Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σακατεψει και γω κινητό στο γυμναστήριο, απο τότε στη θήκη του και πάνω στο διάδρομο με Bluetooth ακουστικά και λιώνω καλύτερα χωρίς να σκέφτομαι το κινητό.

 

Απλά να ξέρεις τα μπρατσου έχουν την ιδιότητα να τραβούν υγρασία.

 

Προτίμησε πλήρως αδιάβροχο και ας το πληρώσεις ακριβότερα το ύφασμα τραβάει τον ιδρώτα.

 

Edit: Η αρβατο η εταιρεία που αναλαμβάνει τα service της Huawei έχει την τάση να βγάζει τα κινητά εκτός εγγύησης λόγο υγρασίας.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας του κινητου, αξιζει η αγορα του στα χρηματα που υπαρχει τωρα; εκτος απο τα θεματακια με τις αναβαθμισεις υπαρχει καποιος αλλος ανασταλτικος παραγοντας για να μην παρει καποιος το κινητο; ερχετε και το honor9 και ενω μαρεσει πολυ το honorακι σας κανω δευτερες σκεψεις..Φυσικα τωρα ειμαι κατοχος πολυ πιο αδυναμης συσκευης (j5) απλα θελω να κανω την καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα. Εσεις που ειστε κατοχοι ειστε ευχαριστημενοι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας του κινητου, αξιζει η αγορα του στα χρηματα που υπαρχει τωρα; εκτος απο τα θεματακια με τις αναβαθμισεις υπαρχει καποιος αλλος ανασταλτικος παραγοντας για να μην παρει καποιος το κινητο; ερχετε και το honor9 και ενω μαρεσει πολυ το honorακι σας κανω δευτερες σκεψεις..Φυσικα τωρα ειμαι κατοχος πολυ πιο αδυναμης συσκευης (j5) απλα θελω να κανω την καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα. Εσεις που ειστε κατοχοι ειστε ευχαριστημενοι;

 

Πιο κατατοπιστικοι θα ειναι φιλοι που το εχουν καιρο. Εγω το εχω λιγες μερες. Κοιτα και σε αγγελιες γιατι παιζουν καλες περιπτωσεις με καινουργιες σφραγισμενες συσκευες κατω απο 300€. Στην τιμη αυτη δεν νομιζω να παιζει κατι καλυτερο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω σακατεψει και γω κινητό στο γυμναστήριο, απο τότε στη θήκη του και πάνω στο διάδρομο με Bluetooth ακουστικά και λιώνω καλύτερα χωρίς να σκέφτομαι το κινητό.

 

Απλά να ξέρεις τα μπρατσου έχουν την ιδιότητα να τραβούν υγρασία.

 

Προτίμησε πλήρως αδιάβροχο και ας το πληρώσεις ακριβότερα το ύφασμα τραβάει τον ιδρώτα.

 

Edit: Η αρβατο η εταιρεία που αναλαμβάνει τα service της Huawei έχει την τάση να βγάζει τα κινητά εκτός εγγύησης λόγο υγρασίας.

Επίσημο σέρβις έχει και στην Μιχαλακοπούλου 178 ,στην αρβατο μακριά εγώ ούτε καν θα το σκεφτόμουν να πάω ,ένα search στο γοογλη τα χειρότερα θα διαβασεις

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα προστατευτικά οθόνης, αξίζουν αυτά τα "tempered film", συνδυασμός (υποτίθεται τουλάχιστον) μεταξύ γυαλιού και πλαστικού, ώστε να καλύπτεται το σύνολο της οθόνης;

 

...ή αν βάλεις θήκη, καλύπτεται το κενό και μπορεί να εμποδίζει το σωστό κράτημα/εφαρμογή της θήκης;

 

Έλεγα να πάρω αυτό τον συνδυασμό θήκης / προστατευτικού

http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_650557.html

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_617179.html

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα ξανά την 131 μου έχει βγάλει αναβάθμιση για την b360. Την έχει κατεβάσει αλλά δεν θέλω να την περάσω ακόμα. Ξέρει κανείς που αποθηκεύονται για να τη σβήσω μην πιάνει χώρο; Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Επίσημο σέρβις έχει και στην Μιχαλακοπούλου 178 ,στην αρβατο μακριά εγώ ούτε καν θα το σκεφτόμουν να πάω ,ένα search στο γοογλη τα χειρότερα θα διαβασεις

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 

Μόνο που το παιδί το αγόρασε απο public, οπότε αυτομάτως μιλάμε για αρβατο.

