Jump to content

Eurovision 2005 με την Έλενα Παπαρίζου (ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ!!!)


bel
 Κοινοποίηση

Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?  

204 members have voted

  1. 1. Ποιά θέση πιστεύετε ότι θα κερδίσουμε στον διαγωνισμό?

    • 51
    • 2η - 3η
      59
    • 4η - 6η
      37
    • 7η - 10η
      17
    • 11η - 15η
      5
    • 16η +
      10
    • μου είναι αδιάφορο
      23
    • ΔΞ / ΔΑ
      2


Recommended Posts

Δίνει συνέντευξη όλο το team!!!

 

Πω πω αδυνατό να το πιστέψω είναι απίστευτο!

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

 

 

Και φτιάξε την υπογραφή σου που είναι εκτός ΟΠΧ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντε,μετα απ'τον αποψινο θριαμβο μπορουμε να παμε να κοιμηθουμε ησυχοι...ολοκληρωθηκαμε σα λαος,λυθηκαν ολα τα προβληματα αυτης της χωρας(τουλαχιστον συμφωνα με τη νετ,που επι 1 χρονο θα μας λεει "τι παραπονιεστε?Βγηκαμε πρωτοι στη γιουροβιζιον" :p :rolleyes: )& κυριως,ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝΟΝΤΑΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ & ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΔΙΚΑΙΑ... :X :rolleyes: Αληθεια,τωρα οι βαλκανικες χωρες,που μας ψηφισαν μονοκουκι ηταν καλες?Δεν ηταν συνωμοσια μεταξυ γειτονικων χωρων?Που ειναι ολοι αυτοι οι ειδημονες που περυσι ελεγαν οτι "η γιουροβιζιον ειναι πολιτικη" να μας εξηγησουν πως εγινε το αποψινο...θαυμα?Περυσι η Ρουσλανα ηταν πονηρη & δεν αξιζε,μιας & ψηφιστηκε απ'ολο το ανατολικο μπλοκ,φετος ομως εμεις,που ψηφιστηκαμε απ'ολα τα Βαλκανια & τις "φοιτητο-μεταναστοχωρες",αξιζαμε,ετσι?Εχουμε πολλη πλακα τελικα... :rolleyes:

 

Παντως αντικειμενικα,το τραγουδι μας δεν ηταν το καλυτερο...αλλα ειπαμε,οι δημοσιες σχεσεις ας ειναι καλα,ο αβραμοπουλος,τα προξενεια και η τα-ξερω-ολα πασχαλιδου... :p

 

Υ.Γ.Νεος βομβαρδισμος αναμενεται απο αυριο...πλεον το τραγουδι θα το ακουεμε & στον υπνο μας... :cry:

 

 

Μεγάλε χαλάρωσε και απόλαυσε τη στιγμή. Αυτό μόνο. :)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρος ειμαι...απλα λεω μερικες αληθειες... ;)

 

Οσο για την ερτ,συνεχιζει να γελοιοποιειται...πηγαιντε στο σαιτ της να δειτε...ουτε για το γιουρο ή τους ολυμπιακους δεν ειχε κανει τετοια φιεστα... :mad:

 

Κι επειδη ειπα για γιουρο,ηδη καποια βλαμμενα σε καποια ραδια αρχισαν να συγκρινουν ΤΟΝ ΑΘΛΟ με το πανηγυρακι...μη χ@σω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές μπορεί να το παρατραβάμε. Αλλά ώρα να συζητήσουμε τα πανηγυρια και τα προβλήματα της χώρας δεν είναι. Άρα.. άσε τους άλλους στο κόσμο τους, και κάνε μου ένα μέτριο. :lol: άσχετο.
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρος ειμαι...απλα λεω μερικες αληθειες... ;)

 

Οσο για την ερτ,συνεχιζει να γελοιοποιειται...πηγαιντε στο σαιτ της να δειτε...ουτε για το γιουρο ή τους ολυμπιακους δεν ειχε κανει τετοια φιεστα... :mad:

 

Κι επειδη ειπα για γιουρο,ηδη καποια βλαμμενα σε καποια ραδια αρχισαν να συγκρινουν ΤΟΝ ΑΘΛΟ με το πανηγυρακι...μη χ@σω... :rolleyes:

Pali me thn ERT ta vazeis;Afoy kerdisame ton diagonismo,exei kathe dikaioma na panhgyrizei...H doyleia poy egine fetos apo ton stathmo htan ARISTH.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα φιλοι μου είναι οτι η Ελλάδα προβλήθηκε και θα συνεχίζει να προβάλεται σε ευρώπη και βαλκάνια και λοιπές περιοχές. Τρομακτική διαφήμηση!

