Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει 64GB λειτουργεί άψογα.

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα παραγγελία ενός νέου Oukitel. Έφυγε από Honk Kong 19/11 στάλθηκε Ελλάδα 28/11 από Ολλανδία. Το παρέλαβα μόλις εχθές από το κέντρο διαλογής Αττικής.

Ένα μήνα + τα ίχνη του ήταν χαμενα από το ιστορικό tracking!!! Άρχισε να φαίνεται κίνηση από 10/1/17!!!

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ εγώ το παρήγγειλα 27/12 από την Ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest και σήμερα φάνηκε το tracking. Απιαστος ο Κινέζος!
Link to comment
Share on other sites

Από tempered glass έχει κανένας από τους παλιούς βγάλει άκρη; Ελλάδα από ότι είδα με ψάξιμο στα γνωστά ιντερνετικά μέρη δεν υπάρχει κάτι για το μοντέλο μας. Αυτά που έχουν τα γνωστά amazon gearbest τα έχει δοκιμάσει κανείς; Σκέφτηκα ίσως κάποιου άλλου πιο γνωστού μοντέλου να δοκίμαζα 5,5 ιντσών μήπως γλιτώσουμε και την αναμονή.

 

φωτογραφική η εφαρμογή a better camera έχει εμφανώς καλύτερα αποτελέσματα από την στοκ. Δοκίμασα και την zoom fx, τις είχα από παλιά σε κάτι μαζικές εκπτώσεις της google, δεν είχε και τόσο διαφορά.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

φωτογραφική η εφαρμογή a better camera έχει εμφανώς καλύτερα αποτελέσματα από την στοκ. Δοκίμασα και την zoom fx, τις είχα από παλιά σε κάτι μαζικές εκπτώσεις της google, δεν είχε και τόσο διαφορά.

 

Δοκίμασα την better camera. Δεν είδα κάποια διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω δοκιμασα την Open camera

αλλα δεν μπορω να πω, οτι εχει μεγαλες διαφορες παιδια....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 περίπου μήνα συμβίωσης έχω να αναφέρω τα παρακάτω:

1. Στην οθόνη που βλέπουμε τι τρώει τη μπαταρία, ΠΑΝΤΑ είναι γεμάτη η μπάρα του wifi, χωρίς να το έχω μόνιμα ανοιχτό.

2. Το βράδυ όταν φορτίζει, υπάρχει μία ελάχιστη χαραμάδα κατασκευαστικού λάθους μετά την οθόνη αριστερά που φωτίζει λίγο.

3. Πολλές φορές ακόμα (αν και έχω καλιμπράρει μπαταρία όπως έχει αναφερθεί παραπάνω) μετά από ολονύχτιο φόρτισμα,

στο πρώτο - δεύτερο restart ου δείχνει μπαταρία 93% και ξαναφορτίζω. Η μπαταρία δεν μου έχει κρατήσει ΠΟΤΕ λιγότερο

από τρείς γεμάτες μέρες με SOT 7-8 ώρες. Γενικά είμαι στις 4 ημέρες με SOT 6-7 ώρες. (2g πάντα και τα δεδομένα ανοιχτά μόνο στο σερφάρισμα)

4. Το ηχείο είναι λίγο χαμηλό αλλά δεν έχω ψαχτεί ακόμα για να το δυναμώσω.

 

Αυτά. Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το αλλο Κ6000 Pro χωρις τελωνειο ! Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 περίπου μήνα συμβίωσης έχω να αναφέρω τα παρακάτω:

1. Στην οθόνη που βλέπουμε τι τρώει τη μπαταρία, ΠΑΝΤΑ είναι γεμάτη η μπάρα του wifi, χωρίς να το έχω μόνιμα ανοιχτό.

2. Το βράδυ όταν φορτίζει, υπάρχει μία ελάχιστη χαραμάδα κατασκευαστικού λάθους μετά την οθόνη αριστερά που φωτίζει λίγο.

