Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεποντας τελευταια απαγοητευτικες επιδοσεις μπαταριας σε ταξιδι με data και φωτογραφιες, μπηκα να δω τι τρεχει.... η εφαρμογη Facebook τρωει 20%... εφαγε ξηλωμα, μπαινω απο browser.

Αλλα βλεπω και οτι ο χρονος φορτισης απο αδειο στο 90% εχει πεσει στη μια ωρα... μηπως αρχιζε να τα φτυνει η μπαταρια μου? κανα καιρο επαιζα ενα ενεργοβορο παιχνιδι και φορτιζα την ωρα που επαιζα, μηπως ειναι κακο αυτο?

 

Έχει γενικά χάλια αυτονομία λόγο Google κάτι συμβαίνει με δαύτους εγώ έχω 35ρια, Επίσης με όποια εφαρμογή απασχόλησε, του "τα δίνει όλα" πχ εγώ στον chrome αυτή τη στιγμή έχω 45ρι.

 

Για μεταχειρισμένο μιλάω.. Από κάμερα τα ίδια είναι;

 

Εκτός απο τη σελφοκαμερα που έχει 2.4 το σκέτο 8ρι απέναντι στο 2.0 διάφραγμα του pro. Οι μαιν είναι ίδιες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν ταξιδεύει κανείς έχει σπατάλη στην μπαταρία, επειδή αλλάζει συνέχεια δίκτυα, και ψάχνει συνεχώς σήμα, συμβαίνει αυτό σε όλα τα κινητά.

Στο τελευταίο μου ταξίδι από Πειραιά προς Αίγινα, και επιστροφή, το είχα βάλει σε λειτουργία πτήσης κατά τη διάρκεια του ταξισιού και είχε λιγότερη σπατάλη έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

Έχετε να μου προτείνετε βάση για το αμάξι για να στηρίζω το Honor 8.

Με βολέουν αυτες που μαγκώνουν στον αεραγωγό..

 

Ευχαριστώ!

 

https://www.e-shop.gr/gembird-ta-chav-02-air-vent-mount-for-smartphone-p-TEL.026393 εξαιρετικη ποιοτητα και εχω δοκιμασει πολλα αλλα

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την σιμ 1 στο 2ο σλοτ να δεις οτι δεν είναι θέμα σιμ;

Ναι ναι εννοείται. Βασικά αυτό που συμβαίνει είναι ανά 10-20 λεπτα δεν έχει καθόλου σαν να μην υπάρχει σιμ στη πρώτη θέση και μετά από κάνα πεντάλεπτο παίζει 5/5 .Οποοια είναι στο δεύτερο σλοτ δεν έχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ε πέρνα μια βόλτα απο το σέρβις.

Εκτός και αν θες να κάνεις τα γνωστά γιατροσόφια του στυλ: factory reset, δοκιμή καινούριας κάρτας, φύσημα για σκόνη, να κάψεις φτερά Στρουθοκάμηλου ίσως και το σταυρό σου...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Honor 8 PRO

 

Παιδιά το παρέλαβα σήμερα και φοράει android 7 και emui 5.1.ΟΤΑ δε μου κάνει...πώς αναβαθμίζω;

 

 

L09c432b183

 

Παιδιά αυτή την έκδοση φοράω. Δε μου βρίσκει ούτε μέσω ΟΤΑ ούτε μέσω HiSuite.

Να σημειώσω ότι στη συσκευή είχε αλλαχτεί τον Γενάρη μητρική λόγω ανεπιτυχούς αναβάθμισης. Πρόκειται να μην ξαναλάβω ενημερώσεις;

 

ΥΓ: έχω πελαγώσει παιδιά και τώρα βρήκα μια εφαρμογή firmware finder αλλά δε φαινεται να ειναι επίσημη και φοβάμαι να κανω από εκεί την αναβάθμιση.

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Ναι με factory reset ηρθε. Απλα δε λεει να βρει καινουριο firmware. Και φοβαμαι μην τυχον το καινουριο imei δεν το εχουν εξουσιοδοτησει (με την αλλαγη πλακετας αλλαχτηκε και το imei).

 

Τωρα ειμαι στην προσπάθεια μέσω του firmware finder.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά είχα βάλει. Βρήκα τρόπο τελικά με το firmware finder και πέρασα την τελευταία C432.

Απλά φοβάμαι μην τυχόν δε μου βγάλει ποτέ στο εξής ΟΤΑ και κάνω συνέχεια αναβάθμιση μεσω firmware finder

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μιας που πέρασες την αναβάθμισή με το FF Κάνε μια εργοστασιακή να το ξεκινήσεις απο το 0...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα φίλε μου, να σαι καλά..Να δούμε τωρα στην επόμενη ΟΤΑ αν θα μου έρθει..

