Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αν δούμε ....η προηγούμενη που φορέα ήταν μακραν καλύτερη σε αναμονή και φαντάσου τα έχω κόψει όλα είναι σαν stock android
Link to comment
Share on other sites

Και μένα Πορτογαλικο είναι,απόλυτα ευχαριστημένος...βέβαια η μοναδική ανταγωνιστικη σε μπαταρία συσκευή που είχα παλιότερα ήταν το g2 ενώ πρόσφατα πριν μερικούς μήνες ήρθα από g4 οπότε είναι αναμενόμενο να είμαι εντυπωσιασμενος. Φοράω το τελευταίο firmware του Οκτωβρίου το οποίο είναι πολύ πολύ σταθερό και ενώ αρχικά μου φάνηκε σε σχέση με το προηγούμενο ότι η μπαταρία θα είναι ελαφρώς χειρότερη στην πορεία διαψευστηκα και η συσκευή είναι απόλαυση τόσο σε σβελταδα όσο και σε σταθερότητα και η μπαταρία για τα θέλω μου με μια λέξη βράχος! Επειδή δεν πέφτει εύκολα συνήθως το φορτιζω κοντά στο 25 % ...χθες είπα να σερφαρω λίγο το μεσημέρι με WiFi σπίτι και από το 20 τοις εκατό έκανε να πάει στο 15 πάνω από μισή ώρα κοντά στα 40 λεπτά κι ενώ είχα να φορτισω την συσκευή από την Παρασκευή!...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή, έχει κανείς άποψη για την συγκεκριμένη έκδοση?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161108/a5f7f7b8fc59c42e9d6df721590e8eff.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή είναι η τελευταία unbranded ελληνική έκδοση FW. Την θεωρώ πολύ καλή και στα επίπεδα της APC8 του Μαρτίου. Με φουλ wifi (καθόλου data) μου έχει βγάλει 6:30 ώρες (μέχρι το 10%) και με φουλ 4G βγαζει περίπου 4:30 ώρες. (Μέχρι το 10%).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα Πορτογαλικο είναι,απόλυτα ευχαριστημένος...βέβαια η μοναδική ανταγωνιστικη σε μπαταρία συσκευή που είχα παλιότερα ήταν το g2 ενώ πρόσφατα πριν μερικούς μήνες ήρθα από g4 οπότε είναι αναμενόμενο να είμαι εντυπωσιασμενος. Φοράω το τελευταίο firmware του Οκτωβρίου το οποίο είναι πολύ πολύ σταθερό και ενώ αρχικά μου φάνηκε σε σχέση με το προηγούμενο ότι η μπαταρία θα είναι ελαφρώς χειρότερη στην πορεία διαψευστηκα και η συσκευή είναι απόλαυση τόσο σε σβελταδα όσο και σε σταθερότητα και η μπαταρία για τα θέλω μου με μια λέξη βράχος! Επειδή δεν πέφτει εύκολα συνήθως το φορτιζω κοντά στο 25 % ...χθες είπα να σερφαρω λίγο το μεσημέρι με WiFi σπίτι και από το 20 τοις εκατό έκανε να πάει στο 15 πάνω από μισή ώρα κοντά στα 40 λεπτά κι ενώ είχα να φορτισω την συσκευή από την Παρασκευή!...

 

Σε wifi δεν πέφτει ούτε με αίτηση. <10% / 1h χρήσης με φωτεινότητα στο 50%.

Σε 4G έχει μεγάλη σημασία η αναμονή. Έχω κάνει ταξίδι & σε 12h αναμονή μου έβγαλε 4h sot μαζί με 4h tune in. (bt on, aod off, φωτεινότητα ~70%)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι περισσότερο καταναλώνει όταν το σήμα είναι χαμηλό σε κλήσεις παρα σε χρήση WiFi ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε 24 ωρες εχω συνήθως 7 30 με 8 ώρες οθόνη. Με χρήση wifi όμως.

