Jump to content

Bluboo Picasso


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και απο εμένα, μιας και είμαι υποψήφιος αγοραστής έχουμε τίποτα νεότερο για αυτό το τηλέφωνο? Θα ήθελα τη γνώμη των ήδη κατόχων όσο αφορά την αξιοπιστία του

Με αφορμή την ερώτηση του φίλου, να πω και εγώ την εμπειρία μου προς υποψήφιους αγοραστές.

 

Έχω φέρει τέσσερα, το πρώτο όπως έχω γράψει και εδώ ,σε ποιο πίσω σελίδες, είχε πρόβλημα υπερθέρμανσης δίνοντας 11$ στο Gearbest μου έστειλε άλλο.

 

Και το δεύτερο μετά από μια εβδομάδα άρχισε να ζεσταίνεται πολύ και να μην πιάνει παντού το touch + ότι δεν κατέβαινε το παράθυρο ειδοποιήσεων.

 

Να πως επίσης πως σε όλα όσα έφερα, άκουγε ο συνομιλητής μου δυο φορές την φωνή μου.

 

Έφερα ακόμα δυο για γνωστούς, παρόλο που τους είπα ότι το τηλέφωνο έχει προβλήματα, αυτοί όμως τα ήθελαν.

 

Τα φέρνω λοιπόν, το ένα μετά από λίγο καιρό δεν κατεβαίνει το παράθυρο ειδοποιήσεων, όπως και στο δεύτερο που είχα πάρει.

Το άλλο άρχισε να χάνει το σήμα τηλεφωνίας και ειδικά 3G δεν έπιανε πουθενά, τελικά από ότι έμαθα το πέταξε στον τοίχο και το έκανε κομμάτια.

 

Και το παράπονο όλον και εμού μαζί (αν και αυτό ήταν το λιγότερο) ήταν η κάμερα, όχι απλά άθλια, αλλά τρισάθλια πραγματικά.

 

Για μένα ήταν μια αποτυχία το πικασσο, ένα να μην κάτσει να δουλεύει σωστά !!! δεν με πήγε με τίποτα αυτό το τηλέφωνο.

 

Αυτά τράβηξα με τα Picasso.

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 130
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Μολις πήρα τα χρήματα μου πίσω από το Everbuying.Δ εν είχα παραπάνω από το κατάστημα.Μολις τους έστειλα βίντεο με το πρόβλημα κατευθείαν δέχθηκαν full refund.Τωρα μου έχει μείνει το τηλέφωνο και για να το φτιάξω δεν αξίζει.Η οθόνη κοστίζει 32€ και εγώ το πήρα 55€.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, τελικά η περιέργειά μου με νίκησε και σήμερα παρέλαβα και εγώ. Πολύ γρήγορη αποστολή απο DealExtreme και σε πρώτη φάση φαίνεται να δουλεύει κανονικά, απο αύριο θα βάλω την sim και θα το χρησιμοποιώ καθημερινά, είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. το κινητό αυτό το έχει μια φίλη μου. το έχει περίπου ένα μήνα. την τρίτη εβδομαδα της έβγαλε προβλήματα στο ηχείο όπως σε ενα φίλο πιο πάνω αλλά ξεπεράστηκε αυτό το πρόβλημα... τώρα όμως της έβγαλε άλλο πρόβλημα χειρότερο. δεν ανοίγει καθόλου την εφαρμογή του youtube, του facebook και του instagram. Όλες τις υπόλοιπες εγκατεστημένες εφαρμογές τις ανοίγει κανονικά. Μόνο σε αυτές τις τρεις όταν πατάει να τις ανοίξει, κολλάει για λίγο η οθόνη του κινητού και την πετάει στην αρχική της οθόνη. έχει κάνει επανεγκατάσταση και επαναφορά αλλά και πάλι τίποτα.. Έχει τύχει το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιον αλλον και αν ναι πώς το αντιμετώπισε? ευχαριστώ! :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. το κινητό αυτό το έχει μια φίλη μου. το έχει περίπου ένα μήνα. την τρίτη εβδομαδα της έβγαλε προβλήματα στο ηχείο όπως σε ενα φίλο πιο πάνω αλλά ξεπεράστηκε αυτό το πρόβλημα... τώρα όμως της έβγαλε άλλο πρόβλημα χειρότερο. δεν ανοίγει καθόλου την εφαρμογή του youtube, του facebook και του instagram. Όλες τις υπόλοιπες εγκατεστημένες εφαρμογές τις ανοίγει κανονικά. Μόνο σε αυτές τις τρεις όταν πατάει να τις ανοίξει, κολλάει για λίγο η οθόνη του κινητού και την πετάει στην αρχική της οθόνη. έχει κάνει επανεγκατάσταση και επαναφορά αλλά και πάλι τίποτα.. Έχει τύχει το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα σε κάποιον αλλον και αν ναι πώς το αντιμετώπισε? ευχαριστώ! :(

 

και σε εμένα το ίδιο παρουσιάζει ένα picasso... το είχα δώσει σε ένα φίλο και αντιμετωπίζει πρόβλημα με fb, youtube, instagram.

