Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πια εφαρμογή είναι η πιο καλή από.τις παρακάτω σχετικά με το package disabler χωρίς root φτσικα, έχει πολλές και έχω μπερδευτεί,

http://imgur.com/ImPyc98

 

Επίσης πραγματικά αν απενεργοποιήσω κάποιες υπηρεσίες κάνει δουλειά στην αυτονομία όντως?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πια εφαρμογή είναι η πιο καλή από.τις παρακάτω σχετικά με το package disabler χωρίς root φτσικα, έχει πολλές και έχω μπερδευτεί,

http://imgur.com/ImPyc98

 

Επίσης πραγματικά αν απενεργοποιήσω κάποιες υπηρεσίες κάνει δουλειά στην αυτονομία όντως?

 

εγω εχω το 1 και κανει μια χαρα δουλεια

 

εγω παντως βλεπω το κινητο να δουλευει με καμια 10αρια υπηρεσιες οσα χρειαζομαι δηλαδη

 

δουλεια κανει κυριως στην ραμ και στο ποσο σβελτο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Το package disabler pro βλεπω εχει 1,67 ευρω.

Με τις εφαρμογες που θα κλεισω, κερδιζω σε αυτονομια μπαταριας;

Και βασικα ποιες κλεινω;

Μη κανω καμια πατατα και κλεισω κατι που δεν πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

http://i68.tinypic.com/jjmhrn.jpg http://i68.tinypic.com/2u89l38.jpg

http://i67.tinypic.com/2e2le1i.jpg

 

Καλησπερα!Μετα απο 2 μηνες πειραματων είδα και εγώ 8 ωρα στο screen on.

Τελικά,ολα ειναι δηθεν.Το τεστ αυτο το εκανα στο να αποδείξω οτι δεν πιστευω κανέναν που να λέει οτι κανει φουλ χρήση του κινητου,και βγάζει 8 ωρα.

Λοιπον.Καταρχην το κινητο -εχει ρουταριστεί απο την τελευταια φορά που ειχα κανει ξανα screen shot.

-odex ambassadi rom,και Notorius kernel

-το ξυπνητηρι απενεργοποιημενο στην διάρκεια της μέρας(το χα πάντα ανοιχτο)

-full hd αναλυση

-φωτεινοτητα λιγο κάτω από την μέση

-μονο wifi ολη μερα.ισως δεκα λεπτα δεδομενα μόνο

-εβησα το led notification,που αλλάζεις χρώμα στο led

-δεν εκανα ξαθόλου βιντεοκληση για πρώτη φορά.

- κανα 20 λεπτο παιχνιδι(στο σχεδιαγραμμα,στα 2 σημεια που επαιξα θα προσέξετε απότομη πτώση της μπαταρίας)

-7 ωρες λειτουργια πτησης

-χρονος απενεργοποίησης της οθόνης στο 1 λεπτό

-καθόλου κλήσεις-μονο messenger και facebook,και browsing.

-5 λεπτα youtube το πολυ

-Γενικά χρήση σαν λάπτοπ,και οχι σαν τηλεφωνο

-Φορτιση ασυρματη.Πηρε πανω απο 4ις ωρες!

Αρα λοιπον,αν εκανα κανονικα τις βιντεοκλησεις μου,και παιχνιδι,και δεδομενα,θα μου να 5-6 ωρες στην ανοιχτη οθόνη.Γενικα πάντως μια φορα την μερα φορτιζουμε το κινητο,οσες ωρες οθονη και να γράψει.Η λοιπον χαιρομαστε την συσκευη,η παιζουμε με τα screen shot:lol:

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα αυτά τα ποσοστά.

Το κινητό εκτός ρεύματος από χθες,Wi-Fi από τις 8 το πρωι έως και τώρα,δεδομένα για κανένα 5λεπτο και Μια ωρίτσα παιχνίδι.

Έχω και δύο μέιλ με push notifications.

Αρκετά καλά πιστεύω.

