Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα της αναβάθμισης σε Oreo ούτε λόγος έτσι ; Μαλακίζεται η Huawei..

Επίσης εμένα δεν έχει έρθει η τελευταία αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα ωραίο βιντεάκι που παρουσιάζει γρήγορα τα κολπάκια της συσκευής, με βοήθησε να το θυμηθώ λίγο

 

 

Φαίνεται πως έχει βγάλει η Spigen τη δική της λύση "υγρής νανο-προστασίας" για το κινητό, υπάρχει και στην Ελλάδα...υποθέτω μπορεί να προστατεύει από τις εύκολες γρατσουνιές, δεν είναι πως θα προστατέψει την οθόνη αν πέσει, και φυσικά η εταιρεία δεν διατυπώνει κανένα ισχυρισμό περί σκληρότητας κτλ στην ιστοσελίδα της, αόριστα πράγματα

https://www.spigen.com/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-nano-liquid-000gl21813-premium-screen-protector/

 

Τώρα που λέω να αρχίσω να το χρησιμοποιώ ως κύριο τηλέφωνο, μετά από καιρό, ποιο θεωρείτε πιο δοκιμασμένο tempered glass

- καλή εφαρμογή

- αντοχή κτλ

 

...θυμηθηκα και πόσο έντονη είναι η κυρτότητα στις άκρες...να πω την αλήθεια το προεγκατεστημένο προστατευτικό οθόνης στο Mate 10 ήταν ένας λόγος που θα το κρατούσα, λολ

 

Εμπρος

https://www.ebay.com/itm/NILLKIN-9H-H-Pro-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P8-P9-Lite-Honor-8/152394407990?hash=item237b6a2036:m:mtDPnL7QXCBVzvXoHguN8dw

 

Πισω

https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Honor-8-Tempered-Screen-Glass-Protector-Front-Back-9H-H-Pro-Nillkin/253246465944?hash=item3af6aa6798:m:mh_3bfroIotVHa6uuw8TE9A

 

Ο καλυτερος και πιο μινιμαλ συνδιασμος κατα τη γνωμη μου. Σου βαζω αυτο για μπροστα επειδη ειναι επιτηδες για τετοιο τζαμι, κυρτο, να διαλεξεις το 2,5D οποσδηποτε. Απλα περιμετρικα μενει ακαλυπτο ενα μικρο κομματι οπως ακριβως το βλεπεις στις φωτογραφιες.

 

Αν βαλεις και αυτο εισαι πραγματικα υπερκαλυμμενος. Αν θες μπορεις και να μη βαλεις πισω τζαμι εφοσον βαλεις θηκη. Εγω το εχω αρκετες φορες "γυμνο" επομενως εχω κολλησει και πισω και εχω και τη θηκη ταυτοχρονα.

 

https://spaceboy.io/store/spigen-rugged-armor-l09cs20884-huawei-honor-8-case-black/

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της αναβάθμισης σε Oreo ούτε λόγος έτσι;

Το έχω ξαναγράψει: Αν κάνει την αναβάθμιση σε Oreo το επόμενο κινητό μου θα είναι πάλι Huawei, γιατί σημαίνει ότι δεν εγκαταλείπει τα μοντέλα της.

Από ό,τι διάβασα σε ξένα σάιτς μάλλον θα την περάσει στο Honor 8 pro, και ίσως στα άλλα, αυτά πριν έναν μήνα, μπορεί να έχει αλλάξει από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα από honor India δεν θα πάρει Oreo το honor 8 , γιατί και καλά δεν είναι συμβατό το hardware . Γελάει ο κόσμος , από εμένα τρώει άκυρο η Huawei για πάντα . Όλοι δίνουν 2 updates , αυτοί το παρατάνε στο χρόνο .
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα από honor India δεν θα πάρει Oreo το honor 8 , γιατί και καλά δεν είναι συμβατό το hardware . Γελάει ο κόσμος , από εμένα τρώει άκυρο η Huawei για πάντα . Όλοι δίνουν 2 updates , αυτοί το παρατάνε στο χρόνο .

