Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλος τρόπος πιο σύντομος δεν υπάρχει; Να τα βάλω στη σειρά μέσω υπολογιστή γίνεται;

 

Κατέβασε το "playlist creator" η κάνε αναζήτηση "playlist maker" και θα σου βγάλει Σχετικά apps.

 

Με το "playlist creator" θα είσαι καλυμμένος...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο.

Εκεί θα δεις το κωδικό μοντέλου.

 

Αν και είμαι σίγουρος πως είναι FRD-L09

Την γνωρίζω την διαδρομή αλλά δεν το έχω το τηλέφωνο. Ρωτάω για να είμαι σίγουρος όταν το πάρω πως πρόκειται για το ευρωπαϊκό.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το "playlist creator" η κάνε αναζήτηση "playlist maker" και θα σου βγάλει Σχετικά apps.

 

Με το "playlist creator" θα είσαι καλυμμένος...

Έφτιαξα την playlist, την έκανα αντιγραφή στον φάκελο της μουσικής αλλά δε μπορώ να την βρω όταν πάω στον player.

Link to comment
Share on other sites

Την γνωρίζω την διαδρομή αλλά δεν το έχω το τηλέφωνο. Ρωτάω για να είμαι σίγουρος όταν το πάρω πως πρόκειται για το ευρωπαϊκό.

 

Frd-l09 ευρωπαϊκό 32gb

Frd-l19 ευρωπαϊκό 64gb

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα την playlist, την έκανα αντιγραφή στον φάκελο της μουσικής αλλά δε μπορώ να την βρω όταν πάω στον player.

 

Μπες απο file manager

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπες απο file manager

Με file manager που την άνοιξα μου εμφανίζει δυστυχώς απέτυχε η αναπαραγωγή του αρχείου.

Link to comment
Share on other sites

Με file manager που την άνοιξα μου εμφανίζει δυστυχώς απέτυχε η αναπαραγωγή του αρχείου.

 

Αν προσπαθείς να ανοίξεις playlist τύπου "m3u" με τον default player του honor, απλά σπαταλάς τον χρόνο σου. Δεν παίζει.

 

Γι αυτό σου έδωσα το συγκεκριμένο app που έχει και ενσωματωμένο.

 

Αλλιώς πας σε καθαρό player που μπορείς να φτιάξεις εκεί playlist και να τις επεξεργαστείτε και να βάλεις και οτι σειρά θες.

 

Ένα που χρησιμοποιώ είναι το Pi music player

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Frd-l09 ευρωπαϊκό 32gb

Frd-l19 ευρωπαϊκό 64gb

 

Ευχαριστώ!

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Από USB OTG υποστήριξη τι λέει; Αρκεί ένα οποιοδήποτε type c to USB, συνδέω και παίζει κανονικά από στικάκι κτλ; Διαβάζει μόνο από στικάκια ή μπορώ να συνδέσω και κάποιο οπτικό μέσο και να διαβάσει από εκεί κάποιο cd ας πούμε; Έχει δοκιμάσει κανείς τα παραπάνω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

programmer thanx for the info! κατι μαθαμε σημερα!

Αναλυτικοτατος programmer.. ευχαριστουμε για τις πληροφοριες..

Ελπίζω να ήταν κατανοητά όλα τα παραπάνω και χαίρομαι που βρήκατε χρήσιμη την δημοσίευση. Όπως είναι φυσικό κανείς δεν είναι γνώστης των πάντων, αλλά πιστεύω ότι είναι χρήσιμο να μαθαίνουμε και να ενημερωνόμαστε, ειδικά σε μια εποχή όπου η εξέλιξη της τεχνολογίας καθιστά την πληροφορία αρκετά ελκυστική. Επομένως οπότε γνωρίζω και μπορώ να απαντήσω σωστά-τεκμηριωμένα (η έστω με μια εισαγωγική/προσωπική άποψη) και βρίσκω χρόνο (πραγματικά ο χρόνος μου είναι πάντα περιορισμένος) είναι χαρά μου να συμμετέχω στις οποιεσδήποτε συζητήσεις. Με την σειρά μου λοιπόν να σας ευχαριστήσω και εγώ για την προσοχή σας.

