Jump to content

Huawei P9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

yy ολα αυτα εκτος απο το store.. βαλε και greenify και σεταρε το σωστά και είσαι οκ

 

Τα εχω κανει ολα αυτα don't worry απλα νομιζα οτι ειναι κατι που δεν ηξερα... Day one ειμαι ετσι σε αυτο το κινητο. Απλα το σκιζει το οτι δεν ειμαι ποτε σε wifi και αλλαζει συνεχεια κεραιες και ειμαι στον ηλιο στο αμαξι με τη φωτεινοτητα. Αλλιως και εγω θα εβγαζα παραπανω...

 

Είναι τεράστιο για εμένα το mate 8. Αν ήταν μέχρι 5.5 θα το σκεφτόμουν. Πάντως το πορτάκι του G5 δεν χρειάζεται να το ανοίγεις. Εγώ πχ αν τελικά πάρω το G5, θα ανοίξω το πορτάκι μόνο αν χρειαστεί αλλαγή η μπαταρία

Και εγω ελεγα στην αρχη θα την παλεψω δεν θα την παλεψω αλλα τωρα απλα το απολαμβανω...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εχω κανει ολα αυτα don't worry απλα νομιζα οτι ειναι κατι που δεν ηξερα... Day one ειμαι ετσι σε αυτο το κινητο. Απλα το σκιζει το οτι δεν ειμαι ποτε σε wifi και αλλαζει συνεχεια κεραιες και ειμαι στον ηλιο στο αμαξι με τη φωτεινοτητα. Αλλιως και εγω θα εβγαζα παραπανω...

 

αα ουσιαστικά εσυ κάνεις την μέγιστη χρήση....... (ποιο πολυ μονο παιχνίδια ρουφάνε)

Link to comment
Share on other sites

αα ουσιαστικά εσυ κάνεις την μέγιστη χρήση....... (ποιο πολυ μονο παιχνίδια ρουφάνε)

 

Ναι ξεχασα να πω και οτι ειμαι παντα συνδεδεμενος με bluetooth headset και κανω και 2 ωρες κλησεις τη μερα LOL...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

μεχρι 5,5 με το σύγχρονο hardware όμως δεν χωράει τέτοια μπαταρια δυστυχώς :(

 

όταν λέω για το g5 οσο το ειχα σχεδον καθημερινά χρειαζόμουν 2 μπαταρίες (άντε μιάμιση να μην υπερβάλουμε ) για να βγάλω την μέρα.. ετσι αρκετά άνοιγα το πορτάκι...

 

mate 8 παντος ειναι ποιο μικρο απο το v10 και λιγο ποιο μεγάλο από το g5

Μα γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία να έχεις 2 μπαταρίες και άνοιξε κλείσε κινητό, όταν με μισή ώρα φόρτιση σου βγάζει το υπόλοιπο της ημέρας;

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία να έχεις 2 μπαταρίες και άνοιξε κλείσε κινητό, όταν με μισή ώρα φόρτιση σου βγάζει το υπόλοιπο της ημέρας;

 

συνήθως είμαι στον δρόμο πρίζα βρίσκω με κιάλια :)

Link to comment
Share on other sites

συνήθως είμαι στον δρόμο πρίζα βρίσκω με κιάλια :)

Υπάρχουν και για αυτό λύσεις, όπως φορτιστές αυτοκινήτου, power banks. Τέλος πάντων είμαστε off topic.

Σε ότι αφορά το p9 δουλεύουν τα προγράμματα ηχογράφησης κλήσης μέσω bluetooth; Ας απαντήσει και όποιος έχει το mate 8. Παραδοσιακά τα HUAWEI είναι λίγο δύσκολα σε αυτό το θέμα και θέλω να δω αν στα νέα μοντέλα δουλεύει κανονικά αυτή η λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και για αυτό λύσεις, όπως φορτιστές αυτοκινήτου, power banks. Τέλος πάντων είμαστε off topic.

Σε ότι αφορά το p9 δουλεύουν τα προγράμματα ηχογράφησης κλήσης μέσω bluetooth; Ας απαντήσει και όποιος έχει το mate 8. Παραδοσιακά τα HUAWEI είναι λίγο δύσκολα σε αυτό το θέμα και θέλω να δω αν στα νέα μοντέλα δουλεύει κανονικά αυτή η λειτουργία

 

Ναι πραγματι κ εγω οταν βλεπω τα δυσκολα παιρνω το 20000αρι powerbank και κανω δουλεια. Ηχογραφηση δεν χρησιμοποιουσα ποτε αρα δεν ξερω να σου πω

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και για αυτό λύσεις, όπως φορτιστές αυτοκινήτου, power banks. Τέλος πάντων είμαστε off topic.

