Jump to content

Τι τρώτε το πρωί;


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Τρώτε πρωϊνό ;;  

213 members have voted

  1. 1. Τρώτε πρωϊνό ;;

    • Ναι, τρώω ένα πλήρες πρωϊνό!!
    • Ναι, αλλά είναι γρήγορο.
    • Όχι, δεν τρώω!!


Recommended Posts

kalimera,

 

emena pantos to proino mu analoga thn mera k thn fash pu eimai poikilei:

 

ean exo xrono mporei an fao kana tost h cornflakes,xymo k gala...

 

apthn allh ean biazomai kana kafe filtrou sto podi..kana galliko krouasan k exo pathn porta.....h kana xymo k oti exei meinei apo x8es apo glyko ktl

 

 

k telos loukkouleio geuma ean xypnao me to moro sthn agalia mu!!!;-pppp

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν φαω πρωινο,θα ειναι τοστ,χυμος πορτοκαλιου,καποιο φρουτο,φρυγανιες με μαρμελαδα(ολα αυτα η καποια απο αυτα:D )

τα δημητριακα που προτιμα αρκετος κοσμος για πρωινο μου αρεσει να τα τρωω το απογευμα...:blink:

και γαλα πινω αρκετες φορες το πρωι,χωρις κακαο..αυτον τον καιρο πινω και κανενα χαμομηλι που και που...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο καφέ το πρωι (με τα τσιγάρα μαζί). Μετά βλέπουμε και κάνουμε ανάλογα την όρεξη :)

 

ο κλασσικός έλληνας ... της κατάχρησης :rolleyes:

 

Εγώ δεν είμαι από αυτούς που σου λένε πως αν δεν πιούνε καφέ δεν μπορούνε να ξυπνήσουνε.

Και με νερό ξυπνάω εγώ!!

 

Για πρωϊνο πίνω χυμό ή νερό και τρώω κάτι με φύλλο π.χ. τυρόπιττα

Link to comment
Share on other sites

to loukouleio esu to etoimazeis h to moro sou??

 

freak dne exo tetoia kolimata..analoga thn fash...k to pu briskomai...pantos pistepse me..paizei k aptis 2 pleures..PANTOTE!!!..ti to pio omorfo na peripoihse ton allon k antistrofa?!!!:cool: :O :shifty:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρώω ένα θρεπτικότατο ΦΡΑΠΠΕ!
Link to comment
Share on other sites

Fitness με σοκολάτα ή Kellog's Corn Flakes (πάλι τα σοκολατένια). Κάθε μέρα, λες και είμαι 5 χρονών :lol: και ανεξάρτητα από το τι ώρα ξυπνάω.

Καφέ πίνω στο γραφείο (αν και δεν πίνεται)- βαριέμαι να φτιάχνω σπίτι- εκτός από το σαββατοκύριακο. Και τσιγάρο εννοείται μετά από όλα αυτά:(

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

αμα έχω φάει τον άμπακο το βράδυ δεν έχω όρεξη το πρωί.αλλιώς κανα γάλα με δημητριακά,κανα ψωμί με μέλι τετοια...κανα τοστάκι..:D
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ενα ποτηρι γαλα αντε και κανενα κομματι κεικ ή τοστακι ή γλυκακι....κατι τελος παντων λιγο. Υπαρχουν περιπτωσεις που φευγω ετσι χωρις τιποτα να πιω ή να φαω. Το σαβ/κο μαλλον πιο αργα πινω γαλα και βγαινω για καφε εξω. απο φαγητο τιποτα
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ενα κουλουρακι με σουσαμι και ενα χυμο motion!Και μετα ενα καφεδακι.... και το απογευμα παλι!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Τις καθημερινές πίνω σκέτο γάλα ή μαζί με δημητριακά. Τα Σαββατοκύριακα που σηκώνομαι πιο άργα (και με έχει πιάσει πείνα!!!) τρώω και κανένα τοστάκι και καμιά φέτουλα με μέλι ή μαρμελαδίτσα.

Πάντα όμως τα πρωϊνά σηκώνομαι με τρελή όρεξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γαλατάκι φρέσκο 1,5% με corn flakes και ριζάλευρο. Και μετά στη δουλειά καφεδάκι. Τρώω 3 φορές τη μέρα (πρωϊνό,δεκατιανό και μεσημεριανό).

Το βράδυ κάνα γιαουρτάκι ή καμιά σοκολάτα. :D :lol: :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι δυστυχως δεν μπορω να φαω τιποτα.

Εχω συνηθισει τον καφε και ειναι η πρωτη μου δουλεια μετα το ντουζακι.

