Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα παιδια που εχουν ασχοληθει με root και custom recovery ( μιας και μπορουμε απο οτι καταλαβα να κανουμε και τις αναβαθμισεις OTA ).

Με τι τροπο τα κανατε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τα παιδια που εχουν ασχοληθει με root και custom recovery ( μιας και μπορουμε απο οτι καταλαβα να κανουμε και τις αναβαθμισεις OTA ).

Με τι τροπο τα κανατε?

 

Κάνεις unroot το τηλέφωνο και μετά κατεβάζεις μέσω ΟΤΑ την ενημέρωση, μετά θα σε πετάξει στο custom recovery και θα πρέπει να διαλέξεις το update.zip χειροκίνητα για να κάνει την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελει καποια ενεργοποιηση διοτι απλα δεν εχει led. Αλλα οκ...μπορεις να ζησεις και χωρις αυτο :)

Ναι το ξερω οτι δεν εχει led απλα στο update ελεγε κατι για φλας στις κλησεις και ελεγα μηπως το χρησιμοποιουσαν αντι για το led.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις unroot το τηλέφωνο και μετά κατεβάζεις μέσω ΟΤΑ την ενημέρωση, μετά θα σε πετάξει στο custom recovery και θα πρέπει να διαλέξεις το update.zip χειροκίνητα για να κάνει την αναβάθμιση.

 

το root και το custom recovery εννοω πως τα κανατε?

Link to comment
Share on other sites

το root και το custom recovery εννοω πως τα κανατε?

 

ααα...οκ

Για το custom recovery

http://www.needrom.com/download/twrp-3-0-2-0-64bit/

Και πως να κάνεις εγκατάσταση και το custom recovery και πως να το κάνεις root

https://giveawaytricks.in/root-install-twrp-oukitel-k6000-pro/

Link to comment
Share on other sites

ααα...οκ

Για το custom recovery

http://www.needrom.com/download/twrp-3-0-2-0-64bit/

Και πως να κάνεις εγκατάσταση και το custom recovery και πως να το κάνεις root

https://giveawaytricks.in/root-install-twrp-oukitel-k6000-pro/

 

το twrp δουλευει κανονικα και στα 32bit?

 

update*

Κατεβασα οτι ακριβως περιγραφει το δευτερο link που δινεις και δουλεψαν ολα οκ αν και λεει πως το twrp ειναι για την v12

Edited by Tearstios
Link to comment
Share on other sites

το twrp δουλευει κανονικα και στα 32bit?

 

update*

Κατεβασα οτι ακριβως περιγραφει το δευτερο link που δινεις και δουλεψαν ολα οκ αν και λεει πως το twrp ειναι για την v12

 

Ναι απ'ότι φαίνεται δουλεύει γενικώς και σε άλλε εκδόσεις. Να σου πω την αλήθεια δε το σκαλίζω άλλο το τηλεφωνό μου και δε τα έχω δοκιμάσει. Όλα όσα είχα πριν από αυτό τους είχα αλλάξει τα φώτα. Επειδή όμως βαρέθηκα είπα να ηρεμήσω λίγο...:cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφορουμιτες τελικα το παρειγιλα απο tinydeal, θα γινω κι εγω μελος του κλαμπ σας

 

Καλώς όρισες!!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Μήπως έχει κανείς το GOLD να μας πει εντυπώσεις από το χρώμα?

Είναι πολύ "περίεργο" για άντρα ή με μια θήκη το σώζεις? :lol:

 

Επίσης, έχει bezels τελικά ή όχι? Στις φωτό φαίνεται να μην έχει, γιαυτό ρωτάω.

Edited by Mitsubae
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Μήπως έχει κανείς το GOLD να μας πει εντυπώσεις από το χρώμα?

Είναι πολύ "περίεργο" για άντρα ή με μια θήκη το σώζεις? :lol:

 

Επίσης, έχει bezels τελικά ή όχι? Στις φωτό φαίνεται να μην έχει, γιαυτό ρωτάω.