Είτε αυτό είναι Euro cup, είτε Eurovision , είτε Mudial... είτε το πανηγύρι των φτωχών και αδικημένων.

Δεν έχει σημασία αν το ένα είναι "πιο σημαντικό" απο το άλλο γιατί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο!

Η Ελλάδα έρχεται για άλλη μια φορά στην πρώτη θέση... εκει που της αξίζει!

 

...κι εμείς αντί να χαιρόμαστε τρωγόμαστε?

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Pali me thn ERT ta vazeis;Afoy kerdisame ton diagonismo,exei kathe dikaioma na panhgyrizei...H doyleia poy egine fetos apo ton stathmo htan ARISTH.
Καλα,λογικο ειναι να χαιρεται η ερτ,αφου φανταζομαι ποσο θα εφτασε η θεαματικοτητα της σημερα(κυπελλο+γιουροβιζιον) ;) Αυτο που με ανησυχει ειναι το πρηξιμο που θ'αρχισει απο αυριο & μεχρι να διοργανωσουμε εμεις το πανηγυρι το 2006...
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα φιλοι μου είναι οτι η Ελλάδα προβλήθηκε και θα συνεχίζει να προβάλεται σε ευρώπη και βαλκάνια και λοιπές περιοχές. Τρομακτική διαφήμηση!

Είτε αυτό είναι Euro cup, είτε Eurovision , είτε Mudial... είτε το πανηγύρι των φτωχών και αδικημένων.

Δεν έχει σημασία αν το ένα είναι "πιο σημαντικό" απο το άλλο γιατί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο!

Η Ελλάδα έρχεται για άλλη μια φορά στην πρώτη θέση... εκει που της αξίζει!

 

...κι εμείς αντί να χαιρόμαστε τρωγόμαστε?

Πραγματικα τρομακτικη προβολη..ελπιζω να γινει καλη καλλιτεχνικα δουλεια στα βιντεακια και τις καρτες που θα προβαλλονται. "Δωρεαν" τηλεοπτικος χρονος σε κοινο 100.000.000+

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εαν εσύ προσωπικά δεν θές να συμμετέχεις σ'αυτό το παναγύρι, τότε μη. Δεν είναι και υποχρεωτικό ντε. Εξ'άλλου, αμα σε αφήνει αδιάφορο το θέμα, μην ασχολείσαι μαζί του. Σωστά; ;)
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα φιλοι μου είναι οτι η Ελλάδα προβλήθηκε και θα συνεχίζει να προβάλεται σε ευρώπη και βαλκάνια και λοιπές περιοχές. Τρομακτική διαφήμηση!

Είτε αυτό είναι Euro cup, είτε Eurovision , είτε Mudial... είτε το πανηγύρι των φτωχών και αδικημένων.

Δεν έχει σημασία αν το ένα είναι "πιο σημαντικό" απο το άλλο γιατί το αποτέλεσμα είναι το ίδιο!

Η Ελλάδα έρχεται για άλλη μια φορά στην πρώτη θέση... εκει που της αξίζει!

 

...κι εμείς αντί να χαιρόμαστε τρωγόμαστε?

Καλα,ας μην τα εξισωνουμε ολα...δεν εχει τις ιδιες δυσκολιες η "κατακτηση" της γιουροβιζιον με την κατακτηση του γιουρο ή ενος μεταλλιου στους ΟΑ... ;)

 

Οσο για τη διαφημιση,συμφωνω,αν & δε νομιζω πως την πολυεχουμε αναγκη,ειδικα μετα τους οα περυσι...

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρος ειμαι...απλα λεω μερικες αληθειες... ;)

 

Οσο για την ερτ,συνεχιζει να γελοιοποιειται...πηγαιντε στο σαιτ της να δειτε...ουτε για το γιουρο ή τους ολυμπιακους δεν ειχε κανει τετοια φιεστα... :mad:

 

Κι επειδη ειπα για γιουρο,ηδη καποια βλαμμενα σε καποια ραδια αρχισαν να συγκρινουν ΤΟΝ ΑΘΛΟ με το πανηγυρακι...μη χ@σω... :rolleyes:

 

’, ρε Δημήτρη, με την κακία θα μείνεις... Εσύ και ο Κατσιμίχας...

 

Πάλι καλά που σου είναι αδιαφορο. Φαντάσου να μη σου ήταν κι όλας... :blink:

 

Ερχόμαστε τελευταίοι (S.A.G.A.P.O. ) μας ξυνίζει. Eρχόμαστε πρωτοι,μας ξαναξυνίζει.

Είμαστε απίστευτος λαός τελικά...

 

Εγώ από όλη αυτό το "πανηγυράκι" θα κρατήσω την πρώτη φράση της έλενας μετά

την επιτυχία της: "Ι invite you all to Greece!"

