Jump to content

[S7] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες αυτό που κάνετε είναι ανούσιο, είναι σαν να σας δώσουν το ίδιο αυτοκίνητο και να περιμένετε στο τέλος της ημέρας να έχετε κάψει την ίδια βενζίνη. Υπάρχουν άπειροι παράγοντες που επηρεάζουν την διάρκεια της μπαταρίας(φωτεινότητα, σήμα,χρήση-games/video/browsing/κλησεις, εφαρμογες που προκαλούν drain κ.α.) . Το μόνο μέτρο σύγκρισης είναι η σύγκριση με άλλες συσκευές και όχι το πόσο κρατάει στον καθένα. Και σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι στις top συσκευές σε αυτόν τον τομέα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Έχουμε θεματάκι! Ενώ φόρτιζε κανονικά με fastcharge μέχρι σήμερα κάτι έπαθε τώρα το βράδυ και δεν φορτίζει! Γράφει με usb.. Τι φταίει;; Δοκίμασα και δεύτερο φορτιστή fastcharge!4249cd1b02878e44a699d11d120ee353.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε θεματάκι! Ενώ φόρτιζε κανονικά με fastcharge μέχρι σήμερα κάτι έπαθε τώρα το βράδυ και δεν φορτίζει! Γράφει με usb.. Τι φταίει;; Δοκίμασα και δεύτερο φορτιστή fastcharge!4249cd1b02878e44a699d11d120ee353.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πιο πιθανό να μην έχει << κουμπώσει >> καλά το καλώδιο στο φορτιστή ή να έχει χαλάσει το καλώδιο κάτι πολύ συνηθισμένο.

Δοκίμασε με άλλο καλώδιο και αν δεν πάλι, τότε μάλλον φταίει ο φορτιστής. Πάντως σε παρόμοιες περιπτώσεις που μου έχουν τύχει σε κινητά και ταμπλετ, πάντα το καλώδιο ήταν η αιτία.

Link to comment
Share on other sites

Ως επισης και οταν το καλωδιο υπερβαινει τα 2 μετρα παλι δεν λειτουργει η ταχεια φορτιση.

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τη ταχεία φόρτιση, δεν είμαι << οπαδός της >>, αυτό που λες δε το ήξερα.

Χρήσιμη η πληροφορία σου για μένα, γιατί ποτέ δε ξέρεις αν κάποια στιγμή χρειαστεί και έχεις 2μετρο καλώδιο και ψάχνεσαι γιατί δε λειτουργεί.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου φαινεται πολυ περιεργο που σταματησε ξαφνικα και στους δυο φορτιστες που εχω.. Αρχικα δοκιμασα ενα clear cache και ενα factory reset χωρις ομως αποτελεσμα! Πρεπει να βρω φορτιστη να δοκιμασω τωρα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως μου φαινεται πολυ περιεργο που σταματησε ξαφνικα και στους δυο φορτιστες που εχω.. Αρχικα δοκιμασα ενα clear cache και ενα factory reset χωρις ομως αποτελεσμα! Πρεπει να βρω φορτιστη να δοκιμασω τωρα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασες με άλλο καλώδιο, που να είναι σίγουρο ότι λειτουργεί σωστά;

Αφού είπες ότι με φορτιστές δοκίμασες με δύο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλο καλώδιο, που να είναι σίγουρο ότι λειτουργεί σωστά;

Αφού είπες ότι με φορτιστές δοκίμασες με δύο.

Μέχρι τώρα και τα δύο καλώδια απ' τους δύο φορτιστες που είχα υποτίθεται δούλευαν σωστά! Δοκίμασα λοιπόν με δύο ανταπτορες και δύο καλώδια και δεν έγινε κάτι.. αύριο θα το πάω στο σέρβις να το δοκιμάσω εκεί!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα και τα δύο καλώδια απ' τους δύο φορτιστες που είχα υποτίθεται δούλευαν σωστά! Δοκίμασα λοιπόν με δύο ανταπτορες και δύο καλώδια και δεν έγινε κάτι.. αύριο θα το πάω στο σέρβις να το δοκιμάσω εκεί!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πήγα στο σέρβις ενώ είχα δοκιμάσει όσα καλώδια είχα και δεν είχα και το δοκίμασαν και εκει με τα δικά τους! Το πόρισμα τους (με μια πρόχειρη ματιά βέβαια) είναι ότι δεν παίρνει σωστά ρεύματα! Ίδιο πρόβλημα δηλαδη που υπήρχε όταν άλλαξε η μπαταρία! Δεν μπόρεσα να τους το αφήσω τώρα λόγω της θητείας μου και η επόμενη μου άδεια πέφτει στη λήξη ακριβώς του 3μηνου... Τους ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα και μου είπαν όχι.. ας ελπίσουμε να μην υπάρχει πρόβλημα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήγα στο σέρβις ενώ είχα δοκιμάσει όσα καλώδια είχα και δεν είχα και το δοκίμασαν και εκει με τα δικά τους! Το πόρισμα τους (με μια πρόχειρη ματιά βέβαια) είναι ότι δεν παίρνει σωστά ρεύματα! Ίδιο πρόβλημα δηλαδη που υπήρχε όταν άλλαξε η μπαταρία! Δεν μπόρεσα να τους το αφήσω τώρα λόγω της θητείας μου και η επόμενη μου άδεια πέφτει στη λήξη ακριβώς του 3μηνου... Τους ρώτησα αν υπάρχει πρόβλημα και μου είπαν όχι.. ας ελπίσουμε να μην υπάρχει πρόβλημα!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε ξέρω που το πήγες, αλλά στη Smartec στο Χαϊδάρι δε κάνουν πάνω από μια ώρα για ότι επισκευή, αν φυσικά υπάρχουν τα ανταλλακτικά. Κατά 99% όμως υπάρχει πληρότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω που το πήγες, αλλά στη Smartec στο Χαϊδάρι δε κάνουν πάνω από μια ώρα για ότι επισκευή, αν φυσικά υπάρχουν τα ανταλλακτικά. Κατά 99% όμως υπάρχει πληρότητα.
Το πήγα στη microtech στη Δωδεκανήσου στη Θεσσαλονίκη...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχουμε θεματάκι! Ενώ φόρτιζε κανονικά με fastcharge μέχρι σήμερα κάτι έπαθε τώρα το βράδυ και δεν φορτίζει! Γράφει με usb.. Τι φταίει;; Δοκίμασα και δεύτερο φορτιστή fastcharge!4249cd1b02878e44a699d11d120ee353.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άσχημα νέα τελικά! Μετά από έλεγχο στο service στη microtech στη Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι είναι μητρική και το κόστος είναι 325€. Να πάρω και άλλη γνώμη;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία αξιόλογη εφαρμογή εκτός της μαμάς που να δείχνει την χρήση της μπαταρίας από εφαρμογές, sot κλπ υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Gsam battery, απλά για τις εφαρμογές θέλει μέσω ADB ενεργοποίηση, έχει οδηγίες μέσα.

