Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμα δεν έχεις "χέρι" και οι έτοιμες, άσχημα θα φαίνονται.

 

Σκέψου κάτι παρόμοιο με τα screen protector που αυτός που ΔΕΝ το χει, κυκλοφορεί με κινητό μπουρμπουλήθρα...

 

Αν έχεις επαρκή μεμβράνη, κατέβασε ένα cutting guide και φτιάξε ένα τέλειο αποτέλεσμα...!

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρήκα αυτή τη Θήκη + Τζαμάκι από την Mofi, που αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό, αφήνοντας τη κεντρική χρηστική επιφάνεια της οθόνης ελεύθερη.

 

Ευελπιστώ να είναι καλό και να λύσει το πρόβλημα

https://www.aliexpress.com/item/Huawei-honor-8-case-honor8-full-cover-front-and-back-hard-capas-MOFi-original-huawei-honor/32827827080.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα, ειμαι ακομα με την 131 εκδοση ειμαι στο Honor 8 και EMUI 4.1 και Android 6.0 δεν εχω αλλαξει :P

Μου εχει κατεβει η 360 εδω και καιρο αλλα δεν την εβαζα μιας και εβλεπα πολλους να αναφερουν προβληματα, κυριως στην καταναλωση της μπαταριας και το ποσο γρηγορα επεφτε. Εχει λυθει αυτο; αξιζει να προχωρησω επειδη εχω μεινει πισω;

Link to comment
Share on other sites

Αισίως έχουμε φτάσει στην 389 με το μεγαλύτερο ποσοστό λυμένα.

 

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Η μπαταρια ειναι κομπλε δηλαδη;

Εμενα που μου εχει κατεβασει την 360 τι να κανω για να παω στην 389;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση. Η μπαταρια ειναι κομπλε δηλαδη;

Εμενα που μου εχει κατεβασει την 360 τι να κανω για να παω στην 389;

 

Κάνεις διαδοχικά τις αναβαθμίσεις, ναι η μπαταρία είναι κομπλέ σε νορμάλ φάση 4-5 ώρες σοτ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις διαδοχικά τις αναβαθμίσεις, ναι η μπαταρία είναι κομπλέ σε νορμάλ φάση 4-5 ώρες σοτ.

 

Δηλαδη βαζω 360... μετα κατεβαζει την επομενη κλπ ε;

Να 'σαι καλα φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Όταν τελειώσεις και δεν έχεις τίποτα δεδομένα να χάσεις, καντου και επαναφορά εργοστασιακών, καλό θα του κάνει...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Για τους κατόχους μια ερώτηση: Αληθεύει ότι σε κατάσταση αναμονής χάνει μπαταρία με γρηγορότερο ρυθμό από το κανονικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Για τους κατόχους μια ερώτηση: Αληθεύει ότι σε κατάσταση αναμονής χάνει μπαταρία με γρηγορότερο ρυθμό από το κανονικό;

 

ποιο ειναι το κανονικο; σε σχεση με τι; εξαρταται και απο το τι τρεχει στο παρασκηνιο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το κανονικο; σε σχεση με τι; εξαρταται και απο το τι τρεχει στο παρασκηνιο.

 

Σωστή η παρατήρηση. Το βράδυ π.χ. με όλα απενεργοποιημένα, πόσο χάνει περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Πριν την 389 απο 70% το βρίσκαμε στο 20% τώρα στο 69% ενα bug ήταν και διορθώθηκε, ουσιαστικά δεν έκλεινε της εφαρμογές.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση. Το βράδυ π.χ. με όλα απενεργοποιημένα, πόσο χάνει περίπου;

Το φορτίζω περίπου 11-12 το βράδυ, GPS, internet, wifi, blue tooth κλειστά, και το πρωί είναι στο 98-99%, αν αυτό εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα κρίνατε την απόδοση του Honor 8 σε συνθήκες απογευματινής-βραδινής φωτογραφικής λήψης (με αρκετό μάλλον, για την ώρα -τεχνητό- φωτισμό), βάσει των δικών σας εμπειριών;

 

