Jump to content

Umi Super


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ψάξεις να δεις τι γίνεται με ανταλλακτικά,εμένα το iron άρχισε να τα παίζει η μπαταρία και δεν βρίσκω ανταλλακτικά ούτε ali

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ψάξεις να δεις τι γίνεται με ανταλλακτικά,εμένα το iron άρχισε να τα παίζει η μπαταρία και δεν βρίσκω ανταλλακτικά ούτε ali

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.aliexpress.com/item/UMI-IRON-Battery-100-Original-High-Capcity-3100mAh-Battery-Replacement-for-UMI-IRON-UMI-IRON-PRO/32598679664.html

 

Γράψε λάθος

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Επειδή δεν βλέπω να υπάρχει thread για το umi max θα γράψω εδω για ένα πρόβλημα που έχω με το umi max μου.Ξαφνικά η οθόνη άρχισε να ανεβοκατεβάζει το συρόμενο μενού το touch δουλεύει 'οποτε θέλει του πέρασα την τελευταία official rom αλλά το προβλημα παραμένει δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Καμμία ιδέα κανείς?Απ'οτι είδα στο you tube αυτο που κάνει η οθονη λεγεται ghost touch screen αλλα λυση δεν μπορω να βρω Edited by beerman63
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά θα ήθελα να ρωτήσω κανονική σιμ πέρνει;;; η θέλει μικρη;; ευχαριστώω

 

Μικρη νομιζω, αν εχεις κανονικη την κοβεις σε ενα καταστημα κινητης τηλεφωνιας

Link to comment
Share on other sites

Μικρη νομιζω, αν εχεις κανονικη την κοβεις σε ενα καταστημα κινητης τηλεφωνιας

 

Την ίδια κάρτα δεν κόβουν;; η σου δίνουν καινούργια; σε ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, έχει καποιος προβλημα με την συνδεση στο PC? ..δεν εμφανιζεται καθολου , μονο φορτιζει..

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by tsmanos
:)
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια κάρτα δεν κόβουν;; η σου δίνουν καινούργια; σε ευχαριστω πολύ!

 

σου δινουν και νεα αν ζητησεις,καποιες εταιριες κινητης χρεωνουν 5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι, θα επιμείνω λίγο στο θέμα .. έχει κάποιος άλλος θέμα με την σύνδεση στο pc? δεν αναγνωρίζεται το τηλέφωνο ως δίσκος, δεν εμφανίζεται επίσης η κάρτα μνήμης που έχω βάλει.. λειτουργεί μόνο η φόρτιση.. στο φορουμ της umi έχω δει κι αλλους με το ίδιο θέμα , αλλά δεν υπάρχει απάντηση για λύση.. από την umi greece μου είπαν να τους στείλω το τηλέφωνο και να πληρώσω 15 ευρώ για φλασάρισμα..
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εαν μιλάμε για win10 διάβασε αυτή την σελίδα, έχω το ίδιο κινητό και συνδέθηκα

με αυτόν τον τρόπο.

https://forum.xda-developers.com/elephone-m2/help/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-32-64-t3267033

Ακολούθησε τις οδηγίες,καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,μπαταρία έχει κανείς ή κινητό χαλασμένο,να το πάρω να βγάλω την μπαταρία του ?

ξέρει κανείς που μπορώ να βρω ανταλλακτικά Αθήνα ή γενικά ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βλέπω κάθε φορά που ξεκινώ το τηλέφωνο. Τι είναι και πώς να απαντήσω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανέβασα συνημμένο μια φωτογραφία αλλά δεν εμφανίζεται.

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εαν μιλάμε για win10 διάβασε αυτή την σελίδα, έχω το ίδιο κινητό και συνδέθηκα

με αυτόν τον τρόπο.

https://forum.xda-developers.com/elephone-m2/help/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-32-64-t3267033

Ακολούθησε τις οδηγίες,καλή επιτυχία.

 

φίλε μου καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση..έκανα όλα τα βήματα με την τελευταία παράγραφο που γράφει για το sp flash tool..μπορείς να βοηθήσεις για το παρακάτω?