3. Πολλές φορές ακόμα (αν και έχω καλιμπράρει μπαταρία όπως έχει αναφερθεί παραπάνω) μετά από ολονύχτιο φόρτισμα,

στο πρώτο - δεύτερο restart ου δείχνει μπαταρία 93% και ξαναφορτίζω. Η μπαταρία δεν μου έχει κρατήσει ΠΟΤΕ λιγότερο

από τρείς γεμάτες μέρες με SOT 7-8 ώρες. Γενικά είμαι στις 4 ημέρες με SOT 6-7 ώρες. (2g πάντα και τα δεδομένα ανοιχτά μόνο στο σερφάρισμα)

4. Το ηχείο είναι λίγο χαμηλό αλλά δεν έχω ψαχτεί ακόμα για να το δυναμώσω.

 

Αυτά. Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα ενημερώσω.

 

Και εγω τις ιδιες περιπου sot εχω με 2g. Καποιος στο xda λεει οτι εχει περιπου 14 με gps, wifi, 4g. Αν και μου φαινεται υπερβολικο, ισως ειναι αληθεια.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τις ιδιες περιπου sot εχω με 2g. Καποιος στο xda λεει οτι εχει περιπου 14 με gps, wifi, 4g. Αν και μου φαινεται υπερβολικο, ισως ειναι αληθεια.

Καλημέρα,

Το δικό μου ενώ στις πρώτες μέρες έφτανε με 4g, data ανοιχτά στις 9 ώρες, μετά από 1 μήνα περίπου μου βγάζει 6-6+ μάξιμουμ. Ομιλία ελάχιστη, αρκετό browsing, Viber texting, fb+messenger μέσα στη μέρα. Ελπίζω να μη μειωθεί πολύ σύντομα, γιατί στο τέλος δε θα βγάζω τη μέρα..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Το δικό μου ενώ στις πρώτες μέρες έφτανε με 4g, data ανοιχτά στις 9 ώρες, μετά από 1 μήνα περίπου μου βγάζει 6-6+ μάξιμουμ. Ομιλία ελάχιστη, αρκετό browsing, Viber texting, fb+messenger μέσα στη μέρα. Ελπίζω να μη μειωθεί πολύ σύντομα, γιατί στο τέλος δε θα βγάζω τη μέρα..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το έχω στα χέρια μου από 23 Δεκεμβρίου, περίπου μήνα δηλαδή. Στη δουλειά έχω μόνιμα ανοιχτά δεδομένα κινητής για να ακούω web radio, αλλά και γενικά τα δεδομένα κινητής τα έχω πάντα ανοιχτά έτσι ώστε όταν φύγω από γνωστό δίκτυο wifi, να έχω αμέσως internet. Επίσης bluetooth μόνιμα ανοιχτά λόγω bt handsfree, ομιλία αρκετή, browsing, sosial networks texting επεξεργασία εικόνας για upload σε σελίδα. Μ' αυτά και μ' αυτά, φτάνω βράδυ με πάνω κάτω, 50%. Κάποιες φορές φτάνω και στο 30% το βράδυ με sot περίπου 6+ ώρες. Δεν έχω δει πτώση απόδοσης στη μπαταρία σε αυτό το μικρό διάστημα. Να πω επίσης, ότι όσο και να μου έχει μείνει υπόλοιπο στη μπαταρία το βράδυ πριν κοιμηθώ, το βάζω για φόρτιση. Έχει τύχει δηλαδή να μην το πιέσω κάποιες μέρες και να φτάσω βράδυ με 70%. Ακόμα κι εκεί το βάζω για φόρτιση. Αν είχε και πιο ''τίμιο'' φωτογραφικό φακό, θα ήταν το ιδανικό smartphone, αλλά δυστυχώς εκεί είναι για κλάματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στα χέρια μου από 23 Δεκεμβρίου, περίπου μήνα δηλαδή. Στη δουλειά έχω μόνιμα ανοιχτά δεδομένα κινητής για να ακούω web radio, αλλά και γενικά τα δεδομένα κινητής τα έχω πάντα ανοιχτά έτσι ώστε όταν φύγω από γνωστό δίκτυο wifi, να έχω αμέσως internet. Επίσης bluetooth μόνιμα ανοιχτά λόγω bt handsfree, ομιλία αρκετή, browsing, sosial networks texting επεξεργασία εικόνας για upload σε σελίδα. Μ' αυτά και μ' αυτά, φτάνω βράδυ με πάνω κάτω, 50%. Κάποιες φορές φτάνω και στο 30% το βράδυ με sot περίπου 6+ ώρες. Δεν έχω δει πτώση απόδοσης στη μπαταρία σε αυτό το μικρό διάστημα. Να πω επίσης, ότι όσο και να μου έχει μείνει υπόλοιπο στη μπαταρία το βράδυ πριν κοιμηθώ, το βάζω για φόρτιση. Έχει τύχει δηλαδή να μην το πιέσω κάποιες μέρες και να φτάσω βράδυ με 70%. Ακόμα κι εκεί το βάζω για φόρτιση. Αν είχε και πιο ''τίμιο'' φωτογραφικό φακό, θα ήταν το ιδανικό smartphone, αλλά δυστυχώς εκεί είναι για κλάματα.

