Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cinammon rolls@ athens metro mall... εγω παιρνω παντα το σοκολατενιο, απλα απιθανο!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω για προτάσεις για το τί θα μπορούσα να τρώω τα απογεύματα, επειδή συνέχει τρώω τοστ και θα ήθελα να αλλάξω αυτή τη συνήθεια και να στραφώ σε κάτι πιο υγιεινό.

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να το κρίνει και ο γιατρός σου με βάση την κατάσταση της υγείας σου.

Ενα πχ ελαφρύ γεύμα είναι ενα γιαούρτι με δημητριακά ή κάποια φρούτα:)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το θέμα μας, δεν είναι αυτό. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πηγαινω για 2ημερο στην ηλεια κουρουτας...το σαββατοκυριακο...που προτεινεται να φαω...ξερετε κανενα καλο μαγαζι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάει άλλα διάβασα μέσω του αθηνοράματος ,τα καλύτερα :ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΤΕ

Γρήγορο αλλά σπιτικό φαγητό στο μαγειρείο Αίγλη στην Εθνική Πύργου-Πατρών λίγο πριν από τον Πύργο, μεζέδες στο Εν λευκώ στην παραλία του Επιταλίου, καλό ψάρι στο Μπισκίν του Μπισκινόκαμπου, 1 χλμ. μετά τη Ζαχάρω, στο δρόμο προς Καλαμάτα. Γουρουνόπουλο αλλά και χέλι στη σούβλα στην Ειρήνη, στην Εθνική Πύργου-Καλαμάτας στο ύψος του Καλλίκωμου, κοτόπουλο με πολλές συνταγές στα Κοτόπουλα, στα Λινάρια στο δρόμο Ολυμπίας-Τρίπολης.

Link to comment
Share on other sites

Η Ζεας στο Πειραιά ήταν καλή όσο ήταν μαζί με αλυσίδα καταστημάτων όπως με αντίστοιχο στην Ν.Σμύρνη (που ακόμα υπάρχει) και αλλού σαν Delivery.Τώρα ο κάθενας έχει απλά το όνομα ,με διαφορετική ποιότητα προιόντων :cry:

 

Οσο αφορά τις προτάσεις στο Αθηνόραμα ,απλα σαν οδηγός θα πρέπει να λαμβάνεται "που να πάει κανείς" και όχι

"ότι θα είναι καλά" .Τα υπόλοιπα αφορούν πλάγιες διαφημίσεις,γιατί αυτά τα περιοδικά πρέπει να βγάλουν και τα έξοδά τους.:)

Link to comment
Share on other sites

Nα φατε hot dog απο τον μεγαλο σκλαβενητη της καλλιθεας ...Φοβερο και φτηνο...0.60 το ενα:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το υπερκατάστημα που είναι πιο κάτω την Πυροσβεστική,και πρός τα μέσα από την Θησέως,έχει γενικά πολύ καλή και φθηνή κουζίνα το μεσημέρι ,και μετά προσφορές για να μη τους μείνουν και τα πετάξουν :) αλλά μάλλον δεν θα ισχύει για πάντα,είναι μέχρι να γνωρίσει ο κόσμος το κατάστημα, και να τελειώσει τα έργα αναπλασης της περιοχής.Το ίδιο έγινε και σε άλλα υπερμαρκετ της εταιρίας όταν άνοιξαν....
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το υπερκατάστημα που είναι πιο κάτω την Πυροσβεστική,και πρός τα μέσα από την Θησέως,έχει γενικά πολύ καλή και φθηνή κουζίνα το μεσημέρι ,και μετά προσφορές για να μη τους μείνουν και τα πετάξουν :) αλλά μάλλον δεν θα ισχύει για πάντα,είναι μέχρι να γνωρίσει ο κόσμος το κατάστημα, και να τελειώσει τα έργα αναπλασης της περιοχής.Το ίδιο έγινε και σε άλλα υπερμαρκετ της εταιρίας όταν άνοιξαν....

 

ναι για αυτο μιλαω...εγω προσωπικα πηγαινω συνεχεια εκει...για ψωνια και για βολτα...ειναι πολυ ωραια...δηλαδη θα το ακριβινουν?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχω γνωστό στην περιοχή που ψωνίζει τα καθημερινά είδη supermarket ,και ήδη έχει κόψει αρκετές προσφορές :cry:

 

Στο έτοιμο φαγητό λιγότερο,αλλά παίζουν οι προσφορές μετά 5μμ για να μην τους μείνουν και τα πετάξουν,και συμφέρει κανείς

να τα πάρει πακέτο για το σπίτι για βραδινό.