 

Καθαρα θεμα ψυχολογιας ειναι το oreo. Απο την αλλη θα μπορουσε να ικανοποιησει και αυτη τη μεριδα αγοραστικου κοινου αν και αυτοι που ενδιαφερονται αν παρει oreo η οχι κα γενικως για τις αναβαθμισεις ειναι ενα μικρο ποσοστο. Οσο η εκδοση του λειτουργικου υποστηριζει τις εφαρμογες σου εισαι θεωρητικα καλυμμενος. Οσο για τα δυο χρονια μιλαμε για εκδοσεις ασφαλειας, σωστα; Ποσοι και ποιοι ειναι ολοι αυτοι που σε αυτο το ευρος τιμης δινουν δυο μεγαλα updates;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Συγχωρήστε μου μια τελευταία παρέκβαση για επίδειξη των εμφανιζόμενων κατά περίπτωση προβλημάτων με over-sharpening με το Mate 10 pro, σε συγκριση με το Honor 8

 

(θα το ανεβάσω και στο άλλο νήμα, να σκυλιάσουν λολ)

 

1) Honor 8

(πρωτότυπη φωτογραφία εδώ https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/16/honor-8/camera/gsmarena_017.jpg)

39693548572_ce363b092e_o.jpg

 

Mate 10 pro

(πρωτότυπη φωτογραφία εδώ: https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/17/huawei-mate-10-pro/camera/gsmarena_002.jpg)

39693547412_00663740d4_o.jpg

 

 

2) Honor 8

(ίδια φωτογραφία με τη παραπάνω, διαφορετικό σημείο)

38826444805_c46f6e36cf_o.jpg

 

Mate 10 pro

38826441815_61a3315554_o.jpg

 

 

Μοιάζουν καρικατουρίστικες σχεδόν από την υπερ-επεξεργασία...αλλά δεν εμφανίζεται πάντα, ουτε είναι θέμα "έκδοσης λογισμικού", αφού και με το ίδιο λογισμικό στο gsmarena βγάλανε κι αυτή την υπέροχη φωτογραφία

https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/17/huawei-mate-10-pro/camera/gsmarena_185.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κολλήματα παρατηρώ στο κινητό μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Δε μας είχε συνηθίσει σε τέτοια το honor μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρήστε μου μια τελευταία παρέκβαση για επίδειξη των εμφανιζόμενων κατά περίπτωση προβλημάτων με over-sharpening με το Mate 10 pro, σε συγκριση με το Honor 8

 

(θα το ανεβάσω και στο άλλο νήμα, να σκυλιάσουν λολ)

 

1) Honor 8

(πρωτότυπη φωτογραφία εδώ https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/16/honor-8/camera/gsmarena_017.jpg)

39693548572_ce363b092e_o.jpg

 

Mate 10 pro

(πρωτότυπη φωτογραφία εδώ: https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/17/huawei-mate-10-pro/camera/gsmarena_002.jpg)

39693547412_00663740d4_o.jpg

 

 

2) Honor 8

(ίδια φωτογραφία με τη παραπάνω, διαφορετικό σημείο)

38826444805_c46f6e36cf_o.jpg

 

Mate 10 pro

38826441815_61a3315554_o.jpg

 

 

Μοιάζουν καρικατουρίστικες σχεδόν από την υπερ-επεξεργασία...αλλά δεν εμφανίζεται πάντα, ουτε είναι θέμα "έκδοσης λογισμικού", αφού και με το ίδιο λογισμικό στο gsmarena βγάλανε κι αυτή την υπέροχη φωτογραφία

https://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/17/huawei-mate-10-pro/camera/gsmarena_185.jpg

 

Προφανώς έγινε περισσότερη επεξεργασία (προς το HDR) με αρκετή όξυνση.

