Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκίμασα 2 tempered glass στο απλό s7 γιατί νόμιζα οτι πρόβλημα έχουν μόνο τα Edge

 

To Sentio απο το πλαίσιο αφήνει τεράστια κενά δεξιά-αριστερά και είναι σα να έχεις βάλει απο άλλο κινητό. Το ίδιο μέγεθος είναι πολλά (iNOS κλπ) άν όχι τα περισσότερα tempered glasses. To απλό S7 είναι ελάχιστα κυρτό στις άκρες καμία σχέση με το edge..

Μετά είπα να δοκιμάσω ένα full screen ακριβό, πήρα το Χ-One full face και το αποτέλεσμα είναι απογοήτευση.. Όταν πατάς κάτι στις άκρες τις οθόνης θέλει αρκετή πίεση για να το καταλάβει το κινητό..

Άρα φιάσκο τα tempered glasses κρίμα που δεν το λένε ξεκάθαρα για τα απλά S7 όπως το λένε και για τα Edge.

 

Θα δοκιμάσω τη γνήσια μεμβράνη samsung , ελπίζω να μην γίνει χάλια σε χρόνο dt όπως οι περισσότερες ζελατίνες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια,την προστασια της samsung με την θηκη ruggen armor της spigen ξεχαστετη.

την εβαλα την ζελατινη,μια χαρα μεχρι εδω(αν και δεν κολαει καλα στις γωνιες εκει που εχει τα κοψιματακια) αλλα μολις παω να την βαλω στην θηκη την πεταει αμεσως.

κριμα και εβγαλα τηςς spigen την προστασια που κολλησει καλα με την θηκη.:(

με βλεπω να βαζω την led τωρα.:mad:

 

:mad::mad::mad::mad::mad:θα παω σπιτι να κολλησω παλι την spigen γιατι νευριασα.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο tempered glass

 

 

δεν υπαρχει tempered glass για s7 edge θα το πεταξει παλι με καμια θηκη συν οτι δεν εχει καλη αισθηση του touch,μερικες σελιδες πισω υπαρχουν καποιες μεμβρανες που κανουν δουλεια καλυτερο απο το tempered glass

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις samsung μεμβράνη που ειναι η καλύτερη μέχρι στιγμής και για θήκη εγω εχω βάλει nillkin tpu sillicone
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει tempered glass για s7 edge θα το πεταξει παλι με καμια θηκη συν οτι δεν εχει καλη αισθηση του touch,μερικες σελιδες πισω υπαρχουν καποιες μεμβρανες που κανουν δουλεια καλυτερο απο το tempered glass

 

το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλο βαλτο και μετα μιλα

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο tempered glass

 

 

φαίνεται πολύ καλό!!!Κρίμα που βγάζουν μόνο σε μαύρο

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αντιμετωπιζουν προβληματα τοποθετησης στις γωνιες με αντικειμενικα καλα screen protectors...προτεινω τοποθετηση με σεσουαρ στις ακρες....

 

Sent from my tab s2

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλο βαλτο και μετα μιλα

 

Τι να μιλήσω....Καλό ειναι να διαβάσεις μερικές σελίδες ποιο πίσω.. τα έχουμε εξαντλήση πλέον με τα tempered glass!λόγω κυρτότητας του s7 edge δύσκολα κολλάνε και άμα κολλήσει με τον καιρό θα σου ξεκολλήσει αν βάλεις θήκη,συν οτι θα εχει πάρει αέρα απο κάτω με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται σωστά το touch!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αντιμετωπιζουν προβληματα τοποθετησης στις γωνιες με αντικειμενικα καλα screen protectors...προτεινω τοποθετηση με σεσουαρ στις ακρες....

 

Sent from my tab s2

δλδ?

μπορεις να περιγραψεις λιγο την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οσοι αντιμετωπιζουν προβληματα τοποθετησης στις γωνιες με αντικειμενικα καλα screen protectors...προτεινω τοποθετηση με σεσουαρ στις ακρες....

 

Sent from my tab s2

 

Δεν θα το συνιστούσα... το σεσουάρ χρησιμοποιείται εν γένει από αυτούς που θέλουν να ανοίξουν τις συσκευές μαλακώνοντας με τη ζέστη την κόλλα συγκόλλησης των μερών της συσκευής. Προσοχή λοιπόν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα χρειαζεται μια "σχετικη" προσοχη...δεν πρεπει να βαλουμε το σεσουαρ τερμα ζεστο και να το εχουμε σε μικρη αποσταση (πχ 5 εκατοστα ) απο το τηλεφωνο....και για πολυ ωρα σε συγκεκριμενο (σταθερα)σημειο....

 

Το βαζουμε κυριως στην χαμηλη σκαλα και λιγοτερο στην υψηλη και σε μια σχετικη αποσταση 10 -15 εκ....γενικα πρεπει να εχουμε σε ελεγχο την θερμανση που πεφτει στην οθόνη ....

Αυτο που κανουμε ειναι να ζεσταινουμε τις γωνιες (κουνωντας το σεσουαρ ετσι ωστε να διαχεεται ο αερας ) και ταυτοχρονα περναμε το δακτυλο μας ξανα και ξανα ωστε να πιεζουμε την ζελατινα πανω στην οθονη.....

 

Ειναι μια ευκολη διαδικασια και αποτελεσματικη αφου 2 φορες που το εχω κανει με διαφορετικες ζελατινες και τηλεφωνα (s6+,s7e) η γωνιες κολλησαν σχεδον στο 100%...και δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα με ξεκολληματα με την χρηση θηκης...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο tempered glass

 

 

Απλά όχι

 

Αρχικά να πω και γω πως tempered glass για το edge που να μην έχει πρόβλημα με θήκη της προκοπής δεν υπάρχει

 

Καλύτερη δυνατή ελπίδα που έχει κάποιος ΑΝ θέλει τζαμάκι είναι το GPEL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατοχος του s7(οχι το edge) πλεον θελω να ρωτησω αν εχει κανενας σας να προτεινει καποιο καλο και φθηνο screen protector και καμια καλη θηκη ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με θηκες το δοκιμασες?

