Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

199 το honor 8? Που?

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπήρξε στην wind πριν κάνα 2 εβδομάδες χωρίς να βγει προς τα έξω και με ελάχιστο απόθεμα. Όποιος πρόλαβε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια είναι η πραγματική χωρητικότητα του τηλεφώνου; 32GB καθαρά σίγουρα δεν είναι. Δεν δικαιολογείται διαφορετικά ο χώρος που απομένει σύμφωνα με αυτά που έχω μέσα. Γύρω στα 29GB θα πρέπει να είναι για να συμφωνεί ο υπολειπόμενος χώρος με το περιεχόμενο.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πραγματική χωρητικότητα του τηλεφώνου; 32GB καθαρά σίγουρα δεν είναι. Δεν δικαιολογείται διαφορετικά ο χώρος που απομένει σύμφωνα με αυτά που έχω μέσα. Γύρω στα 29GB θα πρέπει να είναι για να συμφωνεί ο υπολειπόμενος χώρος με το περιεχόμενο.

 

offtopic:

Συνηθως οι υπολογισμοι για τη χωρητικοτητα ειναι καπως παραπλανητικοι καθως αυτο που αναφερουν ειναι σε δεκαδες ενω το μεγεθος το πραγματικο ειναι σε δυναμη του 2. Δηλαδη οταν λενε 32GB εννοους 32.000.000.000 Bytes το οποιο οταν το μεταφραζει το software ειναι:

32.000.000.000 Bytes / 1024 = 31.250.000 KB

31.250.000 KB / 1024 = 30.517,57 MB

30.517,57 MB / 1024 = 29,8 GB

Αυτο ισχυει γενικα και στην περιπτωση που τα αρχικα ειναι λιγοτερα απο 32.000.000.000 και απλα το λενε λογω προσεγγισης, το τελικο πραγματικο νουμερο σε GB ειναι ακομη πιο μικρο.

 

Συγγνωμη για το offtopic απλα μιας και ειδα την απορια ειπα να το αναλυσω. :)

Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Συνηθως οι υπολογισμοι για τη χωρητικοτητα ειναι καπως παραπλανητικοι καθως αυτο που αναφερουν ειναι σε δεκαδες ενω το μεγεθος το πραγματικο ειναι σε δυναμη του 2. Δηλαδη οταν λενε 32GB εννοους 32.000.000.000 Bytes το οποιο οταν το μεταφραζει το software ειναι:

32.000.000.000 Bytes / 1024 = 31.250.000 KB

31.250.000 KB / 1024 = 30.517,57 MB

30.517,57 MB / 1024 = 29,8 GB

Αυτο ισχυει γενικα και στην περιπτωση που τα αρχικα ειναι λιγοτερα απο 32.000.000.000 και απλα το λενε λογω προσεγγισης, το τελικο πραγματικο νουμερο σε GB ειναι ακομη πιο μικρο.

 

Συγγνωμη για το offtopic απλα μιας και ειδα την απορια ειπα να το αναλυσω. :)

 

Ωραίος. Κατατοπιστικότατος, ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τις επομενες μερες λεω να δω αν μπορώ να φτιαξω μια εφαρμογη ωστε με το πάτημα του Fingerprint να κλειδώνει το κινητό χωρίς να το επηρεάζει κάπου αλλου. Αν τα καταφερω χωρίς bug κλπ θα ενημερωσω εδω οποίος θελει να του στειλω apk για την εφαρμογή.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι εφαγε την πρωτη αεροπλανικη του σαβουρα. Χωρις να καταλαβω πως το κινητο εφυγε απο ενα πασσο γυρω στο εναμιση μετρο υψος διαγραφοντας μια καμπυλη εναερια πορεια και προσγειωθηκε κουτρουβαλωντας. Ολο το σκηνικο το ειδα κοκαλομενος και σε αργη κινηση, οπως στις ταινιες. Ευτυχως δεν επαθε τιποτα. Τελικα η spigen rugged armor προσφερει τρομερη προστασια απο πτωσεις
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε στην wind πριν κάνα 2 εβδομάδες χωρίς να βγει προς τα έξω και με ελάχιστο απόθεμα. Όποιος πρόλαβε....

 

Έτσι...εγώ όργωσα τη Θεσσαλονίκη για να βρω ένα στη Καλαμαριά και ο υπεύθυνος του καταστήματος μου είπε ότι πρόλαβε να παραγγείλει μόνο δύο, εκ των οποίων το ένα θα το κρατούσε εκείνος...

