Jump to content

ALERT!!!! NEW Myphone.gr,OLD users of www.unwired.gr


cv19985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ALERT!!!! NEW Myphone.gr,OLD users of http://www.unwired.gr

 

Paidia epsaxna epi 2 ebdomades na vrw to http://www.unwired.gr, telika kata tuxh,oute egw thumamai pws epesa xthes panw sto myphone.gr the unwired revolution. To prwto pragma pou skeftika gi auto: kopia tou old unwired. Sti sunexeia eida palia nicks.... kai peistika gia to ''revolution''. Pantws, oute mia anakoinwsh ap to http://www.unwired.gr? Oute kan proxeiri?

 

Eixe xathei apo proswpou ghs!!!

Amesws skeftika ta eksis:

 

1) Allakse domain !!! (To pithanotero afou htan AAA site)

 

2) Crashare ksana !!! (Sunithes fainomeno lately)

 

3) To hackarane ? (Mpaaaaaaaa)

 

4) Ekleise ? (Hlpiza pws oxi)

 

Epsaksa na to vrw sto google.TIPOTA

Ta paratisa kai molis xtes vrika to http://www.myphone.gr. Afou molis bgile on line.

 

???### POU THELW NA KATALIKSW ? ###???

 

Sto autonoito! Oute mia eidopoihsh? Polu kseftila.

Ta palia meli pws tha vrethoun edw? Kapws duskolo...

Mono apo xeri se xeri kati ginetai kai google!!!!!!!!!

Den upirxe oute mia kopia opoudipote me ta email twn melwn tou unwired? Duskolo na to pistepsw,opws epishs oti katastrafikan TA PANTA.

Link to comment
Share on other sites

Kaloshrthes!

 

Ri3e mia matia sto thread Welcome toy Sxoliasmoy, e3hgei toys logoys ths metakomishs!

 

 

Pantos molis xtes 3ekinise to site. Oi "proothitikes" energies e3etazontai akoma! :)

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

TO diavasa. Pantws to post to ekana kuriws gia na mporesete na skefteite me kapoio tropo pws tha ginei h enimerwsh.KALH PROSPATHEIA.

 

YG: kai kapoios allos anaferthike s auto to thema

 

Pantws tha sumvouleua na upostiriksete to #unwired room sto irc ekei htan to prwto meros pou phga molis oles oi alles prospatheies den apedwsan!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον cv19985

 

TO diavasa. Pantws to post to ekana kuriws gia na mporesete na skefteite me kapoio tropo pws tha ginei h enimerwsh.KALH PROSPATHEIA.

 

YG: kai kapoios allos anaferthike s auto to thema

 

Pantws tha sumvouleua na upostiriksete to #unwired room sto irc ekei htan to prwto meros pou phga molis oles oi alles prospatheies den apedwsan!!!

 

Το #unwired είναι και από τα πρώτα μέρη που ενημερώθηκαν για το myphone.gr Δες το topic του...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες CV... και μην ανησυχείς o webmaστορας του unwired.gr βρίσκεται εδώ, καθώς και όλη η ομάδα των moderators και οι περισσότεροι "ενημερωμένοι" χρήστες και χτίσαμε αυτό το site from scratch, που πλέον είναι το σπίτι μας - σε αντίθεση με το unwired, που απλά μας φιλοξενούσε.

 

Αυτό είναι το νέο μας σπίτι και η ψυχή του είναι η ίδια που υπήρχε στο παρελθόν στα unwired και gsm.eos.gr ... μην το γυρίσω πιο πίσω :) Σου υπόσχομαι απλά να είμαι πολύ πολύ πολύ καλύτερος και φαντάζομαι το ίδιο και τα υπόλοιπα παιδιά, που ασχολούνται καθημερινά με το να συνεισφέρουν με περιεχόμενο, να απαντάνε σε απορίες και να διακινούν τις κάθε είδους συμβουλές και πληροφορίες :)

 

Welcome και πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jasonpap

 

@MsK

 

Το gsm.eos .gr δεν θα πρέπει να λέει πλεόν για το myphone.gr?

 

 

swsto! :D kai 8a ginei syntoma.

 

giati oxi kai to "proistoriko" http://noesis.eos.gr/guybrush/ ;)

mixalis0mcp is here ! Welcome to the new, better, stronger, faster, unwired revolution ...Welcome to myphone.gr
Link to comment
Share on other sites

όσοι μπορούμε και ξέρουμε ατομα που έμπεναν στο unwired.. να τους καθοδηγήσουμε εδώ και να το διαδόσουμε! όταν υπάρχει θέληση όλα γίνονται! :) ;) :rolleyes:
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο site είναι απλά....πανέμορφο΄ :) . Με έχει ενθουσιάσει η αισθητική του. Σαφώς και θα γίνω καθημερινός επισκέπτης όπως και επί ημερών unwired.