ναι φιλε δεν εχει κανενα προβλημα

 

Τι να μιλήσω....Καλό ειναι να διαβάσεις μερικές σελίδες ποιο πίσω.. τα έχουμε εξαντλήση πλέον με τα tempered glass!λόγω κυρτότητας του s7 edge δύσκολα κολλάνε και άμα κολλήσει με τον καιρό θα σου ξεκολλήσει αν βάλεις θήκη,συν οτι θα εχει πάρει αέρα απο κάτω με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται σωστά το touch!

 

δεν ακουμπαει σε θηκη φιλε

 

Απλά όχι

 

Αρχικά να πω και γω πως tempered glass για το edge που να μην έχει πρόβλημα με θήκη της προκοπής δεν υπάρχει

 

Καλύτερη δυνατή ελπίδα που έχει κάποιος ΑΝ θέλει τζαμάκι είναι το GPEL

δοκιμασε το και εσυ και μετα μιλησε

 

 

δειτε το βιντεο

Link to comment
Share on other sites

πήραμε κ tracking number από iq shield με usps τώρα αναμονή να έρθει!!!!Περιμένοντας και bodyguardz νομίζω είναι οι επιλογές που αξίζουν από screen protector να μην παλεύουμε αν ανασηκωθεί από θήκες (Case friendly)....ήμουν έτοιμος κ για armorsuit αλλά πολύ ακριβά μεταφορικά!!! μάλλον θα πάω για skinomi!!!:):):)

εδώ μια γεύση

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα κ έβαλα την bodyguardz θα περιμένω να στεγνώσει.... το μόνο που θα ήθελα ίσως στην ακρη να αγκαλιάζει πιο καλά.... αλλά έτσι ταιριάζει άνετα με όλες τις θήκες https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/11a6b2226a64d690085e9eb0fffa7816.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/80ebb3c6e54c8af6c8a8f2f77ebb1e81.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/ceea77ffb6fd5fc63584eb39d8b0c8d5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/f17be27d6fc7dffd28b622e0746a317a.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/21f1e625dd8ebad414813e9a7fe2d019.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161208/8ab63abb4bc2a1a2598aed15a29d384d.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε να προτείνεται για το s7 edge καμια θήκη διαφανες αλλα να μην κιτρινίζει μετά από καιρό τώρα έχω την spigen rugged armor

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε να προτείνεται για το s7 edge καμια θήκη διαφανες αλλα να μην κιτρινίζει μετά από καιρό τώρα έχω την spigen rugged armor

 

Παρε την Nillkin nature 0,6mm σε γκρι χρωμα.Σε ασημι και μαυρο ταιριαζει ,ισως και σε λευκο.Ολα τα διαφανα κιτρινιζουν μετα απο λιγο καιρο..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε δεν εχει κανενα προβλημα

 

 

 

δεν ακουμπαει σε θηκη φιλε

 

 

δοκιμασε το και εσυ και μετα μιλησε

 

 

δειτε το βιντεο

 

 

επιδη το δοκιμασα θα σου πω οτι ναι μεν δεν χανει σε αισθηση οθονης αλλα απο την πρωτη μερα κιολας στης ακρες γεμισε σκονες κτλ και αρχισε να σηκωνεται στην δευτερη μερα ειχε ηδη σκονη κατω απο το tempered

Αυτη την στιγμη φοραω Gpel temped μαζι με την supcase της unicorn bettle ειναι ο καλυτερος συνδιασμος για προστασια τουλαχιστον οσο ειμαι στην δουλεια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτη την στιγμη φοραω Gpel temped μαζι με την supcase της unicorn bettle ειναι ο καλυτερος συνδιασμος για προστασια τουλαχιστον οσο ειμαι στην δουλεια

 

Το θέμα είναι ότι δεν είναι και ότι πιο εύκολο το βάλε - βγάλε όσον αφορά τη συγκεκριμένη θήκη (unicorn bettle).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν είναι και ότι πιο εύκολο το βάλε - βγάλε όσον αφορά τη συγκεκριμένη θήκη (unicorn bettle).

 

Μετά την 2-3 φορές βάλε βγάλε που μαθαίνεις πως μπαίνει πιο εύκολα γίνεται σε δευτερόλεπτα

Δουλευω σε ανεκλυστηρες οπότε θέλω μια καλή προστασία όσο είμαι δουλειά

Όπως και να έχει ενώ περίμενα αρκετά πιο χοντρό κομμένη την θήκη κάθετε πολύ ωραία στο χέρι και δεν με ενοχλεί και ν αυτήν αφήσω επάνω όταν γυρίσω σπίτι

Το tempered της gpel είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ως τώρα αλλά έχει τα θέματα και του με της θήκες δυστυχώς

Μαζί με της φώτο της supcase θα ανεβάσω και της δερμάτινη της gpel που έχει πολύ ωραία αίσθηση στο χέρι (βέβαια μηδενική προστασία από πτώσεις - αλλά τουλάχιστον δεν σηκώνει το tempered)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κατοχος του s7(οχι το edge) πλεον θελω να ρωτησω αν εχει κανενας σας να προτεινει καποιο καλο και φθηνο screen protector και καμια καλη θηκη ? Ευχαριστω

 

κανενας τιποτα ? Τοσο παρατημενο ειναι το G930F? :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...