 

Παρ όλα αυτά καλό που το ανέφερες να έχει και δεύτερη επιλογή, πάντως το Huawei Exclusive Service Center άνοιξε τον Απρίλιο οπότε δεν μας έχει δείξει τα δόντια του ακόμα.

 

Παιδες μετα απο ενα χρονο κυκλοφοριας του κινητου, αξιζει η αγορα του στα χρηματα που υπαρχει τωρα; εκτος απο τα θεματακια με τις αναβαθμισεις υπαρχει καποιος αλλος ανασταλτικος παραγοντας για να μην παρει καποιος το κινητο; ερχετε και το honor9 και ενω μαρεσει πολυ το honorακι σας κανω δευτερες σκεψεις..Φυσικα τωρα ειμαι κατοχος πολυ πιο αδυναμης συσκευης (j5) απλα θελω να κανω την καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα. Εσεις που ειστε κατοχοι ειστε ευχαριστημενοι;

 

Το honor 9 έρχεται στα 500+ οπότε δεν είναι VFM στη κατηγορία αυτή παίρνεις το S8 στην ίδια τιμή.

 

Τώρα το 8ρι λέει με τα όλα του και αξίζει να το πάρεις, όπως είπα μικροπροβλήματα όλες οι συσκευές αντιμετωπίζουν.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το παιδί το αγόρασε απο public, οπότε αυτομάτως μιλάμε για αρβατο.

 

Παρ όλα αυτά καλό που το ανέφερες να έχει και δεύτερη επιλογή, πάντως το Huawei Exclusive Service Center άνοιξε τον Απρίλιο οπότε δεν μας έχει δείξει τα δόντια του ακόμα.

 

Αυτό με την arvato δεν το κατάλαβα. Έχει σχέση με το από πού αγόρασες τη συσκευή; Δηλαδή αν χρειαστώ κάτι εγώ που έχω συσκευή από wind δεν μπορώ να πάω σε άλλο εξουσιοδοτημένο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την arvato δεν το κατάλαβα. Έχει σχέση με το από πού αγόρασες τη συσκευή; Δηλαδή αν χρειαστώ κάτι εγώ που έχω συσκευή από wind δεν μπορώ να πάω σε άλλο εξουσιοδοτημένο;

 

Φυσικά και μπορείς, απλά οποιαδήποτε έξοδα πχ αποστολής παραλαβής και επικοινωνία απευθείας μαζί τους τα επωμίζεται εσύ.

 

Ο φίλος όμως που το άφησε στο service του public αυτοί το στέλνουν στην αρβατο με δικά τους έξοδα και ενημερώνονται αυτοί για την πορεία της συσκευής.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ειχα κανει αναβαθμιση στην 389 και ειχα 5ωρες SOT ειπα να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι καποιοι το συστηνουν και εχω 3.5 SOT .εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω και εγω την εμπειρια μου. Απεκτησα το κινητο πριν καποιες μερες και ειμαι ηδη σε 3-4 φορτιση. Ολες τις φορες μου εχει βγαλει SOT 4.30-5 ωρες με την χρηση που εχω αναφερει ηδη: Data, Wifi, Facebook/Messenger/Instagram, Browsing και κανα παιχνιδι και την φωτεινοτητα στο αυτοματο. Με εχει αφησει πολυ ευχαριστημενο παντως.

 

Επισης, ξεκινησα απο 131, εφτασα μεχρι 360, εκανα factory reset, πηγα στην 381, εκανα factory reset, επειτα πηγα στην 389 και εκανα και εκει factory reset και μετα εστησα το κινητο.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ειχα κανει αναβαθμιση στην 389 και ειχα 5ωρες SOT ειπα να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι καποιοι το συστηνουν και εχω 3.5 SOT .εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισες τις εφαρμογές να κλείνουν;;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενω ειχα κανει αναβαθμιση στην 389 και ειχα 5ωρες SOT ειπα να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων γιατι καποιοι το συστηνουν και εχω 3.5 SOT .εχει κανεις καμια ιδεα?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον θελει 2-3 φορτισεις για να στρωσει παλι... και μενα επεσε λιγο το SOT μετα την επαναφορα εργοστασιακων, αλλα ανεβηκε το standby time, σχεδον 2 μερες με πηγε

