Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καινούργια είναι Β166, για το L09.

B167 είναι ή τελευταία...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/944c358c6b8f9fc69a1147c6d7124881.jpg

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σβήσε το IMEI φίλε από το screenshot, είναι προσωπικό δεδομένο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

B167 είναι ή τελευταία...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160802/944c358c6b8f9fc69a1147c6d7124881.jpg

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

Δεν μου την βγάζει την αναβάθμιση αυτή ρε παιδιά

Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδίαμήπως το αντιμετωπίζει άλλος αυτό το θέμα είναι πρόβλημα όχι σε όλες τις κλήσεις σε κάποιες ο ήχος είναι τέρμα ενώ τον έχω ρυθμίσει χαμηλά κ με τρελαίνει ας βοηθήσει κάποιος αν μπορει

 

Μηπως οταν στο παρουσιάζει το εχεις σε τσαντακι ή στη τσεπη?

Edited by venduza
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μηπως οταν στο παρουσιάζει το εχεις σε τσαντακι ή στη τσεπη?

 

Δεν το έχω παρατηρήσει μπορεί πάντως και όταν το βγάζω δυνατά είναι γιατί φίλε μου έχει καμία ρύθμιση για την τσέπη και τέτοια?

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή sms!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω παρατηρήσει μπορεί πάντως κ όταν το βγάζω δυνατά είναι γτ φίλε μου έχει καμία ρύθμιση για την τσέπη κ τέτοια?

 

Ναι υπάρχει μια ρύθμιση για τσεπη.

Πας κλησεις,πατας κατω δεξια στις τρεις παυλες,ρυθμίσεις και απενεργοποιεις τη λειτουργία τσεπης.

Δοκιμασε και πες μας

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είμαι νέος Στα Huawei αυτό ήταν τελικά σε Ευχαριστώ πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είμαι νέος Στα Huawei αυτό ήταν τελικά σε Ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Και εγω ημερων ειμαι χαχα.

Καλοριζικος!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα το απόγευμα το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί σε data. Με restart μερικές φορές συνδέεται για λίγο αλλά μετά τίποτα. Έχει κάποιο πρόβλημα ή Cosmotron σήμερα; Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα το απόγευμα το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί σε data. Με restart μερικές φορές συνδέεται για λίγο αλλά μετά τίποτα. Έχει κάποιο πρόβλημα ή Cosmotron σήμερα; Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

Η ποια αν έχει πρόβλημα?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Μας έφαγε ή διόρθωση τέλος πάντων τελικά από ότι διάβασα έχει πρόβλημα ή cosmote στο packet core στη μισή ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από σήμερα το απόγευμα το κινητό δε μπορεί να συνδεθεί σε data. Με restart μερικές φορές συνδέεται για λίγο αλλά μετά τίποτα. Έχει κάποιο πρόβλημα ή Cosmotron σήμερα; Δε ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει.

 

Με 3g ή 4g προσπαθεις?

Δοκιμασες να βγαλεις-βαλεις τη sim?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Cosmote. Μας έφαγε ή διόρθωση τέλος πάντων τελικά από ότι διάβασα έχει πρόβλημα ή cosmote στο packet core στη μισή ελλαδα.

Περίεργο. Δεν είχα κάποιο θέμα. Το διάβασα και σε άλλα τοπικ. Θα ηταν τοπικά τα προβλήματα.

 

PS: Μόλις ετρεξα ενα speedtest σε 3g. Μια χαρά. Κανένα πρόβλημα. 24down/4up.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καινουργιος και εγω σε huawei μετα απο χρονιαααα samsung. Oι εντυπωσεις καλές.. Σαν συσκευη καλη.. Σαν λειτουργικό θέλει καποιες ρυθμίσεις ακόμα. Δεν ξερω μήπως δεν τα εχω βρει εγω. πχ. Παρόλο που εχει αισθητηρα οταν μιλας στο τηλ να κλεινει η οθονη , δν εχει οταν το κοιτας να μν κλεινει οταν διαβαζεις μια σελιδα;;;; σε viber δεν αναβει το λαμπακι της ειδοποιησης. απουσια ρυθμισης εντασης δονησης. και γνκ μικρες τετοιες λεπτομερειες που θελω.. μπορει να ειχα συνηθησει με τις customies του note 3.

εχετε ανοιξει θεμα για ρουταρισμα και custom roms;; Αν οχι το εχει ρουταρει καποιο παιδι απο εδω μεσα;; και τελευταια ερωτηση για σημερα... :P η καμερα υπεροχη για μενα, αλλα υπαρχει καποιος οδηγος για τις ρυθμισεις pro ;; τι κανει η καθε μια;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Λίγες απορίες έχεις!

Αυτό που όταν το κοιτάς δεν κλείνει η οθόνη, πλέον έχει αρχίσει να αφαιρείται απο πολλές συσκευές, χάριν ελάφρυνσης του λειτουργικού. Ακόμη και της samsung. Χαζό, το ξέρω! Συμβαίνει όμως.

Για το viber δεν γνωρίζω. Γενικά ειναι πολυ προβληματική εφαρμογή και δεν την χρησιμοποιώ καθόλου (από εποχής s5).

Για την δόνηση θέλεις να την κάνεις πιο δυνατή δηλαδή? Ρωταω γιατί δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει. Κανένας δεν ανέφερε κάτι για την δόνηση (έως τώρα).

Απ' όσο γνωρίζω (το έχω πλεον εγκαταλείψει το άθλημα) Ρουτ = boot loader unlock = bye - bye εγγύηση. Οπότε δεν λέει. Πολύ περισσότερο που επίσημο σέρβις είναι η ακατανόμαστη! (Arvato)

Custom-ιες, κάτι νομίζω οτι έχει γραφτεί αλλά γενικά αν είσαι του αθλήματος .... έκανες κακή επιλογή συσκευής.