Παίζει καμία custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Για το facebook τουλάχιστον μπορεί να μην φταίει το κινητό αλλά η εφαρμογή.Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις που κάνανε βγήκαν εκτός κάποιες συσκευές στις οποίες λειτουργούσε πριν κανονικά.πχ δείτε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=421899&page=35 και δοκιμάστε αν με την παλιότερη έκδοση που δίνουν εκεί, διορθώνεται το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά απο 2,5 μήνες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι υπερ-ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Η κάμερα είναι ελεινή αλλά είναι κάτι που το ήξερα και δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Το αρνητικό είναι ότι τον τελευταίο καιρό μου πετάει ένα μνμ συνέχεια ότι έσκασε η εφαρμογή com.android.snap. Την έκανα disable αλλά και πάλι κάνει τα ίδια. Το μύνημα συνήθως το πετάει όταν είσαι viber και messenger και μετά απο πολλά μνμτα στο τέλος εμφανίζει μια διαφήμιση και τότε σταματα να βγαίνει. Έχει κανείς κάποια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2,5 μήνες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι υπερ-ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα. Η κάμερα είναι ελεινή αλλά είναι κάτι που το ήξερα και δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Το αρνητικό είναι ότι τον τελευταίο καιρό μου πετάει ένα μνμ συνέχεια ότι έσκασε η εφαρμογή com.android.snap. Την έκανα disable αλλά και πάλι κάνει τα ίδια. Το μύνημα συνήθως το πετάει όταν είσαι viber και messenger και μετά απο πολλά μνμτα στο τέλος εμφανίζει μια διαφήμιση και τότε σταματα να βγαίνει. Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Το ίδιο θέμα με το com.android.snap και εδώ. Το βγάζει στο άσχετο, πχ όταν χτυπάει ξυπνητήρι, με εισερχόμενα κλήση κλπ. Διαφήμιση βέβαια δεν έβγαζε, Έκανα απενεργοποιηση προς το παρόν και βλέπουμε. Πάντως το έχουν και άλλοι αυτό το θέμα από όσο διάβασα στο internet. Ίσως με κάποιο update, αν και από ότι φαίνεται το έχει παρατήσει το κινητό.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα το λενε picasso γιατι οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι σαν τις ζωγραφιες του picasso = ο,τι ναναι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bluboo Picasso 4G

promotion presale 80$ link

 

android 6

οθονη 5" (720x1280, 80% επιφανειας)

δικαρτο

2G/3G/4G

4πυρηνος επεξεργαστης mtk6735

2ram, 16rom, sd card slot (ξεχωριστη θεση)

καμερα εμπρος 8mp (flash)

καμερα πισω 13mp (sony, dual flash)

nfc / κουμπια on-screen / camera beauty mode / ...

7 χρωματισμοι

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ?? πολυχρωμο ?? ρυθμιζομενο ??

- μπαταρια αφαιρουμενη ?? (μαλλον ναι) / mah μπαταριας 2500 ??

- ραδιοφωνο ?? (μαλλον ναι)

- tap to wake ?? (μαλλον ναι)

 

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβασει κανεις καποια αλλη ROM?

μολις το ρουταρα με το kingroot και αφερεσα το com.android.snap καθως το malawarebytes το εβλεπε σαν ιο

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που είχαν πρόβλημα με το touch βρήκαν λύση? Γιατί άρχισαν κάτι χαζά, το touch άρχισε να μην νιώθει δυσκολεύοντας τη χρήση του κινητού ακόμα και για απλά πράγματα οπως απάντηση κλήσεων κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ενα φιλος μου εχει παρει το picasso 3G και ειναι μια χαρα για τα λεφτα του, ελπιζω το picasso 4G να ειναι το ιδιο και καλυτερο. το εχει παρει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά από τότε που εγκατέστησα το Avg σωθηκα. Μου πετάει μνμ Android.com.snap σπάνια έως ποτέ

 

sent on the go...

 

οταν κατεβασα το malawarebytes εβλεπε σαν ιο το com.android.snap... προσπαθησα να το σβησω αλλα δεν γινοταν, οποτε το ρουταρα και το διεγραψα, απο τοτε δεν μου ξαναεβγαλε το μηνυμα

μου πεταγε 2 διαφημισεις ,μια στα πορτογαλικα και μια που εμοιαζε με vodafone απο τοτε που το εσβησα δεν το ξαναπεταξε

Edited by iliasbass

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποια απάντηση εδώ? Έλυσε κανένας το πρόβλημα χωρίς να χρειαστεί επισκευή ή είναι hardware και είμαστε για επιστροφή στην Κίνα? Το touch πλέον δεν νιώθει καθόλου.

 

Τα παιδιά που είχαν πρόβλημα με το touch βρήκαν λύση? Γιατί άρχισαν κάτι χαζά, το touch άρχισε να μην νιώθει δυσκολεύοντας τη χρήση του κινητού ακόμα και για απλά πράγματα οπως απάντηση κλήσεων κλπ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις zananiro;

 

sent on the go...

Επτά μήνες περίπου. Μάλλον Ίσως είναι καλύτερα να το πάω σε κάποιο μαγαζί εδώ Ελλάδα τουλάχιστον να κάνουν έναν τεχνικό έλεγχο να δούμε τι φταίει. Το πήγαινε έλα στην Κίνα δεν ξέρω αν αξίζει.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που είχαν πρόβλημα με το touch βρήκαν λύση? Γιατί άρχισαν κάτι χαζά, το touch άρχισε να μην νιώθει δυσκολεύοντας τη χρήση του κινητού ακόμα και για απλά πράγματα οπως απάντηση κλήσεων κλπ.

Παιδιά, πληροφοριακά να αναφέρω ότι έλυσα το πρόβλημα με το touch σχετικά εύκολα με τον τρόπο που δείχνει στο παρακάτω βίντεο. Μέχρι στιγμής δουλεύει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Ελπίζω να συνεχίσει.

 

https://youtu.be/BMJGC3IExyU

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
η τιμη του ειναι πολυ καλη για αυτα που προσφερει NFC android 6.0 4g
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και Εγώ.

Ο συνδυασμός nfc Και android 6.0., παράλληλα με μια χαμηλή Τιμή προπώλησης, με έκανε να το τιμήσω.

Για να δούμε τι ψάρια πιάνει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...