όλες οι παρακάτω φωτογραφίες, ασπρόμαυρες και μη, στο αυτόματο

 

IMG_20170911_193216.jpg IMG_20170911_201528.jpg IMG_20170911_201538.jpg

 

IMG_20170911_201542.jpg IMG_20170911_201553.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι επιλογές και τι ρυθμίσεις έχεις βάλει αλλά με αυτόν το φωτισμό έχεις κάνει εκπληκτικό αποτέλεσμα, γι αυτό θαυμάζω ώρες ώρες το Ονορ...!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα στο αυτόματο, με την Β389 και την εργοστασιακή εφαρμογή

 

Σε μεγάλα, ανοιχτά πλάνα μου φαίνεται πάει αρκετά καλά...σε συνθήκες χαμηλού εν γένει φωτισμού στο εσωτερικό του σπιτιού μου φαίνεται λίγο αποθαρρυντική ώρες-ώρες, πχ στις ακόλουθες, είναι σαν να μην εστιάζει πουθενά

...δεν είναι "κακά" τα αποτελέσματα, αλλά για τον φωτισμό και για την απόσταση περίμενα περισσότερα.

 

Επίσης "τραβάει" αρκετά στα άκρα...αν τύχει κάθετη γραμμή στο πλάνο, είναι αρκετά εμφανές.

 

IMG_20170909_055154.jpg IMG_20170909_055222.jpg

 

(εν μέσω μετακόμισης το σπίτι)

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε χαμηλό φωτισμό δεν τα πάει καλά, αλλά ποιά τα πάει;

 

Αυτό με τις άκρες ναι είναι μεγάλο ελάττωμα... Σκέψου πως τρομάζω ώρες, ώρες με όσα πρόσωπα κάθονται στις άκρες που τους κάνει σουμο :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο χαμηλού φωτισμού, ίσα-ίσα, απλά είναι στο εσωτερικό και δεν είναι μέρα.

 

Παρότι επέλεξα να μείνον σταθερές οι αναλύσεις όταν τις ανέβασα στο postimage και πάλι μίκρυνε τις φωτογραφίες...στο πλήρες μεγεθός τους όλες (και οι προηγούμενες) φαίνονται αρκετά κατώτερες, να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε χαμηλό φωτισμό δεν τα πάει καλά, αλλά ποιά τα πάει;

 

Αυτό με τις άκρες ναι είναι μεγάλο ελάττωμα... Σκέψου πως τρομάζω ώρες, ώρες με όσα πρόσωπα κάθονται στις άκρες που τους κάνει σουμο :p

 

+1

εδω μου στραβωνει τα κτηρια και τις κολωνες του δρομου lol

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος, τρόπο να εξαφανίσουμε τα on screen buttons? Χρησιμοποίησα για λίγο καιρό την εφαρμογή GMD Immersive, αλλά ήταν ψιλομπέρδεμα όταν ήθελες να εμφανίσεις το πληκτρολόγιο. Μήπως μπορούμε να ορίσουμε τις ενέργειες των on screen buttons στο δακτυλικό αποτύπωμα? Κάποιος ανέφερε στο xda ότι το κατάφερε μέσω xposed. Δηλαδή πρέπει να είμαστε root?
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος, τρόπο να εξαφανίσουμε τα on screen buttons? Χρησιμοποίησα για λίγο καιρό την εφαρμογή GMD Immersive, αλλά ήταν ψιλομπέρδεμα όταν ήθελες να εμφανίσεις το πληκτρολόγιο. Μήπως μπορούμε να ορίσουμε τις ενέργειες των on screen buttons στο δακτυλικό αποτύπωμα? Κάποιος ανέφερε στο xda ότι το κατάφερε μέσω xposed. Δηλαδή πρέπει να είμαστε root?

 

Κάτι παρόμοιο ήθελα να ρωτήσω; To root είναι εύκολο;

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση συστήματος Β394.

Έχει έρθει σε κάποιον; Τι βελτιώνει;

Υπάρχουν εντυπώσεις;

Σου ηρθε ΟΤΑ;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει ερθει κατι ακομη. Λογικα θα ερθει, συσκευη απο wind.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...