Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thnx. Αυτο κανω αλλα δεν βρισκω τιποτα.

 

Απο κινητό κοιτάς ή από pc;

Αν κοιτάς από κινητό είναι στο κάτω μέρος της οθόνης ένα γρανάζι που γράφει πίνακας, είναι η 6η επιλογή, όμως έχει μόνο oukitel u8 όπως έγραψαν και πίο πριν.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι λοιπόν μετά απ το 1ο στάδιο των "δοκιμών" όπου φλάσαρα 64άρα ρομ στο κινητό.

Πρώτες εντυπώσεις στο gps θετικές οχι τέλειες ωστόσο πρέπει να γίνουν ακόμα κάποιες δοκιμές. Σαφως καλύτερα σε σχέση με την 32bit που είχα πρίν.

 

Τώρα όσο αφορά κάποιους που έβαλαν 64 και εγραψαν οτι δεν είδαν διαφορά τι να πω; εγω είδα δραματική διαφορά στη συμπεριφορά του κινητού προς το καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αισθητές διαφορές δεν υπάρχουν απλά είναι σαν λειτουργικό πιο καλό για τον επεξεργαστή. Και την 32αρα να πέρναγες, εεε οσο να'ναι μετά απο flash πάντα είναι πιο γρήγορο το κινητό. Με τον καιρό πέφτει όσο το γεμίζουμε με εφαρμογές. Όσο για το gps μην ξαναπειράξεις αρχεία συστήματος με διάφορες εφαρμογές. Άντε τώρα απόλαυσε τις διαδρομές σου.
Link to comment
Share on other sites

Αισθητές διαφορές δεν υπάρχουν απλά είναι σαν λειτουργικό πιο καλό για τον επεξεργαστή. Και την 32αρα να πέρναγες, εεε οσο να'ναι μετά απο flash πάντα είναι πιο γρήγορο το κινητό. Με τον καιρό πέφτει όσο το γεμίζουμε με εφαρμογές. Όσο για το gps μην ξαναπειράξεις αρχεία συστήματος με διάφορες εφαρμογές. Άντε τώρα απόλαυσε τις διαδρομές σου.

 

Παντως χτες που το δοκιμασα για μια μικρη διαδρομη, το ειχα στο καθισμα του αυτοκινητου και εκανε την δουλεια του μια χαρα. By the way, υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να δουλευει χωρις δεδομενα και να μπορω να βαλω καποια σημεια ενδιαφεροντως (POI)?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παντως χτες που το δοκιμασα για μια μικρη διαδρομη, το ειχα στο καθισμα του αυτοκινητου και εκανε την δουλεια του μια χαρα. By the way, υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να δουλευει χωρις δεδομενα και να μπορω να βαλω καποια σημεια ενδιαφεροντως (POI)?

 

Πάντως και το Google maps μόνο κατά το ξεκίνημα θέλει ίντερνετ. Φτιάχνεις δηλαδή τον προορισμό σου, πατάς πλοήγηση, μετά κλείνεις data και δουλεύει κανονικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε καινουργιο ΟΤΑ και μολις το εκανα

OUKITEL_K6000_Pro_FZ_V11_20161119_180531

 

So far so good! :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

θελω το κινητο αποκλειστικα για καταγραφη διαδρομης μεσω gps με προγραμματα οπως strava και ridewithgps

θα κανω τη δουλεια μου η θα καθομαι να παλευω να στρωσω το κλασικο ***** κινεζικο gps

 

με ενδιαφερει η μεγαλη μπαταρια αποκλειστικα γι αυτο:

https://www.strava.com/activities/783757423

 

https://ridewithgps.com/trips/12023251

 

το χρησιμοποιει κανεις για κατι τετοιο; μπορω να δω διαδρομη καταγεγραμμενη απο το oukitel k6000 pro?

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παντως χτες που το δοκιμασα για μια μικρη διαδρομη, το ειχα στο καθισμα του αυτοκινητου και εκανε την δουλεια του μια χαρα. By the way, υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να δουλευει χωρις δεδομενα και να μπορω να βαλω καποια σημεια ενδιαφεροντως (POI)?

Τα καλύτερα στο είδος αυτό ειναι το navigon και μετά το sygic. Δε διαβάζεις, τα είχα ξαναγράψει πιο πριν.

