Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα αν σκεφτεις οτι η αυτονομια επαιζε ετσι και αλλιως απο 2μιση μεχρι 3και κατι ωρες, τοτε μπορει να μην ειναι καν αυξηση, θα δειξει πως θα τα παει,

παντως αυτη τη στιγμη ειναι στα 37% με 2ωρες και 26 λεπτα OST με power saving mode απο την αρχη..

 

Και γω από σήμερα στην 389, νομίζω ότι βλέπω κι εγώ βελτίωση αυτονομίας. 80% και ήδη έχω 1,30 ώρα οθόνη. Βλέπουμε βέβαια πως θα πάει, αλλά ενθαρρυντικά δείγματα

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με με μια καρτα σιμ ειστε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Με με μια καρτα σιμ ειστε παιδια;

Εγω ναι, μία

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

κανονικα εχω δυο, αλλα με την 389 δοκιμασα μονο με μια μηπως και δω καποια αισθητη διαφορα..

τωρα ειμαι 3,15 ωρες στα 18%

Αν εισαι και σε saving mode δεν βλεπω βελτιωση.

Βλεπω παντως διαφορετικες επιδοσεις στην αυτονομια απο αλλους που εχουν βαλει την 389.

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ είδα κάποια βελτίωση με την β389 σε σχέση με την β381 που είχα πριν

με την πρώτη φόρτιση είμαι στο 37% και έχω sot 3 ώρες και 10 λεπτά

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μπορεί να συνδεθεί με 2 συσκευές ταυτόχρονα μέσω Bluetooth; Το lumia που είχα πριν συνδεόταν ταυτόχρονα και με το Bluetooth του αυτοκινήτου και με το obd. Το Honor δεν μπορούσε. Έπρεπε να αποσυνδεθεί από το ένα, για να συνδεθεί με το άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μπορεί να συνδεθεί με 2 συσκευές ταυτόχρονα μέσω Bluetooth; Το lumia που είχα πριν συνδεόταν ταυτόχρονα και με το Bluetooth του αυτοκινήτου και με το obd. Το Honor δεν μπορούσε. Έπρεπε να αποσυνδεθεί από το ένα, για να συνδεθεί με το άλλο.

 

 

Μη μπερδεύεσαι, και το Honor συνδέει δύο συσκευές απλά όταν χρειαστεί βάζει stand-by τη μια.

 

Και το λουμια έτσι δουλεύει, δε νομίζω να είσαι συνδεδεμένος με to obd και να σε πάρει κάποιος τηλέφωνο να του απαντήσεις απο το αυτοκίνητο και το obd να εξακολουθεί να κάνει scan.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεσαι, και το Honor συνδέει δύο συσκευές απλά όταν χρειαστεί βάζει stand-by τη μια.

 

Και το λουμια έτσι δουλεύει, δε νομίζω να είσαι συνδεδεμένος με to obd και να σε πάρει κάποιος τηλέφωνο να του απαντήσεις απο το αυτοκίνητο και το obd να εξακολουθεί να κάνει scan.

Έτσι έκανε. Είχε και τις δύο ταυτόχρονα. Έβλεπα δηλαδή δεδομένα από obd και η σύνδεση με το hands free του αυτοκινήτου ήταν ενεργή. Τώρα αποσυνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με 4+ ώρες είμαι ικανοποιημένος. Χωρίς safe mode, μία κάρτα, αυτόματη φωτεινότητα, ανοικτό συνεχώς Bluetooth+WiFi κι αρκετή χρήση μες τη μέρα.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορες εχει η 389 σε σχεση με την 360?Ειδα αλλαγη στις ρυθμίσεις της καμερας.Ακομα για αυτονομια δε μπορω να καταλαβω.
!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αποφόρτιση του κινητού με την β389 από 100% σε 16% το sot έδειξε 3 ώρες και 40 λεπτά οπότε δεν μπορώ να πω ότι είδα κάποια βελτίωση σε σχέση με την β381 που είχα πριν.

Η φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο

Το wifi μόνιμα ανοιχτό όταν είναι σπίτι και τα δεδομένα όταν είμαι εκτός

Και οι πιο συχνές εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι viber fb messenger instagram 9gag runtastic

Και επίσης έχω πάντα ενεργοποιημενο τον εντοπισμό της θέσης μου

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με την χρήση που ανέφερες είναι ικανοποιητικη η κατανάλωση πάντως.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με την χρήση που ανέφερες είναι ικανοποιητικη η κατανάλωση πάντως.

Το ίδιο πιστεύω και γω. Εγώ με λιγότερη χρήση δεδομένων αλλά όλα τα άλλα ίδια, φτάνω 4.30. Διαφορες άλλες σε σχέση με 360,381 δεν βρήκα (εκτός από κάτι στη κάμερα που ανέφερε ένας φίλος νωρίτερα). Επίσης έχω μια αμυδρή εντύπωση για καλύτερη διαχείριση ram

Βλέπω περισσότερη ram ελεύθερη. Ίσως βέβαια να κάνω και λάθος.

