Jump to content

Huawei watch: διαθεσιμότητα, απόψεις, εντυπώσεις


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πρώτη εντύπωση απο το wear2 έχει να κάνει με την μπαταρία. Με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχα με το wear1 πλέον την μπαταρία την καταπίνει μπορεί και 3 φορές πιο γρήγορα.

Στα θετικά είναι πως μειώθηκε το λαγκ, μπήκε playstore, καλύτερη εμφάνιση. Δε μου άρεσε ο τροπος που αλλάζουν τα watchface και πως στο menu μπαίνει μονο με πάτημα κουμπιού. Ελληνικά δεν μπήκαν και ούτε βελτιώθηκε το ακουστικό και το μικρόφωνο. Θέλει ακόμα πολύ βελτίωση γιατί κάτι ώρες κολλάει απίστευτα. Αν δεν έχετε κάνει την αναβάθμιση καλύτερα περιμένετε λίγο μπας και βελτιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, υπάρχει κανείς που να έχει αγοράσει το Huawei watch 2 smartwatcth να μας πει εντυπώσεις,γιατί δε βρίσκω κάτι γιαυτο, ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη εντύπωση απο το wear2 έχει να κάνει με την μπαταρία. Με τις ίδιες ρυθμίσεις που είχα με το wear1 πλέον την μπαταρία την καταπίνει μπορεί και 3 φορές πιο γρήγορα.

Στα θετικά είναι πως μειώθηκε το λαγκ, μπήκε playstore, καλύτερη εμφάνιση. Δε μου άρεσε ο τροπος που αλλάζουν τα watchface και πως στο menu μπαίνει μονο με πάτημα κουμπιού. Ελληνικά δεν μπήκαν και ούτε βελτιώθηκε το ακουστικό και το μικρόφωνο. Θέλει ακόμα πολύ βελτίωση γιατί κάτι ώρες κολλάει απίστευτα. Αν δεν έχετε κάνει την αναβάθμιση καλύτερα περιμένετε λίγο μπας και βελτιωθεί.

 

Ισχύουν αυτά τα μειονεκτήματα ακόμα φίλε μου; Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω καιρό τώρα με android wear 2.δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και δε το αλλάζω καθότι κανένα άλλο δε μου αρέσει εμφανισιακά. Ούτε το Huawei watch 2 .

Κάθε πρωί το έχω με ξυπνάει με τη δόνηση (γίνεται και με ήχο και με δόνηση ταυτόχρονα το ίδιο ισχύει και για τις κλήσεις).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω καιρό τώρα με android wear 2.δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα και δε το αλλάζω καθότι κανένα άλλο δε μου αρέσει εμφανισιακά. Ούτε το Huawei watch 2 .

Κάθε πρωί το έχω με ξυπνάει με τη δόνηση (γίνεται και με ήχο και με δόνηση ταυτόχρονα το ίδιο ισχύει και για τις κλήσεις).

 

Η αλήθεια είναι ότι κοιτάω και εγώ για ένα smartwatch (δε με ενδιαφέρει το fitness πρωτίστος αλλά τα Notifications και η εμφάνιση για να μπορώ να το φοράω στη δουλειά) και με τιμή γύρω στα 250Ε βρίσκω μόνο το Huawei 1 και το Zenwatch. Είναι λίγες οι επιλογές αυτή τη στιγμή τουλάχιστον. Για αυτό ρωτάω αν είστε ευχαριστημένοι, δεδομένου ότι μιλάμε για μοντέλο του 2015

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν αυτά τα μειονεκτήματα ακόμα φίλε μου; Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω...

 