00662f9150b1733b138b699dce536e68.jpg4f0dff651c1dd232446da9547e7b5336.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα ναι αλλα το μεσσεντζερ σε θερισε.

Τοση χρηση του έκανες;

 

στην δουλειά έπαιζα παιχνίδι από αυτές τις χαζομάρες που έβαλε τώρα το messenger.

Και ναι αυτά τα παιχνίδια την θερίζουν την μπαταρία αφάνταστα....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με 4G ανοιχτό και VPN & αρκετές ώρες φωνητικές κλησεις. Αρκετά καλά και σχεδόν διπλάσια αυτονομία σε σχέση με το V10 που είχα και με 4G ανοιχτό δεν έβγαζα ποτέ πάνω από 3 ώρες οθόνης.ee1346363d47b66fdaf7bd2ddfaae8ad.jpg7b7017163d27e515f99f92bf8f3989bd.jpg32884ff0d72d1f15553b4e104e07dc69.jpg2693e261e3a55ba4c5b15ba43659adeb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερά νούμερα- ποσοστά παιδιά. Τι να λέμε από τα καλύτερα κινητά παραμένει και φέτος.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με 4G ανοιχτό και VPN & αρκετές ώρες φωνητικές κλησεις. Αρκετά καλά και σχεδόν διπλάσια αυτονομία σε σχέση με το V10 που είχα και με 4G ανοιχτό δεν έβγαζα ποτέ πάνω από 3 ώρες οθόνης.ee1346363d47b66fdaf7bd2ddfaae8ad.jpg7b7017163d27e515f99f92bf8f3989bd.jpg32884ff0d72d1f15553b4e104e07dc69.jpg2693e261e3a55ba4c5b15ba43659adeb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επιτέλους ένας που κάνει χρήση κινητού και όχι εργαστηρίου για να αποδείξει ότι γράφει 15 ώρες οθόνη η συσκευή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχετε και 4g+ εκει κατω?εγω δεν μπορω να βρω εδω στην αθηνα!

Ελα ντε...Εγώ με wind και το σκέτο 4g παιζει στα Τάρταρα..

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένας που κάνει χρήση κινητού και όχι εργαστηρίου για να αποδείξει ότι γράφει 15 ώρες οθόνη η συσκευή.

Ναι πολύ σωστά. Αλλά και σε χρήση "εργαστηρίου" (που μάλλον είναι δικός σου ορισμός, γιατί η χρήση στον καθέναν διαφέρει ) πάλι δεν έχει αντίπαλο. Εκτός αν είμαστε ότι να ναι και δεν ξέρουμε να στήνεις συσκευές. Και το λέω αυτό γιατί είδα πρόσφατα σε έξι μηνών κινητό ανοικτό το nfc από default και έλεγε ότι η μπαταρία του δεν κρατάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ σωστά. Αλλά και σε χρήση "εργαστηρίου" (που μάλλον είναι δικός σου ορισμός, γιατί η χρήση στον καθέναν διαφέρει ) πάλι δεν έχει αντίπαλο. Εκτός αν είμαστε ότι να ναι και δεν ξέρουμε να στήνεις συσκευές. Και το λέω αυτό γιατί είδα πρόσφατα σε έξι μηνών κινητό ανοικτό το nfc από default και έλεγε ότι η μπαταρία του δεν κρατάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πχ εγω ούτε καν κοντά χρήση εργαστηρίου κάνω

90 με 100% φως οθόνης

Nfc ανοιχτό μονημα (γιατί το κάνω χρήση και δεν γουστάρω να κλείνω να ανοίγω κλπ)

Bluetooth 24/24 λόγο miband

4g μονημα ανοιχτό

WiFi μονημα ανοιχτό σε περίπτωση που είμαι κάπου που έχω συνδεθεί να μπει αυτόματα

Logation και βάση του gps και βάση του wifi and cellular είναι ανοιχτά

Αρκετές κλήσεις και αρκετά Data

 

Χαλαρά βγάζω sot 3 ώρες και 15 λεπτά και αν έχω κακό σήμα μισή ώρα λιγότερο

 

Και είναι άψογη αυτονομία άσχετος που χρειάζεται παραπάνω

Βασικά το μόνο κινιτο που μου βγάζει τόσο (ναυαρχίδα) είναι το Mate 9 που έχω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 ημέρες και 7 φορτισεις στην κατοχή μου,έχουμε και παρακάτω νουμερα.