Για την κάμερα, δες στο σχετικό νήμα για τις φωτογραφικές μηχανές των κινητών. Δεν λέει ειδικά για κάποιο αλλά υπάρχει απίστευτη πληροφορία μαζεμένη και θα σε βοηθήσει παρα πολύ να καταλάβεις το manual mode και να πειραματιστεις.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χε, χε! Λίγες απορίες έχεις!

Αυτό που όταν το κοιτάς δεν κλείνει η οθόνη, πλέον έχει αρχίσει να αφαιρείται απο πολλές συσκευές, χάριν ελάφρυνσης του λειτουργικού. Ακόμη και της samsung. Χαζό, το ξέρω! Συμβαίνει όμως.

Για το viber δεν γνωρίζω. Γενικά ειναι πολυ προβληματική εφαρμογή και δεν την χρησιμοποιώ καθόλου (από εποχής s5).

Για την δόνηση θέλεις να την κάνεις πιο δυνατή δηλαδή? Ρωταω γιατί δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα υπάρχει. Κανένας δεν ανέφερε κάτι για την δόνηση (έως τώρα).

Απ' όσο γνωρίζω (το έχω πλεον εγκαταλείψει το άθλημα) Ρουτ = boot loader unlock = bye - bye εγγύηση. Οπότε δεν λέει. Πολύ περισσότερο που επίσημο σέρβις είναι η ακατανόμαστη! (Arvato)

Custom-ιες, κάτι νομίζω οτι έχει γραφτεί αλλά γενικά αν είσαι του αθλήματος .... έκανες κακή επιλογή συσκευής.

Για την κάμερα, δες στο σχετικό νήμα για τις φωτογραφικές μηχανές των κινητών. Δεν λέει ειδικά για κάποιο αλλά υπάρχει απίστευτη πληροφορία μαζεμένη και θα σε βοηθήσει παρα πολύ να καταλάβεις το manual mode και να πειραματιστεις.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

,

Ναι αρκετα.. με πληγωσες για την κακη επιλογη. χαχα Απλα στα λεφτα αυτα δεν υπηρχε κατι να πληρει τα κριτηρια μου. ( καρτα μνημης, ομορφο, καλη καμερα.. ) Τα s6 δεν εχουν καρτα μνημης. Ασχολουμε πολυ με το αθλημα ροοτ αν και εχω αρχισει να κουραζομαι να κανω το κινητο πειραματοζωο.. Για την δονηση πχ σε μια ειδοποιηση κανει μονο μια φορα. Θα ηθελα να ειχε παραδειγμα διακεκομενη ή εντονη συνεχομενη.. Μικρες λεπτομεριες , για πολλους ασημαντες αλλα κουβεντα να κανουμε.. Για την καμερα βλεπω και βιντεακια στο youtube και μπορω να πω οτι εκπλησωμαι.. Η μπαταρια ποσο σου βγαζει και με τι χρηση;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να εχουμε ειδοποιήσεις πανω στο εικονιδιο καποιας εφαρμογής οπως εχουμε σε εφαρμογές συστηματος?

 

Οπως παρακατω εννοω αλλα για messenger , Skype με ενδιαφέρει.

http://i65.tinypic.com/24viel2.png

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι θέμα της εφαρμογής και όχι του συστήματος. Αν υπάρχει ρύθμιση στα settings της εφαρμογής τοτε θα το βγάζει. Απλως το σύστημα κάνει τον "χωροφύλακα". Το επιτρέπει να φαίνεται ή όχι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να ειναι θεμα εφαρμογής πιστευω, ουτως η αλλως δεν υπάρχει καποια ρυθμιση.

Ειναι θεμα του εκάστοτε interface π.χ με το sense και το touchwiz το εμφανιζει κανονικα by default.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα! Δεν το γνώριζα αυτό.

Αν δοκιμάσεις κάποιον άλλο lancher?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι παιζει με nova αλλα δεν εχω δοκιμασει ποτε για να σου απαντήσω με σιγουριά.

Ειμαι φαν του stock οποτε δεν βαζω ποτε αλλους launchers.

Αν δεν γίνεται με καμια ρυθμιση δεν πειράζει κιολας..θα ζησσουμε και χωρις αυτο :lol:

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μια βραδυνη χωρίς καθόλου επεξεργασία!!! https://goo.gl/photos/s8LTef3C7gB577GT9

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμη μια.... https://goo.gl/photos/BimRSNNTih7HdJ2cA

Link to comment
Share on other sites

Τι κακό είναι αυτό με τα screen protectors; Έχω πάρει 2 έως τώρα από skroutzομαγαζα, και τα δύο έγραφαν ότι είναι για P9. Το ένα ήταν μικρότερο και το άλλο μεγαλύτερο...προσπαθώ εδώ και μία εβδομάδα να του βάλω κάτι στην οθόνη και δεν βρίσκω...
Link to comment
Share on other sites

Και το P8 ειναι δύστροπο με τα γυαλιά. Μόνον 2-3 είχαν σωστή εφαρμογή.

Δοκίμασε της Nilkin, το 2.5D Pro+.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Root ετοιμο...xposed ετοιμο...γιατι χωρις 2-3 ρουτ εφαρμογες...ουτε καν το σκεφτομαι...οσο για την εγγυηση αν μπαινει ρικοβερι υπαρχει τροπος για να ξανακλειδωθει ο bootloader ... Edited by Kopoylos
Προσθεση σκρινσοτ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...