Σε ότι αφορά το p9 δουλεύουν τα προγράμματα ηχογράφησης κλήσης μέσω bluetooth; Ας απαντήσει και όποιος έχει το mate 8. Παραδοσιακά τα HUAWEI είναι λίγο δύσκολα σε αυτό το θέμα και θέλω να δω αν στα νέα μοντέλα δουλεύει κανονικά αυτή η λειτουργία

 

καμία εφαρμογή δεν το κάνει αυτό (δοκίμασα και στο p8/mate 8/s6 edge) μόνο δικιά μου φωνή γράφετε (και δεν ενωω με bluetooth με οποιοδήποτε τρόπο) και αν πάω να του δώσω άδεια στο voice downling που πετάει ένα ωραίο μήνυμα your region is not allowed

 

απο την άλλη ιδιο mate 8 με το δικό μου αλλα έκδοση για ασια κανονικά γραφει (το εχει ο φιλος μου)

 

μονο αυτη η εφαρμογή λειτουργεί αλλα ποιότητα και δυνατότητες ειναι περιορισμένες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder&hl=el

 

edit: sorryyyyyyy με αυτή την εφαρμογή ενεργοποιήθηκε αυτόματα το root mode recording (χωρίς root ¨@@ και εδω)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

καμία εφαρμογή δεν το κάνει αυτό (δοκίμασα και στο p8/mate 8/s6 edge) μόνο δικιά μου φωνή γράφετε (και δεν ενωω με bluetooth με οποιοδήποτε τρόπο) και αν πάω να του δώσω άδεια στο voice downling που πετάει ένα ωραίο μήνυμα your region is not allowed

 

απο την άλλη ιδιο mate 8 με το δικό μου αλλα έκδοση για ασια κανονικά γραφει (το εχει ο φιλος μου)

 

μονο αυτη η εφαρμογή λειτουργεί αλλα ποιότητα και δυνατότητες ειναι περιορισμένες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder&hl=el

 

edit: sorryyyyyyy με αυτή την εφαρμογή ενεργοποιήθηκε αυτόματα το root mode recording (χωρίς root ¨@@ και εδω)

Το boldbeast χρησιμοποιώ κι εγώ. Είναι μακράν το καλύτερο για αυτή τη δουλειά. Γράφει ακόμα και σε συσκευές που άλλες εφαρμογές δεν μπορούν. Δοκίμασες ότι λέει στο forum τους; Πρέπει να βάλεις την εφαρμογή σαν protected app http://www.boldbeast.com/forum/topic1152-call-recorder-for-huawei-mate-8.html

Link to comment
Share on other sites

Το boldbeast χρησιμοποιώ κι εγώ. Είναι μακράν το καλύτερο για αυτή τη δουλειά. Γράφει ακόμα και σε συσκευές που άλλες εφαρμογές δεν μπορούν. Δοκίμασες ότι λέει στο forum τους; Πρέπει να βάλεις την εφαρμογή σαν protected app http://www.boldbeast.com/forum/topic1152-call-recorder-for-huawei-mate-8.html

 

ναι.. τπτ γράφει μόνο δικιά σου φωνή και αν πας σε mode 7 (δλδ εξανανγασμος εγγραφής φωνής από ακουστικό) σου πετάει ένα ωραίο μήνυμα οτι δεν επιτρέπετε ηχογράφηση κλήσεων στην περιοχή μου (europe) (μήνυμα απο huawei framework οχι από την εφαρμογή)

το ίδιο περιπου και στο s6 edge κάνει

 

με root όλα άψογα είναι καθώς το παρακάμπτει

 

edit απο οτι διαβάζω το θεμα είναι με android 6 στο 5 γραφει αψογα με mode 1

Link to comment
Share on other sites

ναι.. τπτ γράφει μόνο δικιά σου φωνή και αν πας σε mode 7 (δλδ εξανανγασμος εγγραφής φωνής από ακουστικό) σου πετάει ένα ωραίο μήνυμα οτι δεν επιτρέπετε ηχογράφηση κλήσεων στην περιοχή μου (europe) (μήνυμα απο huawei framework οχι από την εφαρμογή)

το ίδιο περιπου και στο s6 edge κάνει

 