θελω το κινητο αποκλειστικα για καταγραφη διαδρομης μεσω gps με προγραμματα οπως strava και ridewithgps

θα κανω τη δουλεια μου η θα καθομαι να παλευω να στρωσω το κλασικο ***** κινεζικο gps

 

με ενδιαφερει η μεγαλη μπαταρια αποκλειστικα γι αυτο:

https://www.strava.com/activities/783757423

 

https://ridewithgps.com/trips/12023251

 

το χρησιμοποιει κανεις για κατι τετοιο; μπορω να δω διαδρομη καταγεγραμμενη απο το oukitel k6000 pro?

 

Κοίτα να δεις, δε τα έχω χρησιμοποιήσει αλλά φαντάζομαι πως αφού τα προγράμματα αυτά κάνουν τέτοια δουλειά θα λειτουργήσουν μια χαρά μιας και το gps του κινητού λειτουργεί απίστευτα καλά. Σε αντίθεση με τον χρήστη zenix που είχε θέμα με το gps του όλοι οι χρήστες εδώ δεν είχαν κανένα θέμα. Ακρίβεια στα 2 μέτρα είχα προχθές...πόσο πιο τέλειο ε? Επίσης στο navigon όταν τελειώνεις μία διαδρομή σε ρωτάει αν θες να την αποθηκέυσης σε μία μορφή αρχείου. Ίσως είναι αυτό που ζητάς...

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα στο είδος αυτό ειναι το navigon και μετά το sygic. Δε διαβάζεις, τα είχα ξαναγράψει πιο πριν.

 

 

Κοίτα να δεις, δε τα έχω χρησιμοποιήσει αλλά φαντάζομαι πως αφού τα προγράμματα αυτά κάνουν τέτοια δουλειά θα λειτουργήσουν μια χαρά μιας και το gps του κινητού λειτουργεί απίστευτα καλά. Σε αντίθεση με τον χρήστη zenix που είχε θέμα με το gps του όλοι οι χρήστες εδώ δεν είχαν κανένα θέμα. Ακρίβεια στα 2 μέτρα είχα προχθές...πόσο πιο τέλειο ε? Επίσης στο navigon όταν τελειώνεις μία διαδρομή σε ρωτάει αν θες να την αποθηκέυσης σε μία μορφή αρχείου. Ίσως είναι αυτό που ζητάς...

Ε ε, αδερφε, εγω δεν εχω κανενα θεμα. Μια χαρα λειτουργει σε μενα :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα φίλε zenix ο φίλος soulfunkdjx μάλλον εννοούσε εμένα οτι είχα πρόβλημα με το gps.

 

Πάντως σε σημερινές δοκιμές google maps, sygix δεν με πέταγαν σε διπλανούς δρόμους μεν αλλά κατα τη διάρκεια της οδήγησης σε διασταυρώσεις με έχανε και δεν ήξερε που ακριβώς βρίσκομαι... επιστρέφοντας σπίτι κάνω την κίνηση να κατεβάσω το navigon...

Τι προγραμματάρα ειναι αυτή;;; δεν με έχασε στιγμή το μόνο που παρατήρησα είναι μια μικρή απόκλιση γύρω στα 2 μέτρα (κανα 2 φορές δεν είχε περάσει ακόμα το στενό ενω με έδειχνε πως το χω περάσει πχ αλλα το διορθωνε άμεσα!!!) έμεινα άναυδος κυριολεκτικά! Επίσης σε μια στροφή στο ψυχικό μου έδειχνε λάθος κατευθυνση δλδ ενω μπορούσα κατ ευθειαν να στρίψω αριστερα μου έδειχνε να παω παρακατω και να κανω αναστροφη νταξ μικρό κακό μιας και το βλεπες στην οθόνη.

Σαφως όμως σε περιβάλλον υστερεί μπροστά στο sygix (το χα συμπαθήσει αυτό το προγραμματάκι)

Οπότε περιμένω μήπως οι "φίλοι" μας οι Γερμανοί βάλουν αύριο καμια έκπτωση ένεκα του black friday να το αγοράσω!

 

Αυτά απο μένα και ευχαριστω ειλικρινά όλους για την άμεση βοήθειά σας με το πρόβλημά μου!!!

 

Το κινητό πλέον! είναι άπαιχτο

 

Υ.Γ. και μένα μου ήρθε η ενημέρωση....

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα φίλε zenix ο φίλος soulfunkdjx μάλλον εννοούσε εμένα οτι είχα πρόβλημα με το gps.