 

Και μια είδηση : Λουκέτο βάζουν τα Applebee’s στην Ελλάδα

 

http://www.euro2day.gr/news/enterprises/122/articles/649130/Article.aspx

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

Δεν πηγαινα και πολυ καλα τελευταια , ειχα παει κανα 2 φορες αλλα ποτε δεν μου αρεσε το φαγητο τους , υπαρχει ηδη αλυσθδα στην Ελλαδα που ειχε παρομοιο φαγητο με αυτους ,πιστευω οτι ολα αυτα τα τυπου αμερικανικα θα φανε κλεισιμο , εχουμε να δουμε και αλλα απο τετοια ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω γνωστό στην περιοχή που ψωνίζει τα καθημερινά είδη supermarket ,και ήδη έχει κόψει αρκετές προσφορές :cry:

 

Στο έτοιμο φαγητό λιγότερο,αλλά παίζουν οι προσφορές μετά 5μμ για να μην τους μείνουν και τα πετάξουν,και συμφέρει κανείς

να τα πάρει πακέτο για το σπίτι για βραδινό.

 

Και μια είδηση : Λουκέτο βάζουν τα Applebee’s στην Ελλάδα

 

http://www.euro2day.gr/news/enterprises/122/articles/649130/Article.aspx

 

αχ ναι! πηγα κι εγω ενα βραδυ η δολια προετοιμασμενη να φαω ενα καταπληκτικο πιατο που εχουν και το βλεπω κλειστο... :cry::cry: Ειδοποιάτε ρε παιδιά στα Applebees! εμεινα με τη χαρά μετά και κατέληξα στα Palmie bistro... κριμα παντως, απο ολα αυτα τα τυπου αμερικανικα, για μενα ηταν το καλυτερο! αλλα η αληθεια ειναι οτι οι τιμες του ηταν λιγουλακι τσιμπημενες... :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Eίναι τσιμπημένες οι τιμές των,γιατί (υποτίθεται) έχουν πιάτα με Αμερικανικές μερίδες ,που μπορεί να φάνε 2 άτομα με ότι συνηθίζεται στην Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

αχ ναι! πηγα κι εγω ενα βραδυ η δολια προετοιμασμενη να φαω ενα καταπληκτικο πιατο που εχουν και το βλεπω κλειστο... :cry::cry: Ειδοποιάτε ρε παιδιά στα Applebees! εμεινα με τη χαρά μετά και κατέληξα στα Palmie bistro... κριμα παντως, απο ολα αυτα τα τυπου αμερικανικα, για μενα ηταν το καλυτερο! αλλα η αληθεια ειναι οτι οι τιμες του ηταν λιγουλακι τσιμπημενες... :O

 

Ειναι νομος , στα ανοιγματα εγκαινια και διαφημιση και στο κλεισιμο πας μια μερα και απλα βλεπεις λουκετο,τωρα θα μου πεις να κανανε διαφημιση οτι κλεινουνε ?οχι βεβαια ,αλλα μια ενημερωση εστω λιγες μερες πριν μεσα στο καταστημα δεν ειναι κακο..Αλλα στην Ελλαδα τετοιες κινησεις ειναι απαγορευτικες .

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι! πηγα κι εγω ενα βραδυ η δολια προετοιμασμενη να φαω ενα καταπληκτικο πιατο που εχουν και το βλεπω κλειστο... :cry::cry: Ειδοποιάτε ρε παιδιά στα Applebees! εμεινα με τη χαρά μετά και κατέληξα στα Palmie bistro... κριμα παντως, απο ολα αυτα τα τυπου αμερικανικα, για μενα ηταν το καλυτερο! αλλα η αληθεια ειναι οτι οι τιμες του ηταν λιγουλακι τσιμπημενες... :O
http://applebeessquat.blogspot.com/
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γυμνασιο κ μεχρι 2α λυκειου πηγαινα πολυ συχνα, κυριως τα Σαββατοβραδα τα περνουσαμε στο μαγαζι της Γλυφαδας. Μετα απ αυτο ομως πηγαινα αραια και που γιατι δε μου αρεσε πλεον το φαγητο. Στεναχωριεμαι που εκλεισαν γιατι περασα πολλα εκει.. ομορφες στιγμες με παιδια που δεν κανω πλεον παρεα...