Δυστυχώς ισχύουν αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι έγινε χειρότερο. Σαν εμφάνιση είναι πολυ καλύτερο ενώ τα λαγκ με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών μειώνονται. Στην ουσία το μονο κομμάτι που με χάλασε προσωπικά είναι η μπαταρία που εξαντλείται γρηγορότερα. Για μένα τα μειονεκτήματα που δεν βελτιώθηκαν ποτέ είναι η ένταση των ηχείων που μου φαίνεται πολύ χαμηλή. Είχα παλιότερα ενα πρόβλημα με την δόνηση που λύθηκε ως δια μαγείας μόνο του ευτυχώς γιατί το επίσημο σέρβις της Huawei είναι για τα ανάθεμα. Σε γενικές γραμμές όμως είναι πολυ καλό και εμφανισιακά αλλά και λειτουργικά. Πήρα την βασική έκδοση με δερμάτινο λουρί και πήρα ξεχωριστά άλλα 2 μεταλλικά φτηνά μπρασελε το ένα καλύτερο απο το άλλο σε εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ισχύουν αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι έγινε χειρότερο. Σαν εμφάνιση είναι πολυ καλύτερο ενώ τα λαγκ με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών μειώνονται. Στην ουσία το μονο κομμάτι που με χάλασε προσωπικά είναι η μπαταρία που εξαντλείται γρηγορότερα. Για μένα τα μειονεκτήματα που δεν βελτιώθηκαν ποτέ είναι η ένταση των ηχείων που μου φαίνεται πολύ χαμηλή. Είχα παλιότερα ενα πρόβλημα με την δόνηση που λύθηκε ως δια μαγείας μόνο του ευτυχώς γιατί το επίσημο σέρβις της Huawei είναι για τα ανάθεμα. Σε γενικές γραμμές όμως είναι πολυ καλό και εμφανισιακά αλλά και λειτουργικά. Πήρα την βασική έκδοση με δερμάτινο λουρί και πήρα ξεχωριστά άλλα 2 μεταλλικά φτηνά μπρασελε το ένα καλύτερο απο το άλλο σε εμφάνιση.

 

Ευχαριστώ. Περιμένω μήπως πέσει στα 250 κοντά να το χτυπήσω. Όπως είπα δυσκολεύομαι να βρω κάτι σε αυτά τα χρήματα πέρα από αυτό και το ASUS... Νομίζω ότι τα αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Περιμένω μήπως πέσει στα 250 κοντά να το χτυπήσω. Όπως είπα δυσκολεύομαι να βρω κάτι σε αυτά τα χρήματα πέρα από αυτό και το ASUS... Νομίζω ότι τα αξίζει!

 

Εγώ το πήρα στα 200- 220 με τα μεταφορικά απο Amazon Ισπανίας σε προσφορά black Friday. Αν παρακολουθείς μπορεί να βγει καμιά καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και εγώ! Λογικά θα το έχω μέχρι το τέλος της εβδομάδος.

 

Πόσο ευαίσθητο είναι το τζαμάκι στις γρατζουνιές; Θέλει προστατευτική μεμβράνη;

'Εχετε nα προτείνετε καμία; Και για λουράκια αν γίνεται κανένα λινκ πλιζ.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και εγώ! Λογικά θα το έχω μέχρι το τέλος της εβδομάδος.

 

Πόσο ευαίσθητο είναι το τζαμάκι στις γρατζουνιές; Θέλει προστατευτική μεμβράνη;

'Εχετε nα προτείνετε καμία; Και για λουράκια αν γίνεται κανένα λινκ πλιζ.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πόσο ευαίσθητο είναι γιατί απο την πρώτη στιγμή πέρασα temper glass. Μην πάρεις μεμβράνη μια χαρά κάθεται το temper glass. Απο Κίνα πάρε είναι φτηνό το ίδιο ισχύει και για λουρακια εκτός αν θέλεις γνήσια που είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Θα πάρω tamper glass τότε. Ας το πάρω στα χέρια μου πρώτα...

Ρώτησα και στην αντιπροσωπεία και μου είπαν (γραπτώς) ότι αν το ρολόι προορίζεται για χώρα της ΕΕ τότε το καλύπτουν κανονικά για 2 χρόνια τα service τους εδώ.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πόσο ευαίσθητο είναι γιατί απο την πρώτη στιγμή πέρασα temper glass. Μην πάρεις μεμβράνη μια χαρά κάθεται το temper glass. Απο Κίνα πάρε είναι φτηνό το ίδιο ισχύει και για λουρακια εκτός αν θέλεις γνήσια που είναι ακριβά.
Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Θα πάρω tamper glass τότε. Ας το πάρω στα χέρια μου πρώτα...

Ρώτησα και στην αντιπροσωπεία και μου είπαν (γραπτώς) ότι αν το ρολόι προορίζεται για χώρα της ΕΕ τότε το καλύπτουν κανονικά για 2 χρόνια τα service τους εδώ.

 

Αν είδες προηγούμενες αναρτήσεις μου, θα δεις ποια είναι η εμπειρία μου με το service της Huawei. Τα ίδια είχαν πει και σε εμένα η ίδια η huawei hellas. Το μονο που θα σου πω είναι να παρακαλάς να μην πάθει τίποτα. Μακράν η χειρότερη υποστήριξη service που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χθες. Το ρολόι εμφανισιακά και ποιοτικά είναι καταπληκτικό. Ότι χρειαζόμουν για να το φοράω και στη δουλειά.