Η οθονη ειναι bezeless αλλα γυρω απο αυτην εχει μια μαυρη μπορντουρα η οποια την κανει να φαινεται πως δεν ειναι bezelss. Ακομη και ετσι ομως ειναι ομορφη

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι bezeless αλλα γυρω απο αυτην εχει μια μαυρη μπορντουρα η οποια την κανει να φαινεται πως δεν ειναι bezelss. Ακομη και ετσι ομως ειναι ομορφη

 

Ευχαριστώ zenix!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα καλώδιο φόρτισης με μαγνήτη. Για όσους δε ξέρουν είναι αυτό εδώ ακριβώς αλλά με usb type b αντί για του iphone οπως δείχνει το βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=pPga2ZHpPhw

 

Έκανα την πρώτη φόρτιση και συνέβη κάτι εκπληκτικό!!! Η μπαταρία μου ήταν σαν να ζωντάνεψε. Εκεί που το κινητό κρατούσε 2μιση μέρες (με τη δική μου χρήση) ξαφνικά με την ίδια χρήση μπήκα στην 4η μέρα και μου μένει και άλλο 32%!!!! Μόλις τελειώσει θα το φορτίσω για δεύτερη φορά να το επιβεβαιώσω. Πραγματικά αισθητή διαφορά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα καλώδιο φόρτισης με μαγνήτη. Για όσους δε ξέρουν είναι αυτό εδώ ακριβώς αλλά με usb type b αντί για του iphone οπως δείχνει το βίντεο.

https://www.youtube.com/watch?v=pPga2ZHpPhw

 

Έκανα την πρώτη φόρτιση και συνέβη κάτι εκπληκτικό!!! Η μπαταρία μου ήταν σαν να ζωντάνεψε. Εκεί που το κινητό κρατούσε 2μιση μέρες (με τη δική μου χρήση) ξαφνικά με την ίδια χρήση μπήκα στην 4η μέρα και μου μένει και άλλο 32%!!!! Μόλις τελειώσει θα το φορτίσω για δεύτερη φορά να το επιβεβαιώσω. Πραγματικά αισθητή διαφορά!!!!

Δεν νομιζω οτι εκανε κατι παραπανω το καλωδιο. Αυτο που πρεπει να πω ειναι οτι μετα απο μερικες φορτισεις που εκανα με το gadgetακι που μετραει volt, mah, κ.λπ, παρατηρησα οτι οταν φτασει στο 100%, η μπαταρια συνεχιζει να φορτιζει για τουλαχιστον 1 ωρα ακομη. Οποτε την επομενη φορα θυμηθειτε να το αφησετε στην πριζα παραπανω απο μια ωρα μετα το 100%.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κ γω αυτο το γκατζετακι. Εννοεις πως μετά απο την 1 ωρα αφού σου δειξει 100% σταματανε οι μετρήσεις και στα amp δειχνει 0;

Ισως να παιζει ρολο το καλωδιο. Το συγκεκριμενο σηκωνει 2Α φορτιση. Το μαμισιο δε ξερω κατα ποσο ειναι ταχυ-καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κ γω αυτο το γκατζετακι. Εννοεις πως μετά απο την 1 ωρα αφού σου δειξει 100% σταματανε οι μετρήσεις και στα amp δειχνει 0;

Ισως να παιζει ρολο το καλωδιο. Το συγκεκριμενο σηκωνει 2Α φορτιση. Το μαμισιο δε ξερω κατα ποσο ειναι ταχυ-καλωδιο.

 

Ναι αυτο εννοω. Για παραπανω απο μια ωρα η μπαταρια συνεχιζει να φορτιζει και ας δειχνει 100%, χρησιμοποιωντας εναν απλο φορτιστη και καλωδιο στα 2Α. Για τσεκαρε το και συ να μας πεις. Την επομενη φορα θα χρησιμοποιησω τον μαμισιο ο οποιος ειναι fast charger και θα γραψω ποση ωρα παραπανω θελει φορτιση.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εδώ και αρκετές μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον ήχο κλήσεων στο oukitel k6000 pro.

Δεν ακουγεται!

Οποτε με παιρνουν τηλεφωνο , δεν ακουγεται ο ήχος.

Το έχω ρυθμίσει στη μεγαλύτερη ένταση + δόνηση, και δουλεύει μόνο η δόνηση.

Και ήχο χωρίς δόνηση να βάλω όμως, δεν ακουγεται ο ήχος όταν με καλουν.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα?!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εδώ και αρκετές μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τον ήχο κλήσεων στο oukitel k6000 pro.

Δεν ακουγεται!

Οποτε με παιρνουν τηλεφωνο , δεν ακουγεται ο ήχος.

Το έχω ρυθμίσει στη μεγαλύτερη ένταση + δόνηση, και δουλεύει μόνο η δόνηση.

Και ήχο χωρίς δόνηση να βάλω όμως, δεν ακουγεται ο ήχος όταν με καλουν.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς τέτοιο πρόβλημα?!