 

Έχω όμως ένα παράπονο :( Και αφορά το alias που χρησιμοποιούσα στο unwired (και πολλά χρόνια τώρα σε ελληνικά και ξένα sites). Ήμουν από τους παλιούς χρήστες του unwired και πραγματικά ενοχλήθηκα που το δικό μου alias crass κάποιος το δέσμευσε. Έστειλα και mail στον admin για το ίδιο θέμα και δεν έλαβα κάποια απάντηση ακόμη. Πιστεύω πως οι παλιοί χρήστες σκοπεύουν να κάνουν registered σε αυτή την καινούρια προσπάθεια με το alias που τους ήξεραν. Αν κάποιος έχει σκοπό να αλλάξει το δικό του, ok. Αλλά το βρίσκω τουλάχιστον άκομψο να αντιγράψει κάποιον άλλο. Επιπλέον δημιουργεί σύγχιση σε άλλους χρήστες με τους οποιούς είχες συναλλαγές.

 

Θα κάνουμε κάτι για αυτό; :whistle:

 

PS Προσπαθούσα να κάνω registration και δεν με άφηνε με τίποτα. Έσπασα το κεφάλι μου (δεν χτύπησα όμως). Τελικά αφού στο μεσοδιάστημα έχασα το alias μου :mad: συνειδητοποίησα ότι αυτό που δεν "περνούσε" ήταν το email μου που είναι στην freemail.gr

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Έκανα ένα search στο site μήπως το freemail.gr είναι banned :worry: για κάποιο λόγο αλλά κανένα αποτέλεσμα. Γιατί συμβαίνει αυτό; :wacko:

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

1) Δεν είναι υποχρεωτικό οτι κάποιος σου έκλεψε το nick βρε. Ίσως όντως υπάρχει και άλλος ένα άνθρωπος στο Ελληνικό Internet που χρησιμοποιεί το ίδιο nick... και πολύ απλά, σε πρόλαβε... Τι να κάνουμε?

 

2) Το freemail είναι banned από το Myphone γιατί κόβει mail από forums... Payback...

 

3) Καλωσήρθες...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Mythozz

 

1) Δεν είναι υποχρεωτικό οτι κάποιος σου έκλεψε το nick βρε.

 

Ναι βρε Mythozz, τι να κάνουν οι mods και οι admins; Εγώ μιλάω για την πρακτική του χρήστη που αποφάσισε να το "κλέψει". Άν έκανα registered το alias Frontier επειδή ο άνθρωπος δεν πρόλαβε θα ήταν σωστό; Μάλλον σύγχιση θα προκαλούσε.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Mythozz

σε πρόλαβε... Τι να κάνουμε?

 

Εμμ, να του σπάσουμε τα πόδια; :D :wacko: :whistle:

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Mythozz

2) Το freemail είναι banned από το Myphone γιατί κόβει mail από forums... Payback...

 

Χμμ, και αυτό μου κόστισε το alias μου (το χαβά μου εγώ :p ) Δεν είδα να αναφέρεται πουθενά πάντως. ΄Ξέρω ότι προσπαθούν να εφαρμόσουν anti-spam πολιτική. Ούτε mail σε αυτούς δεν έλυσε το θέμα; Όσες φορές επικοινώνησα μαζί τους, οι απαντήσεις ήταν άμεσες και ευγενέστατες. Και να σκεφτείς ότι μιλάμε για δωρεάν service ;)

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Mythozz

3) Καλωσήρθες...

 

Ευχαριστώ φίλε μου :) Καλώς σας βρήκα....

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Καλώς ήλθες CV... και μην ανησυχείς o webmaστορας του unwired.gr βρίσκεται εδώ, καθώς και όλη η ομάδα των moderators και οι περισσότεροι "ενημερωμένοι" χρήστες και χτίσαμε αυτό το site from scratch, που πλέον είναι το σπίτι μας - σε αντίθεση με το unwired, που απλά μας φιλοξενούσε.