με root όλα άψογα είναι καθώς το παρακάμπτει

 

edit απο οτι διαβάζω το θεμα είναι με android 6 στο 5 γραφει αψογα με mode 1

Μάλιστα. Δηλαδή ότι reviews διαβάζω ότι δουλεύει σε mate 8 είναι με lollipop? Αν ισχύει αυτό αντίο HUAWEI, γιατί τη συγκεκριμένη λειτουργία την θεωρώ απαραίτητη

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Δηλαδή ότι reviews διαβάζω ότι δουλεύει σε mate 8 είναι με lollipop? Αν ισχύει αυτό αντίο HUAWEI, γιατί τη συγκεκριμένη λειτουργία την θεωρώ απαραίτητη

 

λογικά ναι... απο ότι διαβάζω ευρωπαϊκή ένωση πίεσε πολύ αρκετούς κατασκευαστές να βάλουν φρένο σε αυτή την λειτουργία γιατι ειναι παράνομη στην ένωση

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως εαν δεις το official UK site με τα specs, στο P9 απλά γράφει Stay charged for longer with the Huawei P9’s 3000mAh (typical) battery. ενώ στο P9+γράφει ξεκάθαρα EVEN LONGER BATTERY LIFE WITH RAPID CHARGE.

Επειδή αυτή την στιγμή τα έχω και τα 2 στα χέρια μου, να σου πώ οτι με τον φορτιστή που δίνουν στο κουτί μόνο ο φορτιστης του P9+ φορτίζει "γρήρορα" και μάλιστα αναγράφει "Fast Chagrging" όσο φορτίζει.

 

Αν φορτίσεις το p9 με το φορτιστή του plus δε φορτίζει πιο γρήγορα? Κάποιος που έχει και το mate 8 δεν μπορεί να μας πει αν με τον εν λόγω φορτιστή βλέπει διαφορά??

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί το P9 είναι έτοιμο και πακεταρισμενο για πουλημα.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί το P9 είναι έτοιμο και πακεταρισμενο για πουλημα.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Τότε γιατί το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Το P9 το είχα πάρει πριν το Plus. Τώρα που ήρθε το Plus το P9 θα φύγει. Ας μείνουμε όμως on topic σε παρακαλώ.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!Μια ερώτηση....Είναι dual sim το P9?

 

Αυτά που θα βρείς στην Ελλάδα/ Ευρώπη όχι.

EVA-L09 - 3GB RAM + 32GB ROM - Global single SIM version

EVA-L19 - 3GB RAM + 32GB ROM - Global Dual SIM version

EVA-L29 - 4GB RAM + 64GB ROM - Global Dual SIM version

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που θα βρείς στην Ελλάδα/ Ευρώπη όχι.

EVA-L09 - 3GB RAM + 32GB ROM - Global single SIM version

EVA-L19 - 3GB RAM + 32GB ROM - Global Dual SIM version

EVA-L29 - 4GB RAM + 64GB ROM - Global Dual SIM version

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το τζάμι. Δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια, αλλά ευτυχώς σταματάει οριακά στην αρχή των πλαινων bezel. Το απογευματακι θα βάλω και φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το τζάμι. Δεν καλύπτει όλη την επιφάνεια, αλλά ευτυχώς σταματάει οριακά στην αρχή των πλαινων bezel. Το απογευματακι θα βάλω και φωτογραφίες.

Ποιο τζαμακι πήρες?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την καθημερινή χρήση που κάνω σε όλα τα κινητά μου δηλώνω τα εξής :

 

Από το πρωί συνδεδεμένο με το talkband b2, στην έξυπνη ρύθμιση η μπαταρία και στα 720p,με ενεργοποιημένη την πρόσβαση τοποθεσίας χωρίς το GPS όμως,σε 3G-2G με δεδομένα περίπου 5 ώρες και κανά δίωρο Wi-Fi με παιχνίδια και browsing, 01: 30 ώρα κλήσεις μου δώσε 5 ώρες οθόνη.Δεν είναι κακό όταν το mate 8 με 1000mah επιπλέον μου έδινε 6 ωρίτσες.

Χρόνος πλήρους φόρτισης από το 8% ->100% λέει 2:30 ώρες και το θεωρώ πιο υγιές για την μπαταρία ενός κινητού.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ανάλυσή οθόνης δεν την πειράζω.

Η μπαταρία με καλύπτει.

Χρόνος φόρτισης από το 29% 1:34 λεπτά.πολύ καλά νομίζω.

 

Κάτι άλλο.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα πού να μπορώ να κατεβάσω την έντασή της δόνησης?

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...