 

Όταν παίζει κάποιο βίντεο ή κάποιο παιχνίδι έχεις ήχο? Αν ναι τότε δεν έχεις πρόβλημα hardware στο κινητό.

Θα πρέπει να του κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Λογικά κάποιο κόλλημα έχει φάει. Αν όμως δεν έχεις ήχο ούτε στα βίντεο και τα παιχνίδια τότε έχεις πρόβλημα στο ηχείο σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτο εννοω. Για παραπανω απο μια ωρα η μπαταρια συνεχιζει να φορτιζει και ας δειχνει 100%, χρησιμοποιωντας εναν απλο φορτιστη και καλωδιο στα 2Α. Για τσεκαρε το και συ να μας πεις. Την επομενη φορα θα χρησιμοποιησω τον μαμισιο ο οποιος ειναι fast charger και θα γραψω ποση ωρα παραπανω θελει φορτιση.

 

Λοιπόν μου μηδένησε και το φόρτισα κλειστό. Στις 4μιση ώρες μου είχε πάει στα 100% και τα Amp είχαν μηδενίσει. Άρα όλα καλώς σε μένα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας,

Εχω καιρο να γραψω αλλα στο κινητο συμβαινει κατι πολυ περιεργο...

Θα παρακαλεσω λοιπον ολους τους κατοχους που το διαβαζουν να βοηθησουν οποτε μπορουν...Ενω απο μπαταρια απο ηχειο απο χρηση ολα τελεια το κινητο ειναι αψογο και καλο εργαλειο δουλειας...συμβαινει το εξης περιεργο...

Καποιες απο τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχουν γινει απο την εφαρμογη της καμερας δλδ απο την ουκι εφαρμογη...εξαφανιζονται....τις εχασα...πανε...

Εχω ψιλοτρομοκρατηθει μετα βεβαια απο την ξενερα οτι τις εχασα...

Εκει που ηξερες οτι τις εχεις και θες να τις δεις και να τις δειξεις καπου...πας στην συλλογη και δεν ειναι πουθενα..Δυστυχως δεν παρατηρησα πως εγινε αλλα οταν χρειαστηκα να δειξω σε πελατη κατι που ειχα τραβηξει και να του στειλω φωτο....διαπιστωσα με ξενερα-τρομο-λυπη οτι δν υπαρχουν στο κινητο...

Ειλικρινα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω ποτε τραβηχτηκαν για να δω ποτε μπορει να σβηστηκαν...αλλα ηξερα οτι τις ειχα και πλεον οχι....

Αν μπορειτε να παρατηρησετε και οι πιο ορεξατοι τραβηξετε μια φωτο τωρα και δοκιμαστε να την βρειτε στη συλλογη σας μετα απο 2 βδομαδες να μου πειτε τι συμβαινει γιατι θα τρελλαθω..

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα

Edited by TyrionLannister
Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας,

Εχω καιρο να γραψω αλλα στο κινητο συμβαινει κατι πολυ περιεργο...

Θα παρακαλεσω λοιπον ολους τους κατοχους που το διαβαζουν να βοηθησουν οποτε μπορουν...Ενω απο μπαταρια απο ηχειο απο χρηση ολα τελεια το κινητο ειναι αψογο και καλο εργαλειο δουλειας...συμβαινει το εξης περιεργο...

Καποιες απο τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχουν γινει απο την εφαρμογη της καμερας δλδ απο την ουκι εφαρμογη...εξαφανιζονται....τις εχασα...πανε...

Εχω ψιλοτρομοκρατηθει μετα βεβαια απο την ξενερα οτι τις εχασα...

Εκει που ηξερες οτι τις εχεις και θες να τις δεις και να τις δειξεις καπου...πας στην συλλογη και δεν ειναι πουθενα..Δυστυχως δεν παρατηρησα πως εγινε αλλα οταν χρειαστηκα να δειξω σε πελατη κατι που ειχα τραβηξει και να του στειλω φωτο....διαπιστωσα με ξενερα-τρομο-λυπη οτι δν υπαρχουν στο κινητο...

Ειλικρινα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω ποτε τραβηχτηκαν για να δω ποτε μπορει να σβηστηκαν...αλλα ηξερα οτι τις ειχα και πλεον οχι....

Αν μπορειτε να παρατηρησετε και οι πιο ορεξατοι τραβηξετε μια φωτο τωρα και δοκιμαστε να την βρειτε στη συλλογη σας μετα απο 2 βδομαδες να μου πειτε τι συμβαινει γιατι θα τρελλαθω..