 

Eσύ κράτα την μιζέρια και την καταστροφολογία. Απόψεις είναι αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από μένα στην Έλενα! Πραγματικά το άξιζε! :up:

Έχω να πω 2-3 πράγματα:

 

1. Τα δεύτερα του τραγουδιού μας ήταν άθλια λόγω κακής ποιότητας ήχου. Δεν ξέρω αν ευθυνόμαστε εμείς ή η ουκρανική παραγωγή, αλλά ήταν άθλιες οι δεύτερες φωνές. Ευτυχώς δεν το πληρώσαμε ακριβά.

2. Ο καημένος ο Κωνσταντίνος είχε το ίδιο πρόβλημα αλλά σε χειρότερη μορφή. Δεν το είπε κανείς σας αλλά είχε άθλιο ήχο όλο το τραγούδι του. Είναι τόσο ωραίο και ακούστηκε τόσο χάλια. Εκτός αυτού είχε και απίστευτο τρακ. :O Εμείς τον ανταποδώσαμε βέβαια. :rolleyes:

3. Μην ακούω βλακείες για Μπόκοτα και Πασχαλίδου. Σιγά τη γκαντέμω. Απλά ήταν η καλύτερη ελληνική συμμετοχή ever. Η Πασχαλίδου είχε μείνει κόκκαλο με τις πρώτες κρυάδες των Βορείων. :lol:

 

Υ.Γ. Ρε Δημήτρη εντάξει χάσαμε το κύπελλο, μην ξεσπάς στην καημένη την Έλενα. :p Ήταν μακράν το καλύτερο τραγούδι το δικό μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε σεις παιδια πολυ χαρηκα για την πρωτη θεση! :w00t: :yahoo: :up:

Γεια σου ρε Ελεναρα ΘΕΑ!

 

Mια παρακληση:Οτνα μπορεσει και αν μπορεσει καποιος, ας ανεβασει το video αν το εχει, γιατι εγω εδω δεν ειδα τιποτα... :(

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Άντε, καλό ήταν και φέτος το πανηγυράκι

Τώρα ολοκληρωθήκαμε σα λαός :D

Χαχα, πραγματικά...

 

twra menei to mundial

kai to champions league sthn aek

Ναι, και επομενος στοχος...:to take over the world :p

 

The pinky and the brain...:p

Ηρεμήστε λίγο όλα αυτα είναι απλά μια τέλεια διαφήμιση για την ελλάδα! Καλά παιδιά η ψηφοφορία ήταν κορυφή! Στην αρχή μας είχα για τα πανηγύρια αλλά όταν μας είδα πρώτους δεν το πίστευα!! :w00t:

όταν άκουσα το τραγούδι για δεύτερη φορά πραγματικά ανατρίχιασα! :happy:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

1. Τα δεύτερα του τραγουδιού μας ήταν άθλια λόγω κακής ποιότητας ήχου. Δεν ξέρω αν ευθυνόμαστε εμείς ή η ουκρανική παραγωγή, αλλά ήταν άθλιες οι δεύτερες φωνές. Ευτυχώς δεν το πληρώσαμε ακριβά.

 

Ρε παιδια ποσες φορες θα το πουμε, δεν την κανουν οι Ουκρανοι την παραγωγη :p

Παντως σ'αυτο που λες συμφωνω, οι δευτερες φωνες ακουγστηκαν και πιο δυνατα σε καποιες στιγμες ενω δεν επρεπε (και αυτο μαζι με αλλα θα ηταν καποιο απο αυτα που θα ελεγαν οι κουτσομπΟΛΕΣ αν χαναμε) ομως οταν ενα τραγουδι αξιζει, ε θα παει καλα...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το πήραμε, αλλά η όλη ξαφνικήα πόρωση τα τελευταία χρόνια, με αποκορύφωμα τα σημερινά βεγγαλικά, τις κόρνες και τα αυτοκίνητα με τις φωνές μου κάθονται κάπως στραβά για να λέμε την αλήθεια.

Ψυχραιμία, δεν ξαναπήραμε το Euro, ούτε ξαναδιοργανώσαμε τους Ολυμπιακούς... Ένας διαγωνισμός της πλάκας είναι και τίποτα περισσότερο. :cool:

 

Άντε, από εκεί που ασχολούμασταν 3 μήνες με τη Eurovision, τώρα θα την έχουμε πάνω από το κεφάλι μας όλο το χρόνο :X

Link to comment
Share on other sites

Η Ελλαδα εζησε ακομη μια ομορφη βραδυα,μετα το περσυνο καλοκαιρι. Το χρειαζοταν και αυτο για να ξεχνα λιγο και την ζορικη καθημερινοτητα.

