Jump to content

Motorola Moto X Force


zerow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το ενισχυμένο μοντέλο της Motorola.

 

http://i68.tinypic.com/ykx34.jpg

 

- Dimensions 149.8 x 78 x 9.2 mm

- Weight 169

- DISPLAY AMOLED

- Size 5.4 inches (~69.8% screen-to-body ratio)

- Resolution 1440 x 2560 pixels (~540 ppi pixel density)

- Protection Shatterproof

- Chipset Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810

- MEMORY Card slot microSD, up to 200 GB (dedicated slot)

- Internal 32/64 GB, 3 GB RAM

- CAMERA Primary 21 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash

- Features 1.4 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, auto-HDR

- Video 2160p@30fps, 1080p@30fps, HDR

- Secondary 5 MP, f/2.0, LED flash

- COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot

- Bluetooth v4.1, A2DP, EDR, LE

- Infrared port

- USB microUSB v2.0

- Accelerometer, gyro, proximity, compass

- Fast battery charging

- Wireless Charging (Qi/PMA-enabled)

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP3/AAC+/WAV/Flac player

- MP4/H.264 player

BATTERY Non-removable Li-Ion 3760 mAh battery

Stand-by Up to 500 h (3G)

Talk time Up to 25 h (3G)

 

 

To έβγαλε "προσφορά" το expansys στα 550ε

http://www.expansys.com.gr/motorola-moto-x-force-32gb-black-ballistic-nylon-285326/

 

Πώς σας φαίνεται σε αυτή την τιμή ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, έχει κλείσει 6μηνο σχεδόν πλέον.. Είχα το Turbo 2 για λίγες ημέρες, μοντέλο προπαραγωγής, αλλά καθότι κάτοχος του moto maxx, είχα πει να μην επενδύσω και στο Turbo 2..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ποσο το γουσταρω αυτο το τηλ!!! Κριμα που δεν εχω να το παρω..Αν ειχε κ τα ηχεια του moto x style θα ηταν 100% τελειο!!!

 

Δεν ειναι front dual stereo ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως δεν εχει στερεο ηχεια κ δεν μπορω να καταλαβω το γιατι ...Βλεπω η τιμη πηγε στα 529..Με την υπερθερμανση του snp810 πως τα παει;;Ξερεις κανεις ;;;
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πέσει κανένα κατοστάρικο ακόμα... Για μας τους ατζαμήδες που μας πέφτει από τα χέρια :lol:

Υπάρχει κανένα πλάνο να μπει η οθόνη αυτή και σε άλλα μοντέλα μελλοντικά;

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, έχει κλείσει 6μηνο σχεδόν πλέον.. Είχα το Turbo 2 για λίγες ημέρες, μοντέλο προπαραγωγής, αλλά καθότι κάτοχος του moto maxx, είχα πει να μην επενδύσω και στο Turbo 2..

Πως σου φανηκε φιλε μου;;Ειδες θεματα με υπερθερμανση;;;Το ηχειο ηταν ποιοτικο;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα σας ,

Θελω τη βοήθεια όποιου πιστεύει πως μπορεί να βοηθήσει.

Εχω μία συσκευή οπως γραφω και στον τίτλο, Motorola X force.

το οποίο δεν εχει περασμένο το IMEI ενω εχω τον κωδικό, και δεν πιάνει σήμα. Είναι σε αγγλικό παροχο η συσκευή, δε γνωτιζω ομως σε ποιον, και θα ηθελα να μου πείτε αν είναι εφικτό να γίνει, και αν μπορώ να στείλω καπου το κινητό για να μου το φτιάξουν

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ανασύρω αυτό το νήμα, καθώς έχω κάποιο ερώτημα για το συγκεκριμένο κινητό.

Η εναπομείνασα μνήμη RAM του, μετα από εγκατασταση μιας σειράς app όπως Viber, Whatsapp, Google+ etc φτάνει στα 600 ΜΒ...