Καθε φορα ολο λεω οτι θα προσπαθησω να φαω εστω μια φρυγανια με μελι αλλα καθε πρωι το διαγραφω:D

tuning is passion
Link to comment
Share on other sites

Η μέρα μου ξεκινάει με ελληνικό καφέ στις 7.30π.μ. Γύρω στις 9.30π.μ. τρώω δύο κουταλιές της σούπας ταχίνι με μέλι και 10.00 με 10.30 πίνω ένα μεγάλο ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι. Η πιό υγιεινή διατροφή (καθότι έχω τελειώσει σχολή Διαιτολογίας) που υπάρχει. Ό,τι απορείες έχετε πάνω σε θέματα διατροφής, ρωτήστε με. Χαρά μου να βοηθήσω όποιον μπορώ.
Link to comment
Share on other sites

bre dietologe mou,kafe proi proi??fae ena mhlaraki..to idio einai...(kai apodedeigmena pleon)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Η μέρα μου ξεκινάει με ελληνικό καφέ στις 7.30π.μ. Γύρω στις 9.30π.μ. τρώω δύο κουταλιές της σούπας ταχίνι με μέλι και 10.00 με 10.30 πίνω ένα μεγάλο ποτήρι φυσικό χυμό πορτοκάλι. Η πιό υγιεινή διατροφή (καθότι έχω τελειώσει σχολή Διαιτολογίας) που υπάρχει. Ό,τι απορείες έχετε πάνω σε θέματα διατροφής, ρωτήστε με. Χαρά μου να βοηθήσω όποιον μπορώ.
Ταχίνι; :ooch: Ούτε το μέλι δεν το σώζει... http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon8.gif

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

bre dietologe mou,kafe proi proi??fae ena mhlaraki..to idio einai...(kai apodedeigmena pleon)

Ο ελληνικός καφές καταρχήν θεωρείται ο πιό αθώος από όλους τους καφέδες. Δεύτερον ο καφές μην ξεχνάμε οτι είναι φυσικό προιόν. Τρίτον περιέχει καφείνη η οποία τονώνει και ενεργοποιεί τον οργανισμό που τόσο ανάγκη έχει το πρωί που ξεκινάει η μέρα. Δεν είμαι υπέρ της συχνής κατανάλωσης του καφέ γιατί κάθε προιόν ακόμη και φυσικό, όταν υπερκαταναλώνεται έχει παρενέργειες. Ένας το πρωί και ένας το μεσημέρι είναι αρκετοί.

Link to comment
Share on other sites

Ταχίνι; :ooch: Ούτε το μέλι δεν το σώζει... http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon8.gif

Μεγάλο λάθος! Το ταχίνι δυστυχώς είναι πολύ παρεξηγημένο στην Ελλάδα. Αν ξέραμε τί ιδιότητες έχει και πόσο καλό κάνει στον οργανισμό και στη σύνθεση ορμονών όπως η τεστοστερόνη λόγω του ψευδαργύρου που περιέχει θα το τρώγαμε κάθε μέρα(σε μικρές βέβαια ποσότητες).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η μέρα μου ξεκινά απο τις 5.30.

6 και κάτι τρώω μια κούπα δημητριακά και κατα μεταξύ 9-11 δυο μικρά γεύματα, δηλαδή μικρά σαντουιτσάκια.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Ο ελληνικός καφές καταρχήν θεωρείται ο πιό αθώος από όλους τους καφέδες. Δεύτερον ο καφές μην ξεχνάμε οτι είναι φυσικό προιόν. Τρίτον περιέχει καφείνη η οποία τονώνει και ενεργοποιεί τον οργανισμό που τόσο ανάγκη έχει το πρωί που ξεκινάει η μέρα. Δεν είμαι υπέρ της συχνής κατανάλωσης του καφέ γιατί κάθε προιόν ακόμη και φυσικό, όταν υπερκαταναλώνεται έχει παρενέργειες. Ένας το πρωί και ένας το μεσημέρι είναι αρκετοί.
agaphte kurie dietologe :p

kat arxhn to oti o ellhnikos kafes einai pio a8oos apo tous allous de shmaineis pos 8a prepei kai na katanalonetai...

sinexizo na uperaspizomai th lush "mhlo enanti tou kafe" ka8os kai fusikotato proion einai kai energopoiei ton organismo to proi-opos kai o kafes- dinontas tou kai kapoies bitaminoules...xoria pou de paxaineis kiolas(se sxesh me ton kafe me 2-3 koutalakia zaxarh)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

agaphte kurie dietologe :p

kat arxhn to oti o ellhnikos kafes einai pio a8oos apo tous allous de shmaineis pos 8a prepei kai na katanalonetai...

sinexizo na uperaspizomai th lush "mhlo enanti tou kafe" ka8os kai fusikotato proion einai kai energopoiei ton organismo to proi-opos kai o kafes- dinontas tou kai kapoies bitaminoules...xoria pou de paxaineis kiolas(se sxesh me ton kafe me 2-3 koutalakia zaxarh)

Θα σεβόμουν την άποψή σου αν ήσουν διαιτολόγος όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

giati sto thread mono dietologoi summetasxoun??:blink:

aaaa sugnomh de to hksera...:baby:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...