 

Κάποιος εκ των έσω, μάλλον, ενημέρωσε προκαταβολικά για τη προσφορά τη προηγούμενη μέρα σε διπλανό φόρουμ κι έπεσε σύρμα...

 

...η μεγάλη προσφορά βέβαια ήταν το Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM στα 99€!!! Αυτά στανταράκι τα φάγανε οι υπάλληλοι, φαγώθηκαν σαν λουκούμια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα τελικα factory reset με την 389, καμια αλλαγη στην αυτονομία, παλι 3-3,5 ωρες με μια σιμ και εξοικονόμηση ενέργειας, παρόμοια νουμερα με την 381,αρχιζω και πιστεύω οτι η μπαταρία είναι λαχείο, γι'αυτό υπάρχουν τέτοιες αποκλίσεις

 

παντως μετά το reset εχω λιγο καλύτερη διαχείριση μνήμης και το κινητό ειναι ελαφρα πιο γρήγορο

 

θνξ για το app με 3d, πλακα εχει

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι λαχειο. Εγω εχω βγαλει χρονους πρωτογνωρους για τα δικα μου δεδομενα και βασει των συσκευων που ειχα πριν. Πχ απο 90% σε 40% με χρονο οθονης 3,5 ωρες με ιντερνετ και downloading. Αφου τσεκαρα αν μηδενιζει το κοντερ σε καθε φορτιση ανεξαρτητα αν θα το φτασεις στο 100% γιατι μου φανηκε παρα πολυ. Τεικα ειδα οτι το κοντερ μηδενιζει και χωρις να φουλαρει η μπαταρια. Ποτε δεν την παω τερμα, μολις το λαμπακι γινει πρασινο, στο 90% δηλαδη την αποσυνδεω
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα τελικα factory reset με την 389, καμια αλλαγη στην αυτονομία, παλι 3-3,5 ωρες με μια σιμ και εξοικονόμηση ενέργειας, παρόμοια νουμερα με την 381,αρχιζω και πιστεύω οτι η μπαταρία είναι λαχείο, γι'αυτό υπάρχουν τέτοιες αποκλίσεις

 

παντως μετά το reset εχω λιγο καλύτερη διαχείριση μνήμης και το κινητό ειναι ελαφρα πιο γρήγορο

 

θνξ για το app με 3d, πλακα εχει

 

Για τσέκαρε και λίγο τον χρόνο αναμονής γιατί κάτι μου λέει πως πρέπει να χεις αρκετό χρόνο εκεί.

 

Η μέτρηση καλό θα ήταν να γινόταν μετά απο φόρτιση 100% και λιώσιμο στα χέρια σου μέχρι το 20% χωρίς να σβήνει η οθόνη ή έστω χωρίς μεγάλους χρόνους αναμονής, τότε θα δεις αν σου έκατσε λαχείο.

 

Έχουμε επιβεβαιώσει πως μετά το φ ρεσετ έκανες και τις απαραίτητες ρυθμίσεις για να κλείνουν εφαρμογές κλπ κλπ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σε κανεναν δεν κανει το κουλό με την εκκαθάριση μνήμης; Μετά από τερματισμό εργασιών, μου βγάζει οτι εκκαθαριστηκαν 1.30gb και διαθέσιμη μνήμη 3.70gb ( τα νούμερα κυμαίνονται μερικά mb πάνω κάτω). Ρε μπας και το δικό μου είναι 5gb!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σε κανεναν δεν κανει το κουλό με την εκκαθάριση μνήμης; Μετά από τερματισμό εργασιών, μου βγάζει οτι εκκαθαριστηκαν 1.30gb και διαθέσιμη μνήμη 3.70gb ( τα νούμερα κυμαίνονται μερικά mb πάνω κάτω). Ρε μπας και το δικό μου είναι 5gb!

 

μου το εκανε και μενα μια φορα την πρωτη μερα που εβαλα την 389, απο τοτε δε το ξανά έκανε

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε και μενα μια φορα την πρωτη μερα που εβαλα την 389, απο τοτε δε το ξανά έκανε

 

Εμένα το κάνει 1 στις 2 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στη Διαχείριση συσκευής υπάρχει η επιλογή "κλείδωμα εφαρμογής"

 

Δεν μπορώ να το βρώ. Θέλω να κλειδωσω εφαρμογή με δακτυλικό αποτύπωμα. Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρώ. Θέλω να κλειδωσω εφαρμογή με δακτυλικό αποτύπωμα. Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία;

 

............................