 

Πάντως σε σημερινές δοκιμές google maps, sygix δεν με πέταγαν σε διπλανούς δρόμους μεν αλλά κατα τη διάρκεια της οδήγησης σε διασταυρώσεις με έχανε και δεν ήξερε που ακριβώς βρίσκομαι... επιστρέφοντας σπίτι κάνω την κίνηση να κατεβάσω το navigon...

Τι προγραμματάρα ειναι αυτή;;; δεν με έχασε στιγμή το μόνο που παρατήρησα είναι μια μικρή απόκλιση γύρω στα 2 μέτρα (κανα 2 φορές δεν είχε περάσει ακόμα το στενό ενω με έδειχνε πως το χω περάσει πχ αλλα το διορθωνε άμεσα!!!) έμεινα άναυδος κυριολεκτικά! Επίσης σε μια στροφή στο ψυχικό μου έδειχνε λάθος κατευθυνση δλδ ενω μπορούσα κατ ευθειαν να στρίψω αριστερα μου έδειχνε να παω παρακατω και να κανω αναστροφη νταξ μικρό κακό μιας και το βλεπες στην οθόνη.

Σαφως όμως σε περιβάλλον υστερεί μπροστά στο sygix (το χα συμπαθήσει αυτό το προγραμματάκι)

Οπότε περιμένω μήπως οι "φίλοι" μας οι Γερμανοί βάλουν αύριο καμια έκπτωση ένεκα του black friday να το αγοράσω!

 

Αυτά απο μένα και ευχαριστω ειλικρινά όλους για την άμεση βοήθειά σας με το πρόβλημά μου!!!

 

Το κινητό πλέον! είναι άπαιχτο

 

Υ.Γ. και μένα μου ήρθε η ενημέρωση....

 

Το navigon είναι το καλύτερο για εμένα. Το οτι σε έβγαζε να στρίψεις στην πιό κάτω στροφή είναι γιατί το έχεις ρυθμίσει εσύ έτσι. Για παράδειγμα αν πας στο προφιλ διαδρομής, μπορείς να αλλάξεις την ρύθμιση σε γρηγοργ, ιδανική, σύντομη, όμορφη. Το τι διαλέγεις επηρρεάζει το απο που θα σε πάει. Επίσης στην ρύθμιση για την φωνή βάλε TTS. Εκεί θα πάθεις πλάκα...μιλάει και λέει και τις οδούς. Ειναι το μοναδικό gps πρόγραμμα που έχει ενσωματωμένο tts. Επίσης αν σε δείχνει 2 μέτρα πιο κάτω ή σε χάνει για 2 δευτερόλεπτα ειναι απόλυτα φυσιολογικό. Είσαι μέσα σε πόλη... Όλα τα gps το έχουν αυτό. Καλή απόλαυση...

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω καταλήξει να πάρω το oukitel k6000 pro. Αυτή τη στιγμή έχω μπερδευτεί με τις τιμές και τα μαγαζιά. Να το πάρω ακριβά από το banggood στα 147 ευρώ που διαβάζω από εσάς ότι είναι αξιόπιστο ή από gearbest στα 117 από ΗΚ-2 (που δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχει από ΗΚ). Δεν γνωρίζω πολλά για αξιοπιστία μαγαζιών. Θέλω να βρω το τηλ στην καλύτερη δυνατή τιμή αλλά να μην έχω προβλήματα με το μαγαζί ή τελωνεία.

Ευχαριστώ

Δέσποινα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο καλα να παρεις το Ασπρο, ειναι πιο εμφανισιμο !

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το Ασπρο, πριν λιγες ημερες στα 125 euro...

τωρα παλι το εχουν πολυ ακριβο !

 

Παντα υπαρχουν ευκαιριες, πρεπει να παρακολουθεις τις τιμες.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα πάρε το από το gearbest από hk2 με 117 ευρώ. Σήμερα μόλις παρήγγειλα άλλο ένα για μία φίλη μου σε χρυσό. Το gearbest είναι το καλύτερο online store. Πολύ καλή εξυπηρέτηση. Έχω παραγγείλει τουλάχιστων 2000 ευρώ πράγματα από εκεί και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Το hk2 σημαίνει ότι θα σου έρθει από την δεύτερη αποθήκη του Honk Kong. Απλά μπορεί να τους έχει περισσέψει κάποιο στοκ εκεί που δε φεύγει και το δίνουν σε προσφορά για να φύγει.

