Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα γιατί δεν μου ήρθε ακόμα;

 

Θα ερθει. Δεν την παιρνουν ολοι ταυτοχρονα. Πηγαινε και απο την ενημερωση συσκευης και κανε καμια ανζητηση χειροκινητα που που και που.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε το έξυπνο πλήκτρο για να κατεβάζετε την μπάρα ειδοποιήσεων? Λειτουργεί κανονικά? Επειδή στο δικό μου δεν λειτουργεί πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε το έξυπνο πλήκτρο για να κατεβάζετε την μπάρα ειδοποιήσεων? Λειτουργεί κανονικά? Επειδή στο δικό μου δεν λειτουργεί πάντα.

 

Και σε μενα το κανει..και οταν παταω βελτιστοποίηση ξανα δουλευει

!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε το έξυπνο πλήκτρο για να κατεβάζετε την μπάρα ειδοποιήσεων? Λειτουργεί κανονικά? Επειδή στο δικό μου δεν λειτουργεί πάντα.

 

Μια χαρά μου δουλεύει εμένα, δεν έχω παρατηρήσει ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Επίσης επιβεβαιώνω την καλύτερη μπαταρία με την τελευταία έκδοση. Τουλάχιστον σε standby. Σε λειτουργία δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο αλλά από την άλλη του πίνω το αίμα σε 4g...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,έχω παραγγείλει το κινητό και το περιμένω αύριο μεθαύριο. Απ ότι διαβάζω είναι σφαιρατο κ από ομορφιά ότι καλύτερο έχω δει τελευταία (το μπλε παρήγγειλα).

Όμως με προβληματίζει αυτό που διάβασα σήμερα το πρωί με τα screen protector σε σημείο που σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία.

Απ ότι κατάλαβα κανένα τζαμακι δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Από τα απλά screen protectors παλι τα ίδια?? Είναι πολύ όμορφο το κινητό αλλά έτσι που το βλέπω με τα τζαμακια χαλάει όλο το σκηνικό.

Link to comment
Share on other sites

Οι απλές μεμβράνες το καλύπτουν ολόκληρο. Το tempered glass λόγω ακαμψίας, δεν γίνεται να πάρει την κλίση της οθόνης περιμετρικά, οπότε δεν την καλύπτει τελείως. Υπάρχουν όμως ποιότητες και ποιότητες. Κάποια καλύπτουν τελείως την οθόνη, αλλά αφήνουν μικρά κενά πάνω και κάτω κοντά στις άκρες της συσκευής, πράγμα που δεν ενοχλεί παρά μόνο αισθητικά. Υπάρχουν και χειρότερα tempered τα οποία δεν καλύπτουν ούτε την οθόνη καλά καλά. Δεν είναι αρκετό για να σε αποτρέψει απο την αγορά του νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα προστασίας σε παροτρύνει να ακυρώσεις την παραγγελία καντο. Δυστυχώς όλα αφήνουν κενό και όσα δεν αφήνουν ξεκολλανε λόγο της καμπυλοτητας.

Γενικά όλα τα κινητά σε αυτό το σχέδιο αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα...

 

Αν θες κάτι που θα σου προσφέρει προστασία είναι οι θήκες τύπου book ή φουλ θήκη σιλικόνης που αισθητικά εμένα με χαλάει και προκαλεί λιγότερη ευαισθησία στο touch κοινός πρέπει να βάζεις δύναμη...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι εντάξει για αισθητικούς λόγους προβληματιζομαι περισσότερο. Βρήκα και απλή μεμβράνη που λέει ότι το καλύπτει ολόκληρο, οποτε όταν την δοκιμάσω θα πω εντυπώσεις.Τώρα για θήκες τύπου βιβλίο δεν μου αρέσουν.
Link to comment
Share on other sites

Οι απλές μεμβράνες το καλύπτουν ολόκληρο. Το tempered glass λόγω ακαμψίας, δεν γίνεται να πάρει την κλίση της οθόνης περιμετρικά, οπότε δεν την καλύπτει τελείως. Υπάρχουν όμως ποιότητες και ποιότητες. Κάποια καλύπτουν τελείως την οθόνη, αλλά αφήνουν μικρά κενά πάνω και κάτω κοντά στις άκρες της συσκευής, πράγμα που δεν ενοχλεί παρά μόνο αισθητικά. Υπάρχουν και χειρότερα tempered τα οποία δεν καλύπτουν ούτε την οθόνη καλά καλά. Δεν είναι αρκετό για να σε αποτρέψει απο την αγορά του νομίζω.

 

Όχι, δεν καλύπτουν όλη την οθόνη οι απλές πλαστικές μεμβράνες, δυστυχώς....μια που δοκίμασα είναι πιο στενή κι από κάποια τζαμάκια.

