Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί δεν είναι σταθερή? το touch πρέπει να είσαι ο μόνος που το αναφέρει, η μπαταρία σχεδόν ίδια με πριν, την πέρασα την ημέρα που βγήκε από το hicare και φυσικά μετά από κάποιες μέρες έκανα reset αφού όντως η μπαταρία έφευγε γρηγορότερα, από τότε κανένα πρόβλημα

και για τις εφαρμογές όσες είχα και δούλευαν πριν αυτές έχω και δουλεύουν και τώρα

 

Συμφωνώ και εγώ. Κανένα πρόβλημα. Και η μπαταρία είναι ΟΚ χωρίς επαναφορά. Όσοι έχουν προβλήματα, ίσως είναι θέμα εφαρμογών, και όχι λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μόλις πήρα κι εγώ το διαμαντάκι προερχόμενος από S6 και μπορώ να πω πως μέσα σε δέκα λεπτά που το έβγαλα από συσκευασία και το ενεργοποίησα με κέρδισε αμέσως η οθόνη πολύ πιο φωτεινή καθαρά χρώματα και καλή ευκρίνεια, τα έβαλα δίπλα δίπλα και φαίνεται στα μάτια μου πιο όμορφο το Honor, αναβάθμιση δεν έκανε είμαι στην 6.0 ελληνικό από media markt, η ερώτηση μου είναι η εξής, έχει πάνω ζελατίνες μπρος πίσω η δεν διακρίνω εγώ καλά? Και τέλος αν έχουμε την εγγύηση της huawei για τα τρία χρόνια και τους τρεις μήνες αντικατάστασης, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις πήρα κι εγώ το διαμαντάκι προερχόμενος από S6 και μπορώ να πω πως μέσα σε δέκα λεπτά που το έβγαλα από συσκευασία και το ενεργοποίησα με κέρδισε αμέσως η οθόνη πολύ πιο φωτεινή καθαρά χρώματα και καλή ευκρίνεια, τα έβαλα δίπλα δίπλα και φαίνεται στα μάτια μου πιο όμορφο το Honor, αναβάθμιση δεν έκανε είμαι στην 6.0 ελληνικό από media markt, η ερώτηση μου είναι η εξής, έχει πάνω ζελατίνες μπρος πίσω η δεν διακρίνω εγώ καλά? Και τέλος αν έχουμε την εγγύηση της huawei για τα τρία χρόνια και τους τρεις μήνες αντικατάστασης, ευχαριστώ

και εγω το πηρα σημερα απο το media markt.ζελατινα δεν ειχε φορεμενη εβαλα ενα γιαλι αλλα δεν καθεται καλα γυρω γυρω.λεω να παρω αυτο https://warp.gr/tempered-glass-2-5d-full-face-huawei-honor-8.html.για το αν έχουμε την εγγύηση της huawei για τα τρία χρόνια και τους τρεις μήνες αντικατάστασης, οταν εκανα στο hicare εγραφη κατι ελεγε για vip αλα δεν εδωσα σημασια. ας μας πει καποιο αλλο παιδι αν ξερει σιγουρα. και απο το hicare που εκανα ελεκχο μου εβγαλε την αναβαθμιση σε nougat

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

και εγω το πηρα σημερα απο το media markt.ζελατινα δεν ειχε φορεμενη εβαλα ενα γιαλι αλλα δεν καθεται καλα γυρω γυρω.λεω να παρω αυτο https://warp.gr/tempered-glass-2-5d-full-face-huawei-honor-8.html.για το αν έχουμε την εγγύηση της huawei για τα τρία χρόνια και τους τρεις μήνες αντικατάστασης, οταν εκανα στο hicare εγραφη κατι ελεγε για vip αλα δεν εδωσα σημασια. ας μας πει καποιο αλλο παιδι αν ξερει σιγουρα. και απο το hicare που εκανα ελεκχο μου εβγαλε την αναβαθμιση σε nougat

 

θα προτιμούσα να έγραφε Honor αντί να έχει παράθυρο στο κάτω μέρος

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τόση ώρα για θήκες αλλά δεν βλέπω ποικιλία και γενικα μου βγάζουν φτηνιάρικο στυλ,έχετε καμία καλή πρόταση για κατάστημα κτλπ?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τόση ώρα για θήκες αλλά δεν βλέπω ποικιλία και γενικα μου βγάζουν φτηνιάρικο στυλ,έχετε καμία καλή πρόταση για κατάστημα κτλπ?

http://www.ebay.com/itm/252572295851?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=551513186311&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/191994309628?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=491598332739&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τόση ώρα για θήκες αλλά δεν βλέπω ποικιλία και γενικα μου βγάζουν φτηνιάρικο στυλ,έχετε καμία καλή πρόταση για κατάστημα κτλπ?