Κοίταξες μήπως τις ρυθμίσεις αν ήταν ίδιες και στα δύο κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Ξενερα που δεν παιρνει την αναβάθμιση. Δεν αξίζουν μια σαν εταιρεία όταν σου λένε ότι δεν υποστηρίζει το honor 8 με αυτά τα χαρακτηριστικά, την Oreo. Άκυρο και από εμένα σαν εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

Εμπρος

https://www.ebay.com/itm/NILLKIN-9H-H-Pro-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-P8-P9-Lite-Honor-8/152394407990?hash=item237b6a2036:m:mtDPnL7QXCBVzvXoHguN8dw

 

Πισω

https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Honor-8-Tempered-Screen-Glass-Protector-Front-Back-9H-H-Pro-Nillkin/253246465944?hash=item3af6aa6798:m:mh_3bfroIotVHa6uuw8TE9A

 

Ο καλυτερος και πιο μινιμαλ συνδιασμος κατα τη γνωμη μου. Σου βαζω αυτο για μπροστα επειδη ειναι επιτηδες για τετοιο τζαμι, κυρτο, να διαλεξεις το 2,5D οποσδηποτε. Απλα περιμετρικα μενει ακαλυπτο ενα μικρο κομματι οπως ακριβως το βλεπεις στις φωτογραφιες.

 

Αν βαλεις και αυτο εισαι πραγματικα υπερκαλυμμενος. Αν θες μπορεις και να μη βαλεις πισω τζαμι εφοσον βαλεις θηκη. Εγω το εχω αρκετες φορες "γυμνο" επομενως εχω κολλησει και πισω και εχω και τη θηκη ταυτοχρονα.

 

https://spaceboy.io/store/spigen-rugged-armor-l09cs20884-huawei-honor-8-case-black/

 

Ευχαριστώ, από Ελλάδα στο skroutz τη βρήκα τη μπροστινή στα 9,5€, όχι άσχημα

 

Βασικά, είχα πάρει από το καλοκαίρι κάποια προστατευτικά...ένα κοινό φιλμ, ένα tempered που περίσσευε όμως πολυ στα άκρα κι άλλο ένα από εκείνα τα προστατευτικά που καλύπτουν ακόμη και τις γωνίες του τηλεφώνου (κι έχουν ένα χρωματιστό πλαίσιο), δυστυχώς δεν συνοδευόταν από πανάκια κτλ...

...λέω να το δοκιμάσω προτού παραγγείλω ένα άλλο καλό...

 

Ξέρετε πουθενά Ελλάδα - και Θεσσαλονίκη συγκεκριμένα - να πουλάνε τα βοηθήματα καθαρισμού της οθόνης πριν την εφαρμογή προστατευτικού, πχ στεγνά και υγρά πανάκια;

 

φοβάμαι βέβαια πως με μια πίσω θήκη μπορεί να ξεκολλήσει, από τον τρόπο που συνήθως αγκαλιάζουν περιμετρικά το κινητό (πως θα το σπρώχνουν προς τα πάνω)

 

Από θήκες έχω

- nillkin nature (όμορφη, αλλά δεν την εμπιστεύομαι αν μου πέσει το κινητό)

- μια υπέροχη, αλλά βαριά Flip Cover της iMUCA (η καλύτερη σε αίσθηση και υλικά "δερμάτινη" θήκη που έχω πάρει από κίνα)

- Μια της Mofi, που περιλαμβάνει και tempered glass...από αυτές που καλύπτουν ολόκληρο το κινητό...

...βασικά η μεγάλη καθυστέρηση άφιξης της συγκεκριμένης ήταν που δεν έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ ακόμα ως βασικό κινητό...

 

Αυτή την είχα προτιμήσει ως τον καλύτερο συμβιβασμό, για να μην αφήνω κανένα κομμάτι της οθόνης ακάλυπτο, αλλά είναι πολύ λεπτή, αν σου πέσει δλδ δεν σώζει τίποτα...

 

...οπότε σκέφτομαι τη Nillkin ως πιο συμβατή με τη θήκη της spigen που λέω να παραγγείλω....βέβαια υπάρχει και ειδικό προστατευτικό από τη Spigen για το Honor 8

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-l09gl21209-huawei-honor-8-premium-tempered-glass-screen-protector/

Link to comment
Share on other sites

Spigen rugged armor από εμένα. Όταν το είχα ήταν η αγαπημένη μου θήκη και γενικώς τη χρησιμοποιώ σε όλες τις καλές συσκευές που έχω αγοράσει. Λυπάμαι που δε μπορώ να τη βρω για το honor 8 pro που έχω τώρα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, από Ελλάδα στο skroutz τη βρήκα τη μπροστινή στα 9,5€, όχι άσχημα

 

Βασικά, είχα πάρει από το καλοκαίρι κάποια προστατευτικά...ένα κοινό φιλμ, ένα tempered που περίσσευε όμως πολυ στα άκρα κι άλλο ένα από εκείνα τα προστατευτικά που καλύπτουν ακόμη και τις γωνίες του τηλεφώνου (κι έχουν ένα χρωματιστό πλαίσιο), δυστυχώς δεν συνοδευόταν από πανάκια κτλ...