Με σχεδόν τα ίδια app εγκατεστημένα σε κινητά με 2 ΜΒ RAM, έμεναν πάλι περίπου 600ΜΒ...

Εχει κανείς κάποια εμπειρία από το δικό του X Force?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα σου πω για το συγκεκριμένο αλλά για σχεδόν όλες τις Android συσκευές... όσο περισσότερη RAM έχουν, τόσο περισσότερη καταλαμβάνουν κατά τη λειτουργία τους. Δεν αποτελεί πρόβλημα, έτσι λειτουργεί το android και σε περίπτωση που χρειαστεί extra ram, βρίσκει τρόπο να την ελευθερώσει. Μη σε απασχολεί αυτό δηλαδή...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο πριν 5μηνες περιπου. ολα καλα. ειμαι στη vodafone καρτοκινητη. απο ενδειξεις σηματος δεδομενων εχω μονο "4G"(τις πιο πολλες φορες) "H"(μερικες φορες) "E"(σπανια). δεν εχω ενδειξη ποτε "3G" και "H+". υποδηλωνει καποιο προβλημα συμβατοτητας με τα ελληνικα δικτυα αυτο? απο ελεγχο ταυτ στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι ειναι απο βελγιο. (απο το μαγαζι μου ειπαν γαλλια). κατα τα αλλα ειναι ενα εξαιρετικο τλφ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εκει που εισαι πιανεις καλο 4γ, τι τα θες τα αλλα?

Για δοκιμή κλειδωσε σε 3γ και 2γ αντίστοιχα....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο πριν 5μηνες περιπου. ολα καλα. ειμαι στη vodafone καρτοκινητη. απο ενδειξεις σηματος δεδομενων εχω μονο "4G"(τις πιο πολλες φορες) "H"(μερικες φορες) "E"(σπανια). δεν εχω ενδειξη ποτε "3G" και "H+". υποδηλωνει καποιο προβλημα συμβατοτητας με τα ελληνικα δικτυα αυτο? απο ελεγχο ταυτ στην αντιπροσωπεια μου ειπαν οτι ειναι απο βελγιο. (απο το μαγαζι μου ειπαν γαλλια). κατα τα αλλα ειναι ενα εξαιρετικο τλφ.

 

To H στην ουσία είναι ενισχυμένο 3G, άρα είσαι μια χαρά, δεν έχεις κάτι να σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά δώστε μία βοήθεια. Φίλος αγόρασε από γνωστό του αυτό το κινητό. Το κινητό έχει αγοραστεί από Αγγλία. Δυστυχώς απόδειξη δεν υπάρχει. Υπάρχει πρόβλημα στην οθόνη μια κατακόρυφη γραμμή.

Σε επικοινωνία με την εδώ αντιπροσωπία είπαν ότι βλέπουν ότι είναι αγορασμένο από Αγγλία και λόγω ειδικής συμφωνίας καλύπτεται μόνο με ένα χρόνο εγγύηση ο οποίος έχει περάσει.

Έχει κάποιος να κάτι να προτείνει?

Σκέφτομαι να ψαχτω με Κανά μέιλ στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, στην Αγγλία η Moto δίνει 1 χρόνο. Δεδομένου ότι το τηλ. είναι UK αγορασμενο, σε συνδυασμό με το ότι δεν ήρθε Ελλάδα, σωστά στα λένε.

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, στην Αγγλία η Moto δίνει 1 χρόνο. Δεδομένου ότι το τηλ. είναι UK αγορασμενο, σε συνδυασμό με το ότι δεν ήρθε Ελλάδα, σωστά στα λένε.

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

 

ok. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσωπικά το Moto. Αλλά επειδή μπορεί να είμαι λίγο προκατειλημμένος μιας και μου αρέσουν πολύ γενικά τα motorola, δες και εδώ : http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7555&idPhone2=7606

 

Για μένα το LG έχει ελαφρώς μεγαλύτερο οθόνη αλλά είναι αρκετά βαρύτερο και έχει πολύ χειρότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...