 

Τώρα με το android wear δυσκολεύομαι ως καινούριος χρήστης. Νομίζω ότι θέλει αρκετή δουλειά ακόμα (και δεν είμαι άσχετος με τον χώρο). Τέλοσπαντων συγγνώμη αν είναι χαζές οι παρακάτω ερωτήσεις ρε παιδιά αλλά με μπερδεύουν πολύ τα Notifications!

 

1. Λοιπόν έχω βάλει τα notifications previews sto high. 'Ερχεται viber text στο κινητό. Το μόνο που καταλαβαίνω στο ρολόι είναι μία ελαφριά δόνηση (θα έπρεπε να ήταν πιο δυνατή!) και ανοίγει η οθόνη μου για κάποια δευτερόλεπτα. Δε βλέπω τίποτα στην εξωτερική οθόνη! Πρέπει να κάνω scroll στα notifications να δω ότι μου ήρθε ένα viber message στο οποίο μου λέει μόνο ποιος το έστειλε αλλά δεν μπορώ να δω το μήνυμα. Κάνω κάτι λάθος; Η' απλα το viber δεν υποστηρίζεται full? Απο viber group δε μου το εμφανίζει ποτέ preview. Από ατομικό παραλήπτη μερικές φορές ναι μερικές φορές όχι! Δε βγάζω άκρη. Πάντως στο google play στο viber app λέει No compatible with no carrier Huawei Huawei wtach.

 

2. Δεν υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται στην οθόνη στο stand-by του watchface ότι έχω aggregated πχ 1 call 2 email notifications (αν δεν τα ανοίξω εκείνη τη στιγμή)? 'Οπως στα κινητά δηλαδή όταν είναι κλειστή η οθόνη.

 

3. Calls από το ρολόι μπορείς να πάρεις; Εμένα μου βγάζει όταν πατάω να απαντήσω "take call from phone";

*Edit* Τώρα διάβασα για την επιλογή στα bluetooth settings. Θα τη δοκιμάσω

 

4. Τα Huawei Wear kai Health apps εξυπηρετούν σε κάτι; Στο πρώτο δε βλέπω κάποια ιδιαίτερη λειτουργία και από τη στιγμή που έχεις google fit και το δεύτερο δε ξέρω τι παραπάνω παρέχει.

 

Ευχαριστώ!

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ και μια εβδομάδα εχω απο Amazon Αγγλίας το Huawei Watch 2 (αυτό με την επιπλέον υποδοχή sim). Τα σπάει στη κυριολεξία το "ρολογάκι". Εβαλα και διπλή sim απο Cosmote και οταν πλέον απομακρυνθώ εκτος Bluetooth εμβέλειας του LG κινητού μου, η sim του ρολογιού ενεργοποιειται αυτόματα. Ωραία φάση αυτή γιατι ανεξαρτοποιείσαι τελείως απο το κινητό!!! Μιλάω κανονικότατα απο το Huawei και δεχομαι κανονικά κλήσεις...δλδ. το μικροφωνάκι του ειναι μια χαρά.

Το αγόρασα μαζί με 2 extra λουράκια (καλοκαίρι γαρ και μπόλικος ιδρώτας στον καρπό) και μεμβράνες προστασίας (scic!), του έβαλα και προγραμματάκια αλλά και κατι watch faces μούρλια και γενικά....την εχω καταβρεί να παίζω με δαύτο.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Για πες κανένα καλό προγραμματάκι και κυρίως watch face :rolleyes:

Εμένα μου αρέσουν (εκτος των defaults) τα

Black Classic

Classic

Everyday

Explorer

Green Sprty

Sleek Fitness

Venom

 

Εδώ και μια εβδομάδα εχω απο Amazon Αγγλίας το Huawei Watch 2 (αυτό με την επιπλέον υποδοχή sim). Τα σπάει στη κυριολεξία το "ρολογάκι". Εβαλα και διπλή sim απο Cosmote και οταν πλέον απομακρυνθώ εκτος Bluetooth εμβέλειας του LG κινητού μου, η sim του ρολογιού ενεργοποιειται αυτόματα. Ωραία φάση αυτή γιατι ανεξαρτοποιείσαι τελείως απο το κινητό!!! Μιλάω κανονικότατα απο το Huawei και δεχομαι κανονικά κλήσεις...δλδ. το μικροφωνάκι του ειναι μια χαρά.

Το αγόρασα μαζί με 2 extra λουράκια (καλοκαίρι γαρ και μπόλικος ιδρώτας στον καρπό) και μεμβράνες προστασίας (scic!), του έβαλα και προγραμματάκια αλλά και κατι watch faces μούρλια και γενικά....την εχω καταβρεί να παίζω με δαύτο.;)

Link to comment
Share on other sites

Watch Face Collection 2016 και Wear Face Collection HD αλλά και το Minimal&Elegant.

