Jump to content

Meizu M3 Note


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α ρε Meizu προχωράει με ρυθμούς χελώνας το update της. Και δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις το bootloader μπας και κινηθεί λίγο αλλιώς το πράγμα

 

Εντυπώσεις από το τελευταίο beta update κανείς;

Edited by nmitr11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα στην παρεα.Εδω και μια βδομαδα κατοχος τη συσκευης και ενθουσιασμενος μπορω να πω(εαν λαβουμε υποψην την χρηματικη της αξια).Εχω την 3/32 εκδοση με το flyme 6.7.3.3g beta.Ολα λειτουργουν αψογα εκτος απο το δακτυλικο αποτυπομα που καποιες φορες δε λειτουργει καθολου.Εχει ειδη αναφερθει και ελπιζω συντομα να ληθει με καποιο update!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα στην παρεα.Εδω και μια βδομαδα κατοχος τη συσκευης και ενθουσιασμενος μπορω να πω(εαν λαβουμε υποψην την χρηματικη της αξια).Εχω την 3/32 εκδοση με το flyme 6.7.3.3g beta.Ολα λειτουργουν αψογα εκτος απο το δακτυλικο αποτυπομα που καποιες φορες δε λειτουργει καθολου.Εχει ειδη αναφερθει και ελπιζω συντομα να ληθει με καποιο update!

 

Με την 6.7.4.11g δεν έχω θέμα με το δακτυλικο αποτύπωμα προς το παρόν.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην καλη ανασταση να εχουμε!Η μπαταρια χωρις να εχω δοκιμασει προηγουμενα flyme μου φαινεται φοβερη!Οσο αφορα το αποτυπωμα αναβαθμισα σε 6,7,4,11g και συνεχιζει μια να δουλευει αψογα και μια να μη λειτουργει καθολου!Αρα φοβαμαι εχει θεματακι η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Εχει μέρες τώρα που δεν με ακούν στο viber (και μονο) Νόμιζα οτι έφταιγε η flyme 6 αλλα μου το κάνει και με την 5. Ξερετε τι γίνεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω εαν ειναι καποιου ειδους bug αλλα το προβλημα μου με το δακτυλικο και την επαναφορα(καποιες φορες λειτουργουσε καποιες οχι)φαινεται πως διορθωνεται(και μαλλον φταιω εγω) απο τη στιγμη που εβαλα μια φορα το ιδιο στο δακτυλικο αποτυπομα.Μεχρι τωρα εβαζα δυο φορες το ιδιο δακτυλο για καλυτερα(κοινος το δακτυλονα:lol:)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος μεταφορας εφαρμογων στην sd καρτα κ αν ναι πως;

 

Θα το κάνεις root και μετά θα βάλεις την link2sd εφαρμογή από το play store.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
ανακοινωσαν και beta για android nougat, 10 ιουλιου ξεκιναει! (η κινεζικη εκδοση, οποτε λογικα international αρχες 18 θα τη δουμε)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρει κάποιος; Φίλος πέρασε ενημέρωση την τελευταία και του διαγράφηκε το play story. Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά για να πας από 5.1.3.3Α στην 6.1G θέλει κάποια ειδική διαδικασία?

Η 6.1 πως πάει έως τώρα???Το έχει το κινητό η δικια μου και έλεγα να δουμε μήπως την αλλάξουμε

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Χτες βρήκα το χρόνο να ασχοληθώ να τη βάλω. Για την εγκατάσταση, αντιγράφεις το αρχείο της ρομ στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου, όπως είναι συμπιεσμένο, και το τρέχεις είτε από recovery είτε ανοίγοντάς το από το διαχειριστή αρχείων (πάλι στο recovery θα σε βγάλει). Βγάζει και στα 2 επιλογή για διαγραφή των δεδομένων των εφαρμογών, την οποία επέλεξα. Αν έχει χρόνο και όρεξη κάποιος, ας δοκιμάσει και χωρίς διαγραφή. Μετά την εγκατάσταση, το ρουτάρισμα γίνεται πάλι μέσω του μενού "Δακτυλικό αποτύπωμα και ασφάλεια - Δικαιώματα συστήματος" και η εγκατάσταση Play store κάνοντας εγκατάσταση to google installer από το App store.

 

Προς το παρόν οι εντυπώσεις είναι ουδέτερες, ούτε τίποτα καλύτερο ούτε χειρότερο. Μικροαλλαγές στην εμφάνιση και μόνο.