...λέω να το δοκιμάσω προτού παραγγείλω ένα άλλο καλό...

 

Ξέρετε πουθενά Ελλάδα - και Θεσσαλονίκη συγκεκριμένα - να πουλάνε τα βοηθήματα καθαρισμού της οθόνης πριν την εφαρμογή προστατευτικού, πχ στεγνά και υγρά πανάκια;

 

φοβάμαι βέβαια πως με μια πίσω θήκη μπορεί να ξεκολλήσει, από τον τρόπο που συνήθως αγκαλιάζουν περιμετρικά το κινητό (πως θα το σπρώχνουν προς τα πάνω)

 

Από θήκες έχω

- nillkin nature (όμορφη, αλλά δεν την εμπιστεύομαι αν μου πέσει το κινητό)

- μια υπέροχη, αλλά βαριά Flip Cover της iMUCA (η καλύτερη σε αίσθηση και υλικά "δερμάτινη" θήκη που έχω πάρει από κίνα)

- Μια της Mofi, που περιλαμβάνει και tempered glass...από αυτές που καλύπτουν ολόκληρο το κινητό...

...βασικά η μεγάλη καθυστέρηση άφιξης της συγκεκριμένης ήταν που δεν έχω αρχίσει να το χρησιμοποιώ ακόμα ως βασικό κινητό...

 

Αυτή την είχα προτιμήσει ως τον καλύτερο συμβιβασμό, για να μην αφήνω κανένα κομμάτι της οθόνης ακάλυπτο, αλλά είναι πολύ λεπτή, αν σου πέσει δλδ δεν σώζει τίποτα...

 

...οπότε σκέφτομαι τη Nillkin ως πιο συμβατή με τη θήκη της spigen που λέω να παραγγείλω....βέβαια υπάρχει και ειδικό προστατευτικό από τη Spigen για το Honor 8

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-l09gl21209-huawei-honor-8-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

Με τη spigen θήκη έχει φάει πολλές πτώσεις και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Για τα set καθαρισμού που λες τα έχει μέσα η συσκευασία του nillkin αλλά σίγουρα τα έχει και το tempered της spigen. Πανάκια υγρά, στεγνά και αυτοκόλλητα οδηγούς τοποθέτησης.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με τη spigen θήκη έχει φάει πολλές πτώσεις και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Για τα set καθαρισμού που λες τα έχει μέσα η συσκευασία του nillkin αλλά σίγουρα τα έχει και το tempered της spigen. Πανάκια υγρά, στεγνά και αυτοκόλλητα οδηγούς τοποθέτησης.

 

Έλεγα μήπως δοκίμαζα πρώτα το τζαμάκι που έχω, και το οποίο για κάποιο λόγο ήρθε χωρίς τα πανάκια καθαρισμού, και σε oem συσκευασία...

 

Αλλά βασικά, μιας και θα παραγγείλω τη Spigen, μπορεί κατευθείαν να πάρω και το τζαμάκι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Spigen rugged armor από εμένα. Όταν το είχα ήταν η αγαπημένη μου θήκη και γενικώς τη χρησιμοποιώ σε όλες τις καλές συσκευές που έχω αγοράσει. Λυπάμαι που δε μπορώ να τη βρω για το honor 8 pro που έχω τώρα.

 

Υπάρχουν κάποιες ιμιτασιόν, που δεν ξέρω πόσο καλά προστατεύουν...

 

Προφανώς έγινε περισσότερη επεξεργασία (προς το HDR) με αρκετή όξυνση.

Κοίταξες μήπως τις ρυθμίσεις αν ήταν ίδιες και στα δύο κινητά;

Δεν τις έβγαλα εγώ τις φωτογραφίες, είναι απο τις δοκιμες του gsmarena...κι αυτή είναι η γενική κριτική (που δεν αποτυπώνεται πάντα στη βαθμολογία), πως δλδ χρησιμοποιεί πολύ sharpening...