Βάλε το WatchMaker και το Facer και μετά πας στο site Facerepo.com που εχει άπειρα faces και κατεβάζεις οτι τραβά η ψυχή σου...:). Εχει και faces απο ολες τις γνωστές μάρκες ...if u know what i mean

Για να βάλεις δικούς σου ηχους και ειδοποιήσεις, βαλε το Feel the Wear (π.χ 3 συντομα μπιπ για οταν εχεις νεο μήνυμα και άλλα πολλά). Επίσης πολύ καλό το StayLit Wear για να αυξήσεις το χρόνο που μένει ενεργό το watch face σου.

Τα λέμε. Καλή διασκέδαση :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Θα τα δοκιμάσω! Θενκς :clap:

 

Watch Face Collection 2016 και Wear Face Collection HD αλλά και το Minimal&Elegant.

Βάλε το WatchMaker και το Facer και μετά πας στο site Facerepo.com που εχει άπειρα faces και κατεβάζεις οτι τραβά η ψυχή σου...:). Εχει και faces απο ολες τις γνωστές μάρκες ...if u know what i mean

Για να βάλεις δικούς σου ηχους και ειδοποιήσεις, βαλε το Feel the Wear (π.χ 3 συντομα μπιπ για οταν εχεις νεο μήνυμα και άλλα πολλά). Επίσης πολύ καλό το StayLit Wear για να αυξήσεις το χρόνο που μένει ενεργό το watch face σου.

Τα λέμε. Καλή διασκέδαση :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα εχω απο Amazon Αγγλίας το Huawei Watch 2 (αυτό με την επιπλέον υποδοχή sim). Τα σπάει στη κυριολεξία το "ρολογάκι". Εβαλα και διπλή sim απο Cosmote και οταν πλέον απομακρυνθώ εκτος Bluetooth εμβέλειας του LG κινητού μου, η sim του ρολογιού ενεργοποιειται αυτόματα. Ωραία φάση αυτή γιατι ανεξαρτοποιείσαι τελείως απο το κινητό!!! Μιλάω κανονικότατα απο το Huawei και δεχομαι κανονικά κλήσεις...δλδ. το μικροφωνάκι του ειναι μια χαρά.

Το αγόρασα μαζί με 2 extra λουράκια (καλοκαίρι γαρ και μπόλικος ιδρώτας στον καρπό) και μεμβράνες προστασίας (scic!), του έβαλα και προγραμματάκια αλλά και κατι watch faces μούρλια και γενικά....την εχω καταβρεί να παίζω με δαύτο.;)

 

Φίλε μου καλησπέρα είναι να μου φέρουν κ μένα από amazon .de το ρολόι,έχω κάποιες απορίες,αν είναι εύκολο να μου πεις.

1)Από ότι έχω καταλάβει Ελληνική γλώσσα δεν έχει σωστά;

2)Κ όταν λες διπλή σιμ εννοείς ταυτόχρονα έχεις βάλε μια σιμ στο κινητό κ μια στο ρολόι;

3)Τώρα αν έχεις μόνο σιμ στο κντ μπορείς να απαντήσεις κ στο ρολόι τη κλίση η μόνο τη βλέπεις κ απαντάς στο τηλέφωνο;

Ευχαριστώ φιλικά Μιχάλης

Edited by mtop
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά δεν μπορείς να γράψεις π.χ σε μήνυμα ΑΛΛΑ βλέπεις μια χαρα τα Ελληνικά σε mail και μηνύματα που σου στέλνουν. Διπλή sim αυτο ακριβώς εννοώ...μια σιμ στο κινητό κ μια στο ρολόι με το ίδιο νούμερο εννοείται. Δίνουν διπλές sim ολοι οι providers (moi πηρα to set απο cosmote). Εννοείται οτι παρήγγειλες το ρολοι με την υποδοχη sim και οχι το σκέτο bluetooth only. Το λέω γιατί ειναι εύκολο να την "πατήσεις" και να πάρεις το λάθος ρολοι σε αυτό το θέμα της συνδεσιμότητας.

Τελος, οι κλήσεις φαίνονται και στο κινητό και ταυτόχρονα στο ρολόι (χτυπάει με καπoιο μικρο delay) και απαντάς απο οπου εσυ επιλέξεις. Ευτυχώς γιατι υπάρχουν φορές που νοιώθω αβολα να μιλώ απο τον καρπό με κόσμο κοντά και να κοιτουν περίεργα (ρε για παρε ενα μαλ... :wacko:)

Καλώς να το δεχτείς το ρολόι. Εγω την εχω καταβρει με δαύτο ειδικά γιατι εχει (εκτός απο τη sim) και 420αρα μπαταρία αλλά και μπορείς να αλλάζεις άμεσα λουράκι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικό με το smartwatch: https://forum.xda-developers.com/watch-2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,ναι αυτό πήρα με τη sim το 4g,τώρα αν κατεβάζεις κανένα προγραμματακι η οτιδήποτε βλέπεις από τη χρήση του με ενημερώνεις που κ που!!!