Απο αυριο θα αρχησουμε να υπολογιζουμε το κοστος της επομενης διοργανωσης μια και θα ξεπερασει κατα πολυ τον προϋπολογισμο.Καποιοι εχουν τον τροπο τους να ........

Η ουρανοκατεβατη Πασχαλιδου μαλλον θα πρεπει να δει το video και να ακουσει ολα οσα ελεγε και μας εκανε να γελαμε.Με αποκορυφωμα φυσικα τα μαθηματικα της........καρφι για Σεπτεμβριο μεταξεταστεα !

Αυτο που δεν μπορω να φανταστω για του χρονου ειναι το εξης βαση της εικονας που ειδαμε.Ειδαμε τον τυχερο προεδρο αυτης της χωρας να ασπαζεται την φετινη νικητρια.Δευτερη αν θυμαμαι καλα ηταν η Μαλτα η συμμετοχη της οποιας ειχε μια υπεροχη φωνη , αλλα ολιγον παραπανω κιλα.Αν λοιπον του χρονου κερδισει μια εξισου ομοια εμφανισιακα κοπελα , τι θα κανει ο δικος μας ???

Το ολο σκεπτικο ειναι καλοπροεραιτο. Μην με παρεξηγησουν τα περιτα κιλα .Σκεφθητε το σαν ανεκδοτο !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

πίκρα η μπόκοτα ! :D

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!! :rolleyes:

 

ΤΕΛΕΙΑ Η ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΑ ( όχι που μου είχαν όλοι τύμπανα :blink: )

 

πάντως πολύ ροκάδες ψηφήσαμε εμείς ε! :D

 

αύριο όλη μέρα το σταρ τιμ και γιουροβίζιον θα δείχνει :p

 

 

Α την χοντρη λες;;; ε μα αν ειναι δυνατον να κερδιζε αυτη!!!

το ελεγα εγω...εφυγε η κατσικοποδαρη(Μποκοτα και γλυτωσαμε)...Καλα τα ελεγε ο Χατζηστεφανου!!!

 

 

 

Πω πω μου είναι απίστευτο!!!!!!!!!

Τόσα χρόνια και νίκησε η ΈΛΕΝΑ ΠΩ ΠΩ ΠΩ!!!

Έφυγε η γκαντεμομπόκοτα και νικήσαμε!!

 

:)

 

 

 

Εμμμ επρεπε να φυγει η γκαντεμοΜποκοτα για να δουμε ασπρη μερα

 

Ε μα ποιος θα κερδιζε? Η (χτι-)Κιαρα?

 

 

 

Ντύσου και βγες το σηκώσαμε το τιμημένο

 

Καλά θέλω την δευτέρα να δω τι θα γίνει με όλους αυτούς που λέγανε ότι δεν γίνεται να κερδίσουμε..

 

Στάνταρ Τυχερή η Πασχαλίδα γκαντέμα η ΒοΚοτα

 

 

Μήπως η Μπόκοτα ήταν λιγάκι γκαντέμω;

 

 

Σύμπτωση;;; Πείτε το όπως θέλετε..! :rolleyes: :lol:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θεωρούν την Eurovision διαγωνισμό της πλάκας ,θα πρέπει να σκεφτoύν ότι κάτι που έχει επιζήσει 50 χρόνια ,δεν είναι τυχαίο.

Οπως δεν είναι τυχαίο, ότι οι Ιταλοί επειδή απέτυχαν να κάνουν το φεστιβάλ του Σαν Ρεμο Πανευρωπαικό γεγονός ,σαμπόταραν την Εurovision τα τελευταία 10 έτη και τώρα παρακαλάνε την ΕΒU να ξαναγυρίσουν ,αφού τα μέλη ξεπέρασαν τις 40 Ευρωπαικές χώρες και υπάρχει τεράστια προβολή κλπ.....

 

Οπως αναφέρθηκε ήδη, σημασία έχει να ακούγεται η Ελλάδα παντού ότι μέσα από σοβαρή,οργάνωση μπορούμε να κάνουμε πρωταθλητισμό σε πολλούς τομείς. (που σημαίνει πάντα να φλερτάρουμε την κορυφή ,άσχετα αν δεν θα μπορούμε πάντα να είμαστε πρώτοι...)

 

Εurovision όπως είδαμε δεν είναι πια το show, αλλά η εμπορική άποψη του θεάματος σε συνδιασμό με πολιτική κάθε χώρας (πχ να τα έχει καλά με τους γείτονες της ,δημόσιες σχέσεις κλπ ) αλλά και παρουσίαση πολιτισμού με σπόνσορες στο κλίμα της παγκοσμιοποίησης....

 

Τα υπόλοιπα όπως η άμεση τουριστική προβολή της χώρας που κερδίζει ,αν δεν υπάρχει συνέχεια..... σβήνουν !

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...