Με data εχω βγάλει 5 ωρες και 40 λεπτα οθόνη αλλα σε 11 ώρες χρήση.

 

Σε γενικές γραμμές με πάει μια μέρα ανετα και κανω χρηση tablet λόγω του ότι είναι η μοναδική μου συσκευή.

 

Το είπα ξανα, το μόνο που με ανησυχεί είναι αν θα δούμε και του χρόνου (S8) ανάλογες επιδόσεις σε μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην 1η συσκευή και στην 2η που πήρα, σε λειτουργία πτήσης χωρίς τίποτα ανοιχτό μου καταναλώνει περίπου 5-6%.

Έχω κάνει factory reset, έχω απενεργοποιήσει αρκετή σαβούρα, έχω βγάλει τις άδειες από αρκετά και επίσης το χω αφήσει μόνο με 2 εφαργομές που σίγουρα δεν κάνουν drain για καμιά εβδομάδα αλλά και πάλι τα ίδια. Mε την τελευταία Οκτωβρίου είμαι

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω από που είναι το κινητό μου γιατί ελληνικό δεν είναι σίγουρα ?

Εδω εισαι https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην 1η συσκευή και στην 2η που πήρα, σε λειτουργία πτήσης χωρίς τίποτα ανοιχτό μου καταναλώνει περίπου 5-6%.

Έχω κάνει factory reset, έχω απενεργοποιήσει αρκετή σαβούρα, έχω βγάλει τις άδειες από αρκετά και επίσης το χω αφήσει μόνο με 2 εφαργομές που σίγουρα δεν κάνουν drain για καμιά εβδομάδα αλλά και πάλι τα ίδια. Mε την τελευταία Οκτωβρίου είμαι

Φιλε σε μενα αν το βαλω σε λειτουργία πτήσης ολο το βραδυ δεν χάνω ούτε 1%.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην 1η συσκευή και στην 2η που πήρα, σε λειτουργία πτήσης χωρίς τίποτα ανοιχτό μου καταναλώνει περίπου 5-6%.

 

Μήπως έχεις aod ανοιχτό.?

Αυτό το ποσοστό μου χάνει σε 7h ύπνου, όταν το αφήνω πλήρως ενεργό με wifi ανοιχτό & aod κλειστό.

Ενώ & με aod ανοιχτό πάει περίπου στο 9-10%.

Δεν έχω δοκιμάσει με κλειστά όλα ή σε λειτουργία πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στην 1η συσκευή και στην 2η που πήρα, σε λειτουργία πτήσης χωρίς τίποτα ανοιχτό μου καταναλώνει περίπου 5-6%.

Έχω κάνει factory reset, έχω απενεργοποιήσει αρκετή σαβούρα, έχω βγάλει τις άδειες από αρκετά και επίσης το χω αφήσει μόνο με 2 εφαργομές που σίγουρα δεν κάνουν drain για καμιά εβδομάδα αλλά και πάλι τα ίδια. Mε την τελευταία Οκτωβρίου είμαι

 

Επειδή και οι 2που έχεις πάρει είναι δικές μου, θα έλεγα ότι κάτι φταίει καθώς 5% δεν έχανα ούτε με όλα ανοιχτά όλη νύχτα..

Με flight έχανα 1% αν όχι 0..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις aod ανοιχτό.?

Αυτό το ποσοστό μου χάνει σε 7h ύπνου, όταν το αφήνω πλήρως ενεργό με wifi ανοιχτό & aod κλειστό.

Ενώ & με aod ανοιχτό πάει περίπου στο 9-10%.

Δεν έχω δοκιμάσει με κλειστά όλα ή σε λειτουργία πτήσης.