...θα το φτιάξει επόμενη έκδοση λογισμικού; Δεν ξέρω, έχω την εντυπωση πως πρόκειται για κάποια επιλογή/.σκόπιμη διαφοροποίηση ως προς τον χαρακτήρα των φωτογραφιών, ίσως για διαφοροποίηση των προς διάθεση μοντέλων...ίσως είναι και εμπορικός πειραματισμός με τις προτιμήσεις των χρηστών.

 

...απλά βλέπω πόσο δυνατό είναι ακόμη το honor 8 ως προς τη κάμερα...

 

...ή αντίστοφα, ίσως είναι λίγο υπερεκτιμημένο το Mate 10 pro...δεν έχω δει κάποια φωτογραφία - σε δύσκολες συνθήκες, γιατί σε ηλιοφάνεια πολλά βγάζουν καλές φωτό - που να παραβγαίνει πραγματικά τη κορυφή της κατηγορίας, όπως διαφημίζεται (στο dxomark το έχουν και πάνω από το note 8, αλλά κάτω από το iphoneX) ...

 

της Leica είναι και του Mate 10 pro βέβαια, μία 12άρα - η έγχρωμη - και μια 20άρα, η μονόχρωμη...για φακό κτλ στη 12άρα δεν ξέρω αν είναι ίδιος ή διαφορετικός...

 

Αλλά ντάξ ας μην συνεχίσω άλλο τη συζήτηση για το Mate 10 pro, με βοηθήσατε να αποφασίσω...στα 510€ (κατόπιν πώλησης του p9 lite) αν είχε πράγματι τις φωτογραφικές επιδόσεις που υποσχόταν, θα ήταν εξαιρετικό...αλλά δεν είδα κάτι που να με πείθει...βγαίνουν και καινούρια μοντέλα που ίσως αξίζουν περισσότερο τη προσοχή μου...αλλά δεν φαίνεται να υπάρχουν ισάξιες επιδόσεις στα 200€ που το πλήρωσα το Honor 8, οπότε μπορεί να το κρατήσω κι αυτό 2-3 χρόνια, αν δεν με προδώσει, ή μέχρι να βγει κάτι πραγματικά ξεχωριστό και σε προσφορά στους τομείς που με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα δείγματα φωτογραφιών για μένα μου αρέσει περισσότερο το αποτέλεσμα του mate 10 .

 

 

Σχετικά με το νέο update έχει ανέβει το lag αρκετά...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ειδα στην κατω γωνια μπροστα στο tempered glass ενα σημαδι σαν το νυχι μου σε μεγεθος σε μορφη ιστου αραχνης. Δεν ξερω πως εγινε. Επεσε παραγγελια ηδη για αντικατασταση......:cry:
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να παραθέσει κάποια thread να ενημερωνόμαστε από XDA και αν ξέρει να προτείνει κάποιες custom ROM κτλ?! Ευχαριστώ

 

Δε ενδεχόμενο πώλησης του κινητού (αγορά τέλη Ιουλίου/2017) θήκη και tempered glass από την αρχή πόσο θα έπιανε πιστεύεται.

 

Αν οι ερωτήσεις μου δεν συνάδουν με κάποιους κανόνες του forum συγγνώμη προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Απο τα δείγματα φωτογραφιών για μένα μου αρέσει περισσότερο το αποτέλεσμα του mate 10 .

 

 

Σχετικά με το νέο update έχει ανέβει το lag αρκετά...

Προσπαθώντας να αυξήσει την "αντιληπτή" ευκρίνεια, υποθέτω, το ΑΙ εφαρμόζει ένα ακραίο sharpening που κάνει την εικόνα να μοιάζει ψεύτικη...σαν να είναι ζωγραφισμένες σχεδόν (το έχω δει σε φωτογραφίες από φύλλα, δέντρα, χορτάρι, κατοικία με τρίχωμα κοκ)

...επίσης σε συνθήκες λιγότερου φωτός - και στη συγκεκριμένη και μέτριας συννεφιάς ακόμη - πάει να αποφύγει το θόρυβο "σκουραίνοντας" το πλάνο κι έτσι κάνοντας τα χρώματα και τις αντιθέσεις του περίεργα κι αφύσικα...