:)
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση..έκανα όλα τα βήματα με την τελευταία παράγραφο που γράφει για το sp flash tool..μπορείς να βοηθήσεις για το παρακάτω?

Καλησπέρα,το sp flash tool όπως αναλυτικά αναφέρεται στον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405, είναι για άλλη δουλειά μην ασχολείσαι. Μέχρι εκεί που έχεις κάνει τα βήματα(ακολουθόντας τον οδηγό) θα έπρεπε να συνδεθείς με τον υπολογιστή.Είναι προφανώς θέμα USB Driver.

Κάτι άλλο ρου πρέπει να πρασέξεις είναι η θύρα usb να ειναι 2 και οχι usb3, έχουν αναφερθεί προβλήμματα ασυμβατότητας με τον driver.

Edited by pt2937
Συγχώνευση
Link to comment
Share on other sites

http://community.umidigi.com/thread-6292-1-1.html

 

Η πρώτη non-beta Android 7 release για το Super.

Την πέρασα με τη μέθοδο Manual (local) OTA update method, πήρε μερικά λεπτά και εγκαταστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εαν έχεις εμπειρία δες αυτό.

Μετά έρευνα στο διαδίκτυο για αγορά οθόνης.

 

Υπάρχει και αντιπρόσωπος για τεχνική υποστήριξη εδώ:

http://umigreece.gr/

Κόστας; πάνω απο 100 :shock:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το τηλέφωνο μου εμφανίζει τη καρτέλα που ανέβασα. Καταλαβαίνει κάποιος τι είναι και τι πρέπει να κάνω;
«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση. Συγκεκριμένα γράφει για βελτιώσεις συστήματος και επιδιορθώσεις bug. Αν δω κάποια σημαντική βελτίωση, θα επανέλθω.

Γενικά πάντως είμαι ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη συσκευή. Κύριο πλεονέκτημα η αυτονομία. Μειονέκτημα η κάμερα. Προβλήματα δεν είχα εκτός από την αφή στην οθόνη που τελικά έφταιγε το tempered glass, μολονότι ήταν το γνήσιο της εταιρείας.

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση. Συγκεκριμένα γράφει για βελτιώσεις συστήματος και επιδιορθώσεις bug. Αν δω κάποια σημαντική βελτίωση, θα επανέλθω.

Γενικά πάντως είμαι ευχαριστημένος από τη συγκεκριμένη συσκευή. Κύριο πλεονέκτημα η αυτονομία. Μειονέκτημα η κάμερα. Προβλήματα δεν είχα εκτός από την αφή στην οθόνη που τελικά έφταιγε το tempered glass, μολονότι ήταν το γνήσιο της εταιρείας.

 

την έβαλες την νέα εκδοση;; λειτουργεί καλά ή εχεις προβλήματα;;;

http://community.umidigi.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=108

εδω αναφερουν παντως προβληματα με την 7

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση (μεγέθους 1,23Gb παρακαλώ) και έχουμε πλέον το 7.0. Προβλήματα ακόμη δεν έχω εντοπίσει, προσπαθώ να προσαρμοστώ στις αισθητικές κυρίως αλλαγές.

Μία σημαντική βελτίωση είδα στη δεύτερη κάρτα sim η οποία ενώ ως τώρα είχε σήμα G, τώρα έχει και 3G (στην περιοχή μου δεν έχω 4G), οπότε πλέον και οι δύο κάρτες πρέπει να έχουν δυνατότητα για δεδομένα 4G ταυτόχρονα.

Να σημειώσω ότι οι κάρτες sim είναι της ίδιας εταιρείας, δεν παίζει δηλαδή η αλλαγή που είδα να οφείλεται στο σήμα της κινητής, γι αυτό και την αποδίδω στην αναβάθμιση του android.

Edited by christos33
:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αναβάθμηση τα κύρια προβλήματα ειναι το high battery drain, η απενεργοποίηση της γρήγορης φόρτησης,και η αλλαγή του imei.Εχεις δει κάτι απο αυτά; Η αναβάθμηση έγινε μέσω ΟΤΑ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...