 

Εγώ εναπόθεσα τις ελπίδες μου για πλήρη κάλυψη εδώ...όπως το βλέπω από τις φωτογραφίες, το τζαμάκι μπορεί να είναι στενό όπως τα περισσότερα, αλλά η θήκη καλύπτει τα "κενά" σημεία, μην αφήνοντάς τα εκτεθειμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι εντάξει για αισθητικούς λόγους προβληματιζομαι περισσότερο. Βρήκα και απλή μεμβράνη που λέει ότι το καλύπτει ολόκληρο, οποτε όταν την δοκιμάσω θα πω εντυπώσεις.Τώρα για θήκες τύπου βιβλίο δεν μου αρέσουν.

 

Για πες ποιά βρήκες

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το θέμα προστασίας σε παροτρύνει να ακυρώσεις την παραγγελία καντο. Δυστυχώς όλα αφήνουν κενό και όσα δεν αφήνουν ξεκολλανε λόγο της καμπυλοτητας.

Γενικά όλα τα κινητά σε αυτό το σχέδιο αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα...

 

Αν θες κάτι που θα σου προσφέρει προστασία είναι οι θήκες τύπου book ή φουλ θήκη σιλικόνης που αισθητικά εμένα με χαλάει και προκαλεί λιγότερη ευαισθησία στο touch κοινός πρέπει να βάζεις δύναμη...

 

Σε τέτοιες θήκες η οθόνη μπορεί να μην καλύπτεται καθόλου (πχ αν έχεις θήκη "βιβλίο" χωρίς μεμβράνη ή τζαμάκι) ή να καλύπτεται όπως ακριβώς καλύπτεται με οποιοδήποτε τζαμάκι...γιατί να θέλει περισσότερη δύναμη;

 

Είχα τζαμάκι και σαφώς δεν ήθελε περισσότερη δύναμη

Link to comment
Share on other sites

Για πες ποιά βρήκες

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον, μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα αυτη απο γερμανικο amazon! https://www.amazon.de/gp/product/B01M7SF6AG/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

λεει οτι το καλυπτει ολοκληρο.. τωρα θα δειξει..

Edited by Hlias87
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν καλύπτουν όλη την οθόνη οι απλές πλαστικές μεμβράνες, δυστυχώς....μια που δοκίμασα είναι πιο στενή κι από κάποια τζαμάκια.

Η απλές μεμβράνες μπορουν να το καλύψουν ολόκληρο, ειδικα αν χρησιμοποιήσεις και πιστολάκι μαλλιών για να ζεστανεις τις άκρες (δοκιμασμένο).

Αλλά, προφανώς και εκεί υπάρχουν διάφορες ποιότητες και μεγέθη, οπότε μπορεί να έπεσες σε κακή.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε τέτοιες θήκες η οθόνη μπορεί να μην καλύπτεται καθόλου (πχ αν έχεις θήκη "βιβλίο" χωρίς μεμβράνη ή τζαμάκι) ή να καλύπτεται όπως ακριβώς καλύπτεται με οποιοδήποτε τζαμάκι...γιατί να θέλει περισσότερη δύναμη;

 

Είχα τζαμάκι και σαφώς δεν ήθελε περισσότερη δύναμη

 

Κάπου σε έχασα, οι θήκες Βιβλίο καλύπτουν την οθόνη και εξασφαλίζουν το κινητό όταν το χεις σε τσέπη, τσάντα και ξέρω γω που αλλού...

 

Δύναμη θέλει όταν μπει σε τέτοια θήκη.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα η ενημέρωση.

Το μόνο που αντιμετώπιζα πάντα εξακολουθεί να υπάρχει, όταν το συνδέω να ανεβάζω στον υπολογιστή φωτογραφίες πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση και μόνο χειροκίνητα το ρυθμίζω να ανοίξει τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Με ενα τζαμακι nillkin amazing h+ και μια θηκη spigen εισαι ετοιμος. Ετσι που αγκαλιζει η θηκη το κινητο το προστατευει απο το παραμικρο, ακομα και εκεινο το χιλιοστο που μενει ακαληπτο περιμετρικα απο το τζαμακι, ειναι σε σημειο τετοιο που ειναι σχεδον αδυνατον, χαρη στη θηκη να παθει το παρμικρο. Αυτο το συνδιασμο εχω και δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε κι εμένα η ενημέρωση.

Το μόνο που αντιμετώπιζα πάντα εξακολουθεί να υπάρχει, όταν το συνδέω να ανεβάζω στον υπολογιστή φωτογραφίες πηγαίνει αυτόματα στην φόρτιση και μόνο χειροκίνητα το ρυθμίζω να ανοίξει τα αρχεία.

 

Σε ολα τα huawei ετσι πρεπει να ειναι. Και ενα αλλο μοντελο που εχω το ιδιο κανει. Δεν νομιζω πως προκειται για bug αλλα καθαρα για επιλογη της εταιρειας και δεν το βλεπω απαραιτητα σαν αρνητικο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω μείνει στην 131 αξίζει να έρθω στην τελευταία έκδοση κατά τη γνώμη σας;

 

Με κλειστά μάτια...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η απλές μεμβράνες μπορουν να το καλύψουν ολόκληρο, ειδικα αν χρησιμοποιήσεις και πιστολάκι μαλλιών για να ζεστανεις τις άκρες (δοκιμασμένο).