 

Παντως εδω κ μια 3τια τα αγαπημενα μου ειναι τα Friday's που συνδυαζουν ποιοτητα και γευση.:D:cool:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

τις προαλλες πηγα στα προσωπα στο γκαζι. φοβερά πιάτα(ειδικα σαλατες) , ακριβουτσικα, περιβαλλον τελειο και η εξυπηρετηση λιγο αργή
Link to comment
Share on other sites

 

ωραιο, μπραβο τους, αν και απο ο,τι καταλαβα θα ειναι μονο στο κατάστημα που αναφέρει, όχι γενικώς σε όλα τα καταστήματά τους! θα εχουν ωραια κουζινα οι ανθρωποι παντως, αν κρινω απο τα πιατα που φτιαχνανε και παλια, ξερουν καλα την τεχνη!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

 

καταπληκτικη κινηση μου θυμιζει λιγο Αργεντινη , αλλα μπραβο στα παιδια που οργανωθηκαν ετσι και βρηκαν την ακρη μεταξυ τους , ειμαι off topic αλλα παρακαλω να μην διαγραφτει , και ας μην το συνεχισουμε αλλο , απλα πιστευω οτι αξιζει να περασουμε μια βολτα οσοι μπορουμε απο εκει και να παρουμε κατι να φαμε ή εστω και μια βολτα για εναν καφε , ειναι μια καλη κινηση , και προς Θεου δεν κανω διαφημιση στο καταστημα γιατι πολυ απλα εχει κλεισει η εταιρια και η επωνυμια.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καμμια απλη ταβερνοκατασταση στην πλακα για σημερα?ξερω ειναι τουριστοκατασταση αλλα εκει βολευει κατι τουριστες συγγενεις που μενουν συνταγμα

διαβαζω για ενα ουζερι βρεττος και ενα θεσπις,δαμιγος...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φοβερο μαγαζι με απιστευτη θεα και ΤΕΡΑΣΤΙΑ γλυκα στην Κουκουβαγια (Χανια)

Παμφθηνα και πεντανοστιμα

Τρως ενα γλυκο και χορταινεις για 2 μερες

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-ash1/v253/223/50/737924379/n737924379_488735_4286.jpg

Υπαρχει κατι παρομοιο στην Αθηνα ?

Ολο κατι ψειρες μας σερβιρουν εδω και τις πληρωνουμε πανακριβες

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο μαγαζι με απιστευτη θεα και ΤΕΡΑΣΤΙΑ γλυκα στην Κουκουβαγια (Χανια)

Παμφθηνα και πεντανοστιμα

Τρως ενα γλυκο και χορταινεις για 2 μερες

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/photos-ak-ash1/v253/223/50/737924379/n737924379_488735_4286.jpg

Υπαρχει κατι παρομοιο στην Αθηνα ?

Ολο κατι ψειρες μας σερβιρουν εδω και τις πληρωνουμε πανακριβες

 

λοιπον, επειδή είμαι και γω του φαγητού και του γλυκού, στην αθήνα έχω βρει ένα μαγαζί, με τρία υποκαταστήματα, στο οποίο πηγαίνω πολύ συχνά, γιατί οι μερίδες του είναι πολύ ικανοποιητικές. Μέχρι πρότινος οι τιμές του ήταν λίγο τσιμπημένες, αλλά τώρα με την κρίση, τις έριξε, χωρίς να χάσει κάτι από την ποιότητά του. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω το όνομα του μαγαζιού ακριβώς, έχει στην Γλυφάδα, στο Μαρούσι και στο Θησείο. Εμένα μου αρέσει πολύ, τώρα γούστα είναι αυτά. Πάντως μέχρι πρότινος που πήγαινα κι έτρωγα φαγητό και καπάκι γλυκό, έσκαγα... Με την καλή έννοια... Και φυσικά, επειδή αλλάζω ό,τι δεν μου αρέσει σε ένα πιάτο και ρωτάω αν μπορεί να γίνει κάπως διαφορετικό, όπως το θέλω εγώ δηλαδή, δεν μου χαλάνε ποτέ χατήρι! ΑΚόμα ένας λόγος που τους αγαπώ εκεί... Μου κάνουν όλα τα χατήρια. Τώρα βέβαια με ξέρουν, γιατί πηγαίνω συνέχεια και με εχουν κεράσει και γλυκό μια φορά! :cool::cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...