 

Αυτό είναι το νέο μας σπίτι και η ψυχή του είναι η ίδια που υπήρχε στο παρελθόν στα unwired και gsm.eos.gr ... μην το γυρίσω πιο πίσω :) Σου υπόσχομαι απλά να είμαι πολύ πολύ πολύ καλύτερος και φαντάζομαι το ίδιο και τα υπόλοιπα παιδιά, που ασχολούνται καθημερινά με το να συνεισφέρουν με περιεχόμενο, να απαντάνε σε απορίες και να διακινούν τις κάθε είδους συμβουλές και πληροφορίες :)

 

Welcome και πάλι.

 

 

Το πιο παλιά που αναφέρεις Μάνο είναι μάλλον ο ΣΦΑ? ;)

 

btw υπάρχει και στο παρόν site mods forum? Αν ναι που θα δημοσιεύονται προσκλήσεις για meetings κλπ?

 

P.S. o jonathan δεν ήξερε για το νέο site ή το κρατάγατε κρυφό? Την Παρασκευή το βράδυ μιλήσαμε στο τηλέφωνο (μιας και εσύ δεν βρίσκεσαι πουθενά) και ρωτώντας τι θα γίνει με το site (είχα καταλάβει για το crash) μου ανέφερε απλά ότι προσπαθείς να το ξαναστείσεις!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Welcome και στον Iceman :)

 

Αν υπάρξουν προβλήματα με την κλοπή των nicknames, ένα email σε εμένα από τη σχετική φόρμα αρκεί. Ευτυχώς δεν έχουν παρουσιαστεί τέτοια κρούσματα έως τώρα :P Για meetings κτλ. μην ανησυχείς θα σε ενημερώσω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MsK

 

Welcome και στον Iceman :)

 

Αν υπάρξουν προβλήματα με την κλοπή των nicknames, ένα email σε εμένα από τη σχετική φόρμα αρκεί. Ευτυχώς δεν έχουν παρουσιαστεί τέτοια κρούσματα έως τώρα :P

 

Αν κανετε την αρχη..θελω και γω το δικο μου πισω το Vasilis που καποιο παλικαρι απο τα Χανια μου το βουτηξε... :!: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Αν κανετε την αρχη..θελω και γω το δικο μου πισω το Vasilis που καποιο παλικαρι απο τα Χανια μου το βουτηξε... :!: :p

 

Καλύτερο στα Ελληνικά βρε..Εκτός και είσαι γνωστός στο νετ ως Βασίλης.

Γουελκομ :) ;)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

Καλύτερο στα Ελληνικά βρε..Εκτός και είσαι γνωστός στο νετ ως Βασίλης.

Γουελκομ :) ;)

 

 

Καλωσ σας βρηκα :)

Τωρα που το λες ναι πολυ καλυτερο στα Ελληνικα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilis
Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Αν κανετε την αρχη..θελω και γω το δικο μου πισω το Vasilis που καποιο παλικαρι απο τα Χανια μου το βουτηξε ... :!: :p

 

 

τσ...τσ...τσ...τι τρόπος!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vasilis

 

τσ...τσ...τσ...τι τρόπος!

 

 

Ωχ, αρχίσαν τα προβλήματα και τα μπλεξίματα :) Δεν μπορώ να στείλω PM θα με βαρέσετε και οι 2 :) Αν ήταν ειδικό το nickname να το καταλάβω, αλλά τώρα που απλά είναι Βασίλης / Vasilis είναι λίγο δύσκολο να βρεθεί κάποια λύση :( Συγχωρέστε με αλλά, νομίζω ότι αν συμφωνείτε ας τους αφήσουμε τους δυό Βασίληδες όπως τελικά γράφτηκαν, αρκεί να μην με βαρέσετε :alien: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον vasilis

 

τσ...τσ...τσ...τι τρόπος!

 

 

Σκεψου φιλε συνονοματε να μην εβαζα και αυτο > :p ...

 

Προσωπικα δεν τρεχει τιποτα,ας παραμεινουν τα πραγματα οπως εχουν,απλα το γνωστοποιησα γιατι πολλα παιδια με γνωριζαν σαν Vasilis απο το προηγουμενο forum και δεν ηθελα να υπαρχουν παρεξηγησεις :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Βασίλης

 

Σκεψου φιλε συνονοματε να μην εβαζα και αυτο > :p ...

 

Προσωπικα δεν τρεχει τιποτα,ας παραμεινουν τα πραγματα οπως εχουν,απλα το γνωστοποιησα γιατι πολλα παιδια με γνωριζαν σαν Vasilis απο το προηγουμενο forum και δεν ηθελα να υπαρχουν παρεξηγησεις :worry:

 

Γράψε στην υπογραφή σου ex vasilis :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...