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γειά και πάλι. Τελικά το κινητό το πήρα και θα το εχω σε μερικές μέρες στα χέρια μου. Στο σημείο που είναι τα update κτλ, σαν πιο έμπειροι με το κινητό, πώς θα με συμβουλευατε να το σεταρω; Γενικά τι να προσέξω, τι να αποφύγω σχετικά με οποιαδήποτε λειτουργία του; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Πείτε τη γνώμη σας οι γνώστες. Εγώ που διαβάζοντας τα θέματα αυτονομίας κλπ που είχε η nougat έμεινα με την 131 να πάω στην 389 ή να περιμένω; αν κάνω την κίνηση μάλλον δε θα κάνω wipe, 4-5 εφαρμογές έχω που δε με νοιάζουν ιδιαίτερα αλλά είμαι γεμάτος δεδομένα, έγγραφα, βίντεο κλπ. Edited by evans86
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γειά και πάλι. Τελικά το κινητό το πήρα και θα το εχω σε μερικές μέρες στα χέρια μου. Στο σημείο που είναι τα update κτλ, σαν πιο έμπειροι με το κινητό, πώς θα με συμβουλευατε να το σεταρω; Γενικά τι να προσέξω, τι να αποφύγω σχετικά με οποιαδήποτε λειτουργία του; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φορτιση στο 20% kai mexri 90% για να ζησει πιο πολυ η μπαταρια.

Εφαρμογες μονο οτι χρειαζεσαι, τα αλλα κλεισιμο-απεγκατασταση.

τζαμακι-θηκη οπωσδηποτε.

λειτουργικο/update, διαβασε παρακατω.

 

 

Πείτε τη γνώμη σας οι γνώστες. Εγώ που διαβάζοντας τα θέματα αυτονομίας κλπ που είχε η nougat έμεινα με την 131 να πάω στην 389 ή να περιμένω;
στην 131 (android 6 και EMUI 4.1) γυρισανε οσοι θελανε περισσοτερη αυτονομια και μονο οσο καταλαβα.

εαν δεν θες τα εξτρα που δινει το Emui 5 και το Android 7 κατσε στην 131.

 

αν κάνω την κίνηση μάλλον δε θα κάνω wipe, 4-5 εφαρμογές έχω που δε με νοιάζουν ιδιαίτερα αλλά είμαι γεμάτος δεδομένα, έγγραφα, βίντεο κλπ.

 

ολα αυτα γινονται backup ειτε στην καρτα μνημης ειτε στο πισι. το σπαστικο ειναι οτι χανεις αποθηκευμενους κωδικους wifi

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Φορτιση στο 20% kai mexri 90% για να ζησει πιο πολυ η μπαταρια.

Εφαρμογες μονο οτι χρειαζεσαι, τα αλλα κλεισιμο-απεγκατασταση.

τζαμακι-θηκη οπωσδηποτε.

λειτουργικο/update, διαβασε παρακατω.

 

 

στην 131 (android 6 και EMUI 4.1) γυρισανε οσοι θελανε περισσοτερη αυτονομια και μονο οσο καταλαβα.

εαν δεν θες τα εξτρα που δινει το Emui 5 και το Android 7 κατσε στην 131.

 

 

 

ολα αυτα γινονται backup ειτε στην καρτα μνημης ειτε στο πισι. το σπαστικο ειναι οτι χανεις αποθηκευμενους κωδικους wifi

 

 

 

 

 

 

Τι εξτραδακια δινει το emui5 δηλαδη φιλε μου; μπορεις να μου αναφερεις εστω τα πιο σημαντικα;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι, ψάχνω για συνδυασμό θήκης / προστατευτικού οθόνης...

