Jump to content

Τι τρώτε το πρωί;


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Τρώτε πρωϊνό ;;  

213 members have voted

  1. 1. Τρώτε πρωϊνό ;;

    • Ναι, τρώω ένα πλήρες πρωϊνό!!
    • Ναι, αλλά είναι γρήγορο.
    • Όχι, δεν τρώω!!


Recommended Posts

Η ερώτηση είναι πολύ απλή!!

 

Τι τρώτε το πρωί ; Δηλαδή, τι τρώτε πριν ξεκινήσουν τα καθημερινά σας βάσανα ;;

Αλλάζει το πρωϊνό σας γεύμα τα Σαββατοκύριακα ;;:rolleyes:

 

Αν δεν τρώτε, πείτε το λόγο που δεν το κάνετε !!;)

 

 

Αφού ψηφίσετε απαντήστε στα παράνω ερωτήματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυστυχώς είναι γρήγορο το δικό μου πρωϊνό γεύμα, ακόμα και τα Σαββατοκύριακα!!

Γιατί? Γιατί είμαι πολυάσχολος!! :p

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν έχει πορτοκάλια πίνω γάλα

Και άμα έχει , στίβω 2-3 , πίνω στα γρήγορα τον χυμό και φεύγω κατευθείαν!αντε γειαααα

Link to comment
Share on other sites

de troo tpt.. :o

oxi epeidh de prolabaino..ayto gia mena den apotelei dikaiologia..panta mporoume na shko8oume 15 lepta pio noris gia na fame proino.. :cool:

apla sth dikh mou periptosh to proi de nio8o "peina". :blink:

kai opoios mou pei,den einai anagh na nio8eis,fae esy(opos leei h mama mou) tous plhroforo oti an fao,meta 8a eimai xalia gia olh thn hmera.. :wacko:

etsi loipon de troo tpt to proi,apla kata tis 11 opou sunh8os eimai sth sxolh kai exo dialeima,troo mia tyropitoula h pino kana xumo..ayto os to meshmeri pou troo kanonika.. :o :alien:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

de troo tpt.. :o

oxi epeidh de prolabaino..ayto gia mena den apotelei dikaiologia..panta mporoume na shko8oume 15 lepta pio noris gia na fame proino.. :cool:

apla sth dikh mou periptosh to proi de nio8o "peina". :blink:

kai opoios mou pei,den einai anagh na nio8eis,fae esy(opos leei h mama mou) tous plhroforo oti an fao,meta 8a eimai xalia gia olh thn hmera.. :wacko:

etsi loipon de troo tpt to proi,apla kata tis 11 opou sunh8os eimai sth sxolh kai exo dialeima,troo mia tyropitoula h pino kana xumo..ayto os to meshmeri pou troo kanonika.. :o :alien:

 

 

Μια χαρά σε βρίσκω!! Και εγώ έτσι έκανα παλιά, αλλά λόγο της νέας δίαιτας που ακολουθώ αναγκάστηκα και προσαρμόστηκα στο να τρώω πρωϊνό γεύμα(έστω και γρήγορο)...

Link to comment
Share on other sites

εγω αν δεν φαω το πρωι και σηκωθω με την μια για εξω θα ζαλιζομαι σε βαθμο λυποθυμιας.. εχασα και προσφατα μερικα κιλακια και ειμαι μολις 51 κιλα οποτε τρωω ενα τοστακι και πινω ενα χυμακι και καπακι βουταω και ενα χαπακι σιδηρο να ερθω να στανιαρω αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που δεν τρωω απολυτως τιποτα γιατι υπαρχουν πρωινα που βαριεμαι να κουνηθω.
Link to comment
Share on other sites

to oti zalizesai exei na kanei me thn xamhlh piesh pou endexomenos na exeis...to baros den exei shamsia,ektos an exases kila apotoma kai exei epel8ei o organismos sou se adunamia..

ki ego eimai 53 kila,me xamhlh piesh..alla proino de troo :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

51 κιλα με 1.72 υψος ομως.. εχω ορθοσταντικη υποταση και οι εξετασεις αιματος που ειχα κανει εδειξαν αδεις τις αποθηκες σιδηρου.. οποτε ειναι μαλλον λογικο !
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τρώω όσο περισσότερο μπορώ (ανάλογα τον χρόνο που έχω και που βρίσκομαι) αλλιώς παθαίνω αυτό που λέει η PowerZ. Και μη μου πείτε για αδυναμία οργανισμού, 1.87 και 96 κιλά ζωή νάχουνε :D :p

Το αγαπημένο μου αλλά και δυσκολότερο να γίνει (εκτός και είμαι σε ξενοδοχείο) είναι το περίφημο English Breakfast!

KCB
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώω το πρωί, γιατί φεύγω βιαστικά για τη δουλειά!

Τα Σαββατοκύριακα δεν αλλάζει το πρωϊνό , λόγω συνήθειας.

