Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Κάτοχος του απίθανου K6000 PRO απο τα presales... ρουταρισμένο ... και μόλις κατέβασα το update...με πηγαίνει στο TWRP... κάποιος καλός Σαμαρείτης... να μου πει βήματα για να κάνω install το update ?

 

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων !!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Κάτοχος του απίθανου K6000 PRO απο τα presales... ρουταρισμένο ... και μόλις κατέβασα το update...με πηγαίνει στο TWRP... κάποιος καλός Σαμαρείτης... να μου πει βήματα για να κάνω install το update ?

 

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων !!!:)

 

Διάβασε λίγο πιο πάνω..... Update όταν έχεις root δεν θα γίνει, το πιο πιθανό είναι να σου μπρικάρει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

τα παραπονα μας πιασανε τοπο :)

 

ηρθε και σε μενα η αναβαθμιση της 32 αρας :)μπραβοοοοο ουκιιιι :)

 

Τι ημερομηνια εχει η αναβαθμιση? Διοτι νομιζω η ν12 υπηρχε απο λιγο παλιοτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ημερομηνια εχει η αναβαθμιση? Διοτι νομιζω η ν12 υπηρχε απο λιγο παλιοτερα

 

Τωρα διαβασα στο xda οτι ηρθε ΟΤΑ ν16 χ32. Μαλιστα σε ελληνα ηρθε η αναβαθμιση

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η 12 είναι παλιά αναβάθμιση. Υπάρχουν όμως κάποιες διαφοροποιήσεις. Αυτοί που λάβατε τώρα την 12 σας είχε την επιλογή για φλας στις κλήσεις; Τις έξτρα επιλογές στα δακτυλικά; Διότι σε ενα oukitel 2 μηνών τώρα μου είχε έρθει με 32bit με v12 και δε τα είχε αυτά.
Link to comment
Share on other sites

οκ unrooted .....και τωρα ?

 

Κατεβαζεις το update και πατας ενημερωση τωρα.Σε παει στο recovery και εκει πατας install. Μετα πας /data/data/com.adups.fota/ και μετα cashe ή files δεν θυμαμαι αλλα αυτο που ψαχνεις ειναι το update.zip. καντο install και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω κατα πόσο μπορεί να γινει το update με custom recovery. Αν το επιβεβαιώνει ο φίλος παραπάνω ότι το εκανε με custom recovery τότε πάω πάσο.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω κατα πόσο μπορεί να γινει το update με custom recovery. Αν το επιβεβαιώνει ο φίλος παραπάνω ότι το εκανε με custom recovery τότε πάω πάσο.

 

Γινεται, απλα οταν κανει reboot δεν προχωραει αυτοματα σε update και πρεπει να βρει μονος του το αρχειο στους φακελους που αναφερω.Σε εμενα τουλαχιστον πετυχε και εχω τωρα τη version 16.Εχω κρατησει και το αρχειο του update σε περιπτωση που καποιος δεν μπορει να το βρει.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές είδες;

 

Ουσιαστικη καμια ακομα...μονο στα κουμπια...η αληθεια ειναι οτι δεν το εψαξα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Στα κουμπιά ειδες διαφορά;;;; Ποιά κουμπιά;;; Για το κινητό δε μιλάμε;;; :blink:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του συγκεκριμενου κινητου ,αν γενικα ειναι ευχαριστιμενοι, αν και εχω διαβασει καποιες γνωμες και ειδα οτι ειναι καλο κινητο σκεφτομε να το αγορασω ,αυτο με την 32 bit εκδοση και την 64 πρεπει να προσεξω κατι???? εχετε να μου προτεινεται καποιο μαγαζι να το αγορασω???? Εχει βγαλει κατα καιρους καποιο προβλημα???? Το gps, wi fi, σημα του ειναι καλα????
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του συγκεκριμενου κινητου ,αν γενικα ειναι ευχαριστιμενοι, αν και εχω διαβασει καποιες γνωμες και ειδα οτι ειναι καλο κινητο σκεφτομε να το αγορασω ,αυτο με την 32 bit εκδοση και την 64 πρεπει να προσεξω κατι???? εχετε να μου προτεινεται καποιο μαγαζι να το αγορασω???? Εχει βγαλει κατα καιρους καποιο προβλημα???? Το gps, wi fi, σημα του ειναι καλα????

 