 

image uploader[/img]

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια. εχω στην κατοχη μου ενα meizu m3 note και πρεπει να ειναι το πιο μπλοκαρισμενο κινητο στον πλανητη. ξεκιναω πρωτον δεν μπαινει σε recovery mode δευτερον δεν μπορω να το κανω root. βασικα ηταν root και τωρα δεν ειναι. τριτον δεν μπορω να κανω το κινητο μου reset απλα κανει restart. εχω ψαχτει αρκετα εχω μιλησε και με αλλα παιδια απο το εξωτερικο αλλα κανενας δε μπορεσε να βοηθησει. α και το τελευταιο δεν μπαινει στο wifi. μηπως καποιος μπορει να βοηθησει? το κινητο δουλευει αλλα χωρις αυτες τις λειτουργειες. δεν μπορω να κανω update. ειναι η εκδοση 5.1.3.4G ευχαριστω για το χρονο σας!
Link to comment
Share on other sites

@billyplou , κατέβασε μέσω pc το αρχείο της 5.1.12.0G

Βάλτο σε ένα στικάκι και με καλώδιο OTG αποθήκευσε το αρχείο στο κινητό σου.

Πάτα στο αρχείο και κάνε τη αναβάθμιση. Αν δεν κάνει clear data κάνε τη αναβάθμιση, χωρίς.

Ούτε σε recovery mode χρειάζεται να μπεις, ούτε να είσαι root για να τη κάνεις.

Μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα στο wifi.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, δυστυχώς μετά από 4 μήνες που έχω στην κατοχή μου το MEIZU M3 NOTΕ σταμάτησε να λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα και συνάμα και η επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα. Το πλήκτρο το κεντρικό έχει την μόνη ιδιότητα πλέον να με πηγαίνει στην αρχική οθόνη. Έκανα και το update και πάλι τίποτα. Τώρα προσπαθώ να βολευτώ με το smart touch. Επίσης μου σβήνει ενίοτε και ανοίγει μετά από δέκα λεπτά. Κρίμα γιατί είχα ενθουσιαστεί (vfm). Μία ερώτηση παρακαλώ, έχω εγγύηση, πρέπει να το στείλω εξωτερικό ; Αυτό νομίζω θα πάρει 2 μήνες σίγουρα. Το έχω αγοράσει από κατάστημα εδώ στην Ελλάδα παρεπιπτόντως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δυστυχώς μετά από 4 μήνες που έχω στην κατοχή μου το MEIZU M3 NOTΕ σταμάτησε να λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα και συνάμα και η επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα. Το πλήκτρο το κεντρικό έχει την μόνη ιδιότητα πλέον να με πηγαίνει στην αρχική οθόνη. Έκανα και το update και πάλι τίποτα. Τώρα προσπαθώ να βολευτώ με το smart touch. Επίσης μου σβήνει ενίοτε και ανοίγει μετά από δέκα λεπτά. Κρίμα γιατί είχα ενθουσιαστεί (vfm). Μία ερώτηση παρακαλώ, έχω εγγύηση, πρέπει να το στείλω εξωτερικό ; Αυτό νομίζω θα πάρει 2 μήνες σίγουρα. Το έχω αγοράσει από κατάστημα εδώ στην Ελλάδα παρεπιπτόντως.

εχει εγγυηση εδω στην ελλαδα

http://www.cellcom.gr/site/gr/

Link to comment
Share on other sites

Τους κάλεσα από την Παρασκευή και μου είπαν επακριβώς ότι η εγγύηση για το M3 NOTE δεν υποστηρίζεται διότι δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και μου πρότειναν να επικοινωνήσω με το κατάστημα που αγόρασα την συσκευή. Κοινώς '' πιάσε το αυγό και κούρευτο ''
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν μπορω να καταλάβω τι πρόβλημα υπάρχει και δεν μπορώ με την αναζήτηση να βρω επαφές που σίγουρα υπάρχουν στον κατάλογο. Πληκτρολογώ τα πρώτα γράμματα αλλά δεν εμφανίζονται όλες οι επαφές που αρχίζουν απο αυτά τα γράμματα.

Επίσης στο ημερολόγιο δεν εμφανίζονται σωστά οι μέρες της εβδομάδας S70918_225132.jpg' alt='S70918_225132.jp

Κάποια βοήθεια;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Για το ημερολόγιο δεν γνωρίζω, αλλά υποθέτω ότι απλά είναι πρόβλημα της μετάφρασης, δεν μπορείς να κάνεις κάτι!

 

Για τις επαφές, στη θέση σου θα κοιτούσα στα settings στο menu της εφαρμογής που κάνεις κλήσεις, κάπου εκεί έχει επιλογή ποιες επαφές να εμφανίζονται, κ.λπ

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και παρόλο που δεν είναι σε απόκρυψη από το μενού: 'επιλογές' της εφαρμογής, κάποιες επαφές δεν τις εμφανίζει. Πάντως μπορείς να βρεις οποιαδήποτε επαφή από το μενού αναζήτησης που εμφανίζεται όταν σέρνεις το δάχτυλο από κάτω προς τα επάνω στην αρχική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...