 

Όχι πάντα κλειστό το έχω αυτό. Κάτι ρουφάει μπαταρία πάντως γιατί δεν είναι φυσιολογικό 100%

 

Επειδή και οι 2που έχεις πάρει είναι δικές μου, θα έλεγα ότι κάτι φταίει καθώς 5% δεν έχανα ούτε με όλα ανοιχτά όλη νύχτα..

Με flight έχανα 1% αν όχι 0..

 

Στα πε ο bas13? :lol:

Κάτι πάει λάθος το ξέρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μιας και το μόνο που χω αφήσει τώρα για δοκιμή είναι ένα παιχνίδι και το messenger.

Έχω τσεκάρει την κατανάλωση τους και δεν βλέπω κάτι περίεργο.

Στο μεταξύ το βάζω πάντα σε λειτουργία πτήσης στο σπίτι το βράδυ γιατί με το σήμα που χω εδώ χάνει για την πλάκα του 10% το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντα κλειστό το έχω αυτό. Κάτι ρουφάει μπαταρία πάντως γιατί δεν είναι φυσιολογικό 100%

 

 

 

Στα πε ο bas13? :lol:

Κάτι πάει λάθος το ξέρω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι μιας και το μόνο που χω αφήσει τώρα για δοκιμή είναι ένα παιχνίδι και το messenger.

Έχω τσεκάρει την κατανάλωση τους και δεν βλέπω κάτι περίεργο.

Στο μεταξύ το βάζω πάντα σε λειτουργία πτήσης στο σπίτι το βράδυ γιατί με το σήμα που χω εδώ χάνει για την πλάκα του 10% το βράδυ.

 

Χαχα, ναι, βαρέθηκα και αυτό που έχω και δεν ξέρω τι να πάρω. :p

Τώρα παίζω με ένα g5 αλλά δεν βλέπω να μένει.

Από τη στιγμή που είναι δοκιμασμένο το κινητό και το ένα και το άλλο κάτι φταίει. Άσε που εγώ τα φορτίζω όλα με αργό φορτιστή..

Πες τι εφαρμογές έχεις να σου πω. Πχ snapchat δεν ξέρει τι ζητάει από μπαταρία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι δοκιμασμένο το κινητό και το ένα και το άλλο κάτι φταίει. Άσε που εγώ τα φορτίζω όλα με αργό φορτιστή..

 

Να συμπληρώσω ότι με τον ίδιο φορτιστή φόρτιζα και γω, όσο το είχα.

Εκτός απο δυο φορές, που δεν με έβγαλε ως το βράδυ & συμπλήρωσα με τον μαμά, σε νορμάλ φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ναι, βαρέθηκα και αυτό που έχω και δεν ξέρω τι να πάρω. :p

Τώρα παίζω με ένα g5 αλλά δεν βλέπω να μένει.

Από τη στιγμή που είναι δοκιμασμένο το κινητό και το ένα και το άλλο κάτι φταίει. Άσε που εγώ τα φορτίζω όλα με αργό φορτιστή..

Πες τι εφαρμογές έχεις να σου πω. Πχ snapchat δεν ξέρει τι ζητάει από μπαταρία.

Snapchat πινει πολυ πραγμα ε;και πως την σταματαμε; για γραψε καμια αλλη εφαρμογη που καταπινει..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ναι, βαρέθηκα και αυτό που έχω και δεν ξέρω τι να πάρω. :p

Τώρα παίζω με ένα g5 αλλά δεν βλέπω να μένει.

Από τη στιγμή που είναι δοκιμασμένο το κινητό και το ένα και το άλλο κάτι φταίει. Άσε που εγώ τα φορτίζω όλα με αργό φορτιστή..

Πες τι εφαρμογές έχεις να σου πω. Πχ snapchat δεν ξέρει τι ζητάει από μπαταρία.

 

Αν ξαναπέσω σε δική σου συσκευή θα έρθω απ'τα μέρη σου έστω για καφέ δεν παίζει τέτοια σύμπτωση :D

Εγώ πήγα σε one+ 3 αλλά ξαναγύρισα δεν μπορούσα.