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έκανε. Είχε και τις δύο ταυτόχρονα. Έβλεπα δηλαδή δεδομένα από obd και η σύνδεση με το hands free του αυτοκινήτου ήταν ενεργή. Τώρα αποσυνδέεται.

 

 

Και το Honor έτσι λειτουργεί, απλά απο το obd θα αφαιρέσεις την επιλογή "ήχος τηλεφώνου" και "ήχος πολυμέσων" και θα τα ενεργοποιήσεις στο Bluetooth αυτοκινήτου.

 

Παίξε λίγο θα το βρεις.

 

Οι επιλογές είναι στο (!) Δίπλα απ το κάθε όνομα της συσκευής μέσα στις ρυθμίσεις του Bluetooth του κινητού σου.

 

 

Για όσους δεν βλέπουν διάφορα στην αυτονομία και αν δεν έχουν δεδομένα για χάσιμο ή αν δεν βαριέστε να κάνετε backup καντε ένα hard reset.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Ακόμη ένας νέος κάτοχος του honor 8! Προσπάθησα διαβάσω όλα τα σχόλια για θήκες και tempered. Είναι κάποιος που έχει να προτείνει tempered που έχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος από την αντοχή στο χρόνο και την καλυπτικότητα?
Link to comment
Share on other sites

Hello guys,

 

έχω το Honor 8 FRD-L09, αναβαθμισμένο στην B389. Έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

 

  1. Έχει κάποιος Cosmote και ενεργό το Carrier Aggregation / LTE Cat 6? Έχει δει σύνδεση στο 4G+ δίκτυο; Ίδια SIM, ίδια τοποθεσία (Αθήνα, κέντρο), με το Honor 6 βλέπω κανονικά το 4G+ δίκτυο. Με το Honor 8 βλέπω μόνο το 4G.
  2. Με την B389 δε βλέπω πλέον την επιλογή για ενεργοποίηση του Carrier Aggregation. Στο προηγούμενο ROM (Β380) yπήρχε, αν θυμάμαι σωστά, στις επιλογές του Mobile network και ήταν ενεργό by default. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος πως λείπει το setting;

 

Αν κάποιος μπορεί να το δοκιμάσει, ή γνωρίζει κάτι ας ενημερώσει. Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν βλέπουν διάφορα στην αυτονομία και αν δεν έχουν δεδομένα για χάσιμο ή αν δεν βαριέστε να κάνετε backup καντε ένα hard reset.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή hard reset μέσω recovery?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Ακόμη ένας νέος κάτοχος του honor 8! Προσπάθησα διαβάσω όλα τα σχόλια για θήκες και tempered. Είναι κάποιος που έχει να προτείνει tempered που έχει μείνει απόλυτα ευχαριστημένος από την αντοχή στο χρόνο και την καλυπτικότητα?

 

Το καλύτερο είναι αυτό εδώ: http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6275&page=1

το έχω από το Δεκέμβριο και ούτε γρατζουνιά δεν έχει

 

Κανένα δεν φτάνει μέχρι τις άκρες να ξέρεις

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! το έχω δει το nillkin αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό. θα κοιτάξω ebay μήπως το βρω φτηνότερα. Όταν λες δεν πιάνει όλη την οθόνη εννοείς ότι μπορεί να είναι και ενοχλητικό ή είναι ανεπαίσθητο το κενό που αφήνει?
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή hard reset μέσω recovery?

 

Έχει καμία διαφορά; Το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο και στις δύο περιπτώσεις; Αλλάζει κάτι, και αν ναι, τι είναι αυτό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα το κινητο στα χερια μου, μου εβγαλε αναβαθμισεις μεχρι και την 360 που εκανα. Αλλα δεν μου βγαζει την 381 και την 389. Μπορω να κανω κατι για να τις περασω και αυτες; Unbranded ειναι.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή hard reset μέσω recovery?

 

Το ίδιο είναι αλλά κάνε απο recovery.

 

Έχει καμία διαφορά; Το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο και στις δύο περιπτώσεις; Αλλάζει κάτι, και αν ναι, τι είναι αυτό;

 

Κατά τα λεγόμενα των dev στο xda είναι το ίδιο και το αυτό.

 

Απλά το "hard reset" ή αλλιώς επαναφορά μέσω recovery έχει την δυνατότητα αφαίρεσης κάποιου δύσκολου ιού ή να "ξεκολλας" ένα τηλ που δεν έχει πρόσβαση είτε έφαγε crash και κάνει συνέχεια bot ή χαμένου κωδικού, μη τα μπλέκουμε όμως η ίδια δουλειά είναι.

 

Βέβαια αν μπεις στη διαδικασία και κάνεις "soft reset" και "hard reset" συο bot αναγράφει τι είναι τι;

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το recovery είναι αυτό που από κλειστή η συσκευή μπαίνεις με power και volume up;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...