 

Όσον αφορά τα προστατευτικά οθόνης, αξίζουν αυτά τα "tempered film", συνδυασμός (υποτίθεται τουλάχιστον) μεταξύ γυαλιού και πλαστικού, ώστε να καλύπτεται το σύνολο της οθόνης;

 

...ή αν βάλεις θήκη, καλύπτεται το κενό και μπορεί να εμποδίζει το σωστό κράτημα/εφαρμογή της θήκης;

 

Έλεγα να πάρω αυτό τον συνδυασμό θήκης / προστατευτικού

http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_650557.html

http://www.gearbest.com/screen-protectors/pp_617179.html

Link to comment
Share on other sites

Τι εξτραδακια δινει το emui5 δηλαδη φιλε μου; μπορεις να μου αναφερεις εστω τα πιο σημαντικα;

 

http://www.androidauthority.com/whats-new-emui-5-726304/

 

https://club.hihonor.com/in/tips.267/emui-4-1-vs-emui-5-0--new-feature-upgrades.12181

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

 

Ένα σημαντικό που έχει, για μένα τουλάχιστον, είναι το έξτρα πλήκτρο στην επιφάνεια για κλείδωμα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Τι εξτραδακια δινει το emui5 δηλαδη φιλε μου; μπορεις να μου αναφερεις εστω τα πιο σημαντικα;

 

Η αυτονομία είναι σχεδόν ίδια με την 131 άντε να χάνει μισή ώρα η 389.

 

Ένα απ τα σημαντικότερα που έχει το 5ρι είναι το multitasking, ένα ακόμα είναι η δυνατότητα να κάνεις ανάπτυξη των ειδοποιήσεων πχ τα εμαιλ σου δίνει τη δυνατότητα να τα διαβάσεις απο τη μπάρα των ειδοποιήσεων.

 

Ακόμα ενα που μου ρχεται είναι το συρτάρι εφαρμογών.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι σχεδόν ίδια με την 131 άντε να χάνει μισή ώρα η 389.

 

Ένα απ τα σημαντικότερα που έχει το 5ρι είναι το multitasking, ένα ακόμα είναι η δυνατότητα να κάνεις ανάπτυξη των ειδοποιήσεων πχ τα εμαιλ σου δίνει τη δυνατότητα να τα διαβάσεις απο τη μπάρα των ειδοποιήσεων.

 

Ακόμα ενα που μου ρχεται είναι το συρτάρι εφαρμογών.

 

φυσικά και δε ισχύει αυτό με την 131 έπιανα 5 ωρες sot και με την 389 3,5 ώρες κατά μέσο όρο η 381 έιχε καλύτερη αυτονομία για μένα που έφτανε τις 4 ωρες περίπου

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και δε ισχύει αυτό με την 131 έπιανα 5 ωρες sot και με την 389 3,5 ώρες κατά μέσο όρο η 381 έιχε καλύτερη αυτονομία για μένα που έφτανε τις 4 ωρες περίπου

 

Ωραία, μπορείς κάλλιστα να παραμείνεις στη 381 δεν έχει αλλάξει κάτι με τη 389 πέρα της καλύτερης αυτονομίας για τους άλλους.

 

Παρ όλα αυτά τόσο σε μένα οσο και πολλούς άλλους αλλά και σε μερικές δεκάδες άτομα στο xda λένε πως η 389 έχει την καλύτερη αυτονομία, τελικά τι ισχύει;; Άποψη δική σου και του @Del_Sol για την 381 (αν δεν κάνω λάθος εσύ περνάς αναβαθμίσεις απο το FF και έκανες τάματα να σου έρθει η 381); η άποψη η δική μου που έχω ανεβάσει αυτά και παίρνω κανονικά ΟΤΑ χωρίς FF:

 

Αααα εσύ είσαι καλός...

 

Απο 100% στα 29% μόνο με WiFi

 

http://i65.tinypic.com/2qk5bar.jpg

 

Εδώ είναι SS απο 389 5 ώρες σοτ όταν στην 381 με τα βίας έφτανα 3 ώρες

 

Μόνο αυτό έχω να σας πω!

 

http://i68.tinypic.com/34h9lde.jpg

 

 

 

λετε αμα κανω factory reset να βελτιωθει κι αλλο? νομιζω μια χαρα ειναι η αποδωση παντως... :cool:

 

Να κάνεις, θα ανέβεις κι άλλο, και τώρα καλή είναι αλλά μπορεί και καλύτερα

 

http://i67.tinypic.com/hs1f1i.jpg

 

Και bonus ένα SOT απο το φίλο stxio μιας που έπεσα πάνω του

 

Παρτε και απο μενα μια αναφορα καταναλωσης. Απο Β380 πηγα σε Β389, δεν εκανα factory reset.