Με τα μεταφορικά θα βάλεις μέσω ταχυδρομείου NL (δηλαδή μέσω Ολλανδίας) που δε χρεώνει κάτι και έρχεται χωρίς κίνδυνο τελωνείου. Καλού κακού βάλε και μία ασφάλεια στο δέμα σου,3 ευρώ κοστίζει. Στα βγάζει όλα αυτά στην φόρμα όταν ξεκινάς την παραγγελία. Δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα αλλά και να έχεις εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω καταλήξει να πάρω το oukitel k6000 pro. Αυτή τη στιγμή έχω μπερδευτεί με τις τιμές και τα μαγαζιά. Να το πάρω ακριβά από το banggood στα 147 ευρώ που διαβάζω από εσάς ότι είναι αξιόπιστο ή από gearbest στα 117 από ΗΚ-2 (που δεν καταλαβαίνω τι διαφορά έχει από ΗΚ). Δεν γνωρίζω πολλά για αξιοπιστία μαγαζιών. Θέλω να βρω το τηλ στην καλύτερη δυνατή τιμή αλλά να μην έχω προβλήματα με το μαγαζί ή τελωνεία.

Ευχαριστώ

Δέσποινα

 

Καλημερα στην παρέα καταρχην, με βοηθησατε πολύ να καταλήξω κι εγω στο Κ6000 pro για το γιο μου.

Επειδή παρακολουθούσα τις τιμές για κανενα δεκαήμερο, αποφάσισα τελικά να παραγγείλω στα 145€ απο banggood για την αξιοπιστία του απο προηγούμενες παραγγελίες και να δώσω ενα δεκάρικο παραπάνω προκειμένου να το έχω στην ώρα του. Το αποτέλεσμα ήταν να μην το έχουν στοκ και να αργήσουν μια εβδομάδα να το στείλουν, ενω ενας φιλος στις προηγούμενες σελίδες ανέφερε οτι το gearbest παρ'όλη την αναμονή που αναφέρει στο site το απεστειλε αμέσως. Τωρα βλέπω κιολας οτι απο χτες το εχει στα 117€ και οτι την πάτησα με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό πάντα κάνετε chat με τα μαγαζιά να δείτε αν υπάρχει σε στοκ.

Θα στο στείλουνε, μη φοβάσαι. Το καλό πράμα αργεί να έρθει...

Καλύτερα για να σου στείλουνε και τελευταία παρτίδα κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω την παραγγελία στο gearbest αλλά εκεί που διαλέγω shipping method μου βγάζει Flat Rate Shipping. Αυτό να διαλέξω έτσι; Έβαλα και την ασφάλεια.
Link to comment
Share on other sites

ε πες τι εκανες, να μαθουμε

το πηρες ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να μου πείτε τι είναι το Flat Rate Shipping

Αυτό βάλε είναι οικονομική αποστολή

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα στην παρέα καταρχην, με βοηθησατε πολύ να καταλήξω κι εγω στο Κ6000 pro για το γιο μου.

Επειδή παρακολουθούσα τις τιμές για κανενα δεκαήμερο, αποφάσισα τελικά να παραγγείλω στα 145€ απο banggood για την αξιοπιστία του απο προηγούμενες παραγγελίες και να δώσω ενα δεκάρικο παραπάνω προκειμένου να το έχω στην ώρα του. Το αποτέλεσμα ήταν να μην το έχουν στοκ και να αργήσουν μια εβδομάδα να το στείλουν, ενω ενας φιλος στις προηγούμενες σελίδες ανέφερε οτι το gearbest παρ'όλη την αναμονή που αναφέρει στο site το απεστειλε αμέσως. Τωρα βλέπω κιολας οτι απο χτες το εχει στα 117€ και οτι την πάτησα με το παραπάνω.

Μπορείς να δώδεις link ? Το βλεπω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_349081.html?wid=11

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώδεις link ? Το βλεπω http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_349081.html?wid=11

 

Αν αλλάξεις το νομισμα σε ευρώ θα δείς οτι γράφει 117.73€

Link to comment
Share on other sites

Παντως χτες που το δοκιμασα για μια μικρη διαδρομη, το ειχα στο καθισμα του αυτοκινητου και εκανε την δουλεια του μια χαρα. By the way, υπαρχει καποιο προγραμμα gps που να δουλευει χωρις δεδομενα και να μπορω να βαλω καποια σημεια ενδιαφεροντως (POI)?

Here Maps ;)

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά το ραδιόφωνο σας, πιάνει τίποτα;

Με ακουστικά μόνο ένα σταθμό έπιασε

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...