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα

 

στο δικο μου υπαρχουν φωτογραφιες απο το καλοκαιρι.....δεν εχει χαθει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας,

Εχω καιρο να γραψω αλλα στο κινητο συμβαινει κατι πολυ περιεργο...

Θα παρακαλεσω λοιπον ολους τους κατοχους που το διαβαζουν να βοηθησουν οποτε μπορουν...Ενω απο μπαταρια απο ηχειο απο χρηση ολα τελεια το κινητο ειναι αψογο και καλο εργαλειο δουλειας...συμβαινει το εξης περιεργο...

Καποιες απο τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχουν γινει απο την εφαρμογη της καμερας δλδ απο την ουκι εφαρμογη...εξαφανιζονται....τις εχασα...πανε...

Εχω ψιλοτρομοκρατηθει μετα βεβαια απο την ξενερα οτι τις εχασα...

Εκει που ηξερες οτι τις εχεις και θες να τις δεις και να τις δειξεις καπου...πας στην συλλογη και δεν ειναι πουθενα..Δυστυχως δεν παρατηρησα πως εγινε αλλα οταν χρειαστηκα να δειξω σε πελατη κατι που ειχα τραβηξει και να του στειλω φωτο....διαπιστωσα με ξενερα-τρομο-λυπη οτι δν υπαρχουν στο κινητο...

Ειλικρινα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω ποτε τραβηχτηκαν για να δω ποτε μπορει να σβηστηκαν...αλλα ηξερα οτι τις ειχα και πλεον οχι....

Αν μπορειτε να παρατηρησετε και οι πιο ορεξατοι τραβηξετε μια φωτο τωρα και δοκιμαστε να την βρειτε στη συλλογη σας μετα απο 2 βδομαδες να μου πειτε τι συμβαινει γιατι θα τρελλαθω..

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα

 

 

Οι φωτογραφίες μου φαίνονται κανονικά, δεν βλέπω να μου λείπει καμία, προς το παρόν!!!

 

Αν τις είχες τραβήξει πριν την αλλαγή της rom και έχεις ακόμα το backup σου ίσως τις βρείς εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας,

Εχω καιρο να γραψω αλλα στο κινητο συμβαινει κατι πολυ περιεργο...

Θα παρακαλεσω λοιπον ολους τους κατοχους που το διαβαζουν να βοηθησουν οποτε μπορουν...Ενω απο μπαταρια απο ηχειο απο χρηση ολα τελεια το κινητο ειναι αψογο και καλο εργαλειο δουλειας...συμβαινει το εξης περιεργο...

Καποιες απο τις φωτογραφιες και τα βιντεο που εχουν γινει απο την εφαρμογη της καμερας δλδ απο την ουκι εφαρμογη...εξαφανιζονται....τις εχασα...πανε...

Εχω ψιλοτρομοκρατηθει μετα βεβαια απο την ξενερα οτι τις εχασα...

Εκει που ηξερες οτι τις εχεις και θες να τις δεις και να τις δειξεις καπου...πας στην συλλογη και δεν ειναι πουθενα..Δυστυχως δεν παρατηρησα πως εγινε αλλα οταν χρειαστηκα να δειξω σε πελατη κατι που ειχα τραβηξει και να του στειλω φωτο....διαπιστωσα με ξενερα-τρομο-λυπη οτι δν υπαρχουν στο κινητο...

Ειλικρινα σπαω το κεφαλι μου να θυμηθω ποτε τραβηχτηκαν για να δω ποτε μπορει να σβηστηκαν...αλλα ηξερα οτι τις ειχα και πλεον οχι....

Αν μπορειτε να παρατηρησετε και οι πιο ορεξατοι τραβηξετε μια φωτο τωρα και δοκιμαστε να την βρειτε στη συλλογη σας μετα απο 2 βδομαδες να μου πειτε τι συμβαινει γιατι θα τρελλαθω..

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα

 

Στον cloud δεν υπάρχουν; Δεν είχες βάλει επιλογή να αποθηκεύονται αυτόματα;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

 

Το παρηγγειλα και εγω σημερα απο το http://www.gearbest.com 125 ευρο....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

 

Το παρηγγειλα και εγω σημερα απο το http://www.gearbest.com 125 ευρο....

 

Σε προσφορα το πηρες? Διοτι το πιο φτηνο μοντελο κανει 152€.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...