Στο πρώτο είχα πολλά πράγματα μέσα μεταξύ αυτών το instagram και το messenger, το snapchat δεν το δουλεύω καθόλου.

Τώρα εδώ και λίγες ημέρες που έκανα ξανά factory reset έχω μόνο το messenger και ένα παιχνίδι ( walking dead road to survival ).

Σε χρήση δεν βλέπω κάτι περίεργο, στην αναμονή είναι που με τρελένει το drain από κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονη σε τρελαινει κι αφου εκανες factory reset;Παραξενο αυτο...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Snapchat πινει πολυ πραγμα ε;και πως την σταματαμε; για γραψε καμια αλλη εφαρμογη που καταπινει..

 

Ναι έτσι έχω δει. Κοίτα για μένα αξία έχει να ευχαριστιεσαι το κινητό και την τεχνολογία, αν το θες το snap κράτα το. Εγώ το έβαλα χωρίς να το χρησιμοποιώ και ήταν ψηλά στα στατιστικά για την μη χρήση του .. Και στο Ζ5 και στο g5..

Τώρα το fb επίσης τρώει αλλά δεν το σβήνω, βολεύει. Απλά έχω κλείσει όλους τις ειδοποιήσεις καθώς δε με ενδιαφερουν, θέλω να μπαίνω να βλέπω ότι θέλω και τέλος.

Τώρα σερί στήσιμο του κινητού έχω κλείσει αυτόματες αναβαθμίσεις, είναι περιττό, απλά πριν φορτίσω κάθε 2οβράδυ μπαίνω και τις κάνω αν υπάρχουν, ομοίως αναβάθμιση λογισμικού. Μια φορά στις 45 μέρες που παίρνουμε update δε χρειάζεται να ελέγχει συνέχεια..

Τέλος, αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας έχω κλείσει καθώς και mail που έχω βάλει σε πρόγραμμα, να συγχρονίζει μόνο τη μέρα, μετά τις 8 δε θέλω να ξέρω.. Ας πάνε πρωί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ξαναπέσω σε δική σου συσκευή θα έρθω απ'τα μέρη σου έστω για καφέ δεν παίζει τέτοια σύμπτωση :D

Εγώ πήγα σε one+ 3 αλλά ξαναγύρισα δεν μπορούσα.

Στο πρώτο είχα πολλά πράγματα μέσα μεταξύ αυτών το instagram και το messenger, το snapchat δεν το δουλεύω καθόλου.

Τώρα εδώ και λίγες ημέρες που έκανα ξανά factory reset έχω μόνο το messenger και ένα παιχνίδι ( walking dead road to survival ).

Σε χρήση δεν βλέπω κάτι περίεργο, στην αναμονή είναι που με τρελένει το drain από κάπου.

 

Χαχα, θα έρθεις κάτω για εκδρομή με γυναίκα και παιδί..

Εγώ είχα άριστη συμπεριφορά από όλα και χωρίς καθαρή εγκατάσταση, όλα τα updates OTA..

Πάντως το κινητό είναι άριστο σε όλα του..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση.Υπαρχει περιπτωση να δεις διαφορα στην μπαταρια αν χρεισημοποιεις διαφορετικους launchers?Πχ ο nova με τον touchwiz παιζει να εχουν διαφορα στην μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, θα έρθεις κάτω για εκδρομή με γυναίκα και παιδί..

Εγώ είχα άριστη συμπεριφορά από όλα και χωρίς καθαρή εγκατάσταση, όλα τα updates OTA..

Πάντως το κινητό είναι άριστο σε όλα του..

 

Είναι και από τα αγαπημένα μου μέρη :)

Θα ξανακάνω κάποια στιγμή ξανά εγκατάσταση όταν βρω χρόνο αλλιώς απλά θα το αφήσω έτσι λογικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...