Wi-Fi μονίμως ανοιχτό,10 λεπτά 4G,και τα δύο mail σε push.

Ικανοποιητικά.07fdaa798da170dd36b62a26bae79640.jpge815948ea0e8bb3882e6abf5f59c3011.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι στην δευτερη φορτιση.Πως με βλεπετε;

Ειχα 14% οταν τις εβγαλα.

 

http://i65.tinypic.com/2j1x8ut.png

 

http://i63.tinypic.com/j932pu.png

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

Με όλα κλειστά δεν μας λένε κάτι τα νούμερα Αυτά! Με χρήση απ όλα αν κάνεις είναι ένα από τα καλύτερα κινητά στην μπαταρία και αυτό μετράει στο τέλος
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που παρατηρησα μολις τωρα ειναι οτι εχω βγαλει το κινητο στο 100% και παιζω μαζι του (browsing,facebook,messenger) με φωτεινοτητα στο ελαχιστο εδω και 1 ωρα και η μπαταρια πηγε ηδη στο 88%.

Ειναι λογικο αυτο;

Edited by djnick
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που παρατηρησα μολις τωρα ειναι οτι εχω βγαλει το κινητο στο 100% και παιζω μαζι του (browsing,facebook,messenger) με φωτεινοτητα στο ελαχιστο εδω και 1 ωρα και η μπαταρια πηγε ηδη στο 88%.

Ειναι λογικο αυτο;

Φίλε μου έχω το κινητό 1 χρόνο και 2 μήνες με την ίδια μπαταρία, με 2 φορτίσεις συνήθως τη μέρα και πάντα με quick charge.Με την ίδια χρήση είμαι ακριβώς στο ίδιο ποσοστό με σένα. 2ωρο οθόνης πάντα είμαι στο 77%. Να ξέρεις χονδρικά μέχρι το 70% πέφτει σχετικά εύκολα η μπαταρία.Μετά κρατάει καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το κινητό 1 χρόνο και 2 μήνες με την ίδια μπαταρία, με 2 φορτίσεις συνήθως τη μέρα και πάντα με quick charge.Με την ίδια χρήση είμαι ακριβώς στο ίδιο ποσοστό με σένα. 2ωρο οθόνης πάντα είμαι στο 77%. Να ξέρεις χονδρικά μέχρι το 70% πέφτει σχετικά εύκολα η μπαταρία.Μετά κρατάει καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στο 80% ειμαι με 1ωρα και 26 λεπτα αυτη την στιγμη,,με fb kai insta αλλα ετσι χαζεμα οχι πολλα πολλα!!απο το 100 πεφτει νερακι! ειδικα απο 100 στο 99 μεσα σε 5 λεπτα το πολυ!!νομιζω σε ολους παει ετσι,,και ειμαι 4μηνες με την συσκευη!για καλο και για κακο μετα τοκαλοκαιρι θα το παω για ελεγχο να δουμε ποσοστα και τα σχετικα με πλακετα!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι λειτουργεί και το δικό μου, οπότε φυσιολογικά τα βλέπω όλα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιστεύω πως ο urban legend ότι η γρήγορη φόρτιση γονατίζει τη μπαταρία και χάνει την απόδοση της μετά από λίγους μήνες έχει καταρριφθεί πλήρως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα η διαφορα ειναι στα 20 λεπτα περιπου με το fast charge. Νταξει ισως και λιγο παραπανω αλλα δεν ειναι τοσο χαοτικη ωστε να δικαιολογει πτωση της διαρκειας ζωης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...