Το κινητό αδερφέ είναι τέλειο. Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή. Το λειτουργικό πετάει και δε κολλάει πουθενά! Μη σε απασχολεί το 32bit ή 64bit. Το 64bit είναι καλύτερο λειτουργικό αλλά και με 32 να σου έρθει μπορείς πάρα πολύ εύκολα να βάλεις την 64άρα όπως κάνανε και άλλα παιδιά απο εδώ. Έχω ανεβάσει και οδηγό σε προηγούμενο ποστ μου για το πως γίνεται. Αν το παραγγείλεις τώρα λογικά θα σου έρθει με την 64άρα.Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αδερφέ είναι τέλειο. Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή. Το λειτουργικό πετάει και δε κολλάει πουθενά! Μη σε απασχολεί το 32bit ή 64bit. Το 64bit είναι καλύτερο λειτουργικό αλλά και με 32 να σου έρθει μπορείς πάρα πολύ εύκολα να βάλεις την 64άρα όπως κάνανε και άλλα παιδιά απο εδώ. Έχω ανεβάσει και οδηγό σε προηγούμενο ποστ μου για το πως γίνεται. Αν το παραγγείλεις τώρα λογικά θα σου έρθει με την 64άρα.Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. ενδιαφέρομαι να αγοράσω ακουστικά in-ear για το Oukitel K6000 pro που έχω γιατί τα προηγούμενα ακουστικά iluv που είχα τα έπαιξαν... το μπάτζετ που μπορώ να διαθέσω είναι μάξιμουμ 20 ευρώ. στη τιμή αυτή κατόπιν ερευνας που έκανα, κατέληξα στο να αγοράσω τα XIAOMI hybrid. εσείς τι πιστεύετε για αυτά τα ακουστικά? οτι είναι καλά δεν νομίζω να το αμφισβητήσει κανείς. διάβασα όμως κάπου οτι λογω 32 Οhm αντιστασης που εχουν παιζει να μην ειναι συμβατα με ολα τα κινητα... μήπως τυχαίνει να τα εχει κανεις αυτα τα ακουστικα στο oukitel του και αν ναι πώς αποδιδουν? Σημειωση οτι θέλω τα ακουστικά να έχουν καλά μπάσα επειδη ακούω EDM. ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια σας! :)
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο μια μικρη ερευνα που εκανα ειδα οτι το συγκεκριμενω κινητο εχει πολυ καλες πωλησεις στο εξωτερικο, επισης σαν συνολικη εικονα ειναι πολυ καλο ,με την μπαταρια του να ξεχωριζει ,εχει καθαρο android, και international rom οι φωτογραφιες του χωρις να ειναι κατι το εντυπωσιακο ειναι καλες τοσο την ημερα οσο και την νυχτα ,ολα αυτα βεβαια σε σχεση με την τιμη του γιατι σιγουρα υπαρχουν καλυτςρα κινητα που στοιχιζουν ομως τρεις - τεσσερις φορες παραπανω ,επισης απο οτι ειδα παιρνει ota αναβαθμισεις

 

Θα παρακαλουσα τους κατοχους του κινητου να με διορθωσουν αν κανω λαθος σε κατι

Link to comment
Share on other sites

Παιδία ερώτηση. Έχει led notifications? Επίσης στο χέρι κάθεται άνετα η είναι πολύ βαρύ; Τέλος από ποιότητα κατασκευής και ηχείο πως τα πάει; Σκέφτομαι να το δοκιμάσω..

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει led notifications, ειναι βαρυ αλλα και πολυ στιβαρο, κάθεται πολυ ανετα στο χερι μονο που γλιστράει χωρις θηκη. Πολυ ευχαριστημένος, θα το πρότεινα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο μια μικρη ερευνα που εκανα ειδα οτι το συγκεκριμενω κινητο εχει πολυ καλες πωλησεις στο εξωτερικο, επισης σαν συνολικη εικονα ειναι πολυ καλο ,με την μπαταρια του να ξεχωριζει ,εχει καθαρο android, και international rom οι φωτογραφιες του χωρις να ειναι κατι το εντυπωσιακο ειναι καλες τοσο την ημερα οσο και την νυχτα ,ολα αυτα βεβαια σε σχεση με την τιμη του γιατι σιγουρα υπαρχουν καλυτςρα κινητα που στοιχιζουν ομως τρεις - τεσσερις φορες παραπανω ,επισης απο οτι ειδα παιρνει ota αναβαθμισεις

 

Θα παρακαλουσα τους κατοχους του κινητου να με διορθωσουν αν κανω λαθος σε κατι

 

Δε κάνεις λάθος. Όπως ακριβώς τα έγραψες είναι. Αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίο σεντ.

Link to comment
Share on other sites

Στα κουμπιά ειδες διαφορά;;;; Ποιά κουμπιά;;; Για το κινητό δε μιλάμε;;; :blink:

 

Στα κουμπια εννοω οτι για την διαχειριση των εφαρμογων που τρεχουν πλεον πατας παρατεταμενα το κουμπι του μενου και οχι το home.Διαπιστωσα οτι η κληση τερματιζει πλεον αν πατησεις το κουμπι που ανοιγει το κινητο.Η μπαταρια κραταει το ιδιο.το ηχειο παιζει το ιδιο χαμηλα.κατι που να βοηθαει στο χαμενο led notification δεν ειδα εκτος και αν θελει καποια ενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις...Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Στα κουμπια εννοω οτι για την διαχειριση των εφαρμογων που τρεχουν πλεον πατας παρατεταμενα το κουμπι του μενου και οχι το home.Διαπιστωσα οτι η κληση τερματιζει πλεον αν πατησεις το κουμπι που ανοιγει το κινητο.Η μπαταρια κραταει το ιδιο.το ηχειο παιζει το ιδιο χαμηλα.κατι που να βοηθαει στο χαμενο led notification δεν ειδα εκτος και αν θελει καποια ενεργοποιηση απο τις ρυθμισεις...Αυτα!

 

Δεν θελει καποια ενεργοποιηση διοτι απλα δεν εχει led. Αλλα οκ...μπορεις να ζησεις και χωρις αυτο :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...