 

Πάρε την spigen κορυφαία και μετά nillkin

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνομαι κουραστικός αλλά πραγματικά έχω ενθουσιαστεί με την συσκευή, υπάρχει η δυνατότητα στον Chrome να μπορείς με το αποτύπωμα να scrrollαρεις τις σελίδες?
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς κάποιο tempered glass που να καμπυλωνει στις άκρες ώστε να καλύπτει πλήρως την οθόνη του;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου σταθερή, έχω επιλέξει εφαρμογές να κλείσουν και τις crashαρει...

Στο άκυρο πετάει πως το viber ή Facebook δεν ανταποκρίνεται και πετάει 3 επιλογές για το τι θέλω να κάνω;

 

 

Εφαρμογές όπως fb και messenger κολλάνε σε σχέση με την android 6 κάποιες άλλες δεν τρέχουν καν και το shift work schedule κολλάει και κάνει scroll μόνο του. Το sygic και navigon δεν ανοίγουν, έπρεπε να προσθέσω τχτ Αρχείο με παραμέτρους, ευτυχώς το support της sygic ανταποκρίθηκε άμεσα.

 

Κάθε 5 λεπτά πετάει πως το messenger είναι ενεργοβ. εφαρμογή, ενώ είναι κλειστή.

 

Η μπαταρία σε σχέση με την 6ρα φεύγει νερό. (Δεν έχει γίνει καμία αλλαγή απ οτι πρίν που είχα την 6ρα)

 

Έχει γίνει factory reset.

 

Το touch πάνω δεξιά έχει πρόβλημα.

 

Όλα αυτά δεν τα είχα πρίν και δούλευαν όλα ρολόι...

 

Στη βελτιστοποίηση είχα 37-40 τώρα έχω 48-52

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου σταθερή, έχω επιλέξει εφαρμογές να κλείσουν και τις crashαρει...

Στο άκυρο πετάει πως το viber ή Facebook δεν ανταποκρίνεται και πετάει 3 επιλογές για το τι θέλω να κάνω;

 

 

Εφαρμογές όπως fb και messenger κολλάνε σε σχέση με την android 6 κάποιες άλλες δεν τρέχουν καν και το shift work schedule κολλάει και κάνει scroll μόνο του. Το sygic και navigon δεν ανοίγουν, έπρεπε να προσθέσω τχτ Αρχείο με παραμέτρους, ευτυχώς το support της sygic ανταποκρίθηκε άμεσα.

 

Κάθε 5 λεπτά πετάει πως το messenger είναι ενεργοβ. εφαρμογή, ενώ είναι κλειστή.

 

Η μπαταρία σε σχέση με την 6ρα φεύγει νερό. (Δεν έχει γίνει καμία αλλαγή απ οτι πρίν που είχα την 6ρα)

 

Έχει γίνει factory reset.

 

Το touch πάνω δεξιά έχει πρόβλημα.

 

Όλα αυτά δεν τα είχα πρίν και δούλευαν όλα ρολόι...

 

Facebook δεν έχω, το viber δεν είχε κανένα πρόβλημα και χωρίς reset, η μπαταρία είναι όπως πριν και το touch άψογο επίσης όπως και πριν

έκανες επαναφορά δεδομένων για τις εφαρμογές μετά?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα έκανα και το έστησα απ την αρχή πάλι, θέματα πολλά. Θα κάνω rollback και θα περιμένω καινούριο ΟΤΑ

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε παρακαλώ κάποιος να μου πει πόσο screen on time έχετε με δεδομένα ανοιχτά και χρήση σχετικά νορμάλ ?

 

5 ώρες πάνω κάτω

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα πώς την βλέπετε; π.χ. το Honor 6 είναι οκ αλλά χάνει σε πολλά σημεία.

Π.χ. Τα χρώματα, το sharpness (αυτό δε μου αρέσει στο honor 6) και όταν ο καιρός είναι μουντός συννεφιασμένος κτλ, πώς είναι οι φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες που είδα σε κάποιο review έχω την αίσθηση πως το sharpness δυστυχώς παραμένει και στο 8.

Χρωματικά όμως πιο γλυκό από το μουντό 6 ενώ στις νυχτερινές είναι υπερβελτιωμενο.

Στο βίντεο παντως εξακολουθεί να υστερεί σημαντικά πχ με τον ανταγωνιστή του ( λόγω ίδιας περιπου τιμης) zuk z2 pro.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα για double tap to sleep μετά την αναβάθμιση?

 

οχι δε το εχουν βαλει

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα για double tap to sleep μετά την αναβάθμιση?

 

βάλε το widget κλείδωμα οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

 

ότι έχουμε κάνει από 20/01 μέσω hicare

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως αλλαζω απο Huawei Swype σε Google keyboard;

Ρυθμισεις>συνθετες ρυθμισεις>γλωσσα και εισαγωγη>προεπιλεγμενο πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...