 

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω την σειρά των τραγουδιών σε μια playlist;

Αγαπητέ φίλε αν ενδιαφέρεσαι να χρησιμοποιήσεις την εργοστασιακή εφαρμογή για την αναπαραγωγή μουσικής δες τα απαραίτητα βήματα εδώ: pix.sfly.com/NKRFvouz

Προσωπικά χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή από το PlayStore για καλύτερο έλεγχο αναπαραγωγής μουσικής, ωστόσο πιστεύω ότι και η παραπάνω εφαρμογή θα σε καλύψει.

 

Καλό σαββ/κο σε όλους!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από USB OTG υποστήριξη τι λέει; Αρκεί ένα οποιοδήποτε type c to USB, συνδέω και παίζει κανονικά από στικάκι κτλ; Διαβάζει μόνο από στικάκια ή μπορώ να συνδέσω και κάποιο οπτικό μέσο και να διαβάσει από εκεί κάποιο cd ας πούμε; Έχει δοκιμάσει κανείς τα παραπάνω;

 

Το OTG δουλεύει κανονικά, το έχω δοκιμάσει με USB Stick/Mircosd αλλά για να είμαι ειλικρινής όχι με εξωτερικό σκληρό. Ίσως αν ο εξωτερικός σκληρός λειτουργεί με εξωτερική τροφοδοσία, λογικά να τον αναγνωρίζει χωρίς πρόβλημα, αλλιώς θα πρέπει να εξετάσεις τις διαδρομές τιμών εισόδου/εξόδου σε τάση και ένταση (Volts,Watts) για να μην προκαλέσεις την οποιαδήποτε ζημιά.

 

Από εκεί και πέρα η θα χρειαστείς αντάπτορα από Type C to Mirco για να συνδέσεις το υπάρχων OTG που μπορείς να έχεις ή καθαρό hardware module Type C USB. Επειδή δεν θέλω να επισυνάψω κάποιο λίνκ (για την αποφυγή της πιθανής έννοιας προώθησης, του οποιοδήποτέ προϊόντος) απλά ψάξε για “Type C OTG” or even better “Huawei OTG” (i.e. ebay).

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους εχω γράψει και σε άλλα πόστ για αγορά τηλεφώνου αλλά εχω φάει σκάλωμα με το honor 8.....αλλα διαβάζοντας μπήκα σε σκέψεις...αξίζει να δωσω 395 σε (δόσεις)??? αν το πάρω να μείνω με το 6.0 Marshmallow και να μην παω στην 7??? δεν εχω δυο καρτες εχω μια το sar και με την μία είναι τοσο ψηλά??? για βοηθάτε παίδες και πείτε την γνώμη σας....ακόμα και για το 6Χ σκέφτομαι.....σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Πέρασα πριν τέσσερις μέρες με ota την 381 και έκανα κανονικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Εκεί που είχα με την προηγούμενη έκδοση 5 με 6 ώρες οθόνη, τώρα εξατμίζεται και βγάζω με το ζόρι 3-3.5..Υποτίθεται ότι θα βελτίωνε την αυτονομία ,αλλά τουλάχιστον στο δικό μου την έχει κάνει πολυ χειρότερη.Τι άλλο μπορώ να κάνω ;;Να ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Edited by tasosmtm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Πέρασα πριν τέσσερις μέρες με ota την 381 και έκανα κανονικά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.Εκεί που είχα με την προηγούμενη έκδοση 5 με 6 ώρες οθόνη, τώρα εξατμίζεται και βγάζω με το ζόρι 3-3.5..Υποτίθεται ότι θα βελτίωνε την αυτονομία ,αλλά τουλάχιστον στο δικό μου την έχει κάνει πολυ χειρότερη.Τι άλλο μπορώ να κάνω ;;Να ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Μπορείς να πας στην προηγούμενη αν θες, αλλά αν διαβάσεις τα προηγούμενα ποστ θα δεις πως έχουμε όλοι το ίδιο πρόβλημα.

 

Με το ζόρι εγώ βγάζω 3 ώρες.

Υπομονή για τις διορθώσεις αλλιώς πας πάλι πίσω. Πες μου το νούμερο που θες να επιστρέψεις να σου φτιάξω ένα μίνι οδηγό.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο τσακ για να το πάρω. Αυτά που διαβάζω για την μπαταρία δεν είναι και τα καλύτερα. Είναι τόσο τραγικά πραγματικά; Αποτελεί deal breaker το παραπάνω; Το θέμα αυτονομία είναι σημαντικό όπως και να το κάνουμε. Θα βελτιωθεί σίγουρα, έχει ανακοινωθεί κάτι, ή απλά ελπίζουμε να βελτιωθεί με κάποια αναβάθμιση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο κινητό η αυτονομία του είναι καλή ακόμα και με αυτά τα bug που εμφανίζονται στο καινούργιο emui. Τώρα, αν δεν σε νοιάζει το sar που κακά τα ψέματα είναι μεγάλο ακόμα και με τη μια κάρτα, είναι εύθραυστο, γρατζουνιά με το παραμικρό, ο ήχος σε μουσική είναι απλά μέτριος, τότε παρτο, είναι value for money με τα γκάζια που έχει.