Φορτιση 100% , επανεκκινηση και:

οθονη στο χειροκινητο,

εχω βαλει να κλεινουν σχεδον ολες οι εφαρμογες με το σβησιμο της οθονης εκτος viber,

δεν εχω facebook & messenger (χρησιμοποιω το F lite)

data κλειστα,

πολυ wifi,

λιγες κλησεις,

gps ενεργο αρκετη ωρα,

μεταφορες bluetooth,

καμποσες φωτο και edit,

την εξοικονομηση την ενεργοποιησα στο 20%

ταβλακι αρκετο.

Αποτελεσμα SOT 5:15 , 40 ωρες λειτουργια και μπαταρια στο 15%

 

34632600023_604063a7c1.jpgreport by GEORGE, on Flickr

 

λετε αμα κανω factory reset να βελτιωθει κι αλλο? νομιζω μια χαρα ειναι η αποδωση παντως... :cool:

ή οι απόψεις απο το xda που αναφέρουν πως η καλύτερη αυτονομία υπάρχει στην 389;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

πολύ επιθετικό σε βρίσκω φίλε μου, εγώ απλά ανέφερα για την δική μου περίπτωση και δεν θυμάμαι να έκανα τάματα να μου έρθει η 381 γτ την πέρασα κατευθείαν μόλις είχε βγει και την 389 την πέρασα μέσω hisuite

και εγω άμα κλείσω wifi δεδομένα gps φωτεινότητα στο ελάχιστο ναι θα φτάσω παραπάνω αλλά εγώ πάντα μιλούσα για την ίδια χρήση και όχι να κάνω εκπτώσεις στο κινητό και να το χρησιμοποιώ μόνο για τα βασικά

 

και εγώ διαβάζω το xda και έχω άποψη και βλέπω μερικούς που φτάνουν τις 7,5 ώρες sot και λέω τι κάνουν οι άνθρωποι; κάνω εγώ κάτι λάθος ή απλά αυτοί κάνουν μόνο τα βασικά με το κινητό;

Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

πολύ επιθετικό σε βρίσκω φίλε μου, εγώ απλά ανέφερα για την δική μου περίπτωση και δεν θυμάμαι να έκανα τάματα να μου έρθει η 381 γτ την πέρασα κατευθείαν μόλις είχε βγει και την 389 την πέρασα μέσω hisuite

και εγω άμα κλείσω wifi δεδομένα gps φωτεινότητα στο ελάχιστο ναι θα φτάσω παραπάνω αλλά εγώ πάντα μιλούσα για την ίδια χρήση και όχι να κάνω εκπτώσεις στο κινητό και να το χρησιμοποιώ μόνο για τα βασικά

 

και εγώ διαβάζω το xda και έχω άποψη και βλέπω μερικούς που φτάνουν τις 7,5 ώρες sot και λέω τι κάνουν οι άνθρωποι; κάνω εγώ κάτι λάθος ή απλά αυτοί κάνουν μόνο τα βασικά με το κινητό;

 

Κάνεις λάθος δεν είμαι επιθετικός αν και το "φυσικά και δεν ισχύει" μου βάρεσε κόκκινα..., σε προηγούμενα ποστ αναφέρεις πως την καλύτερη αυτονομία την είδες στην 380 επίσης ανέφερες πως ακόμα δε σου πέταξε ΟΤΑ και περιμένεις (τα τάματα που ανέφερα)

 

Εγώ δεν άλλαξα τίποτα στη λειτουργία μου όπως το δούλευα στη 381 με 2:30-3:00 SOT έτσι το δουλεύω με την 389 με SOT στις 5+ ωρες.

 

Στο xda έχει ανθρώπους που φτάνουν στις 8 ώρες αλλά κανείς δε τους δίνει σημασία γτ απλά προσπαθούν να τραβήξουν το καλύτερο SS, μιλάω όμως για αναφορές ανθρώπων με κανονική χρήση που έφταναν μέχρι και 6 ώρες μονο με Wifi

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...