 

Ακόμη και στο android authority που του έδωσαν το βραβείο της χρονιάς για το 2017, το επισημαίνουν έντοντα (πέρα από τις φωτογραφίες που το καταδεικνύουν)

https://www.androidauthority.com/huawei-mate-10-pro-review-807465/

If I had to criticize the Mate 10 camera it’d be for over-sharpening, which can be pushed to such an extreme that the resulting photos look fake. Some of this may be down to the AI scene detection, but as you can see in this photo of a dog yawning, the ISP has tried so hard to sharpen up the details that it ends up looking odd

 

Και στο gsmarena βέβαια

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro-review-1679p7.php

"Mate 10 Pro's images are sharper than before, and sometimes the over-sharpening messes fine detail such as small text. There are noticeable sharpening halos on every picture when zoomed at 100%. Hopefully, Huawei will make the sharpening less aggressive with some of the upcoming software updates."

 

Το κάνει γενικά - το αυξημένο sharpening - αλλά το αν θα γίνει υπερβολικό ή ενοχλητικό, φαίνεται να εξαρτάται από τη συγκεκριμένη φωτογραφία

 

Αυτές τις εικόνες είδα κι εγώ, μεταξύ άλλων, είναι σημεία που μου πατάνε τον κάλο / βαρύνουν περισσότερο δλδ για μένα και ενώ θα ήθελα μια φορά να πάρω ένα "flagship" κινητό ως προς την κάμερα, και παρότι που το συγκεκριμένο το πέτυχα σε καλή τιμή, δεν φαίνεται να είναι το "εκλεχτό"

 

Σημερα το πρωι ειδα στην κατω γωνια μπροστα στο tempered glass ενα σημαδι σαν το νυχι μου σε μεγεθος σε μορφη ιστου αραχνης. Δεν ξερω πως εγινε. Επεσε παραγγελια ηδη για αντικατασταση......:cry:

Από πού και πόσο πάει το μαλλί;

 

Καμία θήκη δεν είναι πανάκεια, μάλλον...δεν καλύπτει και το tempered όλη την επιφάνεια...είναι κάπως ευάλωτα τα "καλά" κινητά που κάνει η Huawei πάντως

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να παραθέσει κάποια thread να ενημερωνόμαστε από XDA

 

πατα στην υπογραφη μου εκει που λεει xda, βαλτο σελιδοδεικτες απλα....

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Από πού και πόσο πάει το μαλλί;

 

Καμία θήκη δεν είναι πανάκεια, μάλλον...δεν καλύπτει και το tempered όλη την επιφάνεια...είναι κάπως ευάλωτα τα "καλά" κινητά που κάνει η Huawei πάντως

 

https://www.ebay.com/itm/Nillkin-For-Huawei-Honor-8-Front-Back-Glass-Protector-9H-H-Pro-Tempered-Film/263306123325?hash=item3d4e44983d:m:mh_3bfroIotVHa6uuw8TE9A

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

 

συγγνώμη, νόμισα πως εννοούσες την οθόνη την ίδια, διάβασα βιαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελευταία μου παρουσιάζεται ένα θεματακι. Δεν έρχεται η ειδοποίηση push στο viber. Πρέπει να εισέλθω στην εφαρμογή για να μου το πετάξει. Δεν την έχω στις εφαρμογές που απενεργοποιουνται με το κλείσιμο της οθόνης κι επίσης οι υπόλοιπες που δεν έχω μου στέλνουν κανονικά ειδοποιήσεις (Gmail, messenger,whatsapp κλπ). Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ καθημερινά και δεν έχω βρει τρόπο να το διορθώσω οριστικά.

Το μόνο που κάνω είναι να ενεργοποιήσω το κλείσιμο της εφαρμογής απο το γνωστό μενού να καθαρίσω όλες τις διεργασίες και να ξανά μπω στο μενού να απενεργοποιησω το viber απο το κλείσιμο.

Έτσι μου κρατάει καμιά βδομάδα σερί χωρίς πρόβλημα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη, νόμισα πως εννοούσες την οθόνη την ίδια, διάβασα βιαστικά.

 

:lol:Αν ηταν η οθονη θα ειχα φρικαρει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...