 

Αν δεν βιάζεσαι το κινητό κάνε υπομονή για τον αντικαταστάτη...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οντως χειροτερη μπαταρια με την 381 σε σχεση με την 360, εκτος αυτου κατι πειραξαν στην καμερα, αργει λιγο παραπανω να ρυθμισει focus/φωτισμο στο tap on screen :wacko:

Παρεπιπτοντως η 381 μπαινει με την μεθοδο dload (εγκατασταση απο sd card)

 

Edit: διαβασα σε γερμανικο φορουμ οτι με την μεθοδο dload δε γινεται σωστη αναβαθμιση καθως δεν ενημερωνονται ολα τα αρχεια.

Για να γινει σωστο update me dload πρεπει να γινει επαναφορα σε ΜΜ και μετα να μπει η αναβαθμισμενη εκδοση nougat. :wacko:

ποστ 108 εδω για οποιον ξερει γερμανικα

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο κινητό η αυτονομία του είναι καλή ακόμα και με αυτά τα bug που εμφανίζονται στο καινούργιο emui. Τώρα, αν δεν σε νοιάζει το sar που κακά τα ψέματα είναι μεγάλο ακόμα και με τη μια κάρτα, είναι εύθραυστο, γρατζουνιά με το παραμικρό, ο ήχος σε μουσική είναι απλά μέτριος, τότε παρτο, είναι value for money με τα γκάζια που έχει.

 

Αν δεν βιάζεσαι το κινητό κάνε υπομονή για τον αντικαταστάτη...

 

Οταν μιλαμε για το σαρ ,εννοουμε κυριως κατα τη διαρκεια των κλησεων??Οταν το χρησιμοποιησουμε απλα για ιντερνετ με wifi η δεδομενα ειναι παλι υψηλο σε σχεση με αλλες συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Οποίος ενδιαφέρεται να πάει στην b380 είναι απλή διαδικασία μέσω του firmware update , επιλέγουμε το firmware στα 433 mb και μετά την επιλογή send to updater ,μετά πάμε στο WiFi επιλέγουμε το δίκτυο μας κρατώντας το πατημένο και επιλογή να αλλάξουμε τις ρυθμίσεις proxy σε χειροκίνητο ,γράφουμε localhost και 8080 ,πάμε και ψάχνουμε να μας βγάλει ενημέρωση λογισμικού θα μας βγάλει αλλά δεν το κατεβάζουμε πατάμε πάνω δεξιά να κατεβάσει το ολοκληρωμένο πακέτο μόλις το βγάλει πάμε στο WiFi ξανά αφαιρούμε τις ρυθμίσεις proxy και τώρα το κατεβάζουμε και το κάνουμε εγκατάσταση

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την βελτιώνει.

Ως και την 381 η αυτονομία δεν είναι καλή.

Εγώ πάντως μετά τις δοκιμές έχω γυρίσει στην 360 και περιμένω για όταν βγει κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να παρει αναβαθμιση παραπανω απο νουγκα; Ακουγεται τιποτα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να παρει αναβαθμιση παραπανω απο νουγκα; Ακουγεται τιποτα;

 

Το θεμα ειναι προσφερει κατι ουσιαστικο η αναβαθμιση λογισμικου ή απλα βαραινει περισσότερο τη συσκευη?Εγω βλεπω οτι με τις αναβαθμισεις εχουν θεμα οι περισσότεροι..

!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όσα κινητά είχα, όταν έκανα αναβάθμιση σε νέα έκδοση, σχεδόν πάντα είχα τελικά χειρότερο αποτέλεσμα από το αρχικό
Link to comment
Share on other sites

και γω συμφωνώ οτι συνήθως με τις αναβαθμίσεις πανε χειροτερα τα κινητα, αν εξαιρέσουμε την 4.4 που αναστήθηκαν αρκετα..

ας ελπίσουμε σε καμια μικρο-αναβάθμιση που να το βελτιώσουν αν και δε το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...