Μάλλον δεν κάνω καλά που δεν παίρνω πρωϊνο, γιατί έχω ακούσει ότι είναι το σημαντικότερο γεύμα της ημέρας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώω τίποτα για πρωινό :) ο λόγος? ακριβώς ο ίδιος με την FREAK_OF_NATURE (και κάνω ακριβώς τα ίδια κιόλας)το μόνο που μπορώ είναι ο καφές μου...
Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτέρα μπορούσα να ξυπνήσω νωρίς και έτρωγα πλήρες πρωινό – corn flakes κλπ – τώρα πίνω 1 ποτήρι γάλα στα γρήγορα μαζί με 1 2 μπισκότα ή 1 ποτήρι χυμό πορτοκαλί μαζί με ζεστές φρυγανιές !

 

Το σαββατοκύριακο μπορώ και τρώω τα clusters μου ..

Όταν παίρνεις σωστό πρωινό έχεις δύναμη και ενέργεια για όλη τη μέρα :) ;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτέρα μπορούσα να ξυπνήσω νωρίς και έτρωγα πλήρες πρωινό – corn flakes κλπ – τώρα πίνω 1 ποτήρι γάλα στα γρήγορα μαζί με 1 2 μπισκότα ή 1 ποτήρι χυμό πορτοκαλί μαζί με ζεστές φρυγανιές !

 

Το σαββατοκύριακο μπορώ και τρώω τα clusters μου ..

Όταν παίρνεις σωστό πρωινό έχεις δύναμη και ενέργεια για όλη τη μέρα :) ;)

 

Έτσι!! :p

Αυτό είναι το πιο σωστό!! Αλλά ποιος το κάνει?? Μάλλον πολύ λίγοι...:rolleyes: :X

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώω συγκεκριμένο πρωινό... τρώω όμως τον αγλέουρα. Και το μεσσημέρι τα ίδια. Το βράδυ ευτυχώς πάλι καλά... τρώω ελάχιστα έως καθόλου.

Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει με τις 5.000 θερμίδες που καταναλώνω κάθε μέρα όταν δεν θα έχω χρόνο για γυμναστική... :X

Όχι άλλο φαγητοοοοοοοοο! Βοήθεια! :cry: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρωινό..Τι είναι αυτό?Σιγά μην αφήσω έστω και αυτά τα λίγα λεπτά υπνου!! :p

Πάντως και νωρίς να ξυπνήσω θα πιω με το ζόρι μισή πορτοκαλάδα(για να μην ακούω φωνές)Όταν πήγαινα στο δημοτικό έτρωγα αλλά τώρα τα πρωινά θέλω εμετό :wacko:Παλιά έπινα και κάτι για έλλειψη σιιδήρου αλλά τώρα δεν ξέρω καν που είναι :lol:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σηκώνομαι πολύ νωρίς τα πρωινά, προτιμώ να κοιμηθώ μισή ωρίτσα παραπάνω, παρά να σηκωθώ και να πιω πρωινό... Στην δουλειά όμως ένας χυμός κάνει την δουλειά του....
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Dimitriaka...sxedon kathe mera:)
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τίποτα και πίνω καφέ στη δουλειά!! Κυριακή καμιά φορά μπορεί να φάμε πρωινό οικογενειακώς.

Το φόρτε μου είναι όταν βρεθώ σε ξενοδοχείο που του δίνω και καταλαβαίνει!!

Πάντως το πρωινό παιδιά είναι μεγάλη υπόθεση!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την όρεξη που θα έχω (όχι μόνο για φαΐ, αλλά και για να φτιάξω κάτι).

Άλλοτε τρώω ένα γιαούρτι, άλλοτε ψωμί με μαρμελάδα / μέλι, άλλοτε αβγό, άλλοτε κάτι άλλο που υπάρχει στο ψυγείο (π.χ. χτεσινό φαγητό ή κάποιο γλυκό), άλλοτε συνδυασμούς των παραπάνω, άλλοτε τίποτα.

Επίσης πορτοκαλάδα φρέσκια (στυμμένη!), αλλιώς μόνο νερό.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

To καλύτερο μου είναι τυρόπιτα και μίλκο.

Δεν έχω καλύτερο πρωινό...

 

επειδή όμως δεν είναι αυτό που πρέπει, προσπαθώ, όσες φορές ξυπνάω πρωί και όχι βράδυ, να τρώω γάλα με δημητριακά ή ομελέτα χωρίς πολλά λιπαρά και γαλατάκι και χυμό.

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά ανάλογα την ώρα που θα σηκωθώ και πως θα είμαι εκείνη τη στιγμη...Συνήθως όταν πήγαινα σχολείο και σηκωνόμουν στις 7 δεν έτρωγα τπτ γιατί το στομάχι μου ήταν κόμπος...τώρα που ξυπνάω μόνος μου και χαλαρά....ότι ώρα θέλω....κατεβάζω τα πάντα το πρωί!!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώω τίποτα. Πίνω καφέ (γαλλικό) και αν μου έρθει όρεξη πίνω πρώτα ένα ποτήρι γάλα ή τρώω κανένα μπισκότο ή βούτημα :p Μετά τρώω κατευθείαν για μεσημέρι. Συνήθως του δίνω και καταλαβαίνει και το μεσημέρι και το βράδυ :p Ίσως πρέπει να κάνω λίγη γυμναστική γιατί η μπάκα μεγάλωσε λιγάκι :p
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...