Πράγματι οι φωτογραφίες είναι πολύ χαμηλής ποιότητας..

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

ενταξει , εχουμε δικιο

οι Φωτογραφιες δεν ειναι το δυνατο σημειο του

Ομως η Τιμη του 117euro για αυτα που προσφερει ειναι ΠΟΛΛΑ !

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

ενταξει , εχουμε δικιο

οι Φωτογραφιες δεν ειναι το δυνατο σημειο του

Ομως η Τιμη του 117euro για αυτα που προσφερει ειναι ΠΟΛΛΑ !

Κοίταξε να δεις, τα κινεζοφ δεν θα έχουν ποτέ την αξιοπιστία ενός Apple, Samsung κλπ.

Και στη μπαταρίες τους έχουν θέματα, και ποτέ δε θα βγάλουν φωτογραφία της προκοπής, και και και. Εκτός βέβαια από κάνα δυνατό μοντέλο huawei. Αλλά εκεί πας πάλι σε 500 € +

Εγώ απλά λέω το εξής. Καλό το εν λόγω κινητό, αλλά σε σχέση με αυτά που προσφέρει, υστερεί πάρα πολύ σε φακό. Θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερο ώστε να πλησιάζει την όλη του δομή.

Πήγε 117; :shock: εγώ πριν 25 μέρες έδωσα 147 €

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσο τα ειχα παρει σε προσφορα τον Δεκεμβριο

117 το ενα και 120 το αλλο

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

τοσο τα ειχα παρει σε προσφορα τον Δεκεμβριο

117 το ενα και 120 το αλλο

Ναι, δεν εννοούσα πως δεν πιστεύω ότι το το πήρες τόσο. Απλά εξεπλάγην που δεν το πέτυχα κάπου κι εγώ λίγο φθηνότερα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν περασαν τελωνειο

Εκτος και το παρεις απο Ευρωπαικη Αποθηκη που δεν εχει τελωνειο αλλα ειναι πιο ακριβο

 

πχ..τωρα εχει 131 euro http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_349080.html?wid=11

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως δεν περασαν τελωνειο

Εκτος και το παρεις απο Ευρωπαικη Αποθηκη που δεν εχει τελωνειο αλλα ειναι πιο ακριβο

 

πχ..τωρα εχει 131 euro http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_349080.html?wid=11

Και 140€ απο την ευρωπαικη αποθηκη του.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η δερματινη γνησια θηκη σε μαυρο χρωμα και το τζαμακι. Ειχαν αγοραστει με εκπτωση απο τους ποντους εγγραφης και αγορας της συσκευης στο gearbest.