Πχ εδώ εκτός από τα πάνω στατιστικα, πολύ χρήσιμα είναι και τα κάτω που λέει ότι κατά μέσο όρο ξεφορτιζει πλήρως το τηλέφωνο ανά 15 ώρες και 31 λεπτά με μέσο όρο οθόνης 4:41 ώρες από 27 Απριλίου που έβαλα την εφαρμογή. Αυτά τα λέει και χωρίς να ενεργοποιήσεις τις εφαρμογές που προσωπικά δε με ενδιαφέρουν

b569d921a812020b995411007ba4ee32.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gsam battery, απλά για τις εφαρμογές θέλει μέσω ADB ενεργοποίηση, έχει οδηγίες μέσα.

Πχ εδώ εκτός από τα πάνω στατιστικα, πολύ χρήσιμα είναι και τα κάτω που λέει ότι κατά μέσο όρο ξεφορτιζει πλήρως το τηλέφωνο ανά 15 ώρες και 31 λεπτά με μέσο όρο οθόνης 4:41 ώρες από 27 Απριλίου που έβαλα την εφαρμογή. Αυτά τα λέει και χωρίς να ενεργοποιήσεις τις εφαρμογές που προσωπικά δε με ενδιαφέρουν

b569d921a812020b995411007ba4ee32.jpg

Την είχα την εφαρμογή αλλά την έβγαλα γιατί ενώ το είχα ρυθμίσει και εγώ όπως και εσύ να μου δείχνει τους χρόνους "since Last full charge" μου έβγαζε ότι να ναι. Θα την ξαναπεράσω...

Αυτό με το adb το είδα αλλά μου φάνηκε λίγο δύσκολο...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://i67.tinypic.com/2qitsmb.jpg

 

θεωρειται φυσιολογικο με oreo να κραταει η ανοιχτη οθονη σχεδον στο μισο χρόνο?Η μπαταρία ειναι μόνο δυο μηνων

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/2qitsmb.jpg

 

θεωρειται φυσιολογικο με oreo να κραταει η ανοιχτη οθονη σχεδον στο μισο χρόνο?Η μπαταρία ειναι μόνο δυο μηνων

Δε πολυκραταει η μπαταρία με ορεο από ότι βλέπω από το screen

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/2qitsmb.jpg

 

θεωρειται φυσιολογικο με oreo να κραταει η ανοιχτη οθονη σχεδον στο μισο χρόνο?Η μπαταρία ειναι μόνο δυο μηνων

Σίγουρα κάτι άλλο γίνεται και δεν φταίει καθαυτού ή ορεο.

Κάποια εφαρμογή σου τρώει. Αν δεν είναι εφαρμογή , έχει κάτσει στραβά το update.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/2qitsmb.jpg

 

θεωρειται φυσιολογικο με oreo να κραταει η ανοιχτη οθονη σχεδον στο μισο χρόνο?Η μπαταρία ειναι μόνο δυο μηνων

Με ποια custom Rom είσαι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με ποια custom Rom είσαι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με galaxy project.βεβαια τωρα εχω την ποιο καινούργια από τότε που εκάνα το screenshot.τωρα κρατάει καμιά ωρα παραπανω,αλλα και πάλι δε με ικανοποιει!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Με galaxy project.βεβαια τωρα εχω την ποιο καινούργια από τότε που εκάνα το screenshot.τωρα κρατάει καμιά ωρα παραπανω,αλλα και πάλι δε με ικανοποιει!
Δοκίμασα κ εγώ στο flat της δικιάς μου μια ορεο άλλα η μπαταρία δεν ήταν τόσο καλή όσο σε custom nougat. Το γύρισα σε νουγκατ κ τέλος. Βγάζει πάνω από μια μέρα εκτός φόρτισης κ οθόνη πάνω από 5 ώρες κάθε φορά. Άλλα οκ Είναι κ η χρήση του καθένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...