Επίσης είναι εύκολο το pairing με το τηλέφωνο, χρειάζεται να κατεβάσουμε κάποια εφαρμογή από το play στο τηλέφωνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα και εγώ το Watch 1. Την Δευτέρα θα το έχω. Είχα το Moto 360 Sport και σίγουρα θα μου κακοφανεί το ασημί χρώμα στην αρχή καθώς είμαι του μαύρου κυρίως αλλά το θεωρώ όμορφο πάραυτα και είναι από τα λίγα που μοιάζουν με ρολόι και έχουν τόσο μεγάλη οθόνη! (Ίσως το μοναδικό). Παρήγγειλα και δύο λουράκια από ebay και θα κοιτάξω για κανένα μαύρο δερμάτινο αλλά νεανικό (με ραφή εξωτερικά πχ) σε κάποιο συνοικιακό κατάστημα με ρολόγια γιατί πήρα αυτό με το καφέ δέρμα. Θέλω και ένα από καουτσούκ για κάθε μέρα. Ελπίζω να βρω κάτι φθηνότερο από τα 15 ευρώ που κοστίζουν στο skroutz

Τώρα με βάλατε σε σκέψεις για το Wear 2.0. Υπάρχει τρόπος για παράκαμψη άραγε; Γιατί η μπαταρία είναι βασικό για μένα.

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα απλά λουράκια 18mm (χωρίς το κλιπάκι που έχει εμας) μπαίνουν/βγαίνουν εύκολα; Και εγώ θέλω να πάρω κανένα εξτρα αλλά κοιτούσα τα συμβατά με το ρολοι μας απο το eBay μόνο όχι οποιαδήποτε 18mm.

 

Σχετικά με την μπαταρία που ρωτάς σε εμένα το ρολόι βγάζει 1.5-2 μέρες. Για να είμαι πιο συγκεκριμένος: το φοράω 8-19 το απόγευμα περίπου, ambient οθόνη ON αλλά πάντα με minimal dark watch faces και όχι αυτά με τα πολλά Notifications, wrist gestures off, wi-fi bluetooth ON. Καμία φορά στη δουλειά το βάζω σε airplane mode για 2-3 ώρες (τότε με βγάζει 2 μέρες). Δεν έχω βάλει apps εκτος από αυτά που είχε και πολλά watch faces.

 

Μόλις το παρήγγειλα και εγώ το Watch 1. Την Δευτέρα θα το έχω. Είχα το Moto 360 Sport και σίγουρα θα μου κακοφανεί το ασημί χρώμα στην αρχή καθώς είμαι του μαύρου κυρίως αλλά το θεωρώ όμορφο πάραυτα και είναι από τα λίγα που μοιάζουν με ρολόι και έχουν τόσο μεγάλη οθόνη! (Ίσως το μοναδικό). Παρήγγειλα και δύο λουράκια από ebay και θα κοιτάξω για κανένα μαύρο δερμάτινο αλλά νεανικό (με ραφή εξωτερικά πχ) σε κάποιο συνοικιακό κατάστημα με ρολόγια γιατί πήρα αυτό με το καφέ δέρμα. Θέλω και ένα από καουτσούκ για κάθε μέρα. Ελπίζω να βρω κάτι φθηνότερο από τα 15 ευρώ που κοστίζουν στο skroutz

Τώρα με βάλατε σε σκέψεις για το Wear 2.0. Υπάρχει τρόπος για παράκαμψη άραγε; Γιατί η μπαταρία είναι βασικό για μένα.

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei watch 2 δεχεται λουράκια 20 mm μόνο. Εως τώρα εκείνα που με εχουν εντυπωσιάσει ειναι τα Barton (http://www.bartonwatchbands.com/collections/18mm-20mm-22mm-watch-bands-from-barton). Επιπλέον ειναι και σε στύλ Quick Release που βολέυει πολύ στο φόρεμα με το ρολόι (το youtube εχει πολλά βιντεάκια σχετικά). Εχω τα Barton Krimson Red/silicone και το Gingerbread leather που δένουν ομορφα με το ρολόι! Πάρτε και εναν επιπλέον φορτιστή για κάθε ενδεχόμενο (απο το Amazon).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...