Ομολογω οτι η θηκη ειναι τρομερά ποιοτικη, με το που κλεινεις καπακι, κλεινει η οθονη με το ρολοι και καποιες ειδοποιησεις να φαινονται στο παραθυρο αυτοματα και με το που ανοιγεις, ανοιγει αμεσως η οθονη, πολυ βολικο, δεν ειχα ποτε τετοια θηκη. Πολυ καλη υφη του δερματος, οχι γυαλιστερο, δειχνει πολυ ακριβοτερη για την τιμη της. Περιττο να πω οτι εφαρμοζει τελεια. Ευχομαι να μην γρατζουνιστει το τζαμακι της. Το tempered glass το δοκιμασα μονο απο πανω και ειναι ακριβως και με στρογγυλεμες ακρες. Θα το βαλω μολις αποκτησω κι αλλες γρατζουνιες στην εργοστασιακη ζελατινα. Βεβαια το κακο ειναι οτι εκανε ακριβως 2 μηνες να ερθει στα χερια μου... Κοστος περιπου 5 ευρω με την εκπτωση και για τα δυο μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 2 που παρηγγειλα μονο η ασπρη ηρθε εμεσως σε 20 ημερες

η αλλη ακομα την εχουν στο τελωνειο.....εδω και ενα μηνα

 

Πραγματικα ειναι αρκετα καλη, το μονο προβλημα ειναι οτι δειχνει πιο χοντρο το τηλεφωνο.......

Edited by impreza_sti

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 2 που παρηγγειλα μονο η ασπρη ηρθε εμεσως σε 20 ημερες

η αλλη ακομα την εχουν στο τελωνειο.....εδω και ενα μηνα

 

Πραγματικα ειναι αρκετα καλη, το μονο προβλημα ειναι οτι δειχνει πιο χοντρο το τηλ.......

 

Στο μαυρο θα κοβει :D

Link to comment
Share on other sites

Και 140€ απο την ευρωπαικη αποθηκη του.

 

ναι , ομως εχει και μεταφορικα....οποτε παει πιο πολυ

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η δερματινη γνησια θηκη σε μαυρο χρωμα και το τζαμακι. Ειχαν αγοραστει με εκπτωση απο τους ποντους εγγραφης και αγορας της συσκευης στο gearbest.

Ομολογω οτι η θηκη ειναι τρομερά ποιοτικη, με το που κλεινεις καπακι, κλεινει η οθονη με το ρολοι και καποιες ειδοποιησεις να φαινονται στο παραθυρο αυτοματα και με το που ανοιγεις, ανοιγει αμεσως η οθονη, πολυ βολικο, δεν ειχα ποτε τετοια θηκη. Πολυ καλη υφη του δερματος, οχι γυαλιστερο, δειχνει πολυ ακριβοτερη για την τιμη της. Περιττο να πω οτι εφαρμοζει τελεια. Ευχομαι να μην γρατζουνιστει το τζαμακι της. Το tempered glass το δοκιμασα μονο απο πανω και ειναι ακριβως και με στρογγυλεμες ακρες. Θα το βαλω μολις αποκτησω κι αλλες γρατζουνιες στην εργοστασιακη ζελατινα. Βεβαια το κακο ειναι οτι εκανε ακριβως 2 μηνες να ερθει στα χερια μου... Κοστος περιπου 5 ευρω με την εκπτωση και για τα δυο μαζι.

http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_424825.html?wid=21

Αυτή ήταν η θηκη;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτη

 

Εχω και τα δυο χρωματα και οπως εχω ξαναγραψει, αν το βαλεις στην τσεπη και ειδικα στην κωλοτσεπη, κοβεται το κομματι λεπτου υφασματος που ειναι πανω απο την τρυπα της καμερας. Κατα τ αλλα ειναι πολυ καλη και με εχει βολεψει πολυ και ας "παχαινει" το τηλεφ.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το χω προσεξει αυτο που λες, ειναι λεπτο πολυ. Συνηθιζω να το πιανω απο εκει και στο βαλε και στο βγαλε στις τσεπες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...