Αλλά, προφανώς και εκεί υπάρχουν διάφορες ποιότητες και μεγέθη, οπότε μπορεί να έπεσες σε κακή.

 

Είναι θέμα διαστάσεων...έχεις δοκιμάσει εσύ προσωπικά κάποια πλαστι΄κη μεμβράνη, ώστε αποδεδειγμένα να ξέρουμε ότι καλύπτει το σύνολο της οθόνης;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ενα τζαμακι nillkin amazing h+ και μια θηκη spigen εισαι ετοιμος. Ετσι που αγκαλιζει η θηκη το κινητο το προστατευει απο το παραμικρο, ακομα και εκεινο το χιλιοστο που μενει ακαληπτο περιμετρικα απο το τζαμακι, ειναι σε σημειο τετοιο που ειναι σχεδον αδυνατον, χαρη στη θηκη να παθει το παρμικρο. Αυτο το συνδιασμο εχω και δεν καταλαβαινει τιποτα..

 

Ο "κίνδυνος" είναι ότι από το πλάι μπορεί εύκολα να διεισδύσουν σωματίδια - και λόγω των περιθωρίων είναι δυνατός ο εγκλωβισμός και η συσσώρευσή τους εκεί - ικανά να αφήσουν σημάδι στην οθόνη όταν πατηθεί το τζαμάκι στις άκρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάπου σε έχασα, οι θήκες Βιβλίο καλύπτουν την οθόνη και εξασφαλίζουν το κινητό όταν το χεις σε τσέπη, τσάντα και ξέρω γω που αλλού...

 

Δύναμη θέλει όταν μπει σε τέτοια θήκη.

 

Καθότι το κινητό δεν φαίνεται να έχει κάποιο ενισχυμένο γυαλί, μόνο η θήκη "βιβλίο" δεν είναι αρκετή, πρέπει να μπει τζαμάκι (ή μεμβράνη).

 

...είπες ότι με το τζαμάκι επηρεάζεται η ευασθησία της οθόνης, οπότε λέω ότι, αν σε ενδιαφέρει η προστασία της οθόνης, ακόμη και με τέτοια θήκη κάτι πρέπει να του φορέσεις (διαφορετικά μπορέι να κάνει ψιλές γρατσουνιές κι από το νύχι του δαχτύλου, μεσοπρόθεσμα).

...οπότε και με τέτοια θήκη δεν γλιτώνεις το τζαμάκι (κι ότι αρνητικά τυχόν το συνοδεύουν), αυτό είπα

Link to comment
Share on other sites

Σε ΟΤΑ αναβάθμιση δε θα κανει format, σωστά;

 

Όχι, δεν χάνεις τίποτα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

 

Καθότι το κινητό δεν φαίνεται να έχει κάποιο ενισχυμένο γυαλί, μόνο η θήκη "βιβλίο" δεν είναι αρκετή, πρέπει να μπει τζαμάκι (ή μεμβράνη).

 

...είπες ότι με το τζαμάκι επηρεάζεται η ευασθησία της οθόνης, οπότε λέω ότι, αν σε ενδιαφέρει η προστασία της οθόνης, ακόμη και με τέτοια θήκη κάτι πρέπει να του φορέσεις (διαφορετικά μπορέι να κάνει ψιλές γρατσουνιές κι από το νύχι του δαχτύλου, μεσοπρόθεσμα).

...οπότε και με τέτοια θήκη δεν γλιτώνεις το τζαμάκι (κι ότι αρνητικά τυχόν το συνοδεύουν), αυτό είπα

 

Που ακριβώς λέω για τζαμακι;

 

 

Αν θες κάτι που θα σου προσφέρει προστασία είναι οι θήκες τύπου book ή φουλ θήκη σιλικόνης που αισθητικά εμένα με χαλάει και προκαλεί λιγότερη ευαισθησία στο touch κοινός πρέπει να βάζεις δύναμη...

 

Επίσης και τζαμί να του βάλεις αν πιεστεί θα σπάσει η οθόνη.

 

Το τζαμακι προστατεύει τις γρατζουνιές και απο πτώση σου παρέχει λίγο περισσότερο αντοχή, κάτι που το κερδίζεις και με τη θήκη book...

Απο την άλλη μια θήκη "Βιβλίο" σου παρέχει προστασία σε όλες τις γωνιές, πλάτη, και φυσικά οθόνη...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα διαστάσεων...έχεις δοκιμάσει εσύ προσωπικά κάποια πλαστι΄κη μεμβράνη, ώστε αποδεδειγμένα να ξέρουμε ότι καλύπτει το σύνολο της οθόνης?

Φυσικά, γι'αυτό και γράφω "δοκιμασμένο". Προφανώς όμως, οπως και στα τζαμακια, υπάρχουν και στις μεμβράνες ποιότητες.

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση. Δεν είναι απαραίτητη η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...