Jump to content

Κινητό μέχρι 250 ευρώ


evago
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας θέλω ένα κινητό μέχρι 250 ευρώ και θα το πάρω απο κατάστημα στην κύπρο.Εμενα με ενδιαφέρει να μην δημιουργειο καθολου προβλήματα, να αντέξει τουλάχιστον 2 χρόνια, να έχει πάρα πολύ καλή κάμερα, καλη μπαταρια . Είμαι ανάμεσα σε αυτά

1. Μotorola moto g3 (γρήγορο, δεν λαγκάρει, αλλά κακό εμφανισιακά, δεν υπάρχει η δυνατότητα στην μπροστινη καμερα να μην κανει flip τις φωτογραφιες μολις βγαινουν, 1gb ram, καλή μπαταρία, προστασια απο νερο, σίγουρα updates)

2.Sony xperia m4 aqua (γρήγορο, καλος επεξεργαστης και 2gb ram, αδιάβροχο και προσασια απο σκόνη, ωραιο design, μέτρια καμερα, δεν γνωριζω για την μπροστινη, φοβαμαι λιγο τα sony ακουσα πολλους να έχουν προβλήματα, λίγη μνήμη η οποια δεν θα ειναι προβλημα με το android 6.0)

3.Sony Xperia C4 (δεν γνωρίζω πολλά γιαυτό, αρκετά μεγάλη οθόνη (5.5) , καλος επεξεργαστης, γρηγορο, 2gb ram, πολύ όμορφο , τελεια selfie camera με flash, φοβαμαι λιγο τα sony, κακη μπαταρια απ'οτι ακουσα,όχι αδιαβροχο)

4. Lg Zero (δεν γνωριζω πολλα για τα midrange lg, καλή καμερα και μπροστινή , μετριος επεξεργαστης, 1.5 ram, 16 gb μνημη, οχι αδιαβροχο, οχι σιγουρα updates, καλή μπαταρία, όμορφο)

5. Lg K10 (καλή κάμερα, κακή μπροστινή, μετριος επεξεργαστης, 1.5 ram, 16 gb μνημη, οχι αδιαβροχο, οχι σιγουρα updates, τελειο εξωτερικαα, 5.3 οθονη)

 

Ποιο απο αυτά προτείνετε και γιατίι? Θέλω σίγουρες απόψεις καθως ειμαι εξαιρετικα αναποφασιστος και εδω και πολλους μηνες παιδευομαι να αποφασισω ποιο να παρω!

Link to comment
Share on other sites

Nexus 5χ και από μένα και με λίγα παραπάνω παίρνεις το 32gb η LG g flex 2 αρκετά καλό και αυτό..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε απορρίπτεται... κρίμα και αξίζει τα λεφτά του..

Για το moto g 3rd gen σε ποια έκδοση αναφέρεσαι; 8gb εσωτερική και 1gb ram ή 16gb εσωτερική και 2gb ram;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από αυτά που αναφέρεις έχω πιάσει στα χέρια μου το zero που πήρε ένας φίλος μου και τον βοήθησα στο στήσιμο. Όμορφη κατασκευή και φοβερές κάμερες για αυτά τα χρήματα. Για το αν σε κρατήσει 2 χρόνια φαντάζομαι ότι όλα αυτά που αναφέρεις πάνω κάτω θα σε κρατήσουν αλλά αυτό εξαρτάται από τις δικές σου απαιτήσεις. Το android έχει ωριμάσει και οι συσκευές γενικά έχουν ικανοποιητικό hardware για να λειτουργούν απροβλημάτιστα για ένα μέσο χρήστη.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν έχεις πολλές εφαρμογές ή μεγάλες σε μέγεθος και κουβαλάς μαζί σου πολλές φωτό, βίντεο και μουσική απέφυγε να πάρεις κινητό με εσωτερική μνήμη μικρότερη από 16gb. Ακόμα και αν δέχεται κάρτες μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την έκδοση με το 1gb. Το γνρίζω αυτό με την μνήμη απλά με το android 6.0 θα μπορώ να χρησιμοποιησω μια sd card ως εσωτερική μνήμη του κινητού και γιαυτό έβαλα μέσα στις επιλογές μου και κινητά με 8gb μνήμη
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω και αυτό απλά θα πρέπει να "επενδύσεις" σε μία πολύ καλή, αξιόπιστη και γρήγορη κάρτα μνήμης για να λειτουργεί απροβλημάτιστα σαν εσωτερικός χώρος γιατί αν σου χαλάσει δεν θα μπορείς ούτε εφαρμογή να ανοίξεις.

Αλλά εγώ θα ήθελα να σταθώ περισσότερο στο κομμάτι της ram. Όσο ελαφρύ και αν έχει γίνει το android, ακόμα και στο moto g που είναι σχεδόν pure, πάλι δεν παύει να έχει απαιτήσεις και στο μέλλον αυτό ίσως να δημιουργήσει πρόβλημα. Πάντως για καθημερινή και απλή χρήση το moto g με 1gb ram νομίζω θα δουλεύει μια χαρά.

Τώρα για το κομμάτι της κάμερας, που βλέπω σε ενδιαφέρει πολύ, δεν μπορώ να σου πω ποιο είναι καλύτερο καθώς δεν τα έχω δουλέψει όλα. Η sony φημίζεται για τις κάμερές της, το moto g έχει μια πολύ καλή κάμερα την ίδια που έχει και το nexus 6 και τα LG από τα χαρακτηριστικά τους μόνο βλέπω πως έχουν αξιόλογες κάμερες.

Η μπαταρία εξαρτάται και πολύ από την χρήση που θέλεις να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την έκδοση με το 1gb. Το γνρίζω αυτό με την μνήμη απλά με το android 6.0 θα μπορώ να χρησιμοποιησω μια sd card ως εσωτερική μνήμη του κινητού και γιαυτό έβαλα μέσα στις επιλογές μου και κινητά με 8gb μνήμη

 

Μονο η μοτορόλα το κάνει αυτο που λες. Οι υπόλοιπες εταιρείες δεν προχώρησαν σε ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου στην 6.0

Link to comment
Share on other sites

@bill_thes εισαι σιγουρος 100%? Επειδή απ'οτι ξέρω δεν ήρθαν ακόμα οι αναβαθμίσεις στα αλλα κινητά (πλυν του motorola). Σ

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εισαι σιγουρος 100%? Επειδή απ'οτι ξέρω δεν ήρθαν ακόμα οι αναβαθμίσεις στα αλλα κινητά (πλυν του motorola).

Link to comment
Share on other sites

@bill_thes εισαι σιγουρος 100%? Επειδή απ'οτι ξέρω δεν ήρθαν ακόμα οι αναβαθμίσεις στα αλλα κινητά (πλυν του motorola). Σ

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

.

 

100% δεν ειμαι, κρίνοντας όμως απο συσκευές που κατείχα και αναβάθμισα απο 5.0 σε 6.0 ( z5 compact, lg g4) και δεν είδα ενοποίηση, δεν νομίζω πως θα αλλάξει κάτι στις εταιρείες που προανέφερα..

Link to comment
Share on other sites

πιστευεις οτι το lg k10, lg zero θα αναβαθμιστουν σε android 6.0? Πιστεύεις οτι οι αναβαθμίσεις γενικά είναι σημαντικές για το κινητό ? Ποιο κινητό απο αυτά που ανεφερα μου προτεινεις να παρω κατα την γνωμη σου και γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...