Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Cache εννοείς, προφανώς.

Με κλειστό το κινητό, πατάς ταυτόχρονα vol+ & power. Τα κρατας πατημένα και μολις ανοίξει, τ' αφήνεις. Έτσι μπαίνει στο recovery. Πάνω/κάτω πας με το volume, επιλέγεις με το power.

3 επιλογες σου έχει όλες κ' όλες. Μην επιλέξεις factory reset. Δεν σε ρωτάει ξανα για επαλήθευση. Οτι επιλέξεις με το power, το κάνει κατευθείαν.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ευχής έργο αλλά είπε οτι βαριέται το ξαναστεινε.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε fanatike έκανα αυτό πού μου είπες, και προς το παρόν φαίνεται ότι είναι μια χαρά.

Αύριο τό πρωί θά έχω καλύτερη εικόνα.

 

Ευχαριστώ για όλα!!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ γρηγορα, το αυριο πρωι. Δώσε του αερα 2-3 κύκλους και δες τι θα σου πει η μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ γρηγορα, το αυριο πρωι. Δώσε του αερα 2-3 κύκλους και δες τι θα σου πει η μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Ok.!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το MirrorShare? Συνδέεται κανονικά αλλά δείχνει τη μιση οθόνη και από τη μέση και κάτω δείχνει πράσινες γραμμές!! Η τηλεόραση είναι Samsung και έχω δοκιμάσει άλλες 3 συσκευές (honor, mls και sony) που παίζουν κανονικά!!
Link to comment
Share on other sites

Τα βραδινά αποτελέσματα.. μαύρο χάλι πάλι!!

Εκεί που η γραμμή πήγε και ισιωσε κάπως , ξαναπηραμε τον κατήφορο!!6886058c0cad38872aeff50723967eed.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είπα για factory reset παντος

δεν το γλιτωσα τελικα το factory...καλα το ελεγες. ειχα μια ελπιδα μηπως το γλιτωνα αλλ τζιφος..

 

για να δουμε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

δεν το γλιτωσα τελικα το factory...καλα το ελεγες. ειχα μια ελπιδα μηπως το γλιτωνα αλλ τζιφος..

 

για να δουμε τωρα...

Ti ios τι Android τι wp σχεδόν πάντα μετά το update δεν πάει κάτι καλά

Link to comment
Share on other sites

Τα βραδινά αποτελέσματα.. μαύρο χάλι πάλι!!

Εκεί που η γραμμή πήγε και ισιωσε κάπως , ξαναπηραμε τον κατήφορο!!6886058c0cad38872aeff50723967eed.jpg

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα θέλει factory reset. Αλλά παρατηρώ ότι πάντα είναι το Wifi ενεργό. Για προσπάθησε να απενεροποιήσεις τη σάρωση όταν δεν είναι ενεργό το Wifi. Θα σου βγάλει ενα παράθηρακι πάνω όταν μπεις στην καρτέλα του WiFi για αυτό το θέμα. Σύνθετες Ρυθμίσεις > Τοποθεσία > Ρυθμίσεις (3 τελείες πάνω δεξια) > Ρυθμίσεις Σάρωσης > Σάρωση μεσω Wifi. Απενεργοποίησε και τη Σάρωση μέσω Bluetooth αν είναι ενεργή. Ακόμα και να μην έχεις ενεργοποιημένο το WiFi αυτό συνεχίσει να λειτουργεί ασταματήτα. Πιστευω να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θέλει factory reset. Αλλά παρατηρώ ότι πάντα είναι το Wifi ενεργό. Για προσπάθησε να απενεροποιήσεις τη σάρωση όταν δεν είναι ενεργό το Wifi. Θα σου βγάλει ενα παράθηρακι πάνω όταν μπεις στην καρτέλα του WiFi για αυτό το θέμα. Σύνθετες Ρυθμίσεις > Τοποθεσία > Ρυθμίσεις (3 τελείες πάνω δεξια) > Ρυθμίσεις Σάρωσης > Σάρωση μεσω Wifi. Απενεργοποίησε και τη Σάρωση μέσω Bluetooth αν είναι ενεργή. Ακόμα και να μην έχεις ενεργοποιημένο το WiFi αυτό συνεχίσει να λειτουργεί ασταματήτα. Πιστευω να φταίει αυτό.

Τα έκανα και τά δύο!! Μάλλον αυτό θα είναι!!

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησες μπας και το γλυτώσεις, αλλά ...... :p

Το wifi δεν δημιουργεί σοβαρό θέμα. Και εγώ το έχω ανοικτό να σαρώνει και δεν έχω δει κάτι. Αξιοσημείωτο, τουλάχιστον.

