω αυτα. Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόσφατη ενημέρωση της εφαρμογής system update της Huawei (μεσω play store) ο έλεγχος για νεες εκδόσεις μεσω διαδικτύου αυτοματοποιηθηκε χωρις επιλογη απενεργοποιησης, κατι που δεν μου αρέσει γιατι προτιμω να τα ελεγχω αυτα.

 

Παλιά υπήρχε και ανεξάρτητο εικονίδιο, τωρα πρόσεξα πως δεν υπάρχει και είναι ενσωματωμένο στις ρυθμίσεις. Δεν είμαι σίγουρος ομως αν ήταν σε αυτήν η σε άλλη Huawei συσκευή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Την έδωσε και σε ΟΤΑ μέσω hicare, απλά εμείς τρέξαμε και τη κάναμε απ το hisuite.

 

Ναι θα παίρνουμε κανονικά security updates μέσω ΟΤΑ

 

Δηλαδή; Άνοιξα το HiCare και πήγα στα updates αλλά δεν μου δίνει κάτι.

Έχω διαβάσει πως γίνεται η αναβάθμιση μέσω hisuite (και πιστεύω ότι κατάλαβα :blink:) αλλά ρωτάω από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...