 

Ερωτηση: αν υποθέσουμε ότι honor και honor 8 pro ειναι παρομοια κινητά, υπάρχει καμία διαδικασία που θα πρέπει να κάνω για καλύτερη εμπειρία;; ΠΧ Google Camera αντί για stock, κτλ..

 

ΥΓ: κινητάρα, έχω πάθει πλάκα..

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαδικασία απολύτως.

 

Είναι κινητό με δόντια, μόνο οτι εφαρμογές γουστάρεις.

 

Καλό είναι να δεις αν είναι ξεκλείδωτος ο bootloader, αν το imei έχει κάποια εγγύηση και που αγοράστηκε (πάρε τηλ την Huawei γι αυτό) θήκη, γυαλί αν το φοβάσαι, είναι και 6ιντσο το άτιμο...

 

Οσο το έχεις στην αρχή κάνε του και ενα rollback να δεις αν πάρει ΟΤΑ γτ μπορεί να έχει περασμένη ρομ με adb.

 

(Είναι σίγουρα το honor 8 pro ε; :p )

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχει άλλους 20 μήνες, αγορασμένο από Ελλάδα είναι.. Rollback τι εννοείς;;

 

Ναι σίγουρα αυτό ειναι :P αλλά γιατί το ρωτάς;

ΥΓ: 5.7 ιντσες είναι..

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γτ το προ δεν το έχει φέρει επίσημα η Huawei Ελλάδα οπότε δεν είμαι σίγουρος τι συμβαίνει με την εγγύηση και αν είναι η κινεζική βερσιόν.

 

Rollback εννοώ να ακολουθήσεις τη διαδικασία υποβάθμισης και να επιστρέψεις στην επίσημη B130 να δεις αν σου πετάει κανονικά ΟΤΑ.

 

εδώ το επίσημο λινκ για DUK-L09

Εδώ η διαδικασία

Method 1

Extract the Downloaded ZIP file

Create a folder dload in the root directory and move the update.app file in the dload folder.

Navigate to the phone Settings -–>Update and Click on the menu button.

Select Local update.

Tap on Update.app file to start the installation process.

Once the installation process is completed and Reboot your Huawei P9.

Method 2

Extract the Downloaded ZIP file

Create a folder dload in the root directory and move the update.app file in the dload folder.

Navigate to the phone Settings -–>Update and Click on the menu button.

Press “Volume Up + Volume Down and Power Button” simultaneously. The Update installation starts automatically.

Wait until update installation completes.

Done

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχει το κινητό ο πατέρας μου και του έβγαλε το εξής πρόβλημα,οι φωτογραφίες βγαίνουν θολές, δοκίμασα να παίξω με της ρυθμίσεις αλλά τίποτα.Εχετε ακούσει κάτι παρόμοιο???
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάνει επαναφορά να επιβεβαιώσουμε πως δεν έχει γίνει καμία ρύθμιση λάθος ή πείραξε τις ρυθμίσεις της κάμερας;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θολές, τι θολές; κάτω από οποιαδήποτε συνθήκες και με οποιαδήποτε ρύθμιση; μήπως λέγοντας θολές αναφέρεσαι σε φωτογραφίες με θόρυβο, τραβηγμένες σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου εμφανιζεται συνεχεια το μηνυμα να κανω update απο την FRD-L09C432B403 στην B404 .. να το κάνω τι λέτε ?

 

Θα εχω θεματάκια...??

 

ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μου εμφανιζεται συνεχεια το μηνυμα να κανω update απο την FRD-L09C432B403 στην B404 .. να το κάνω τι λέτε ?

 

Θα εχω θεματάκια...??

 

ευχαριστώ!

 

Κανένα θέμα σε μένα. Ίσα ίσα, μπορεί να είναι η ιδέα μου, αλλά νομίζω πως βγάζει παραπάνω ώρα στην αναμονή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχει το κινητό ο πατέρας μου και του έβγαλε το εξής πρόβλημα,οι φωτογραφίες βγαίνουν θολές, δοκίμασα να παίξω με της ρυθμίσεις αλλά τίποτα.Εχετε ακούσει κάτι παρόμοιο???

 

Μήπως έχει ενεργοποιήσει κατά λάθος το Wide Aperture ή έχει αλλάξει τη ρύθμιση, βγάζοντας φωτογραφίες με κακή συνολικά εστίαση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...