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βρώ. Θέλω να κλειδωσω εφαρμογή με δακτυλικό αποτύπωμα. Ποιά είναι ακριβώς η διαδικασία;

 

Έχει δύο καρτέλες κάνε scroll προς τα αριστερά.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει και από τη διαχείριση του αποτυπώματος να είναι ενεργοποιημένο το κλείδωμα εφαρμογών.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς την εφαρμογή GMD Immersive? Μπορείς να κρύβεις τα on screen buttons ή ακόμη και την μπάρα ειδοποιήσεων. Βολεύει πολύ στο σερφάρισμα, γιατί εκμεταλλεύεσαι ολόκληρη την οθόνη. Διακρίνεις στο κάτω μέρος της οθόνης απλά μια λεπτή κόκκινη γραμμή, την οποία αν σύρεις προς τα πάνω, εμφανίζονται τα on screen buttons. Την χρησιμοποιώ 3 μέρες και με βόλεψε. Το μοναδικό μειονέκτημα που παρατήρησα είναι, όταν θέλεις να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο για να γράψεις κάτι, πρέπει να σύρεις προς τα πάνω την γραμμή αυτην για να ενεργοποιηθεί το πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα τελικα factory reset με την 389, καμια αλλαγη στην αυτονομία, παλι 3-3,5 ωρες με μια σιμ και εξοικονόμηση ενέργειας, παρόμοια νουμερα με την 381,αρχιζω και πιστεύω οτι η μπαταρία είναι λαχείο, γι'αυτό υπάρχουν τέτοιες αποκλίσεις

 

παντως μετά το reset εχω λιγο καλύτερη διαχείριση μνήμης και το κινητό ειναι ελαφρα πιο γρήγορο

 

θνξ για το app με 3d, πλακα εχει

Δεν νομίζω πως είναι θέμα μπαταρίας.

Αν έφταιγε αυτη τότε πρόβλημα θα υπήρχε και στην 131.

Δεν γίνεται στην 131 η μπαταρία να είναι καλή και στα επόμενα updates να έχει πρόβλημα.

Κάτι άλλο παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι θέμα μπαταρίας.

Αν έφταιγε αυτη τότε πρόβλημα θα υπήρχε και στην 131.

Δεν γίνεται στην 131 η μπαταρία να είναι καλή και στα επόμενα updates να έχει πρόβλημα.

Κάτι άλλο παίζει...

 

ωστόσο εγώ το κινητό το πηρα με την 381, οπότε δεν ειδα ποτε 5-6 ωρες OST, μπορεί κάποιες μπαταρίες να μην είναι καλες εξ αρχής

Link to comment
Share on other sites

ωστόσο εγώ το κινητό το πηρα με την 381, οπότε δεν ειδα ποτε 5-6 ωρες OST, μπορεί κάποιες μπαταρίες να μην είναι καλες εξ αρχής

Εγώ το πήρα με την 131 δοκίμασα τις επόμενες ( 380, 381) και μετα ξαναγύρισα στην 131.

Κάποια στιγμή θα κάνω το πειραμα με την 389 αλλά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα έχω την αυτονομία της 131.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θα παραθεσω καποια link απο ebay μιας και τα δοκιμασα ολα και λειτουργουν μια χαρα:

 

1) Φορτιστης με δυο καλωδια (χρειαζεται ανταπτορα για ευρωπαικη πριζα, βιαστηκα στη παραγγελια αλλα προσωπικα ειχα καμποσους):

http://www.ebay.com/itm/9V-2A-HUAWEI-P9-Quick-Charge-Fast-Wall-Charger-Apply-to-5V-2A/322306578381?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=511207421746&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Ειναι και αυθεντικος οπως φαινεται, τα δοκιμασα και ειναι και Fast Charging.

 

2) Ανταπτορες για micro usb σε Type C:

http://www.ebay.com/itm/2-x-USB-Type-C-3-1-Male-to-2-0-Micro-USB-5-Pin-Female-Data-Adapter-Converter/381827664467?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

http://www.ebay.com/itm/Pop-new-Alloy-USB-3-1-USB-C-Type-C-Male-to-USB-A-3-0-Female-Converter-Adapter-3C/322110542419?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=511034747161&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Λειτουργει το Fast Charging επισης κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...