 

PS: Μήπως το έχεις βάλει να κάνει τίποτα συγχρονισμούς ή backup στο Google account σου? Ρωτάω γιατί βλέπω ότι το βράδυ που το άφησες προφανώς ξεκίνησε το ξεζούμισμα. Μήπως το έβαλες σε κανένα flightmode και αυτό πολεμούσε να κάνει sync με το google?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το προσπάθησες μπας και το γλυτώσεις, αλλά ...... :p

Το wifi δεν δημιουργεί σοβαρό θέμα. Και εγώ το έχω ανοικτό να σαρώνει και δεν έχω δει κάτι. Αξιοσημείωτο, τουλάχιστον.

 

PS: Μήπως το έχεις βάλει να κάνει τίποτα συγχρονισμούς ή backup στο Google account σου? Ρωτάω γιατί βλέπω ότι το βράδυ που το άφησες προφανώς ξεκίνησε το ξεζούμισμα. Μήπως το έβαλες σε κανένα flightmode και αυτό πολεμούσε να κάνει sync με το google?

Όχι.τιποτα απ όλα αυτά.

Το βράδυ, όπως και κάθε βράδυ πριν την αναβάθμιση, απλά έκλεινα το wifi .και είχα το πρωί 1 με 2,% απώλεια.

Ούτε κάποια εφαρμογή κατέβασα μετά την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

επειδή ειμαι ενα κλικ μακριά απο την παραγγελία του p9 dual sim...το αγοράζω? Γενικά ειστε ευχαριστημένοι με το κινητό ή θα αγοράζατε τωρα με 350ευρώ κάποιο άλλο? (δεν εχω τις τρομερές απαιτήσεις...καλή κάμερα, να μην κολλάει και facebook instagram..και και αντέξει κάποια χρόνια) Και οσον αφορά την αγορά απο σκρουτζομάγαζο, πρέπει να προσέξω κάτι? (μοντέλο κινητου κτλ.)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ti ios τι Android τι wp σχεδόν πάντα μετά το update δεν πάει κάτι καλά
Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω. Χρόνια τώρα που έχω και Android και iOS σπάνια εμφανίζεται κάτι σοβαρό που θα με αναγκάσει να κάνει factory reset μετά από αναβαθμιση.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα διαφωνήσω. Χρόνια τώρα που έχω και Android και iOS σπάνια εμφανίζεται κάτι σοβαρό που θα με αναγκάσει να κάνει factory reset μετά από αναβαθμιση.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ios έχω iPhone 4s και μετά όλα σχεδόν μετά από κάθε update (εκτός από μικρά updatekia 100 mb) είχα κάποιο θέμα είτε battery drain είτε θέμα με κάποια εφαρμογή είτε cache overflow είτε θέματα με χίλια δυο μεν μικρά θέματα αλλά μόνο με clean restore από itunes τα έλυσα

Καλά για wp δεν το συζητάω καν... Κάθε update και καταστροφή

Τα ίδια και στην samsungoκινιτα που είχα πολλά σχεδόν μετά από κάθε update ήθελε format πολλές φορές για μικρό πράγματα αλλά αλλιώς δεν τα ελινα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το MirrorShare? Συνδέεται κανονικά αλλά δείχνει τη μιση οθόνη και από τη μέση και κάτω δείχνει πράσινες γραμμές!! Η τηλεόραση είναι Samsung και έχω δοκιμάσει άλλες 3 συσκευές (honor, mls και sony) που παίζουν κανονικά!!

 

Εγώ έχω αυτό το θέμα μετά από την εγκατάσταση από την 6 στη nougat (χωρίς factory reset παρόλο αυτά) και ενώ πριν συνδεόταν κανονικά. Το κινητό βέβαια συνδέεται κανονικά τωρα σε LG tv αλλά όχι σε samsung..Δε ξέρω τι παίζει έλεγα να κάνω reset στη tv...έστειλα μέχρι και email στη Huawei..η απάντηση "Το ζήτημα αυτό θα επιλυθεί με μια μικρή αναβάθμιση της συσκευής απο Android 7.0 σε Android 7.1 η οποία θα έρθει και πάλι αυτομάτως στην συσκευή σας". Δεν βρήκα παραπάνω πληροφορίες για ίδιο θέμα σε αναζήτηση! Οπότε αναμονή, εκτός αν κάποιος άλλος έχει καμία ιδέα.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Αχα!

7.1???

Τι λες, τώρα! Μακάρι! Εκεί θα το αφήσω και Oreo να δώσουν!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

επειδή ειμαι ενα κλικ μακριά απο την παραγγελία του p9 dual sim...το αγοράζω? Γενικά ειστε ευχαριστημένοι με το κινητό ή θα αγοράζατε τωρα με 350ευρώ κάποιο άλλο? (δεν εχω τις τρομερές απαιτήσεις...καλή κάμερα, να μην κολλάει και facebook instagram..και και αντέξει κάποια χρόνια) Και οσον αφορά την αγορά απο σκρουτζομάγαζο, πρέπει να προσέξω κάτι? (μοντέλο κινητου κτλ.)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!:)

 

Κανείς? Ναι...οχι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...